Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi tam pisał o bzdurach, później ok 14 wycofał po czym zakończył aukcje, także ja z powyższych zrozumiałem, że ktoś tam zgłosił naruszenie.. miałem nic już nie dawać, ale tak idzie w zaparte i kłamie w żywe oczy, że co mi tam

 

To niech pan zmieni ludzi którzy panu doradzaj !!! Niech pan mi wierzy zegarek był w stu procentach oryginalny nieskładany,nieodnawaiany , był bo juz go nie ma !!! Ktoś panu nagadał bzdur po prostu a pan to łyknął jak rekin ! Pewnie ktoś kto doradzał sam miał do sprzedania podobny model albo jego koleś i nawymyślał jakiś niestworzonych rzeczy ! Ja sam odnawiam zegarki i malowaną tarczę rozpoznam z przysłowiowego kilometra bo świeci się jakby miała na sobie brokat ! ?Jak pan chce zobaczyć malowaną tarczę to niech pan przyjrzy się na złotą Doxę która mam wystawioną i porówna to z tym Atlanticiem i wtedy zobaczy pan różnicę !!!

 

Sprzedaje jakiegos "allanlica" i jeszcze pyskuje.

Tarcze po renowacji poznaje po brokacie, hehe - chyba w zyciu nie widział dobrej renowacji.

Moim zdaniem szkoda czasu na dyskusje z takim gosciem


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może czarne "allantic'i" mają czerń z domieszką brokatu - to by była piękna renowacja, tylko gdzie on zmieści kolejną warstwę farby, bo może zostać już wtedy samo "all..."

w tym przypadku nie potrzeba było wiary w jego wątpliwe zapewnienia - wystarczyły oczy, a jego tyrada zwróciła moją uwagę na tyle, że chyba trochę poobserwuję jego aukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłosników Atlanticów ( w morde ale rym)

 

Tak tyći tyći jedzie się po osobach które dokonują renowacji zegarków mówiąc o efektach malowanka,cudeńko inowacja itp.

proponuje zebrać jedną 'kupę' wszystkie przeciw a być może i za w tym temacie odnowy czasomierzy

 

Przedstawiam w nienajgorszym stanie zegareczek z tzw zębem czasu i myśle nienajgorszą renowacje bardzo zbliżonego modelu.

 

Chłopaki proszę uprzejmie zbierzmy to w jakieś konkretne podpunkty przeciw: i za:

 

Pozdrawiam.

 

Witam

 

Oczywiście nie pisał bym tego temaćiku gdybym sam miał twarde przekonanie do oczywistej, słuszności jednej z tez. Jednak ciekaw jestem niezmiernie Waszych opinii, sugesti..

 

Dodam coś jeszcze bo nie mogę kimnąć po III zmianie.

 

Kolega prawy jest mój kupiony 155 zł

Kolega lewy alegrowicz poleciał do nieba prawie 650 zł

 

Aby z prawego zrobić lewego trzeba 350 zl wepchnąć w niego. I co Ty na to Koleżanko co Ty na to Kolego

 

I to tyle faktów pora w kime i część wypowiedzi emocjonalnych :rolleyes:

post-59535-0-04038000-1365494136_thumb.png

Edytowane przez chronofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale na tych zdjęciach widać dlaczego jesteśmy na NIE.

 

Bo tarcze sa podobne, ale nie takie same. Czyli podczas renowacji mozna zrobic zegarek, jakiego nigdy nie było.

Kupując zaś taki, nie masz pewności jak wyglądał oryginał.

 

A stary, nawet zjechany, niczego nie ukrywa, jest starym Atlantikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zamachowy - o renowacjach było tyle razy na forum, że powtarzanie tego wszystkiego raz jeszcze akurat w tym wątku mija się z celem.

Argumentem za renowacją jest szlachetna chęć przywrócenia zegarka do życia, przy czym do renowacji powinny być silne przesłanki - tarcza mocno zniszczona, nieczytelna


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega prawy jest mój kupiony 155 zł

Kolega lewy alegrowicz poleciał do nieba prawie 650 zł

No prawy z powodu ceny tez bylby moim ulubiencem, w dodatku mialbym do niego sentyment z czasow studenckich, kiedy taki zegarek zostal okupiony uboga dieta i praca w spoldzielni studenckiej.

Pewnie ilu ludzi tyle bedziesz mial opinii.

Lewy dla mnie na NIE, a to dlatego, ze nie bylo takiego zegarka wyszedl jakis krasnoludek, niby stary ale nowy albo odwrotnie ;)

Ja osobiscie wolalbym kupic tarcze, czy koronke i zlozyc, tylko tak, zeby to sie kupy trzymalo. Mam na mysli to, ze zegarek mogl wyjsc w takim zestawieniu, a nie wyszedl bo tak byly czesci ulozone w magazynie ;)

Jezeli juz musi byc malowanka, to tak jak kolega powyzej napisal ale wowczas wszysto musi byc idealnie odtworzone. Tyle tylko, ze to zawsze jest ryzyko i rzadko sie udaje.

Najczesciej uwage zwraca sie na indeksy, napisy ... mnie dodatkowo interesuje barwa tychze i tarczy. Wyglada to czesto jak przesadzony makijaz ;)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z Was posiadada zdjęcie zegarka po renowacji może nawet konkretnie Atlantica bo te obserwowałem najczęściej , gdzie widać że renowtor wykonał dobrą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przedatawiona powyżej to Łódz.

Odniosłem wrażenie że jest całkiem spoko ale widze że macie dalece odmienne zdanie.

 

Mówie tak bo widziałem troszeczke gorsze :ph34r:

 

Sorrki ale dowaliłem chyba za dużą skrajność tutaj to tylko zostaje się sądzić

 

post-59535-0-82221700-1365517637_thumb.jpeg

Edytowane przez chronofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy nie rozumiem - kilka razy były tu omawiane "malowańce" z napisem allantic na tarczy. Ten detal jest tak trudny do wykonania , czy co? Bo nie chce mi się wierzyć by ktoś wkładając co by nie mówić pewien wysiłek w renowacje zegarka mógł być takim analfabetą ( nie wspominając o tym że ewentualny klient widząc coś takiego oleje temat nawet będąc laikiem w tych sprawach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nigdzie nie znalazłem podobnego Atlantica z czarną tarczą, więc zwracam się do Was o pomoc. Wiem już jaki mechanizm ma w sobie zegarek (Unitas 6300 w wersji 21j z Incablokiem) tylko wciąż zastanawia mnie tarcz, znalazłem podobne lecz mające więcej liczb z godzinami (http://www.mateuroiswatchesplace.com/watches/atlantic-worldmaster/006.JPG/image_large). Zegarek zamierzam dać do renowacji i chciał bym się dowiedzieć jak powinna wyglądać oryginalna tarcza.

 

Zdjęcia zegarka zamieszczam poniżej:

https://picasaweb.google.com/109600522819763642694/AtlanticWorldmaster21J?authkey=Gv1sRgCPHv-PCc2ZCwBg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

dopiero zaczynam z Atlanticami i chciałbym spytać ekspertów o ten zegareczek. Zdjęć mechanizmu nie ma tylko to co dołączam... (czy jest oryginalny, i ile jest wart albo ile można za niego maksymalnie dać)

 

z góry dziękuje ;]

http://img27.imageshack.us/img27/3207/atlanticu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A nie kupiłeś go już, bo wydaje mi się, że niedawno na Allegro był?

 

Tarcza oryginalna, ale napisy wydają mi się nowe.

 

Wart każdych pieniędzy jakie uważasz, że należy za niego dać. - tu nie wyceniamy zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna dopiero, czekam jeszcze na zdjęcia mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów . Nabyłem niedawno zegarek atlantic worldmaster . Jest piękny ale zastanawiam się czy ma wskazówki od tego modelu . mechanizm to Unitas 6300 . proszę o jakąś odpowiedż . Pozdrawiam . Poniżej foto .

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/62/39/19/3162391916

 

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/62/39/19/3162391916_4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani znawcą ani ekspertem ale obserwując inne worldmastery w tym wątku sądzę, że wskazówki są od innego modelu, a tarcza była poddana renowacji tzn. malowaniu.

Co prawda w czarnych tarczach prawdopodobieństwo pomyłki jest dużo większe, ale przyglądając się indeksom i napisom ( swiss made, atalantic, indeksy godzinowe) odnoszę wrażenie, iż jednak była malowana.

pozdrawiam

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ wskazówek pojawiał się początkowo w Originalach na Unitasie, jednak jak zauważył to zasadas, zegarek jest po renowacji i czy to nie układanka-składanka (bo malowanka to pewne) to już tylko "renowator" wie. Jedyne co ważne to czy z tą wiedzą nadal Ci się podoba - jeśli tak to nasze opinie nie będą istotne - na nadgarstek i już. - po zastanowieniu wycofuję swoją opinię - "allantic" na nadgarstek się nie nadaje

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za pomoc . Jeszcze jedno - zakladając ,że wskazówki są od niego (po przejrzeniu przez lupę widać , że byly czyszczone ) który to może być rok produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad malowaniem nie ma się co zastanawiać! 9 postów wyżej plose55 pisze o temacie a i inni już też o tym pisali. No przecież chyba nie było wersji o nazwie Allanlic !!! :lol: A i wskazówki wymienione i koperta po renowacji (brak kantów itp.), koronka nowa i tylko sekundnik został oryginał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pyta się kotek1964 o zegarek, który dopiero nabył - a tu niespodzianka - właśnie taki na Allegro ogłosili:

 

http://allegro.pl/at...3210781357.html

 

o nie, pomyłka - nie taki, tylko ten sam - nawet widzę tam moją opinię, ale najlepsze jest to, że to nie pierwsze zapytanie o ten wynalazek - wcześniej pytał o niego werters (post 273) w odniesieniu do aukcji http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62 - wcześniej tylko zerknąłem, bo pytanie dotyczyło wskazówek, ale nie dawało mi to spokoju (właśnie dlatego ponawiam prośbę o zamieszczanie fotografii a nie tylko odnośników) i właśnie się mu przyjrzałem - no trochę jestem skołowany - a zapis w aukcji : {"ZEGAREK PO RENOWACJI U PRAWDZIWEGO MISTRZA , A NIE U KOWALA JAKICH PEŁNO NA ALLEGRO" } rozbawił mnie ogromnie, tym bardziej, że sprzedający faktycznie dopiero go nabył: http://allegro.pl/pi...3162391916.html

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad malowaniem nie ma się co zastanawiać! 9 postów wyżej plose55 pisze o temacie a i inni już też o tym pisali. No przecież chyba nie było wersji o nazwie Allanlic !!! :lol: A i wskazówki wymienione i koperta po renowacji (brak kantów itp.), koronka nowa i tylko sekundnik został oryginał...

 

wskazówki od Originala - może tylko nie od jednego a z kilku złomków poskładane do "kupy" B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że już drugi raz dałem się wmanewrować w dyskusję o "allanticach" zamieszczę tu jego fotografię, czego zapytujący nie uczynili

 

post-53152-0-16183900-1367177140_thumb.jpeg

 

Jeśli ktoś przy zdrowych zmysłach zobaczy coś takiego (i tu wyrażę swą prywatną opinię) proponuję nie pytać o cudaka i omijać szerokim kołem. Jeśli obecny właściciel poczuje się urażony to serdecznie przepraszam, ale takie są fakty i polecam poczytać ten wątek, gdzie całkiem sporo o "allanticu" było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja naiwny :angry: przekierowałem gościa by pytał w tym wątku , a nie w nowo nabytych. Czyżby nasz pytający kupił 19 kwietnia,a po tygodniu postanowił sprzedać z Twoją oceną w opisie :). Może chociaż Ci podziękuje. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas, mnie też w pierwszej chwili zamroczyło - zwyczajnie chciałem być pomocny, a mając na uwadze ogromne zainteresowanie jakim cieszy się ten model "allantica" wkleiłem jego fotografię, aby móc go rozpoznać w przyszłości, która, obawiam się, nastąpi.

Obserwując bieżącą aukcję http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-piekny-i3210781357.html, na której obecny właściciel stara się go pozbyć sądzę, że istnieją spore szanse (duże zainteresowanie) by uzyskał całkiem zadowalający wynik finansowy - ciekawość aż bierze jakie będą dalsze losy tej perełki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będę już licytował na kacu,bo widzę że jajca są niezłe,Z oddechem wczorajszego dnia i mgłą w oczach można sobie pięknie strzelić w kolano.Przecież po takim chwaście trzeba znowu chlać tylko że więcej.

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.