Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

A oto bryczka mojej żonki. Cossack Tercia. Dzisiaj zakupiona. Jutro jazda ze sklepu do domu; od razu swój oddam na serwis :)

Jutro mogę real foto wrzucić.

A tak przy okazji. Liczni Sigma 16.12 w sklepie 216 zł a w necie 96 zł ;)

cossack-tercia-43000-2015.jpg

Edited by suqub

Ja za bc 12.12 sts dawałem w sklepie niecałe 160 na internecie jakieś 130. Za 16.12 na kabelku 200 zł to jest zdzierstwo. ;)

Aaaa

Ok

Wygląda calkiem ok. Marka mi nieznama. Pewnie ciężki. Ciężko mi coś więcej bez specyfikacji. Jedynie widzę acere z tyłu. To dobrze ale nie wiem jak z resztą. Podaj linka ze specyfikacją, to powiem coś więcej.

@Yoda nie na darmo masz taki nick.

Jasne, że chodzi o ocenę. A czy ciężki to nie wiem. Jutro zobaczę. Za rower dałem niecałe 1400 zł, także cudów się nie spodziewam. Najważniejsze, że żona wybrała. Nie wracałem się. Tyle, że teraz ma pretensje iż nie doradzalem.

http://cossack.pl/bikes/tercia-43000/

Edited by suqub

Na moje to trochę przepłaciłeś jak brałeś w tej cenie. Nawet równy osprzęt tylko korba obniża statystyki nic nie pisze o suporcie czy sterach. Z drugiej strony cenę pewnie biją dodatki. Bagażnik, światła. Stawiam, że waga będzie pomiędzy 16-19 kg. Jutro mi powiedz, czy trafiłem :)

Dla siebie gdybym kupował to bym szukał, czytał i pytał zanim bym coś kupił. A z żona to byle się podobał. Nawet jak te 200 zł przeplacilem to jest to nic nie warte jeżeli żona będzie zadowolona.

Koledzy polecicie jakieś opony przełajowe pod szosowa ramę? Myślę że 30 spokojnie wejdzie pod ramę Specialized Langster.

Możesz spróbować Schwalbe CX Pro 700 x 30C, większy wybór opon przełajowych jest od rozmiaru 700x33 ale to już chyba nie wejdzie Ci do tej ramy.

Wczoraj zrobiłem żony rowerkiem jakieś 5 km a swoim 4 km. Wniosek jest jeden. Kupuję nowy rower :) Żonki jedzie się miękko, przyjemnie. Na moim jest walka, chyba rama jest za mała.

Co do wagi to żony rower waży chyba troszkę więcej niż mój. Ale nie jest to według mnie problem.

Wczoraj w rowerowym koleś jak zobaczył mojego złomka to o mało się nie roześmiał, ale facet kulturalny i trzymał fason. Generalnie według niego to około 1k musiałbym w niego wsadzić aby był dobrze zrobiony. Połowa nowego roweru... Chyba nie ma to sensu, a biorąc pod uwagę to, że chyba rama jest za mała od razu ten pomysł z głowy sobie wybiłem.

Koleś najbardziej polecał Unibike ze względu na stosunek jakości do ceny. Widzę, że Crossfire ma same Deore praktycznie. Tylko czy jest sens wydawać tyle kaski jak na razie będę pewnie max 1k km w roku robił. Może coś z słabszymi mechanizmami, ale lepszą ramą aby później móc wymieniać zużyte części.

Doradzicie coś?

Kwiatek, zarąbisty :wub:  Jakie to koszty?

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Kurcze brak pedałów. Nie pojedziesz. Sztywna kierownica? Brak możliwości skręcania?

Musle bikes ☺

Ej doradźcie jakiś model? Na razie stawiam 50/50 miasto las. Jako miasto rozumiem chodnik, ścieżka rowerowa i ulica.

Edited by suqub

Bierz jakiegoś xc, najlepiej hardtaila, to co pojedzie w lesie da sobie rade na chodniku, w drugą strone niekoniecznie ;)

O tak poszukuje właśnie. Gość w sklepie. Bardzo namawiał mnie na trekking.

Powiedzcie mi jak to jest z rama w rowerze. M9ge kupić rower z dobrą rama ale słabym osprzętem a później w miarę ich zużycia zmieniać? Czy tylko w droższych modelach jest lepsza rama. Czy w ogóle moje dylematy są bezzasadne i wszędzie pakują to samo?

Paradoksalnie tańsze ramy są bardziej pancerne niż te droższe.

Także rower za 2 k stanowi rewelacyjną bazę do rozbudowy.

Kwiatek, przyznaj się kto cię skierował w stronę tego rowru :).....

Suqub, bierz coś xc, tylko budżet podaj.