Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

Oszustwo - paczka bez zawartości.

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem oszukany : kupiłem na ebay-u dwa noże za 280 zł. List przyszedł ale z taśmą klejącą w środku zamiast noży. Paczka najpierw szła Royal Mail potem GLS. Na liście przewozowym GLS jest podana waga 0,16 kg - już samo to wydało mi się podejrzane (dwa noże powinny ważyć około 0,5 kg), ale wbrew rozsądkowi odebrałem przesyłkę. List nie nosi śladów otwierania, uszkodzenia. Ewidentnie taśma klejąca zamiast noży była tam włożona przez nieuczciwego sprzedawcę.

Sprawę zgłosiłem na Policję - po złożeniu zeznań :-) otrzymałem zaświadczenie o zgłoszeniu przestępstwa i nieformalnie informację że umorzą, poza adresem mailowym sprzedawcy z ebay nie mam żadnych danych nieuczciwego sprzedawcy.

Płaciłem Pay Pal wiec otworzę spór, który potem zamienię w roszczenie.

Mam pytanie czy otworzyć spór Pay Pal z powodu nieotrzymania przedmiotu (oszust ma tracking przesyłki której odbiór pokwitowałem) czy niezgodności przedmiotu z opisem w aukcji. Ale wtedy pewnie sprzedawca oszust zażąda żebym mu odesłał taśmę klejącą która robiła za obciążnik, żeby przeciągnąć sprawę i ewentualnie wykazać, że nic mu nie zwróciłem (poczta polska nie ma śledzenia w UK a paczka jest kosztowna).

Raczej będę otwierał spór z powodu nieotrzymania przedmiotu. W roszczeniu będę się posiłkował skanem listu przewozowego z podkreśleniem ze jego podejrzana waga zaledwie wynosiła 0,16 kg oraz skanem zaświadczenia o zgłoszeniu przestępstwa. Co Koledzy doradzali by zrobić w tej sprawie i czy mieliście podobne przykrości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza adresem mailowym sprzedawcy z ebay nie mam żadnych danych nieuczciwego sprzedawcy.

Płaciłem Pay Pal wiec otworzę spór, który potem zamienię w roszczenie.

 

Adres nadawcy chyba musi być na przesyłce, bo nikt by nie przyjął w urzędzie pocztowym czy w firmie kurierskiej przesyłki bez adresu nadawcy?!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Z odebraną przesyłką bedziesz miał kłopot. Ale jesli faktycznie wykażesz, że waga była tak niska, że przesyłka nie mogła zawierać noży, to powinno się udać. Ebay jest w takich sprawach łagodniejszy niż Alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem kiedyś taką przesyłkę i bez problemu dostałem zwrot z PayPal. Sprzedawca miał mało gwiazdek, może to pomogło, ale generalnie PayPal ubezpiecza transakcje i kupujący ma spote prawa.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odebraną przesyłką bedziesz miał kłopot. Ale jesli faktycznie wykażesz, że waga była tak niska, że przesyłka nie mogła zawierać noży, to powinno się udać. Ebay jest w takich sprawach łagodniejszy niż Alledrogo.

 

Na liście i w śledzeniu GLS jest podana waga 0,16 kg - w tym moja nadzieja.

Skan i zdjęcie listu dam jako załączniki do roszczenia Pay Pal.

Nie ma danych nadawcy. Sprytny oszust wydarł ten fragment naklejki przewozowej. Oszust ma 99,5 % pozytywów - nie spodziewałem się takiej przykrości, ale już kilka negatywów za ostatni miesiąc. Pewnie zaczął kombinować w ostatnim czasie.

W jakim języku opisać sytuację, wolałbym w jęz. polskim ale nie mam pewności czy roszczenia rozstrzygają Polacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Opisuj w takim w jakim jest strona do roszczeń, czyli chyba po polsku.

I nie przejmuj się bo oni maja tam jakieś automaty i piszą głupoty.

Miałem przypadek "odnotowania na koncie braku zapłaty" mimo, ze zapłaciłem, dostałem towar i pozytywa. Płatność przelewem. Trochę się napisałem, że nie jestem wielbłądem. Sprzedawca przyznał, że popełnił błąd. I mimo tego łatwo nie było.

Więc uzbrój się w cierpliwość i przygotuj na to, że będziesz dostawał dziwne maile, na które będziesz musiał odpisywać opowaidając w kółko to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie. Wizyta na policji poszła zupełnie inaczej niż sobie to wyobrażałem. Przyjmujący zeznanie nie przyjął nagrania z otwarcia przesyłki ani pisemnego oświadczenia świadka, który filmował otwieranie listu. Profilaktycznie bardziej wartościowe przesyłki otwieram filmując ten proces a policja nie chce przyjmować nagrania jako dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewesoła sprawa , nie mjałem nigdy podobnego przypadku ale wydaje mi się że zgłaszanie na policję takich przypadków poza papierkiem o zgłoszeniu oszustwa w zasadzie nic nie daje .

Obywatel ma ustawowe prawo o zgłoszeniu / odnotowaniu oszustwa lub jego podejrzenia , a policja do umorzenia z braku dowodów lub małej szkodliwości i tak papierkowa robota się toczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ebay ma bardzo dobrą ochronę kupujących;). Kiedyś pamiętam moja partnerka miała jakiś problem ze sprzedawcą z ebaya to należność została zwrócona i to szybko.

 

Współczuje bo takie sytuacje są wk***iające. Ja co prawda na allegro mam czasem sporo użerania się z kupującymi/sprzedającymi. Wpisz dane modele noży w google i zobaczysz ile waży jeden i ile kolejny;) Wtedy dodatkowo będzie przekłamanie w wadze że sprzedawca poleciał w kant;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko w drugą stronę.

Zakładaj od razu spór na Paypalu i przekształcaj w roszczenie


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem spór z tytułu nieotrzymania przedmiotów i zmieniłem go w roszczenie. Oszust podał numer przesyłki i teraz wymagane jest ode mnie działanie : "Jeżeli rozwiązałeś ten problem, możesz anulować to roszczenie w dowolnym momencie.

Jeśli otrzymano przedmiot, lecz jest on niezgodny z oczekiwaniami, można zmienić przyczynę roszczenia."

Żeby posunąć sprawę naprzód wygląda na to, że nie mam wyjścia i muszę zmienić przyczynę roszczenia na rozbieżność przedmiotów z opisem (taśma klejąca zamiast 2 noży).

W jaki sposób można dołączyć pliki do roszczenia?

Skan zgłoszenia sprawy na policję itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po przesłaniu dokumentacji do PayPal o wszczęciu dochodzenia przez policję odzyskałem pieniądze z roszczenia, które były zablokowane przez PayPal :) Policja wszczęła dochodzenie o przestępstwo art. 286 par 1 k.k. Sprzedawca - oszust, z pewnością nie pozostanie bezkarny. Ebay wyraził gotowość do przekazania danych sprzedawcy - organom ścigania. Czyli, sprawa kończy się pomyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po przesłaniu dokumentacji do PayPal o wszczęciu dochodzenia przez policję odzyskałem pieniądze z roszczenia, które były zablokowane przez PayPal :) Policja wszczęła dochodzenie o przestępstwo art. 286 par 1 k.k. Sprzedawca - oszust, z pewnością nie pozostanie bezkarny. Ebay wyraził gotowość do przekazania danych sprzedawcy - organom ścigania. Czyli, sprawa kończy się pomyślnie.

Na prawdę wierzysz, że mu coś zrobią?

Fajnie, że udało Ci się odzyskać kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.