Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy, że spadł

no spadł, z dużego blatu na mały podczas zmiany przełożenia  ;)  ogólnie łańcuch nie spadł z korby, po prosty przy zrzucaniu na mały blat duża zębatka pociągnęła łańcuch, że działo się to podczas jazdy na leśnej ścieżce i zawieszenie pracowało, łańcuch znalazł miejsce żeby wleźć nad wahacz. Wahacz trochę poharatany, ogólnie będę musiał zabezpieczyć ramę w tym miejscu i dorobić klatkę. W x-calibrze się to zdarzało ale tam tylna przerzutka nie trzyma łańcucha a pomiędzy ramą a korbą jest sporo miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodzi tylko o ochronę ramy...

To inna sprawa. Myślałem, że spadł z małego blatu.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie. A co do ochrony to tak, trzeba zrobić tak, żeby był to pierwszy i ostatni raz jak łańcuch dostał się tam gdzie nie potrzeba. Carbonowe ramy mają w tym miejscu blachy bo pewnie po takiej przygodzie potrzebowałbym nowego dołu wahacza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To akurat jest żelazonośna asteroida w kształcie saksofonu, a resztę polecam Twojej wyobraźni :)

 

Się nabijasz, ale dla mnie to właśnie ładnie opakowany ten wąż ogrodowy, o którym mowa wyżej.

Pytanie nr dwa, czy wąż czy to;

to jest to coś ciernego - czyli pytam jak ma się nadawać do ciągłej eksploatacji, poza jednym zjazdem. A jak nie rozumiem działania tego czegoś to mi to proszę wytłumacz ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, nie nabijam sie, to prosty patent, ktory widzialem, ze dziala. Ja nigdy czegos takego nie stosowalem, nie czuje sie wiec uprawniony, zeby odpowiadac na Twoje pytania. Zgadzam sie jednak z Toba, ze cierna metoda nie jest najlepsza, bo moze wydawac nieprzyjemne dzwieki, generuje jakies straty energii i caly ten starty syf mieli sie w lancuchu. Najwyrazniej jednak sa to jakies pomijalne aspekty skoro ludzie to stosuja. Zakladam jednak, ze skoro dziala to

post-60090-0-40106000-1510669120_thumb.jpeg

To tym bardziej bedzie dzialac to

post-60090-0-49083900-1510669182_thumb.jpeg

Tu jest wiecej tego typu patentow :)

http://endurotrophy.pl/forum/showthread.php?tid=256

Ostatecznie 10 m weza ogrodowego i paczka trytek nie jest, az tak droga, a wystarczy na wiele lat :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

raczej jest jak podejrzewam, czyli na zjeździe gdzie mało się pedałuje ew. dopedałowuje a najważniejsze jest utrzymanie się na rowerze i tor jazdy, czyli, żeby łańcuch nie spadł bo dalej nie pojedziesz to pewnie dobre, skuteczne i tanie rozwiązanie ...

Natomiast jazda przez hopy na wprost po bułki gdzie trzeba cały czas pedałować to średnio przez powody jakie opisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak? :)

37f35a57c70e9d47712eca604e08d732.jpg6712bfa8fd0a833cc8b697b1e41a6a13.jpga643ec37e96ee0ceb06d133cc2fd2165.jpga97c3b4380ec71f7a7b630760ee9f797.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowo @egzo18. Na świetle chwyty zblakna i będzie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już identyczne ESI RACE. Świetne gripy, nie blakną :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo18 ognisty robi sie ten Twoj rower :)

 

A jak juz jestesmy przy zakupach, to ja dzis tez po tygodniu zdecydowalem sie isc na poczte i odebrac moje paczki z pomoca dla powodzian :)

post-60090-0-41258500-1510674434_thumb.jpeg

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

No i jak? :)

 

Z całym szacunkiem, ale ta różowa lampka, pomarańczowe gripy i złote rogi ... jak cygański Rolex. :rolleyes:

Ale spoko. Jedno się zgubi, drugie przybrudzi a trzecie podrapie i będzie cool :D

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cygański roleks.. Dobre :)

Lampę mogę zamienić z tą co mam na szosie. A mam białą.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie rośnie

Nic ciekawego tam nie bylo. Mialem troche kodow rabatowych, wiec zrobilem sobie troche wczesniej black friday :)

post-60090-0-37111000-1510680798_thumb.jpeg

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukasz gravela ?

Jak szukasz czegos mniej popularnego i recznie robionego to moze Orro Terra C. Ciekawy tez jest Orro Ferrum, ale to juz szosa, tyle ze stylowa i stalowa :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal szukasz gravela ?

Jak szukasz czegos mniej popularnego i recznie robionego to moze Orro Terra C. Ciekawy tez jest Orro Ferrum, ale to juz szosa, tyle ze stylowa i stalowa :)

 

dziękuję za Orro :)

 

chyba już nie szukam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przeciez wszyscy wiemy, ze AnyRoad to Ferrari wsrod graveli :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna. Ślinotok mam, idę szukać chusteczki

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda widzieli?

 

Żadne odkrycie - wiadomym jest, że przerzutka zawiera większy zakres, ograniczony śrubami, żeby był margines na ewentualne przesunięcia w tym samym rozmiarze względem ramy

Po drugie to w dużej mierze marketing uskuteczniany od lat, jak czegoś jest więcej w tym samym rozmiarze to wiadomo, że poszczególne elementy składowe muszą być cieńsze a co za tym idzie drastycznie skraca się ich żywotność - mowa tu o powiększaniu ilości przełożeń (cieńsze koronki, cieńszy łańcuch). Coś mi się wydaje, że przy takich zakresach, większość z tych koronek i tak nie jest wykorzystywana. Może i starczyłoby 7 max 9 dobranych pod siebie.

 

@egzo18 - powoli dochodzisz do ostatniego stopnia wtajemniczenia ;)

 

post-32788-0-94164500-1408743208_thumb.jpg
Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suqub na sucho to lata, w terenie będzie świrowało jak odrobinę brudu dostanie.

Zakres jej nie przeszkodzi. Natomiast praca zmieniarki 10s z kasetą 11s nie będzie idealna. To widać na filmie. To nie pracuje idealnie.

@Burns... Ostatni stopień wtajemniczenia mówisz...

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suqub na sucho to lata, w terenie będzie świrowało jak odrobinę brudu dostanie.

też się nad tym zastanawiałem jak oglądałem ten filmik. Przerabiałem coś takiego jak na szybko źle skróciłem łańcuch u kumpla po zmianie korby, zmienił wielkości blatów, długość łańcucha trzeba było dobierać na nowo. Jak zwykle szybko w biegu, pach łańcuch docięty, na stojaku wszystko hula, kumpel wsiada na rower i przerzutka się wiesza a łańcuch trzaska po kasecie. Rower na stojak - znowu działa jak powinno. Być może w ht nie ma aż takiego efektu ale w fullu jak zawias pracuje są problemy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie Geo Fulla, ale faktycznie Fulla trzeba delikatnie sprawdzić  z pracującym tylnym zawiasem.


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle geo co sposób w jaki jest zbudowany tylny zawias. W trekach to dość specyficzny jednozawias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.