Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilowo nie mogę, bo sikor jest u kolegi, ale w poniedziałek nadejdzie kolejna chwila prawdy... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kij w mrowisko :D no super - a co do pacjenta - tarcza malowana ewidentnie, brak napisów poniżej osi, wskazówki godzinowa i minutowa raczej nie od Delbany, sekundnik też nie z tej bajki (choć być może od jakiejś Delbany - co myślisz zasadas?)

Chyba na razie nie za wiele można dodać, no może o kopercie tylko tyle, że jest od Delbany i patrząc na ostre krawędzie raczej bez renowacji. Wskazówki tak jak pisałeś, ale sekundnik też mi teraz nie pasuje. Od damskiej Delbany jest krótszy, a ponieważ delbany z tego okresu wychodziły w trzech rozmiarach, to ten sekundnik nie pasuje mi do żadnego rozmiaru. Damska mniejsza, Recordmaster i standard dłuższy. Poza tym kształt grota dziwnie wypełniony - to chyba jednak nie od Delbany. Koronka ksztaltem może być, kolor trudno zidentyfikować barwy, może być wytarta. Pozostaje nam teraz mechanizm i tak dla zabawy strzelam, że wewnątrz jest Felsa.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że te murzynki z napisem na białym tle sa oryginalne.

Tutaj zdjęcie delbany Kolegi Mirka (mam nadzieje, że nie naliczy mi kosztów za prawa autorskie):

 

post-23302-0-45152200-1359830545_thumb.jpg

 

To zdjęcie może służyć jako wzorzec oryginalności dla tego typu tarcz. Poza tym fakt, iż tarcze z malowanym malutkim opisem 5, 15, 25, 35 i 55 są bardzo rzadko spotykane, dodaje jej to jeszcze bardziej wyjątkowości. O tym, iż są to oryginalne tarcze, pisał Artur, a fakty potwierdzają jego opinię. Od kilku miesięcy poluję na taka Delbanę ale widocznie muszę jeszcze trochę poczekać :) :) :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Delbanka ojca wywołała istną burze . A oto i zdjęcia o które prosiliście . Są to spore pliki więc będzie kilka odpowiedzi.

post-48480-0-37689000-1359889439_thumb.jpg

post-48480-0-74581600-1359889472_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie . Mechanizm felsa 465 lecz nie pamiętam czy z N

post-48480-0-83510500-1359889633_thumb.jpg

post-48480-0-96897700-1359889652_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto fotki w zbliżeniu mojej Delbany zakupionej w tym samym czasie co ojca . Moje była noszone przez pewien czas co dzień . Teraz już jej nie noszę . Tarcza nie ruszana jak i wskazówki , wymieniana była tylko koronka ( ale kiepsko dobrana ) i mostek remontuaru . Także będą dwie odpowiedzi po dwa zdjęcia.

post-48480-0-10168500-1359890234_thumb.jpg

post-48480-0-37928000-1359890265_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ustalone, że takie tarcze z białym tłem są oryginalne.

Jerzyk - robisz dobre, wyraźne fotki, więc aż się prosi, żeby do takiej foty zdjąć popękane i podrapane szkiełko, albo po prostu wyjąć werk z tarczą z koperty


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk - to jeśli jej nie nosisz i będziesz chciał się pozbyć to daj znać :) Zbankrutuję tu przez Was...


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga, którą przedstawił jerzyk nie budzi moich zastrzeżeń i co istotne jest bardzo ładna zatem rozumien zapał Ani. Zgadzam się też z chronofilem, iż ustalone,że występowały Delbany z czarnym kręgiem i napisem na białym tle, ale tak jak ta przedstawiona przez Ciebie, Arturze nie budzi wątpliwości tak w tej jerzyka widzę pewne nieregularności na obrzeżach kręgu oraz tła napisu - czy część liter napisu od spodu nie jest czarna, czy to tylko złudzenie.

 

Może się czepiam jerzyk, ale czy ten zegarek jest od początku w rękach rodziny, nie ma podstaw sądzić, że ktoś go podrasował? Malowanki to nie wymysł naszych casów doby internetu - widziałem całkiem udane próby mające po dziesiąt lat i to wykonane bez użycia dzisiejszych technologii

 

Zgadzam się z Arturem, iż to szkiełko jest tak porysowane, że może wypaczyć właściwy obraz sprawy a ja wówczas niepotrzebnie wypatruje dziury w całym, ale uważam, że właśnie o to chodzi aby drążyć wyszukując drobnych nieścisłości aby w efekcie końcowym mieć pewność postawionych opinii.

 

poniżej poglądowo tarcza z czarnym kręgiem na giloszu - nie widzę tu dla przykładu tuch nieregularności, które dostrzegam w tej jerzyka, ale może wszystko zmieni fotka bez szkiełka

 

post-53152-0-91169000-1359897654_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też taką delbanę. Wskazówki godzinowa i minutowa tego zegarka bardzo przypominają te z mojej czarnej "nibydelbany". Może jednak były takie stosowane w delbanach?

Co sądzicie o tej "masońskiej" delbanie? Czy były takie limitowane serie robione przez fabrykę na zamówienie? Czy może jest to czyjaś radosna twórczość? Znak masoński nie wygląda na malowankę, jest raczej wyryty w tarczy i wypełniony farbą, poza tym "wchodzi" pod cyfrę 6. Nie wygląda to na prostą do wykonania chałupniczymi metodami malowankę.

 

kgrhqvg8fdfhntzibrctgjv.jpg

 

kgrhqjqgfdggjrfcbrctgb0.jpg

 

kgrhqri4feigcsrjbrctgpr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "zgwałcona" - o matko

 

ta druga - kiedyś już coś takiego widziałem, ale nie umiem się wypowiedzieć na temat oryginalności - niby wszystko pasuje (nawet ten odpustowy charakter jest w tonie Delbany), ale nie wiem

 

ta "masońska" - to nie są te same wskazówki co w Twojej

 

dobrze byłoby wstawiać fotografie bo aukcje znikną a z nimi fotografie, ale o tym już Krees sam wspomniałeś na Atlantic'ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby wstawiać fotografie bo aukcje znikną a z nimi fotografie, ale o tym już Krees sam wspomniałeś na Atlantic'ach

 

Słuszna uwaga; uzupełniłem post o fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ustalone, że takie tarcze z białym tłem są oryginalne.

Jerzyk - robisz dobre, wyraźne fotki, więc aż się prosi, żeby do takiej foty zdjąć popękane i podrapane szkiełko, albo po prostu wyjąć werk z tarczą z koperty

Przepraszam za te szkiełka nie pomyślałem o tym , ale jeśli chcecie fotki obu bez szkiełek to fotki cyknę .

boogie77 niestety nie sprzedaję żadnej ze swoich delban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam jerzyk, ale czy ten zegarek jest od początku w rękach rodziny, nie ma podstaw sądzić, że ktoś go podrasował? Malowanki to nie wymysł naszych casów doby internetu - widziałem całkiem udane próby mające po dziesiąt lat i to wykonane bez użycia dzisiejszych technologii

 

post-53152-0-91169000-1359897654_thumb.jpg

Oba zegarki są od początku w rodzinie ja i ojciec jesteśmy drugimi właścicielami. Pierwszymi była siostra ojca i jej mąż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moja bez ubrania , i muszę tu stwierdzić że dzięki temu drążeniu tematu spostrzegłem że któryś z dwu zegarmistrzów którzy mieli w rękach zegarek wymienił mi wskazówkę sekundową . :angry: Tak nie zwracałem na to uwagi. Dobrze że mam taką drugą oryginalną .

post-48480-0-58336200-1359906745_thumb.jpg

post-48480-0-54180000-1359906776_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pakuję tego do pokazmy swoje Delbany lecz tu . Takie tam z all....

post-48480-0-76104300-1359907407_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że całkiem niedawno widziałem ten zegarek na all. Ta charakterystycznie wygięta wskazówka rzuca się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha inne moje delbany można oglądać w mojej galerii. Miedzy innymi taką ; średnica koperty bez uszu 29,7(około) niestety pęknięty mostek remontuaru który poszukuje. Nie wiem jaki to mechanizm gdyż jeszcze jej nie rozbierałem a tak ciężko dojrzeć numer werku. :(

Nie wyjmowałem z koperty przepraszam.

post-48480-0-66396100-1359908646_thumb.jpg

post-48480-0-06444100-1359908679_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.