Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gratuluję rowerów, piękne maszyny, zazdroszczę, ale tak pozytywnie.

 

Dziś na moim traktorze nakręciłem 40km, piękne słońce, trochę chłodno, ale nie ma to  jak dwa kółka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

no dobra, jak już się chwalimy to na calego. Sorry tylko za niską estetykę ale, na tym się JEŹDZI, a w zasadzie ciężko za***rdala! :)

''....MTB do towarzystwa raz jeszcze w nieco innej odsłonie :)

5wkq3fql.jpg..''

 

ja tez sie dorzucam pytaniem..czy to sa dw rozne rozmiary kol? no I faktycznie..ten zestaw z przodu jest nie kompletny czy to efekt koncowy? co to za osprzet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie dorzucam pytaniem..czy to sa dw rozne rozmiary kol? no I faktycznie..ten zestaw z przodu jest nie kompletny czy to efekt koncowy? co to za osprzet?

nie bardzo rozumiem Wasze wątpliwości, wszystko jest z rowerem ok ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sram XX1, czyli napęd 1x11 bez napinacza, dzięki zębatce narrow-wide z przodu.

 

@dukezpol - masz jakieś zdjęcia robione nie taboretem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest rower do zjeżdżania czy wjeżdżania? Freeride? Tak czy siak bez twojego wyjaśnienia na zdjęciu wygląda na ostre pomieszanie przeznaczenia - co autor miał na myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#sirkozi - ja tam napinacz widzę :) a taboret może służyć do "cenzura" a nie robienia zdjęć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze powinniśmy się zapytać, gdzie na kamieniach urwałeś pół przedniego amortyzatora... :)

A swoją drogą jak się jeździ na Leftym?

Ja miałem okazję przejechać się tylko kilkaset metrów i zaskoczyły mnie dwie rzeczy: sztywność znacznie większa niż się spodziewałem i czułość znacznie mniejsza niż oczekiwałem. 

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to widać na zdjęciu, że to rower po browara równie dobrze zamiast leftyiego mógłby mieć nogę od taboretu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest rower do zjeżdżania czy wjeżdżania? Freeride? Tak czy siak bez twojego wyjaśnienia na zdjęciu wygląda na ostre pomieszanie przeznaczenia - co autor miał na myśli :)

 

Ja tam dalej nie widzę napinacza. Może przez jakość zdjęcia. ;) Chyba, że chodzi Ci o przerzutkę? Przy tradycyjnych zębatkach byłoby to za mało i łańcuch spadałby co kilka minut. No i przerzutka powinna być ze sprzęgłem, jak np. od Shimano Shadow+.

 

Kaseta ma zakres 10-42, więc dla osób z w miarę mocną nogą jest to wystarczające do normalnej jazdy XC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot normalny rower 1x11 ;) których cała masa ostatnimi czasy ;)

w rowerach xc to calkowicie normalne ;)

tu msz nawet w enduro:

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2015/gorskie/fullsuspension/enduro-27-5/eraser-90#.VEzT6_ksGJs

 

Wiem, że to normalne i moim zdaniem bardzo fajne rozwiązanie. 

Chciałbym sobie górski wymienić na coś z takim zestawem - nie jeździłem jeszcze na czymś takim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jest to dość proste i tanie jeśli masz już odpowiednią przerzutkę i kasetę 11-36, jak nie chcesz oryginału od Srama, gdzie sama kaseta to 1,5k. :) Kupujesz zębatkę do przodu, zębatkę 40 lub 42 do tyłu, wywalasz którąś z kasety i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła w szosie to Lightweight Std III, średni stożek - jakieś 50mm. Sztywne, lekkie, szybkie... :)

 

Napęd w MTB to THM Clavicula z XX1.  Blat - 32, kaseta 10/42. Sprawdza się w większości zastosowań - i pod górę, i po płaskim, i z góry

Lefty jest b sztywny ale też b czuły - po odpowiednim dobraniu ciśnienia. Jeżdzę na ok 1,5cm sagu. Acha, zwiększyłem jeszcze objętość komory odpowniednimi podkładkami firmowymi, kupionymi oddzielnie bo ta oryginalna rzeczywiśćie trochę za "sportowo" zestrajała..

Edytowane przez dukezpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ani tym ani tym, takie hobby po prostu...

Przynajmniej, jak noga nie podaje, to nie mam prawa na sprzęt zwalić winy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale opinie  że rower jest wyjątkowo szybki , już tutaj czytałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym poziomie wytrenowania, dobry sprzet ma znaczenie i robi roznice, ale zawsze to tylko uzupelnienie. I mowi to ktos, kto robi tylko ok 10 tys km rocznie - w dodatku na 5 rowerach...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale opinie  że rower jest wyjątkowo szybki , już tutaj czytałem .

1) jesli ktos pierwszy raz dosiada "kolarzówki" to ma prawo tak uważać

2) każdy kolor daje jakiś + lub - do prędkości i tak np. czerwony +5, różowy -10 itd.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2) każdy kolor daje jakiś + lub - do prędkości i tak np. czerwony +5, różowy -10 itd.

 

Chyba, że ktoś się nazywa Quintana :P

 

Kolor tylko po warunkiem, że dominuje biały! W przeciwnym razie to trzepackie   :P:D

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole czarny mat z lekką nuta białego i czerwonego ;)

Klasyk komentujący wszystkie rowerowe profile na FB powiedziałby że to kolory zerżnięte od firmy Specialized ;)

 

Edyta:

zresztą wszystko na świecie jest zerżnięte od Specialized ;)

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ktoś się nazywa Quintana :P

 

Kolor tylko po warunkiem, że dominuje biały! W przeciwnym razie to trzepackie   :P:D

Mimo wszystko nawet Quintana "cały na różowo " wyglądał troche śmiesznie :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.