Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, rzeczywiście " 17Rubis"

 

Z tarczą i wskazówkami nic nie zamierzam robić, pozostaną w stanie niezmienionym. Wymiana szkiełka obowiązkowo.

Co sądzicie o lekkim polerowaniu koperty?

post-57210-0-72759000-1370370385_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kopertę najpierw porządnie uszoruj i jeśli to cię nie zadowoli to skoro i tak nie ruszasz tarczy to może kopertę też tylko samemu delikatną pastą względnie wodnym 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznego Speedwaya, tylko, że w ciut innym stanie. Taki sam...dekiel miał nawet folię ;) No i tarcza była ciut czystsza, choć miała skazę.

Speedway

 

Gentlemani o tym nie mówią, ale z ciekawości- ile za te przyjemność Dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sudix

Nie mogę napisać ile dałem i nie ze względu na obawy o utratę pozycji gentlemana ;) , ale z całkiem innych powodów. :)

Po pierwsze zegarmistrz byłby zagrożony najazdem chętnych, a być może coś jeszcze ma ukrytego w przepastnych szufladach i zakurzonych pudełkach :D , a tak naprawdę to dostałem go w gratisie, choć ilość kasy jaką zostawiam u niego od kilku lat z pewnością zrekompensowała mu tą wspaniałomyślność.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś już coś konkretnego do sprzedania w sieci?

 

Fajny ten speedway, jaki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały - 36mm bez koronki.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest bardzo ładny :) Czyli poza napisem praktycznie niczym nie różni się od Milano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze to wygląda - oprócz koronki i (zapewne) szkiełka to chyba wszystko oryginalne. Stan też niezły. Co do tarczy - jest duża szansa na dobry efekt mycia, ale ryzyko też spore... Ja bym raczej zostawił

No i oczywiscie gratuluje nabytku :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki aczkolwiek dotyczy Worldmastera na unitasie klasyczny murzynek. Mianowicie chodzi o jego dokładność. Czy to normalne że mam jakieś tam ustawienie i powiedzmy spieszy mi się około stale 10-14 s/dobę. Delikatnie zwiększam wahnięcie i zaraz mi się późni 30 s/dobę. Zmiana jest infitezymalna odrobinę ciutkę jednak to albo zbyt dużo albo coś jest z mechanizmem nie tak. Dokładność mierzyłem zwyczajnie nosząc podczas dni na ręku bez określania położenia przy pomiarach jak to czasem można zrobić na specjalnym urządzeniu do pomiaru dokładności zegarków mechanicznych. Czy takie objawy mogą świadczyć o czymś niedobrym? Czy do takich delikatnych zmian potrzebna jest śruba mikrometryczna z jakimś popychaczem którym pchamy "element" przy balansie? Niektóre modele mają taki "ogonek" który jest czasem na tyle długi że można ręcznie ustawić w miarę dokładność chodu. Niestety w unitasie nie ma tak.

post-45739-0-56331100-1370379918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki aczkolwiek dotyczy Worldmastera na unitasie klasyczny murzynek. Mianowicie chodzi o jego dokładność. Czy to normalne że mam jakieś tam ustawienie i powiedzmy spieszy mi się około stale 10-14 s/dobę. Delikatnie zwiększam wahnięcie i zaraz mi się późni 30 s/dobę. Zmiana jest infitezymalna odrobinę ciutkę jednak to albo zbyt dużo albo coś jest z mechanizmem nie tak. Dokładność mierzyłem zwyczajnie nosząc podczas dni na ręku bez określania położenia przy pomiarach jak to czasem można zrobić na specjalnym urządzeniu do pomiaru dokładności zegarków mechanicznych. Czy takie objawy mogą świadczyć o czymś niedobrym? Czy do takich delikatnych zmian potrzebna jest śruba mikrometryczna z jakimś popychaczem którym pchamy "element" przy balansie? Niektóre modele mają taki "ogonek" który jest czasem na tyle długi że można ręcznie ustawić w miarę dokładność chodu. Niestety w unitasie nie ma tak.

Odchyłki mieszczą sie w normie... ;) -ja bym zostawil jak jest.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huba_buba, w moim odczuciu 10-15 sekund to całkiem przyzwoity wynik jak na starego mechanika - kwarca z niego nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że da się. Tylko nie wiem jakim przyrządem ruszyć ten element, nie jestem zegarmistrzem ale z pewnością takie precyzyjne nastawianie się wykonuje, bo jak widzę ręcznie grzebanie wykałaczką przy balansie nie daje dobrych rezultatów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da, i oczywiście, że są takie przyrządy, ale czy Ty od starego wołu roboczego za wiele nie oczekujesz. Ale jeśli już, a nie jesteś zegarmistrzem, to lepiej dać go fachowcowi, bo wykałaczka to nie najlepszy dobór narzędzia ;).

A co do wrażeń - to mogą nie być trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem do weekendu i zabrałem się za czyszczenie koperty, a przy okazji udało się i doprowadzić szkiełko do chyba przyzwoitego stanu.

post-57210-0-17737300-1370463120_thumb.jpg

post-57210-0-20934900-1370463123_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dekielek. Stalowa koperta jest bardzo trwała i łatwa w doczyszczeniu.

post-57210-0-23678200-1370463195_thumb.jpg

post-57210-0-74862600-1370463198_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezla robota- czym i jak polerujesz koperte?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Photoshopem ;)

A tak na powaznie to efekt zdumiewajaco dobry. Zapowiada sie niezly zegar :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kopert, żadnych papierów ściernych, tylko bardzo drobne mleczko polerskie i filcowy krążek. Przy stalowej pół biedy, ale przy powłokach bardzo delikatnie by nie przesadzić. Dekielek podobnie, ale później jeśli ma być "satynowany" to na bardzo drobnym papierze kilka sekund, a w macie kilkanaście i wychodzą takie.

post-57210-0-13723600-1370466259_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz to mechanicznie ? Ja probowalem satynowac papierem ale efekt byl nieporownywalnie gorszy, wlasciwie paskudny :)

Teraz kupilem specjalne "szczotki" do satynowania (nie wiem jak wlasciwie to nazwac po polsku, kupuje to zagranica, przypomina to troche owcza welne ale jest twardsze i syntetyczne)

Daje lepszy efekt ale nadal sie ucze tym poslugiwac. U ciebie ta satyna calkiem fajnie wychodzi.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nazwać to robotą "mechaniczną" , powiedzmy, że wykorzystuje elektronarzędzia. Możesz wrzucić zdjęcia tych "szczotek"


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-60090-0-95848500-1370469069.jpg

Feinschleifscheibe tak sie to tu nazywa sa 3 rodzaje twardosci. To akurat jest Dremel, Ja uzywam sredniej i miekkiej do satynowania, natomiast do polerowania niebieski wosk i bawelniana tarcza.

Powiedzmy, ze jestem na etapie testowania na zlomkach :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Po czym widzisz że to podróba.?

 

podaj znaki rozpoznawcze bo szczerze mówić widziałem tego trochę i kurde mam traume

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być dobry "pomysł" z tymi szczotkami, prócz tego chyba całkiem bezpieczny. Nie spotkałem tego u nas, a właściwie nie szukałem. Postaram się poszperać, może coś znajdę.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.