Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2.5k na ten moment na oba rowery w tym roku .

Już raczej nie powiększe. Może delikatnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skromne 16km. Jutro pogoda też ma się utrzymać.

 

Ja w tym sezonie nakręciłem wszystkimi rowerami 1750km ale miałem kilka miesięcy martwych. Sprobuje dokręcić do 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ta radochę jak pierwszy raz przekroczyłem ta magiczną cyfrę. Drugi raz już nie był taki fajny, bo przekręciłem nowy licznik po jakiś 2-ch miesiącach jazdy i się nieźle wqr, bo wygladał na profesjonalny a liczył jak dziecko do 10 k.

To mój licznik jest lepszy. Po powrocie do domu okazało się, że maksymalnie pokazuje XXX.XX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suqub Ty masz po prostu za wolny rower, jakbys szybciej jechal to bys wiecej kilometrow pokonywal :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suqub Ty masz po prostu za wolny rower, jakbys szybciej jechal to bys wiecej kilometrow pokonywal :)

 

No prorok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kaido2. Mocno mnie zmotywowałeś. Stawiałbym na prosa z olimpijską emeryturą, a tu zonk.

 

Biorę się do roboty, nie mam wyjścia ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@70' no jasne Nie pomyślałem

@kaido2 robi robotę i się nie szczypie. O to chodzi. Mnie równiez motywuje.

Powiedz do jakiego maratonu się szykujesz.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wcale . wiem ze jak bym mial chodzic do roboty jezdzic w dzien w nocy bawic sie w miedzyczasie z juniorem . to moglbym miec trz zawaly. wylew i inny bajery

Trolu jak sie juz kaido zobaczysz to sprawdz czy mu jakies kable nie wystaja z pod bluzy :)

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suqub Ty masz po prostu za wolny rower, jakbys szybciej jechal to bys wiecej kilometrow pokonywal :)

 

Wydaje mi się, że jest w tym trochę prawdy. Na szosie km lecą szybciej.

 

Ja miałem bardzo podobne założenia (z wyjątkiem bagażnika) i padło na Domane. Malowanie jak w Checkpoincie. Z różnic - na plus iso-speed, na minus słabsze heble. Weż pod uwagę też geo, Checkpoint jest np bardziej "sporty" niż Domane, minimalnie dłuższa rama, Spec jest też minimalnie krótszy niż Domane, w dodatku sa różnice w oznaczeniach (reach i stack z Domane 58 jak w Diverge 56)

 

Domane brałem pod uwagę ale tam raczej nie wejdzie nic ponad 35mm. Checkpoint wciągnie 42. Poza tym model 2020 - nie wiem dlaczego tak oznaczają ma nowe heble hydrauliczne i pełen osprzęt 105. W domane przeszkadzają mi też odsłonięte linki  poprowadzone pod ramą narażone na syf spod kół. Nawet jeśli to tylko rower adaptowany na gravela to takie rozwiązanie jest kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@70' no jasne Nie pomyślałem

Podejrzewam, ze trzasnąłeś tego tysiączka na zbliżające sie stulecie odzyskania niepodleglosci. Brawo Ty, kolarz patriota :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domane brałem pod uwagę ale tam raczej nie wejdzie nic ponad 35mm. 

zrobię foto u siebie, wydaje mi się, że spokojnie wejdzie więcej. Pytanie tylko czy wszystkie ramy Domane mają takie same prześwity. Co do linek - mi to nie przeszkadza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki pod ramą to nie jest kiepskie rozwiązanie .

Mając dobre pancerze, nie dzieje się z tym absolutnie nic .

A w serwisie łatwe .

3 rok na otwartym systemie . Dwa lata na starym zestawie . Błoto , nie błoto i nic . Działa idealnie . Rok temu wleciał system półzamknięty gdzie linka na całej długości oprócz pancerza idzie w rurce .

 

https://www.cyklomania.pl/jagwire-zestaw-przerzutkowy-mountain-elite-sealed-shift-bialy,id5381.html

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki pod ramą to nie jest kiepskie rozwiązanie .

Mając dobre pancerze, nie dzieje się z tym absolutnie nic .

A w serwisie łatwe .

3 rok na otwartym systemie . Dwa lata na starym zestawie . Błoto , nie błoto i nic . Działa idealnie . Rok temu wleciał system półzamknięty gdzie linka na całej długości oprócz pancerza idzie w rurce .

 

https://www.cyklomania.pl/jagwire-zestaw-przerzutkowy-mountain-elite-sealed-shift-bialy,id5381.html

 

Tylko, że tam linki idą bez pancerza prawie przez całą długość rury dolnej. Zmniejszenie tarcia, zwiększenie precyzji itp, fajnie ale gdy przypomnę sobie jak przedwczoraj wyglądała od spodu moja rura dolna w MTB to daje to trochę do myślenia. Była cała oblepiona błotem praktycznie od główki ramy po support. Nie mam raczej zamiaru zapuszczać się tym sprzętem w głęboki las bo mam faktycznie inne założenia ale warto rozważyć.

 

Tak to wygląda w domane.

post-99519-0-17670100-1541587519_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ten system zamontowany .

Teraz to jest czyste .

Jeździłem tak że całe było błotem zaklejone.

Działa to perfekcyjnie .

cae69e6ce33723145ff5a53f6397ab20.jpg

 

Linka oprócz pancerza na całej długości idzę w takiej rurce jeszcze .

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

Nie wiem czy widać ..

W szosie mam wersję szosową tych pancerzy .

ba80cbcf940bbafe47e929cd5fbb6596.jpg

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jedynie kwestia czyszczenia roweru. Jak s spinki na zewnątrz to czyszczenie jest utrudnione. Jeśli jednak ktoś sam wymienia linki i robi serwisy to faktycznie może być wygodniej mieć wszystko na zewnątrz. Ja oddaje na takie roboty rower do serwisu i dlatego wolę linki w ramie. Poza tym - wygląda rower lepiej jak ma linki pochowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadomie brałem obie ramy z linkami na wierzchu. Właśnie dlatego, że 90 procent serwisu robię sam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukalem gravela to bardzo powaznie bralem pod uwage Domane, ale wlasnie szerokosc opon go zdyskwalifikowala. O ile dobrze pamietam to bylo tam 32c i chyba nic szerszego tam by nie weszlo.

 

@suqub skladaj szybszy rower, bo mi czesci od szosy w piwnicy zalegaja :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@70', opowiadaj na PV

Święta się zbliżają. Może Mikołaj coś przyniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bogatych Mikołajów życzę, bo rower... to samo zdrowie. No może poza nerwicą przedzakupową :lol: .

Idę spróbować, może uda się wyskoczyć na chwilkę na rower. Pogoda znakomita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukalem gravela to bardzo powaznie bralem pod uwage Domane, ale wlasnie szerokosc opon go zdyskwalifikowala. O ile dobrze pamietam to bylo tam 32c i chyba nic szerszego tam by nie weszlo.

 

Podobnie było z pierwszą wersją Diverge'a od Specialized, który też niby miał być gravelem. Wchodziło max. 33 a jak była z lekkimi klockami to zaczynało obcierać przy najmniejszym błocie. W sumie to jeździłem tym rowerem jako szosówką z grubymi oponami (wsadziłem 32c) a do jazdy w terenie miałem przełajowego Crux'a. Teraz mam nowego diverge'a i mówią że na 650b wejdzie nawet 48 czy dwa cale. :D Nie próbowałem bo ciągle mam Crux'a zestawionego na 48c. I chyba tak zostanie bo przełaj to najbardziej uniwersalny i wygodny rower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli u mnie dopisek GRVL na ramie coś może oznaczać a nie bazgroł dla samego bazgrania  ;)

U mnie są opony 35c, na oko 40c wejdzie, 42c - nie wiem, pewnie zależałoby jaka opona. Ale ogólnie - na 35c jeździ mi się ok, węższych nie planuję a szerszych też nie bo po co. Jak ma być szeroko to mam 2.4 cala w fuelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię moje szosowe 25mm :) ( maks wejdzie 28. )

I 2.25 W góralu :D

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ustawiony na 35c. Chciałbym mieć jednak możliwość wrzucenia 38-40 gdyby potrzeba zaszła. Więcej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.