Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Cienka opona. 

Tylko asfalty, (max 25c mogę włożyć oponę sprawdzałem) 

Smród od aut mijających mnie

Dziurawe asfalty na mazurach gdzie mieszkam 

Bezpieczeństwo hamowania. W sensie, ważę 108 kg hamulce świetnie blokują koła nie ma problemu ale przyczepność cienkiej opony i asfaltu żadna. 

Pozycja mojej twarzy ha ha na szosie wyprzedza cały mój rower 🤪😄🤪na mtb jest w jednej trzeciej roweru, 😉😄

Nuda jazda tylko po asfalcie. 

Nie wiem co jeszcze mogę nazmyslac 🤔🤔

Guest fidelio
1 minutę temu, revolta4 napisał(-a):

Cienka opona. 

Tylko asfalty, (max 25c mogę włożyć oponę sprawdzałem) 

Smród od aut mijających mnie

Dziurawe asfalty na mazurach gdzie mieszkam 

Bezpieczeństwo hamowania. W sensie, ważę 108 kg hamulce świetnie blokują koła nie ma problemu ale przyczepność cienkiej opony i asfaltu żadna. 

Pozycja mojej twarzy ha ha na szosie wyprzedza cały mój rower 🤪😄🤪na mtb jest w jednej trzeciej roweru, 😉😄

Nuda jazda tylko po asfalcie. 

Nie wiem co jeszcze mogę nazmyslac 🤔🤔

Cóż, nic na siłę 😉 Radości z korzystania z innych rowerów 👊

1 minutę temu, fidelio napisał(-a):

Cóż, nic na siłę 😉 Radości z korzystania z innych rowerów 👊

No właśnie. Tłumaczyłem sobie ze będę jeździł choć raz w tygodniu. Ale to też na siłę. 

To się nie zastanawiaj i nie kupuj ;)

Mówisz aby w spd pójść? Rower, który teraz ujeżdżam to trening przerobiony na crossa

Jeśli chcesz być połączony z pedałami to tylko wpinane (system do wyboru), z noskami daj sobie spokój.

4 godziny temu, suqub napisał(-a):

Wydaje mi się że jak mocno nie ściągniesz paska to nie będzie trzymania. A jak mocno ściągniesz żeby było trzymanie  to nie wyciągniesz nogi jak będzie trzeba i gleba. Jak mówi tessio wyżej SPD i tyle. Długo się zastanawiałem nad SPD jeździłem na platformach zmieniłem na SPD 

Guest fidelio

Ja sam podchodziłem do spd jak "pies do jeża". Ale jak już postawiłem na szosę, to wyjścia nie było... Parę razy glębę zaliczyłem, ale ostatecznie (przynajmniej gdy chodzi o rower szowosy) przekonałem się do spd. Choć w gravelu ciągle stawiam na platformy 😉

Chomosie w rowerach to powinny być automatyczne, przy niskich prędkościach nie działać jak spd tylko puszczać.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Guest fidelio

Czy gdyby przyszło mi do głowy wymienić kasetę na taką o stopniowaniu 11-28 (aktualnie w szosie mam 11-25), to powinienem też pomyśleć o zmianie łańcucha? Jeśli tak, to czy ktoś może doradzić jaki (jak długi, ile ogniw) powinien to być łańcuch? 

Posted (edited)

Łańcuch kupuje się pod ilość koronek np. 7/8/9/10/11/12, następnie łańcuch na daną ilość można kupić różnej długości. Zakładając, że kupisz z taka samą ilością aktualny łańcuch długość powinien ogarnąć przerzutką. Oczywiście przy wymianie kasety można kupić nowy łańcuch, taki sam lu wyższej klasy. Najwyższe klasy to często zbicie wagi co nie przekłada się na żywotność. Trzeba czytać jaki, jak ze smarami do łańcucha. Ja często patrzę co producent przewidział dla jakiejś lekko wyższej grupy osprzętu i wybieram właśnie coś takiego, lub z innej firmy odpowiednik

Edited by Burns

Guest fidelio
11 minut temu, Burns napisał(-a):

Łańcuch kupuje się pod ilość koronek np. 7/8/9/10/11/12, następnie łańcuch na daną ilość można kupić różnej długości. Zakładając, że kupisz z taka samą ilością aktualny łańcuch długość powinien ogarnąć przerzutką. Oczywiście przy wymianie kasety można kupić nowy łańcuch, taki sam lu wyższej klasy. Najwyższe klasy to często zbicie wagi co nie przekłada się na żywotność. Trzeba czytać jaki, jak ze smarami do łańcucha. Ja często patrzę co producent przewidział dla jakiejś lekko wyższej grupy osprzętu i wybieram właśnie coś takiego, lub z innej firmy odpowiednik

Dzięki za info 👊

W dniu 10.03.2021 o 08:10, suqub napisał(-a):

Ktoś ujeżdżał? Zastanawiam się nad ich kupnem.

Miałem podobne i przejeździłem sporo. Dla mnie OK, tyle, że pełniły funkcję lekkiego podparcia stopy. Miałem pewność, że noga się nie zsunie, mogłem w dowolnych butach...

Ale za te pieniądze trochę słabe (o ile to te oglądałem), ale wszystko podrożało.

Guest fidelio

No to decyzja podjęta... Kupiłem kasetę 11-28... Na szczęście udało się znaleźć nową w ciągle chyba niezłej cenie. Do tego łańcuch KMC X11SL i zobaczymy, co z tego wszystkiego wyjdzie. 

Guest fidelio
4 minuty temu, suqub napisał(-a):

A bacik mosz?

W sensie? 

Bez bacika ciężko kasetę odkręcić. Chyba, że na serwis oddasz. Do tego jeszcze skuwacz do łańcucha.

Guest fidelio
2 minuty temu, suqub napisał(-a):

Bez bacika ciężko kasetę odkręcić. Chyba, że na serwis oddasz. Do tego jeszcze skuwacz do łańcucha.

Przeceniasz moje możliwości 😜 Ja samodzielnie to mogą co najwyżej umyć rower pod prysznicem, czy napęd wyczyścić. Do serwisu pójdzie 😉 

2 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Przeceniasz moje możliwości 😜 Ja samodzielnie to mogą co najwyżej umyć rower pod prysznicem, czy napęd wyczyścić. Do serwisu pójdzie 😉 

a pompowanie już ogarniasz ?

Guest fidelio
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

a pompowanie już ogarniasz ?

Tak, ale pod jednym warunkiem. Jak mam okulary korekcyjne na nosie, bo wówczas bez problemów odczytuję to, co na manometrze w pompce stacjonarnej 😜 

Guest fidelio

Na razie biżuteria przyjechała 😉

IMG_20210312_122501.jpg

IMG_20210312_122447.jpg

Posted (edited)

odchudzany, ja tam nie wiem czy to dobrze.

Kiedyś jeździłem na firmowym smarowaniu do pierwszego czyszczenia łańcucha. Teraz zmieniłem zdanie, ostatnia taka jazda skończyła się jakąś pylicą ala smoła i zasraniem całego roweru milionem kropek w tym tarcz i hamulców do zerowego hamowania.

Edited by Burns

Guest fidelio

Się przekonam... 😉

Za oknem paskudna pogoda, wiec postanowiłem zrobić mały przegląd. Zawsze zaczynam od roweru żony
02cc4bf9c3566f6520e7f0d9162a261b.jpg

Za oknem paskudna pogoda, wiec postanowiłem zrobić mały przegląd. Zawsze zaczynam od roweru żony
02cc4bf9c3566f6520e7f0d9162a261b.jpg