Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Opony szosowe minimum 25, bardzo często 28, a nieraz nawet 32. W starszych szosach ciężko jest takie upchnąć, a nowe projektuje się pod takie opony. Dawniej wszystko praktycznie na 23 mm i węższych.

11 minut temu, fidelio napisał:

A jakie w tym względzie są obecnie trendy? 

35 +  😊

Ja przez chwilę myślałem o tym, żeby dać 23 mm, ale ostatecznie zostaję przy 25 😉

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Ja chetnie przeskocze na 28mm, ale w teorii frameset jest do max. 25mm.  Akurat u mojej Luby, ktora ma szose endurance trzeba zmienic kapcie i wlasnie beda 28mm, to przymierze jak to wyglada u mnie 🙃

Dziś montowałem nowe pedały mojej żonie
3cadcc53c9328182a75371a1c6c7c731.jpg
125eb7cc56182a83c2d110f15267d1fc.jpg

A taki pomysł nam przyszedł do głowy na przechowywanie naszych rowerów
Muszę jeszcze odrobine dopracować doprowadzenie prądu, niestety przez „lockdown” wszystko zamknięte
07a6e34fb5f42e2051e3dff1be189804.jpg

😁

IMG_20210108_183733-01.jpeg

[mention]Teufel26 [/mention] fajne pedały. Wieszaki to kierownice szosowe? Lampka z marketu czy sam coś kombinowałeś?

[mention]fidelio [/mention] dopisz markerem -AR. Będziesz jeszcze szybszy

Jest to jakiś pomysł 👍

[mention]Teufel26 [/mention] fajne pedały. Wieszaki to kierownice szosowe? Lampka z marketu czy sam coś kombinowałeś?

[mention]fidelio [/mention] dopisz markerem -AR. Będziesz jeszcze szybszy

Wieszaki zrobiłem samemu właśnie na wzór kierownicy, nie są dokładnie takie same, ale coś w tym stylu.
Jeśli chodzi o oświetlenie, to jest to pomysł mojej żony, felga aluminiowa bez szprych, a zamiast opony jest zamontowany LEDowy neon

Fajnie. A co masz w obręczy? Pusto/ściana? Gdzie dałeś zasilacz (prawidłowa nazwa mi uciekła z głowy )

Kimnąłem się po robocie z 40 minut, a zaraz idę do piwni i będę montował korbę. No zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale najpierw podlecę na myjnię i do sklepu po smar jakiś.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Jeszcze nie wiem, może będzie to miejsce na kaski rowerowe choć jak znam moja żonę, to zaraz tam coś namaluje ciekawe miejsce na zdjęcia z naszych wycieczek

Z prądem jeszcze mam mały problem, na chwile obecną zakryty jest przez

IMG_20210108_183733-01.thumb.jpeg.839494d9b90e70c96290840e67438d00.jpeg

Fajne te opony, miałeś okazje je już testować?

Nie. Dopiero dziś zostały założone. Jak będzie sucho (w miarę), to może w weekend albo pobiedziałem przed robotą. Choć tak po prawdzie, to troszkę na gravela mnie ciągnie, bo do lasu znowu bym chętnie wjechał 😉

Myślałem o nich dość intensywnie, mój kolega w zeszłym roku zapragnął je mieć, ale szybko się ich pozbył ze sporym niesmakiem.

Jazda super, mega przyczepność, ale na 4 jazdy 2x kapeć na asfalcie w idealnym stanie to było za dużo i szybko wrócił do Conti 4000.

Może duży niefart, a może one tak mają...

Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Cóż... Ja już pomijając kwestie wizualne i ten mój ulubiony kolor, przed ich zakupem poczytałem sporo recenzji tych opon, w tym tą Janka Piątkiewicza. I generalnie są to opony bardzo polecane. Przede wszystkim z powodu, o którym piszesz - bardzo dobra przyczepność, w szczególności na nieco mokrym asfalcie. Na tym akurat mi zależało, bo o ile temperatury nie są jakieś masakryczne, to ja jeżdżę rowerem także zimą. A jak to z ich użytkowaniem będzie, także w kintekście kapci, to już sam będę musiał się przekonać 😉 Na gravelu mam opony Schwalbe. Jeździłem 6-7 miesięcy bez żadnych z nimi przygód. Aż przyszły 2 wyjazdy jeden po drugim, kiedy złapałem gumę za każdym razem. Oczysiście na gravelu jest na to zdecydowanie większa szansa. Jak mawiali więc starożytni Rosjanie, pożyjemy, zobaczymy 😁

Walka trwała do 1 w nocy, bo oczywiście okazało się, że plastikowej śruby od suportu na kwadrat to panie zapomnij, że normalnie odkręcisz. W końcu wpadł mi do głowy taki pomysł

20210108_225027.jpg

20210108_224910.jpg

Tam ten łańcuch ktory widać na zdjęciu to kawałek klucza do filtrów. W końcu po użyciu przedłużki zrobiomej z kawałka zaczepu do holowania auta i rączki do lewarka hydraulicznego... puściło. Ale używając w efekcie prawie metrowej przedłużki prawie musiałem na klucz usiąść. Czyli jakieś 100 kg na 1m, ile to Nm? 1000 ku..wa?

Ponad, bo ja 110 kg ważę.

No i pojawił się spodziewany probmem, stara przerzutka niechetnie współpracuje z nową większą tarczą. Idzie wyregulować jedynie skrajne biegi, czyli albo średni i najszybszy alebo zostawić tylko na 1 a to bez sensu. Trzeba będzie poszukać dedykowanej, czy tak Altusa ale koniecznie do tarcz 44, 32, 22.

Nowa VS stara, orwz stół zrobiony z... pdpierdzielonego synowi stojaka do klawiszy...

20210108_215548.jpg

20210108_214129.jpg

20210108_215426.jpg

Edited by albiNOS 01

Ja podobne demontowałem korbe sram dub na nowym rowerze.

Wd40 i metrowa rura.

49 minut temu, egzo18 napisał:

Ja podobne demontowałem korbe sram dub na nowym rowerze.

Wd40 i metrowa rura.

Egzo, a pomożeszmi namierzyć model przerzutki który podejdzie do mojej nowej korby? Nie patrzyłem jeszcze jaki jest kąt ramy i jej średnica, ale ilość zębów mam następującą 44, 32, 22. Trochę nie mogę sie połapać bo w opisach mają czesto hajlabajla. Linka od dołu.

Nie ma być modne, tylko praktyczne.

A do jazdy wylrawowej 3x takie jest.