Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem zrezygnować z oringów na zaworze ręcznym. Bo albo za słabo dociskam, albo wypływa oring. Dałem mocny elastyczny klej ,,mutant". Trzeba czekać do jutra nim się w gumę zamieni. Pralkę nim kiedyś naprawiłem, więc powinien być szczelny. Jak będzie ok to pozostanie wzmocnienie zbiornika. Myślę, że wystarczą dwa płaskowniki skręcone na śruby, tak by dekle nie odpadały i nie wybrzuszały się 

IMG_20230202_165019.jpg

IMG_20230202_165027.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień czwarty. Ten na który najbardziej czekałem. Niby banalna trasa, ale... Trasa rowerem nad morze, czyli to co uwielbiam najbardziej i to co wzbudza u mnie największe emocje. Tym razem odwiedzam nowe miasteczko. Popularne Mielno, w którym jeszcze nigdy nie miałem okazji być.

Miłego oglądania!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały krok w tył w odchudzaniu roweru, czyli dodatkowe chwyty na kierownicy, bo załapałem się na tym, że przy szybkiej jeździe po afroamerykaninie, wygodnie trzyma się tam ręce. Ale i tak go jakoś podziurawię, wstawię tytanowe śrubki czy odleję kopię z jakiegoś puchu.

IMG_20230205_213815.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Mały krok w tył w odchudzaniu roweru, czyli dodatkowe chwyty na kierownicy, bo załapałem się na tym, że przy szybkiej jeździe po afroamerykaninie, wygodnie trzyma się tam ręce. Ale i tak go jakoś podziurawię, wstawię tytanowe śrubki czy odleję kopię z jakiegoś puchu.

IMG_20230205_213815.jpg

 

🙈

naprawde...? wez to edytuj, nie wszyscy musza wiedziec, ze jestes rasista.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała edycja:

Znacie mnie już od paru lat, więc wiecie, że to nie jest prawdą. Lubię jednak sobie pożartować z poprawności politycznej. Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony. Gdybym miał się przejmować każdym żartem z mojej grupy społecznej, i nie istotne którą wybierzemy, to skończyłbym na linie.

Wracając do tematu. Czuję jednak masę tych chwytów. Niby to nieco ponad sto gramów, ale jednak. Najbardziej to czuć przy manewrowaniu ,,na sucho". Zobaczymy jak będzie podczas jazdy, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, albiNOS 01 napisał(-a):

mała edycja:

Znacie mnie już od paru lat, więc wiecie, że to nie jest prawdą. Lubię jednak sobie pożartować z poprawności politycznej. Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony. Gdybym miał się przejmować każdym żartem z mojej grupy społecznej, i nie istotne którą wybierzemy, to skończyłbym na linie.

Wracając do tematu. Czuję jednak masę tych chwytów. Niby to nieco ponad sto gramów, ale jednak. Najbardziej to czuć przy manewrowaniu ,,na sucho". Zobaczymy jak będzie podczas jazdy, jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

jak czujesz masę tych chwytów to może czas zacząć zrzucać masę z brzucha a nie z wozidła czyt. roweru 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odchudzanie roweru u kolegi to w ogole sztuka dla sztuki. Srubki, top capy i inne bzdety stosunkowo drogie, a zysk wagowy praktycznie zerowy :P  Ale rozumiem, ze to takie hobbystyczne dlubanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fonfelinni napisał(-a):

To odchudzanie roweru u kolegi to w ogole sztuka dla sztuki. Srubki, top capy i inne bzdety stosunkowo drogie, a zysk wagowy praktycznie zerowy :P  Ale rozumiem, ze to takie hobbystyczne dlubanie :)

to raczej rzeźba w gównie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fonfelinni napisał(-a):

To odchudzanie roweru u kolegi to w ogole sztuka dla sztuki. Srubki, top capy i inne bzdety stosunkowo drogie, a zysk wagowy praktycznie zerowy :P  Ale rozumiem, ze to takie hobbystyczne dlubanie :)

Dokładnie.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

to raczej rzeźba w gównie :)

Wiem, milej widziane w tym miejscu są ładne zdjęcia, sprzęty z grubego portfela i... co oczywiście pochwalam jak najbardziej, skriny z fajnych mapek. A nie to moje dziadostwo, gdzie ja śrubki kręcę. Ja głupi, kogo to miało by interesować, chyba tylko takiego dziada jak ja, prostego chłopaka z byłego PGR-u

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Wiem, milej widziane w tym miejscu są ładne zdjęcia, sprzęty z grubego portfela i... co oczywiście pochwalam jak najbardziej, skriny z fajnych mapek. A nie to moje dziadostwo, gdzie ja śrubki kręcę. Ja głupi, kogo to miało by interesować, chyba tylko takiego dziada jak ja, prostego chłopaka z byłego PGR-u

tu nie chodzi o to kogo miałoby to interesować i o gruby portfel, robisz coś co według mnie kompletnie nie ma sensu, któryś z Kolegów tutaj ostatnio podobnie się wyraził, że zamiast tych śrubek i innych dodatków lepiej zacząć od początku, od podstaw - rama, koła... a potem śrubki...

napisałem o rzeźbie w gównie bo to chyba nie od dziś wiadomo, że w gówna bata nie ukręcisz i to się chyba tyczy wszystkiego, nie tylko rowerów 

poza tym niezbyt trafnie nazwałeś nawierzchnię, którą się używa do "wyściełania" dróg 

Edytowane przez ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne rogi (sq lab 411), świetna sprawa, bardzo fajny chwyt. Niestety dla mnie ich używanie na sens jedynie w przypadku kiedy są zamontowane jak na załączonym obrazku - blisko obejmy hamulca, pomiędzy chwytem a hamulcem (można hamować mając dłonie na rogach). Niestety klamki nowych SLXów mają tam dodatkowy punkt podparcia na kierownicy i się nie da ich optymalnie zamontować. Waga nie ma dla mnie większego znaczenia.

Zbiornik szczelny?

bafe6a783191be7ec12be03663dd0b66.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ecipeci napisał(-a):

tu nie chodzi o to kogo miałoby to interesować i o gruby portfel, robisz coś co według mnie kompletnie nie ma sensu, któryś z Kolegów tutaj ostatnio podobnie się wyraził, że zamiast tych śrubek i innych dodatków lepiej zacząć od początku, od podstaw - rama, koła... a potem śrubki...

napisałem o rzeźbie w gównie bo to chyba nie od dziś wiadomo, że w gówna bata nie ukręcisz i to się chyba tyczy wszystkiego, nie tylko rowerów 

poza tym niezbyt trafnie nazwałeś nawierzchnię, którą się używa do "wyściełania" dróg 

Masz rację z tym z tym asfaltem. A jeżeli chodzi o ramę, no właśnie została zmieniona podczas zmiany roweru. Nie bez powodu wybrałem właśnie ten model, który ma jedną z lżejszych ram jak za te pieniądze. Amortyzator również został zmieniony na k/g lżejszy. W drodze jest tubless, kiedyś obręcze, piasty. Tak, wiem, od ogółu do szczegółu powinno się robić. No cóż, ja robię tak jak mi aktualnie pozwalają fundusze. Dobra, sorka, niezanudzam już.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stierlitz napisał(-a):

Mam podobne rogi (sq lab 411), świetna sprawa, bardzo fajny chwyt. Niestety dla mnie ich używanie na sens jedynie w przypadku kiedy są zamontowane jak na załączonym obrazku - blisko obejmy hamulca, pomiędzy chwytem a hamulcem (można hamować mając dłonie na rogach). Niestety klamki nowych SLXów mają tam dodatkowy punkt podparcia na kierownicy i się nie da ich optymalnie zamontować. Waga nie ma dla mnie większego znaczenia.

Zbiornik szczelny?

bafe6a783191be7ec12be03663dd0b66.jpg

To mi rękojeść jakiejś broni przypomina. A co to za logo jakiejś ,,apteki" czy coś?

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2023 o 16:02, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

IMG-20230209-WA0006-01.jpeg

IMG_20230209_114956-01.jpeg

Kolega to chyba poniżej 50 kg wagi . To droga do nikąd.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, zbyniu70 napisał(-a):

Kolega to chyba poniżej 50 kg wagi . To droga do nikąd.😉

 

Tak dokładnie 71 😉 3-4 kg więcej niż dokładnie rok temu, ale to dobrze. Ten mniejszy też aktualnie waży więcej, niż w środku sezonu. I pamiętaj, czerń wyszczupla 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeźby w gównie ciąg dalszy. Obawiam się o wydajność zaworu strzałowego, jeszcze nie testowałem bo chwilowo nie mam kompresora, najwyżej trzeba będzie dać wydajniejszy zawór, bo nie sądzę by rozwiercenie go miało sens.

Nie wydaje mi się by teraz chciał się otworzyć, ale kto tam wie.

Wiem, można kupić, wiem, będzie podobny koszt ale walić fabryczne rozwiązania.

 

IMG_20230211_153950.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, narazie odważyłem się wpompować 4 bary, nawet fajnie dmucha, ale jeszcze mocniej powinno i już przy tym ciśnieniu widzę, że powinny być jeszcze minimum dwie śruby (łącznie 4) bo coś czuję, że dam więcej i się z hukiem otworzy.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, albiNOS 01 said:

Rzeźby w gównie ciąg dalszy. Obawiam się o wydajność zaworu strzałowego, jeszcze nie testowałem bo chwilowo nie mam kompresora, najwyżej trzeba będzie dać wydajniejszy zawór, bo nie sądzę by rozwiercenie go miało sens.

Nie wydaje mi się by teraz chciał się otworzyć, ale kto tam wie.

Wiem, można kupić, wiem, będzie podobny koszt ale walić fabryczne rozwiązania.

 

IMG_20230211_153950.jpg


Myślę że prościej, a napewno bezpieczniej było by przerobić gaśnicę😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś km na szosie dziś też wpadły... Niestety, o tej porze roku każdy wyjazd na szosie oznacza jednocześnie mycie roweru 🤷

IMG_20230212_120112-01.jpeg

IMG-20230212-WA0008-01.jpeg

IMG-20230212-WA0007-01.jpeg

Edytowane przez zegarkowo_rowerowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.