Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można powiedzieć, że shockabsorber był starszy od Incabloca. Istaniało i istnieje wiele rozwiązań ułożyskowania balansu zabezpieczającego przed uszkodzeniem na skutek obciążeń udarowych (uderzeń). Incabloc to tylko jeden z nich, z tym, że chyba najbardziej popularny, dlatego nieraz (niesłusznie) utożsamiany z zabezpieczeniem przeciwwstrząsowym w ogóle. Do dzisiaj wiele firm stosuje inne zabezpieczenia, co wynika albo z tradycji albo z osczędności

 

Jeśli Cię to interesuje, to tutaj znajdziesz trochę do poogladania:

 

http://www.info-uhre...n/stosskurz.pdf

 

 

 

świetna pomoc - czy w rogu tego opracowania to rok jego wydania? nie jestem pewien, ale współcześnie jeśli nie nic to pewnie niewiele lub jedynie pozycje katalogowe wydaje się o zegarmistrzostwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli felsa465 lub as1158 to produkcja tych mechanizmów rozpoczęła się w 1950 (poprawcie jeśli się mylę) - zatem wojna musiała potrwać dłużej niż wszyscy sądziliśmy

 

jerzyk, wrzuć odnośniki do tych aukcji - chętnie zobaczę cudaki

Nie wiem czy wypada bo to są te faszystowskie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wypada bo to są te faszystowskie :angry:

 

nie, nie - teraz każdy kto chciał widzieć to widział, a, po pierwsze musimy dyskusję na ten temat już zakończyć bo to ewidentne fałszerstwo i nie wierzę, iż ktoś od lat handlujący starymi zegarkami nie ma świadomości, iż przedmioty te nie mają i nie powinny być eksponowane jako o "charakterze kolekcjonerskim", po drugie, z szacunku dla naszej historii nie będziemy tu propagować faszyzmu w jakiejkolwiek formie, i po trzecie, skierujmy nasze emocje we właściwym kierunku i nie ekscytujmy się celową lub nie, ignorancją sprzedawców, ale i kupujących - wiedza o tym, iż są to fałszywki znajduje się w necie i to nie tylko na naszym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zostawmy już ten "brunatny" temat, wszystko już zostało powiedziane i wyjaśnione.

 

Ciekawi mnie co sądzicie o zegarkach tzw. "masońskich". Wrzucałem niedawno fotkę takiej Delbany, a na ebayu widziałem też i zegarki innych marek z takimi znakami. Czy Waszym zdaniem to kolejny fake, czy oryginalna produkcja, np. na zamówienie, jakieś limitowane serie czy coś takiego?

Te znaki wydają się być wykonane dużo staranniej niż proste kalkomanie jak w przypadku tych nazi-watches.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zostawmy już ten "brunatny" temat, wszystko już zostało powiedziane i wyjaśnione.

 

Ciekawi mnie co sądzicie o zegarkach tzw. "masońskich". Wrzucałem niedawno fotkę takiej Delbany, a na ebayu widziałem też i zegarki innych marek z takimi znakami. Czy Waszym zdaniem to kolejny fake, czy oryginalna produkcja, np. na zamówienie, jakieś limitowane serie czy coś takiego?

Te znaki wydają się być wykonane dużo staranniej niż proste kalkomanie jak w przypadku tych nazi-watches.

 

Sądzę, że ta którą pokazywałeś to jakaś chałupnicza inwencja twórcza, choć taka malowanko-skrobanka wymagała mnóstwo pracy. Myślę również, iż jeśli istniałaby jakaś zamówiona limitka to pewnie raczej nie Delbana. Sądzę również, iż dostęp, z uwagi na elitarność i hermetyczność społeczności, do takich przedmiotów byłby nad wyraz trudny.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie jak ludzie dają się nabierać..

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie wszystko gra - tarcza (w Twoim stylu, Aniu, jasna i czytelna) fajnie "spatynowana", oznaczenia na tarczy i deklu mają odzwierciedlenie w zastosowanym systemie antywstrząsowym, ale jak widzę tak odnowioną kopertę to zachwyt mi mija - oczywiście jak zwykle to tylko subiektywna ocena i nic na to nie poradzę

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, Ty normalnie Geniuszem jesteś... :)

 

Haha, Aniu, urosłem od razu ze 20 cm :lol:

Z mojego punktu widzenia to moja wiedza jest taka, że już sobie zdaję sprawę z rozmiarów własnej ignorancji ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tym bardziej podziwiam :)

A z drugiej strony cieszę się, że tyle wiedzy przede mną do połknięcia :)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy, żeby może stworzyć w tym wątku taki miniporadnik, jak odróżnić tarcze "warszawskie" od oryginalnych. Podać cechy charakterystyczne wyrobów warszawskich rzemieślników, poprzeć to przykładami porównawczymi. To byłoby takie zebranie wiedzy w jednym miejscu.

Co Wy na to?

Zwracam się z tą propozycją przede wszystkim do kolegów posiadających znaczną wiedzę w tym temacie (Artur, pomożesz?), bo ja nie czuję się na siłach, o wiele za mało wiem na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze "warszawskie" są bardzo charakterystyczne i dość łatwe do odróżnienia. Poradnik, pomysł fajny ale IMHO bardziej w kierunku oryginalności tarcz, poziomu odwzorowania przy renowacji.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się - pozbawione aplikowanych indeksów, które są malowane w odcieniu ni to miedzi, ni to złota - w sumie jak jedną zobaczysz to znasz niemal wszystkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby kilka zdjęć oglądnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może warto byłoby wrzucić kilka fotek dla potomności? :) Ja gdzieś na dysku chyba mam jedną, co do której mam podejrzenia o "warszawskość", muszę poszukać. Na alle tez chyba jedną taką delbanę ostatnio widziałem, nie pamiętam tylko, czy aby aukcja już się nie skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy warszawiankę - mam rację?

 

3019490098.jpg

 

i tutaj:

 

3008403335.jpg

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna prosto ze stolicy - poniekąd to w jakimś stopniu również hitsoria polskiego zegarmistrzostwa (nie tylko Błonie) i przykład naszej narodowej zaradności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta sztuka:

 

http://allegro.pl/du...3010198214.html

 

30101982141.jpg

 

30101982143.jpg

 

30101982144.jpg

 

Jest podobna do tej pokazywanej przez Artura: http://zegarkiclub.p...140#entry888623

Na pierwszy rzut oka ma inne logo. Wskazówki też coś jakby za krótkie... i koronka chyba nieoryginalna.

Czy Waszym zdaniem warto byłoby się o nią bić?

Edytowane przez Krees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, kolejna warszawska, cechy charakterystyczne takie, jak opisał John Time.

post-57210-0-04660700-1360511043_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta sztuka:

 

http://allegro.pl/du...3010198214.html

 

30101982141.jpg

 

Jest podobna do tej pokazywanej przez Artura: http://zegarkiclub.p...140#entry888623

Na pierwszy rzut oka ma inne logo. Wskazówki też coś jakby za krótkie... i koronka chyba nieoryginalna.

Czy Waszym zdaniem warto byłoby się o nią bić?

też się jej przyglądam, przede wszystkim ze względu na tarczę.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tarcza najbardziej mi się w niej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta sztuka:

 

http://allegro.pl/du...3010198214.html

 

Czy Waszym zdaniem warto byłoby się o nią bić?

 

Ciekawy model, ale w kiepskim stanie, niestety. Do tego wskazówki nieoryginalne, więc chyba nie bardzo jest się o co bić


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natrafiłem na taka na Felsa 465 , Te wskazówki chyba nieoryginalne?Lepszą fotke wrzucę jak już będą ja miał.

post-48480-0-34174600-1360575272_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.