Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Też na nią patrzyłam i sobie pomyślałam o Twoim murzynku :) Jako przyszły ekspert :D stwierdzam, że wskazówki ma wypełnione ale mimo to gdyby to był murzynek to powalczyłabym o nią :)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się pokuszę o minianalizę.

Ta z allegro ma inną kopertę. Widać wyraźnie takie jakby wcięcie na koronkę, Inny jest też kształt lunety przy szkiełku. To jednak jest raczej oryginalna koperta od delbany - sam mam podobną (marcineke wstawił jej fotkę na stronie 3 wątku "Pokażmy..."), a ross74 na stronie 2 "Pokażmy..." też wrzucał zdjęcie - i to nawet tego modelu - z taką kopertą.

Wskazówki. Sekundowa jest za krótka - czubek grotu powinien dochodzić do pionowych kreseczek, a podstawa kończyć się na wewnętrznym okręgu gilosza. Godzinowa i minutowa mają kształt oryginalny, ale wypełnienie wygląda na uzupełniane - nie jest to wprawdzie rażąca zieleń rodem ze "srebrnej linii" ;), ale perfekcjonistom może przeszkadzać (mnie nie, ale jak wiecie, ja dałem mojego murzynka do renowacji i wskazówki wyglądają podobnie - choć może minimalnie lepiej, bo w tych wypełnienie jest trochę popękane).

 

To tyle :).

 

 

myślę, że dobrze Ci wyszło - koperta jest napewno oryginalna, ale ze stosowaniem różnych podzespołów jak wiemy w Delbanach jest różnie; z drugiej strony może mojej ktoś ją wymienił, a może nie (temat do rozważan) - od nowości jej nie mam - ale generalnie skupiamy się na tarczy - też myślę, że sekundnik jest za krótki i może to być efekt jego wcześniejszej naprawy, niefortunnie wykonanego zdjęcia, lub zastosowania z innego modelu w każdym razie grot ma długi;

sądzę, że tarcza jest oryginalna - powinna być nie tyle złotawa ile w odcieniu szampana i tak ją widzę

wskazówki oryginalne i wypełnione powtórnie, ale to nie deprecjonuje zegarka

Ogólne myślę iż jeśli za rozsądną cenę to wart zastanowienia, ale sądzę też, że z uwagi na tę tarczę ostateczna cena może nie być rozsądna i wtedy kupi ten kogo dopadną diabliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf, czyli rokuję dobrze? ;)

 

A co powiesz o tym zegarku, który przypomina mojego murzynka? Tu chyba poza wypełnieniem wskazówek wszystko jest w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tarcza oprócz zabrudzeń wygląda właściwie - wszystkie indeksy na miejscu, podziałka sekundowa nienaruszona, wskazówki godzinowa i minutowa sądzę, iż właściwe, sekundnik właściwy, choć raczej dołożony, ale to nie problem bo wszystkie wskazówki raczej trzeba poddać renowacji, niestety koperta umęczona, ale o tym nie mówię - ogólnie ok, ale z tym typem zabrudzeń zwykłym myciem możesz sobie nie poradzić, a jeśli to jest ogromne prawdopodobieństwo usunięcia przy okazji podziałki -fajny sposób na to znalazł Staszek60 w temacie http://zegarkiclub.p...o/page__st__340 (niestety jakoś teraz nie pokazują się fotki, ale wszystko opisywał, można by poprosić by zamieścił jeszce raz) - sposób ogromnie pracochłonny, ale widać, że dał mu satysfakcję - z drugiej strony może lepiej poczekać na coś w lepszym stanie?

 

a tak na marginesie to zamieszczajmy fotografie a nie tylko odnośniki do aukcji - było już o tym wcześniej - aukcje znikną a wraz z nimi materiał poglądowy

Ok i jest fotka

post-48480-0-30041800-1360056057_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk - troszkę zamotałam dlatego prosiłam abyś się nie gniewał :) fajna atmosfera forum to podstawa :)

Wiesz, że też mam tą delbanę w obserwowanych? Ale odpuszczę bo jeszcze świeżak ze mnie i nie dałabym rady nic z nią sama zrobić. Dziękujemy za pozdrowionka i pozdrawiamy Wnusię :)

 

John Time - dzięki, ale mówię Ci - takie bobo potrafi wszystkich w domu zaabsorbować i wykończyć :D

 

Popatrzcie na tą. Odnawiana? Ten model jest śliczny.

Strasznie długi grot wskazówki sekundowej - porównywałam do modelu pokazanego na forum.

 

dsc04270h.jpg

Faktycznie śliczny model i fajny grot sekundnika , lecz coś ten sekundniczek cieniutki chyba dokładka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo, czy dobrze kombinuję :). Poczekajmy na Johna.

 

Na tej aukcji znalazłem delbanę, która jest łudząco podobna do mojego murzynka - poza czarnym oczkiem i wskazówkami (czy były wypełniane?) ;). Co o niej myślicie? Oryginał?

 

http://allegro.pl/sz...3002785584.html

 

3002785584.jpg

 

Aha, zapomniałem dodać, że sprzedawca jest użytkownikiem naszego forum i, podobno, zegarmistrzem.

Nie jestem ekspertem ale wskazówki godzinowa i minutowa to juz jakaś wstawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam zaraz maaaatko - oczywiście było trudno, ale teraz gdy razem jeździmy na nartach, brykamy na rowerach i chodzimy do kina, teatru czy cukierni to jest świetnie - moje dziewczyny już nie tylko oglądają, ale upatrzyły sobie ulubione modele i czekają kiedy je im przekażę - a co tam w sprawie porównania Delbanek?

No to jeszcze o dzieciach , oprócz wnuczki mam dwie dorosłe córki ( bliźniaczki ) które zegarkami się nie interesują.

A teraz delbany co sądzicie o tej http://allegro.pl/un...2986256081.html

Wskazówki chyba są z innego modelu .

post-48480-0-71525600-1360057167_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle co się napatrzyłam już tutaj z Wami na delbanki to myślę, że pomalowana i rzeczywiście wskazówki jakieś takie inne ;) i koperta po renowacji.

Jerzyk podziwiam rodziców bliźniakowych ;)

 

O! Nawet jest napisane w aukcji, że po renowacji - najpierw oceniłam, potem otworzyłam linka.

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet dobrze nie wczytywałem się w opis ale te wskazówki :angry: jeśli robiono renowacje to i o ten szczegół można było zadbać . A co do tego : "Wiesz, że też mam tą delbanę w obserwowanych? Ale odpuszczę bo jeszcze świeżak ze mnie i nie dałabym rady nic z nią sama zrobić."

Dziękuje za gest ale ja jej nie obserwuję i nie biorę udziału w aukcji , chyba za bardzo mnie doceniasz co do zdolności w renowacji zegarków ja dopiero wkraczam w ten świat i się uczę , na razie zegareczek jest rozbierany czyszczony , smarowany i składany . Co do takich renowacji jak wyżej na zdjęciu to mam opinię taką jaka jest w świecie numizmatyków , czyszczona moneta traci na wartości. :( Jeśli kupuję zegarki to takie na których widać upływ czasu ale i są w dobrej kondycji wizualnej. Mozna to zobaczyć w mojej galerii. Jak do tej pory to zbeszcześciłem renowacją dwa zegarki Atlantik Milano (koperta) i adriatica żony cyferblat.

A jeszcze taka sprawa . Co sądzicie na temat Delban z faszystowskimi znakami. To jest dopiero radość twórcza :angry: i nabijanie ludzi w balona.

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej napisałem nie mam tak dużej wiedzy na temat Delban i w ogóle zegarków i absorbuje mnie taka sprawa. Napis SHOCKABSORBER , w większości jest INABLOCK . Gdzieś czytałem że były dwa rodzaje mechanizmów z różnymi systemami antywstrząsowymi . Ale czy taki napis jest oryginalny ?

post-48480-0-66715100-1360059653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej napisałem nie mam tak dużej wiedzy na temat Delban i w ogóle zegarków i absorbuje mnie taka sprawa. Napis SHOCKABSORBER , w większości jest INABLOCK . Gdzieś czytałem że były dwa rodzaje mechanizmów z różnymi systemami antywstrząsowymi . Ale czy taki napis jest oryginalny ?

 

Nie dwa ale przynajmniej kilkadziesiąt :)

Jesli jest Incabloc, to tak jest napisane, jeśli jakiś inny system to i napis inny


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze o dzieciach , oprócz wnuczki mam dwie dorosłe córki ( bliźniaczki ) które zegarkami się nie interesują.

A teraz delbany co sądzicie o tej http://allegro.pl/un...2986256081.html

Wskazówki chyba są z innego modelu .

 

myślę, że to malowany składak; jak znalazł się w męskiej Delbanie mechanizm zazwyczaj stosowany w damkach - to mnie ciekawi; sądzę, że wskazówki były poddane renowacji, ale i tak wyglądają nietęgo , a to wypełnienie koszmar, sekundnik z innej bajki; początkowo sądziłem, iż godzinowa i minutowa od Beachboya, ale po bliższym rozpoznaniu (nos w monitor) to raczej nie - gdzieś już takie widziałem, ale nie przypominam sobie - to raczej nie od Delbany - ogólnie odradzam

 

co do "SHOCKABSORBER" - dokładnie tak jak pisze chronofil - jest to tylko jeden z wielu systemów antywstrząsowych - a jaki znajduje się w mechanizmie ma zazwyczaj swe odniesienie w zapisie na deklu i tarczy -no chyba że to atlantic "skandynaw" lub "niemiec" o czy wspomniał wkuter w opracowaniu, ale to inna bajka

 

jerzyk - sam czyścisz i smarujesz werki ?!?!?!?!

 

 

bliźniaki? to dopiero jazda - nawet nie to co ja, bo choć trzy to w odstepach

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo, czy dobrze kombinuję :). Poczekajmy na Johna.

 

Na tej aukcji znalazłem delbanę, która jest łudząco podobna do mojego murzynka - poza czarnym oczkiem i wskazówkami (czy były wypełniane?) ;). Co o niej myślicie? Oryginał?

 

http://allegro.pl/sz...3002785584.html

 

3002785584.jpg

 

Aha, zapomniałem dodać, że sprzedawca jest użytkownikiem naszego forum i, podobno, zegarmistrzem.

 

tarcza bardzo ładna (chcesz dokoptować siostrę murzynkowi?); koperta do zaakceptowania; koronka - szkoda, że nie grzybek, ale to element wymienny; sekundnik napewno Delbana i może nawet od tej, ale z tego ujęcia więcej nie widzę; wskazówki - wypełnienie to nie problem, ale wskazówki godz i min to chyba z przypadku - posiadając właściwe wskazówki można by pomyśleć

 

to oczywiście tylko opinia, sam sie ciągle uczę, oglądam, porównuję, analizuję i feruję opinie, co do których sam mam ograniczone zaufanie - fajnie gdyby o tych wskazówkach ktoś jeszcze się wypowiedział, może zasadas a może nawet właściciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel ma specyficzne podejście do tematu oryginalności zegarka... ;)

Jego wypowiedź w "ruskim" podforum.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/38577-ruskie-okazje-na-aukcjach/page__st__1560#entry933925

 

Polecam przeczytanie kilku wcześniejszych postów.

 

Dlatego pytanie go o oryginalność tego zegarka chyba można sobie odpuścić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Odziedziczyłem po dziadku kilka zegarków. Większość została zidentyfikowana przez użytkowników w innym temacie, jednak dylematem pozostaje Delbana. Jeden z forumowiczów zauważył iż napis marki naniesiony jest na białe tło, co jest lekko mówiąc nietypowe i według mnie może podważać oryginalność zegarka. Widnieje na nim postać jakiegoś wikinga, bądź człowieka w dziwnym nakryciu głowy. Napis mówi "Mercury watch ancre 15 rubis" Pod cyfrą 6, widnieje napis "swiss made". Do bebechów niestety nie mam pojęcia jak się dostać :( Z góry dzięki za pomoc :)

 

http://imgur.com/X0vkJsh,ubIbaoH,8HfPxDe,8k3Bl8x,fmdcAct,BFzp9ta,7LnuC7F,a7x80fQ,m17Y0Ca,vtepZW0,dvE6ZSw,7sKiNiT,CCKY76N,aedysbZ,1mWHpU1#10 (ZDJĘCIA 11-14)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Odziedziczyłem po dziadku kilka zegarków. Większość została zidentyfikowana przez użytkowników w innym temacie, jednak dylematem pozostaje Delbana. Jeden z forumowiczów zauważył iż napis marki naniesiony jest na białe tło, co jest lekko mówiąc nietypowe i według mnie może podważać oryginalność zegarka. Widnieje na nim postać jakiegoś wikinga, bądź człowieka w dziwnym nakryciu głowy. Napis mówi "Mercury watch ancre 15 rubis" Pod cyfrą 6, widnieje napis "swiss made". Do bebechów niestety nie mam pojęcia jak się dostać :( Z góry dzięki za pomoc :)

 

http://imgur.com/X0v...ysbZ,1mWHpU1#10 (ZDJĘCIA 11-14)

 

a mógłbyś zrobić zdjęcie centralnie z góry tarczy?

gdzie trwała ta dysputa na temat Twojej delbany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wystarczy, że człowiek na kilka dni zamieni laptop na narty i już ma co analizować godzinami, a wątek rozwija się bardzo ciekawie. John Time - to był dobry pomysł z tym tematem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wystarczy, że człowiek na kilka dni zamieni laptop na narty i już ma co analizować godzinami, a wątek rozwija się bardzo ciekawie. John Time - to był dobry pomysł z tym tematem.

 

dziękuję zasadas, ale to taki w sumie wspólny pomysł i wspólny, mam nadzieję temat, a narty .... no cóż, ja już też po, ale zima jeszcze trwa, zatem kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum sprawy. Przeglądamy zegarki, analizujemy ich wygląd, czy też poziom renowacji, ale jak na razie przynajmniej ja, nie spotkałem dobrze zregenerowanych, wiernie - wypełnionych wskazówek. (chodzi mi konkretnie o wskazówki Delban, gdyż koszt renowacji wskazówek zegarka wartego kilkaset złotych nie może wynosić tyle co koszt renowacji wskazówek zegarków z wyższych półek,(bo te są regenerowane perfekcyjnie), a przy niższych cenach renowacje są mało odwzorowujące oryginalne wypełnienie - chyba, że macie inne spostrzeżenia, to proszę o komentarz.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.p...kow-po-dziadku/

 

Tutaj. Zdjęcie zrobię jutro, za dnia aby było więcej widać.

 

Zrobiłbym zdjęcie mechanizmu, jednak nie mam pojęcia jak się do tego zegarka dostać. Jakieś porady?

 

Trzeba po prostu podważyć dekiel ostrzem scyzoryka, wsuwając je w szczeline miedzy deklem a kopertą.

Ciekawa sprawa z tą delbaną. Wydaje mi sie, że to delbana nie jest tylko coś przemalowanego (ten Mercury) , ale warto werk zobaczyć


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sposób się nie zgodzić z tą opinią na temat wypełnień - albo rażąca zieleń, albo konsystencja granulatu, albo ,masa perłowa - nie są to moje klimaty - sam szukam wypełniena, które imitowało by wypełnienie stare i wyblakłe - jakiś rodzaj beżu może - podobno takie istnieje, ale czekam aż znajomy zamówi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany- proszę o info jeśli będziesz miał coś ciekawego.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.p...kow-po-dziadku/

 

Tutaj. Zdjęcie zrobię jutro, za dnia aby było więcej widać.

 

Zrobiłbym zdjęcie mechanizmu, jednak nie mam pojęcia jak się do tego zegarka dostać. Jakieś porady?

 

bardzo możliwe, że to jednak delbana, choć po odręcznej rekonstrukcji logo, możliwe też że jakaś limitka - chronofil ma rację, mechanizm by wiele wyjaśnił; ostrożnie ze scyzorykiem byś nie przejechał nim po mechanizmie po otwarciu a najlepiej skocz do zegarmistrza jesli masz obawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Jutro z resztą wszystko się okaże, ponieważ idę z nim do zegarmistrza i z pewnością porobię fotki bebechów :) Sprawdzałem po napisie "Mercury watch" jednak nie ma w ogóle takiej firmy, a już kompletnie nie takiej która posługiwałaby się wizerunkiem tego wikinga (tak przynajmniej wujek google mówi). Nie znam się, ale mechanizm jest chyba niezgorszy, bo przeleżał koło 40 lat w szufladzie, a po nakręceniu hula jak nowy i nawet czasu ni sekundy nie zgubił :)

 

Edt: A napisy z tyłu na nic nie wskazują?

Edytowane przez Jagstang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.