Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie musisz pytać nas o zdanie.Popatrz na ebeju,śmieju na za***nym fejsbuku i jeszcze gdzieś tam tego jest pełno.Wszystkie w tym samym stanie.I wtedy przyznasz mi rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janek Kos

Zanim "wytoczysz działa" i "odpalisz atomówkę" pisząc o andronach i robieniu wody z mózgu, dodając do tego zdjęcie z filmu, musisz pamiętać, że Twoja opinia może mieć wpływ na zakup lub nie zegarka przez osobę proszącą o opinię.

Nie wiem czy interesujesz się marką Atlantic. Gdyby jednak tak było to zapewne byś wiedział, że na rodzimym rynku, od wielu lat nie ma szans na zakup Atlantic'a chrono z lat 50-tych. Znam tylko/aż 5 osób, które posiadają takie zegarki i ich zakupu dokonali poza granicami naszego kraju. Z tego co wiem, nie mają zamiaru ich sprzedawać. Pomijając kopertę zegarka z olx, która jest "nie do obrony", to czy jego tarcza jak na prawie 70 lat nie prezentuje się zbyt doskonale( zdjęcia oryginalnych chrono do porównania  są na forum i w sieci)?

W innej ofercie tego sprzedawcy można nabyć niebrandowane tarcze i zapewne wpisać sobie dowolną nazwę firmy.

https://www.olx.pl/oferta/vintage-chronograf-venus-170-tarcze-nowe-nos-CID87-IDyetB1.html

Od pewnego czasu widzimy wysyp tego typu produktów. Atlantic jest popularny, a chrono z tego okresu nie każdy potrafi zweryfikować jak oryginalny lub nie zegarek tej marki.

Gdyby zegarek z olx był oryginalny, to możesz mi wierzyć, że przy tej cenie wielu z nas w swych kolekcjach miałoby ich kilka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad autentycznością  tego zegarka atlantic wordmaster . Nigdzie nie mogę znaleźć modelu z werkiem Ernest Borel, czy były kiedykolwiek montowane? Koperta i werk wyglądem przypominają elementy rakiety.. 

 

Proszę znawców marki o odpowiedź

 

 

post-102848-0-08482800-1557955444_thumb.jpg post-102848-0-15733700-1557955447_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Ernest Borel robił swoje zegarki i wkładał mechanizmy ze swoją sygnaturą tylko do swoich zegarków. Nie słyszałem i nie widziałem Atlanticów z mechanizmem Borela.  Jak dla mnie to składak. Czy koronka jest sygnowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza też lipna "warszawska"...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny składak odpusc... Ja gdzieś widziałem worldmaster z oryginalna ładna tarcza i koperta a werkiem omega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Ernest Borel robił swoje zegarki i wkładał mechanizmy ze swoją sygnaturą tylko do swoich zegarków. Nie słyszałem i nie widziałem Atlanticów z mechanizmem Borela.  Jak dla mnie to składak. Czy koronka jest sygnowana?

Koronka jest zwykła bez sygnatury, podobną tarczę widziałem kiedyś w Pobiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad autentycznością tego zegarka atlantic wordmaster.

 

 

Proszę znawców marki o odpowiedź

post-109542-0-34797400-1558297782_thumb.jpg

post-109542-0-26259100-1558297823_thumb.jpg

post-109542-0-39996000-1558297850_thumb.jpg

post-109542-0-65880800-1558297872_thumb.jpg

Edytowane przez Rustam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok.ale tarcza kibel.Zrób zdjęcie w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rustam

Tak jak pisałem wyżej Twój zegarek,a właściwie tarcza przeszedł nieudaną "renowację". Jego tarcza nigdy oryginalnie nie była czarna. Wskazówki też nie są oryginalne.

Tutaj 100% oryginał. Zdjęcia z sieci:

post-60800-0-81158100-1558384298_thumb.jpeg

post-60800-0-15687500-1558384351_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny składak odpusc... Ja gdzieś widziałem worldmaster z oryginalna ładna tarcza i koperta a werkiem omega :)

lobo82, Merel, puma dziękuję za informację dotyczące zamieszczonego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce taki rodzynek. Domyślam się że raczej cały w oryginale poza koronką chyba. Lata 50te ETA 1100.proszę o potwierdzenie.

post-101945-0-69881200-1559115929_thumb.jpg

post-101945-0-81102900-1559115944_thumb.jpg

post-101945-0-11883000-1559115956_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek naturalnie zachowany, bez większej ingerencji czyli tarcza,wskazówki,mechanizm,koperta.

Koronka oczywiście zamieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Otrzymałem w rozliczeniu taki oto zegarek. Teoretycznie jest to Atlantic Worldmaster 61660.

Wiem, że zdjęcia średniej jakości, ale w tej chwili nie mam możliwości zrobienia lepszych.

Czy ktoś na ich podstawie może mi powiedzieć ile wspólnego ten zegarek ma z oryginałem?

Nie mam odwagi, ani umiejętności by zdjąć kopertę zobaczyć mechanizm :/ Chyba, że to wymagane, by stwierdzić co to właściwie jest.

 

https://zapodaj.net/053e91ab14c2b.jpg.html

https://zapodaj.net/cd9f5f5ece138.jpg.html

https://zapodaj.net/47d3ab61984e9.jpg.html

 

Serdecznie pozdrawiam!

 

post-110842-0-60539000-1571414767.jpg

post-110842-0-59025000-1571414805.jpg

post-110842-0-21589600-1571414833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.