Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcza i wskazówki są oryginalne, jednak koperta jak na swoje lata jest aż za ładna :-). Może jest stalowa. Mam podobną tylko w jednym zegarku. Trochę starszy i inny Atlantic. Takiej konfiguracji jak ten, który pokazujesz nie widziałem.

post-60800-0-80498300-1580494550_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oczywiście jest oryginalny, koperta prawidłowa, jednak obok indeksów mamy ładne giloszowanie a to już inna historia :-).

post-60800-0-91912000-1580495628_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koronka z dużym A to 100% oryginał.

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że ten mój jest ok:)?

Dzięki za weryfikację, ale wciąż się zastanawiam nad tym pierwszym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście duże "A"

Odnośnie tej szpary, A nie jest to odbicie światła...? Zobacz odległość znaczników indeksów minutowych na dole tarczy

Podobnie to wygląda na tym, który wysłałeś że sieci

post-110731-0-09271200-1580496423_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprzedający coś wie na temat koperty. Koronka jest wymieniona, może koperta także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi że zweryfikowal autentyczność w salonie Atlantic'a i to 100% oryginalny zegarek....kurcze sam nie wiem bo tarcza to 100% oryginał w dodatku w b.dobrym stanie, więc koperta może również...kto wie, może leżał 40 lat w szufladzie. Zglupialem, ale raz jeszcze dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, który to salon potrafi tak pewnie weryfikować stare Atlantic'i. Koronka oczywiście nie jest oryginalna. Zegarek jest na bransolecie co w przypadku długotrwałego noszenia pozostawi ślady na chromowanej kopercie. Pytanie od jakiego czasu jest ona na tym zegarku. Stan wskazówek i koperty odbiega od siebie zbyt daleko. Koronka została wymieniona raczej także w wyniku wytarcia. Tylko koperta pozostała prawie jak nowa. Trochę to dziwne ale to tylko moje obserwacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i ja bym się pod nimi również podpisał. Nie dla tego by szukać sensacji, ale to własnie koronka i koperta najczęściej zużywają się najprędzej. Brałbym pod uwagę opcję, że zegarek ten jest składakiem. Też bym chętnie poznał rzeczoznawcę z tego salonu. ;)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, też mnie to dziwi... Sam mam kilkadziesiąt Atlanticow w tym może ze trzy po renowacji i wiem jak ciężko dziś o zacnego oryginała w przyzwoitym stanie. No nic odpuszczam temat bo faktycznie ryzyko jest spore...a wszystko wskazuje że może to być "sprytny" składak.

Korzystając z okazji okazji wyśle Ci jeszcze zdjęcia mojego Sailmastera, prosząc o Twoją opinię, ale wyśle Ci na PW.

Ten rzeczoznawca to ponoć salon Rybiccy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem to jest oryginalny Atlantic ?

zamierzam go licytaowac

https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-data-murzynek-jak-nowy-8901396394?bi_s=tinkerbell&bi_m=MESSAGE&bi_c=OutbiddedToBidderNotification

 

dziekuje


moim zdaniem wskazowki i tarcza wyglada na oryginalna 

szkoda tylko ze sekundnik tak zmasakrowany

mam nadzieje ze os nie jest pokrzywiona.

Koronka chyba zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uswiadom mnie prosze po czym to rozpoznales, terz chcialbym sie nauczyc to rozpoznawac.

chodzi o matowy kolor tarczy czy nadrukowane nieprawidlowe napisy czy moze o cos jeszcze ?


I kolejne pytanie

 

 

https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-orginal-klasyczny-elegancki-8558532394

 

Tego juz kupilem jedzie wlasnie do mnie

wiec troche za pozno ...

ale wypowiedz sie prosze czy kupilem malowanke, czy to oryginal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasny original ma nieoryginalną koronkę, reszta ok. 

 

"Uswiadom mnie prosze po czym to rozpoznales, TEŻ chcialbym sie nauczyc to rozpoznawac." -  zacznij od tego opracowania - https://sites.google.com/site/zegarekatlantic/ksiazka


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym modelu nie było tarczy matowej, koperta jest po chromie, co zresztą sam sprzedający przyznaje, znaczniki godzinowe co ma się rozumieć również skoro tarcza jest po renowacji...

W tym konkretnym modelu nie było tarczy matowej, koperta jest po chromie, co zresztą sam sprzedający przyznaje, znaczniki godzinowe co ma się rozumieć również skoro tarcza jest po renowacji...

Czy ten zegarek wygląda na 40-ci lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co koledzy fachowcy moga powiedziec o tym egzemplarzu:

 

https://www.olx.pl/oferta/atlantic-worldmaster-zegarek-meski-mechaniczny-CID87-IDBiMQr.html#95d2e781aa

 

???

Nie jestem fachowcem, ale mam podobnego z tym samym logo wskazowki, case i tarcza wygladaja ok co do koronki nie mam pewnosci jaka powinna byc ale to elemement ktory sie wymienia.

Ale niech sie wypowiedza inni z wiekszym doswiadczeniem

W tym konkretnym modelu nie było tarczy matowej, koperta jest po chromie, co zresztą sam sprzedający przyznaje, znaczniki godzinowe co ma się rozumieć również skoro tarcza jest po renowacji...

 

Czy ten zegarek wygląda na 40-ci lat...

Masz racje, sam nie widzialem nigdy takiego z mataowa tarcza, ale ten wygladal tak dobrze ze myslalem ze to oryginal, w pezeciwienstwie do innych po renowacji czy malowanek ktore wygladaja po prostu fatalnie.

Niestety nikt przez wiele godzin az do konca aukcji nie przebil mojej oferty. I tak stalem sie posiadaczem czarnego Atlantica po renowacji :). I w sumie nie zaluje podoba mi sie. A w przyszlosci upoluje sobie jakiegos oryginala.

Dzieki wszystkim za opinie

Edytowane przez kromiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy spotkaliscie sie z podrobkmi ART DECO? bo tutaj:

 

https://magar.pl/atlantic-meski-51651-41-65s-worldmaster-mechanical

 

jest w dobrej promocji, ale opinie sklep ma nieciekawa-mianowicie ze sprzedaja podbrobki! :unsure:

 

Czy to jest dobra promocja? Nie sądzę, ja w niższej cenie (1900 PLN) kupiłem swojego w Time Trend (musisz się targować)  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z tym sklepem, ale zdjęcia są tak słabe że trudno cokolwiek powiedzieć. Zgadzam się z kolegą BartasW że to żadna atrakcja, to że sobie piszą-20% czy więcej nie oznacza, że to promocja. To tylko moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BartasW: niby sa autoryzowanym przedstawicielem Atlantica, ale wlasnie te slabe zdjecie i slabe komentarze powoduja ze zapala mi sie lampka kontrolna

@ SLAWEK01: porownuje ta cene do internetowych sklepow, gdzie chyba w zwiazku ze zmowa cenowa wystepuje wszedzie 2250pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.