Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

No i dowalili mi mandat.

Marcin, za co? Przyjąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dowalili mi mandat.

Kto , jak ? :o

Jak dałeś się złapać :rolleyes:

Edytowane przez Tadzik01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chciałem dziś jechać z rowerem do serwisu. To tylko wymiana opon, więc oczywiście można powiedzieć, że to drobiazg, ale mam dwie lewe ręce ;-) Ciekaw więc jestem, za co Marcin dostał ten mandat/talon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie "za co" tylko "na co". Łyżki do opon idzie obsługiwać lewą ręką, dasz radę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

nie "za co" tylko "na co". Łyżki do opon idzie obsługiwać lewą ręką, dasz radę  ;)

Na poważne eksperymentowanie przyjdzie jeszcze czas ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.  Wymiana opon  - idealne zajęcie na ten czas.

Roboty mało, satysfakcji dużo, sztuka żadna, a te łyżki to do kompotu mogą być.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam samemu się zająć oponami. ja na razie swoje rowery oddałem tylko na czyszczenie piasty i wymianę pękniętej szprychy. Do wszystkiego innego kupowałem sobie narzędzia przy zamawianiu części i tak sobie dłubię korzystając z tutoriali szajbajka na przykład. Gorąco polecam bo daje to dużo frajdy! a też nie jestem jakoś szczególnie uzdolniony technicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jakbym ja o sobie miał powiedzieć, że nie jeatem szczególnie uzdolniony techicznie, to w zasadzie nic bym nie powiedział :-) Nie wiem, znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ;-) Może, kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Wilno jechał i go złapali. Byś miał czerwony rower to byś uciekł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki coś znalazłem:

 

To, co nam grozi za złamanie zakazu przemieszczania się lub nakazu przemieszczania się pieszo maksymalnie w dwie osoby w odległości 2 m, to kara administracyjna od 5000 do 30000 zł. Kara administracyjna to nie mandat, którego można nie przyjąć, a potem w sądzie udowadniać swoje racje.

 

Kara administracyjna jest nakładana na podstawie decyzji w tym przypadku państwowego powiatowego inspektora sanitarnego i jest natychmiast wykonalna, wpłacana w ciągu 7 dni od jej wydania (nawet nie doręczenia, ale wydania). W praktyce może to oznaczać, że o tym, że zostaliście ukarani dowiecie się z wyciągu bankowego albo z pomniejszonego wynagrodzenia, podczas gdy tytuł wykonawczy wraz z postanowieniem o wszczęciu egzekucji będzie dopiero na Was czekał do odebrania na poczcie. A proszę pamiętać, że mówimy tu o widełkach od 5 do 30.000 zł, ustalanych zupełnie uznaniową decyzją urzędnika. Potem oczywiście możemy się odwoływać. Ale pieniędzy już na koncie nie będzie. Jeżeli więc zostaniecie spisani, to serio, nie będziecie mieć pewności, że nie zostaniecie ukarani.

 

Wydawać by się mogło, że to rozwiązanie, przymusi ludzi do siedzenia w domach w czasach zarazy. Ale ale. Pamiętajcie, że to, czy Wasze wyjście z domu będzie pójściem do sklepu w leginsach czy nieuzasadnionym życiowo treningiem, czy wyjście na rower będzie jazdą do pracy czy niemieszczącą się w wyjątku zaspokajania potrzeb rekreacją, decydować będzie wyłącznie funkcjonariusz, a potem urzędnik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to mam już teorię. Kolega @Burns pewnie prędkość na tym rowerze przekroczył i stąd jego info o mandacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za siedzenie w domu  :D  :lol:

 

 (prima aprilis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Żartowniś z tego Marcina. A tylu użytkowników rowerów wstrzymało oddech i czekało na informacje, co w zasadzie się stało  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się stało. [mention]tessio [/mention] dziękuje za rzetelne informacje. Dość mocno otwiera oczy na obecna sytuacje. Staram się tych zasad przestrzegać. Jednakże dzisiaj rano widziałem conajmniej kilka samochodów pełnych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i marzenia niektórych o talonie właśnie się rozmyły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się stało. [mention]tessio [/mention] dziękuje za rzetelne informacje. Dość mocno otwiera oczy na obecna sytuacje. Staram się tych zasad przestrzegać. Jednakże dzisiaj rano widziałem conajmniej kilka samochodów pełnych ludzi.

Ale ja nie wiem czy to jest faktycznie poparte prawem, przekleiłem z innego forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W kontekście prawa, sprawa jest ...mocno skomplikowana ;-) Bo przynajmniej z formalnego punktu widzenia nie ma czegoś takiego, jak zakaz przemieszczania się. Rada Ministrów powołała się w Rozporzadzeniu na przepisy, które dają prawo do wprowadzenia czasowych ograniczeń określonego sposobu przemieszcania się, co na logikę daje podstawy do uznania, że ma to sens tylko wówczas, gdy przenieszczanie ...jest możliwe :-) Dalej idące zakazy ( w tym zakresie) wymagają wprowadzenia jednego ze stanów nadzwyczajnych (najpewniej klęski żywiołowej), ale wiadomo, że do tego nie dojdzie (przynajmniej na razie), bo ludzie do urn muszą pójść. A po 10tym okaże się, co to będą za urny...

Oczywiście zastrzegam, że suweren może wszystko, więc aktualnie niczego nie da się wykluczyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Tarnowie łazi patrol za patronem.

Jechałem na zakupy samochodem. Zatrzymali rowerzystę na moich oczach.

U mnie w Tarnowie łazi patrol za patronem.

Jechałem na zakupy samochodem. Zatrzymali rowerzystę na moich oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A handel obwozny jest dozwolony,, czy tez wam tego zabroniono ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście prawa, sprawa jest ...mocno skomplikowana ;-) Bo przynajmniej z formalnego punktu widzenia nie ma czegoś takiego, jak zakaz przemieszczania się. Rada Ministrów powołała się w Rozporzadzeniu na przepisy, które dają prawo do wprowadzenia czasowych ograniczeń określonego sposobu przemieszcania się, co na logikę daje podstawy do uznania, że ma to sens tylko wówczas, gdy przenieszczanie ...jest możliwe :-) Dalej idące zakazy ( w tym zakresie) wymagają wprowadzenia jednego ze stanów nadzwyczajnych (najpewniej klęski żywiołowej), ale wiadomo, że do tego nie dojdzie (przynajmniej na razie), bo ludzie do urn muszą pójść. A po 10tym okaże się, co to będą za urny...

Oczywiście zastrzegam, że suweren może wszystko, więc aktualnie niczego nie da się wykluczyć ;-)

 

https://www.facebook.com/dogmatykarnisty/photos/a.363064303874939/1498597396988285/?type=3&theater

 

Niestety wynika, że dalej coś zmieniają, ja chyba rowerek sobie daruje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie w Tarnowie łazi patrol za patronem.

Jechałem na zakupy samochodem. Zatrzymali rowerzystę na moich oczach.U mnie w Tarnowie łazi patrol za patronem.

Jechałem na zakupy samochodem. Zatrzymali rowerzystę na moich oczach.

Może prędkość przekroczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.