Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Delikatna.

Przesadzili z otworami

Pasuje mi leatta na żywo też zobaczyć.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Jak dla mnie to pokazany przez Ciebie leatt dbx 4 to to samo co fox profreme, który był pierwszy, reszta to pewnie niuanse pod indywidualne preferencje. Dbx jest chyba droższy, nawet w promocjach. Nie ma MIPS, ale czy to pozycja obowiązkowa czy nie to zdania są też podzielone, jest grono, które twierdzi że kolejny zbędny pierdalnik na pewno licencja dla technologii, która podnosi cenę, bo producent musi za nią zapłacić.

Dla mnie MIPS ma inną zaletę jaką zauważyłem, te kaski są większe i łatwiej założyć je na czerep i nic nie uwiera - możliwe, że to skutek uboczny dodatkowego elementu, miski. Jednak zjawisko potwierdziło się u kilku producentow i u tego samego producenta. Przykładowo Fox Rampage w tym samym rozmiarze vs Fox Profreme.

Przy wydaniu większej kasy warto zwrócić uwagę czy dostępny jest u producenta jako część zamienna daszek a najważniejsze gąbki. Nasiąkają potem, przecierają się i ostatecznie rozwarstwiają.

Jeżeli znajdziesz rozmiar dla siebie a pewnie tak przyjrzyj się MET Parachute - kompaktowy, dużo otworów, idzie trafić w promocjach za ~500

Cenowo podobne.

Leatt nawet tańszy. 850-1000

Fox- 900-1200

Met najtańszy. Ale kompletne mi jego wygląd nie podchodzi. Gorsze jak proframe..

A nie.. jest nowa wersja. I na nią można już patrzeć :) w sumie nie wiem czy nowa.

Nie integralna. Ale znośna

Leatt ma swojego mipsa. Turbine 360 to się zwie i oni to też do motocyklowych kasków ładują3965e64f2fd521498d5b1ade6072569a.jpg67b2316cae4c0c5b6ff72f3187123f8e.jpg

Edited by egzo18

Czuję, że TY znowu rozmawiasz sam ze sobą jak na teoretyka przystało bo wiesz najlepiej i minie sporo miesięcy nim zdanie zmienisz (napaliłeś się i już, a kask tylko wygląda do pierwszego przejazdu, z biegiem czasu jest coraz gorzej bo to kolejny ochraniacz - ma dzialać a nie wyglądać, spoci się, porysuje od odkładania na ławki i murki, wieszania na kierownicy, na zmęczu nie będziesz dla niego szukał ołtarzyka z mikrofibry, żeby nie zarysować.Po prostu kawałek drogo obrobionego styropianu). Za profreme dałem 650zł z bikester. DBX ma jakiś system pochłaniania energii i pewnie działa, ale ja chyba wyraźnie napisałem, że nie rozmawiam o zasadności zastosowania tych technologii tylko, że dla wkomponowania miski MIPS o taki a nie innym rozmiarze raczej musieli powiększyć skorupę i jest więcej miejsca dla głowy. MET Parachute ma tą zaletę, że jest bardzo kompaktowy (mały objętościowo na zewnątrz) co za tym idzie nie wygląda się w nim jak z kołem od kombajnu na głowie. Nim mniej wszelkiej maści bagażu w ENDURO/Trail tym lepiej, ale to już wyjaśnił TeJot! Powyżej 30 stopni C jechać w każdym kasku to żadna przyjemność nawet jak ma 50 otworów i obojętnie czy jest ze szczęką czy nie bo pot i tak zalewa czoło. Są natomiast miejscówki, szczególnie te skaliste gdzie lepiej mieć również szczękę. Ci co ostro haratają w DH nawet nie biorą pod uwagę rozmów jakie my prowadzimy tylko od razu kupują minimum:

https://www.bikester.pl/100-status-kask-fullface-szary-606217.html

Edited by Burns

Nic nie zdecydowałem. Nawet go nie mierzyłem. A to podstawa.

650 za proframe? Promocję trafiłeś?

Zmieniając temat, bo kask ff to odleglejsza sprawa.

Porządne platformy do 250 zł? Maks 300.

Edited by egzo18

Pisałem już o tym, są również kolejne przy kolejnym rowerze na moich zdjęciach. Chcesz to Ci kupię, albo wytłumaczę jak, nie bądź c*pa, czas wyjść z zaścianka. Jak trzyma? Martw sie o podeszwy w butach i rany na piszczelach a nie trzymanie.

Kasków już nie ma w tych pieniądzach:

https://m.bikester.pl/fox-proframe-matte-kask-rowerowy-mczyni-pomaraczowy-czarny-921390.html

Cena i tak konkurencyjna.

Będę zamawiać, się skontaktuje. Masz jakieś porównanie do pedałów dartmoora?

Edited by egzo18

Cena i tak konkurencyjna.

Będę zamawiać, się skontaktuje. Masz jakieś porównanie do pedałów dartmoora?

(promocja lubi się powtarzać z 2 -4x w roku, ale nie trwa wiecznie)

Mam,

darty mogą być, ale startu nie mają - inna bajka:

https://youtu.be/SQ-Q5-ltsAs?t=221

Edited by Burns

Przedewszystkim dobre piny. Ja w swoich exustarach zmieniłem ori piny na wyższe broki i teraz nieźle trzymają. Reszta to tylko gramy i wygląd. Łożyska jakieby nir były - przy Twojej wadze raczej sporo pożyją

Dla mnie MIPS ma inną zaletę jaką zauważyłem, te kaski są większe i łatwiej założyć je na czerep i nic nie uwiera

Potwierdzam. Mam takie same obserwacje. Bell Super DH jest dużo wygodniejszy od IXS trail evo. Jeżdżę w obu, zawsze z apaszką/kominem na głowie. Bell z mips jest mega wygodny. Waga ze szczęką w rozm M to 880 g. (zważony).    

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

przecież to taki Trek Fuel ex, geo podobne (trochę dłuższa rama w NS), skoku nieco mniej. Było coś o cenie - będę nudny ale za 24k mamy Fuela 9.8 gdzie mamy Foxa 36 a nie 34 i 4 tłoki SLX zamiast syfu srama. Na plus NS - przerzutka X01.

Fajny rower ale oglądając ten filmik można by odnieść wrażenie, że to jakiś niesamowity mix którego wcześniej nie było i to za super cenę. No niestety nie  ;)

No mnie ten ns też nie zachwycił.

Wytrzymam nerwowo z hamulcami srama? ;)

Edited by egzo18

weekend:

gGA6IpG.jpg

Egzo, "paczaj" jak się kaski walaja, za moim przednim kołem leży ff z niebieskimi goglami, pierwotnie niby został odwieszony na siodełku... Edited by Burns

Burns ja wiem jak to w lesie wygląda.

Chociaż ja bym powiesił niebieskiego na kierownicy :)

Tak jak tu kolega :)

Ale no fakt.. rysy będą . Czasem zawiesisz A on zleci itp..a083fbb0617eea5f5e9866ad9d12b8b6.jpg