Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Teraz ceny to kosmos, na szczęście rower mam już od kilku lat i tylko sukcesywnie wymieniam komponenty. Na szczęście w tym roku tylko łańcuch i opony ale te kupione w zeszłym roku na wyprzedaży wiec cena OK. Przerzutka poszła w górę w ciągu półtora roku 30% w górę.

Guest fidelio
2 godziny temu, revolta4 napisał(-a):

Powiem tak szosa nie ma szans z mtb jeżeli chodzi o przyjemność z jazdy 

Pewnie się naraziłem czysciochom z szosowek 🤭🤭🤭

Tylko co owa przyjemność z jazdy oznacza? Pewnie każdy ma jakąś własną definicję 😉 Ja kilkanaście miesięcy temu zacząłem od roweru górskiego, bo przecież każdy na dzielni miał górala, więc czemu ja miałem być gorszy? Niestety szybko się okazało, że skoro między 60 a 80 % jazdy to były asfalty, to rower górski nie jest jednak najlepszym wyborem... W moim przypadku jest więc tak, że raczej kręci mnie pokonywanie sporej (jak na moje możliwości oczywiście) liczby kilometrów, z możliwością wjechania (od czsasu do czasu) w jakiś lekki teren. Choć bez dwóch zdań, jak tylko mogę (sucho) wybieram jednak ...szosę 😁

2 minuty temu, fidelio napisał(-a):

Tylko co owa przyjemność z jazdy oznacza? Pewnie każdy ma jakąś własną definicję 😉 Ja kilkanaście miesięcy temu zacząłem od roweru górskiego, bo przecież każdy na dzielni miał górala, więc czemu ja miałem być gorszy? Niestety szybko się okazało, że skoro między 60 a 80 % jazdy to były asfalty, to rower górski nie jest jednak najlepszym wyborem... W moim przypadku jest więc tak, że raczej kręci mnie pokonywanie sporej (jak na moje możliwości oczywiście) liczby kilometrów, z możliwością wjechania (od czsasu do czasu) w jakiś lekki teren. Choć bez dwóch zdań, jak tylko mogę (sucho) wybieram jednak ...szosę 😁

No i u mnie podobnie, lubię jak jest sucho, asfalt to jakiś 40 % w niczym mi nie przeszkadza pokonywanie go moim rowerkiem, 60%to jak mówisz lekki teren szutry, polne drogi, leśne ścieżki, mieszkam na mazurach, lasów, polnych drog, jest mnóstwo można zrobić 200km i nie wyłaniać się z lasu. Nie zależy mi na czasach i maxach tylko na szwedaniu się i pokonywaniu km (rekord mtb to 163km na raz) na szosie jest problem z dobrymi asfaltami, dziura na dziurze, auta które prawie się ocierają o ciebie podczas wyprzedzania, smrodu z starych ciężarówek i autosanow. Pojeżdżę nią trochę jeszcze będę próbował się zaprzyjaźnić ale chyba nic z tego nie będzie. 

9 minut temu, fidelio napisał(-a):

Tylko co owa przyjemność z jazdy oznacza? Pewnie każdy ma jakąś własną definicję

Tu masz rację jeden ma przyjemność z stylowego ubrania i mykania szosa. Drugi jak jest utaplany w błocie im bardziej tym lepiej 😄😄😄😄😄

Chyba moja definicja to pokonywanie tras gravel owych moim mtb. 😉😉😉😉😉😉😄😄😄😄😄

Guest fidelio

Słowo się rzekło 😉

IMG_20210306_122315-01.jpeg

IMG_20210306_130019-01.jpeg

IMG_20210306_134737-01.jpeg

IMG_20210306_134823-01.jpeg

IMG_20210306_134833-01.jpeg

IMG_20210306_135122-01.jpeg

Screenshot_20210306_144742_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

4 godziny temu, john.doe napisał(-a):

Teraz ceny to kosmos, na szczęście rower mam już od kilku lat i tylko sukcesywnie wymieniam komponenty. Na szczęście w tym roku tylko łańcuch i opony ale te kupione w zeszłym roku na wyprzedaży wiec cena OK. Przerzutka poszła w górę w ciągu półtora roku 30% w górę.

Tak jak mówisz. Jak ktoś ma już rowerek to trzeba dbać i jeździć 😜bo zakup nowego to trzeba mieć gruby portfel 

3 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Gdzie szprychy pogubiłeś? :)

Guest fidelio
2 minuty temu, john.doe napisał(-a):

Gdzie szprychy pogubiłeś? :)

Kilka widać 😉

Ja tez coś wykręciłem runda około 70 km, z tego ponad 50 po bezdrożach.
4be9698fa6078ffe8a86d3645fa16246.jpg
4ff6e88400b0ac221bca72bc432800e2.jpg
82fa892224a57951a8aa0223d3dfdd16.jpg
6f161475aa2379777ffb5edff75db44f.jpg
655e2a7d178ca9427277b9c0b6370bb4.jpg
cb0b12a9104d7cc90809e478eadd2d1b.jpg
38199d0c7356261c8e8ed583b1a54304.jpg
5d583e8f38e065a3a43c3f59fcaca3c1.jpg
6c1c8fb4555c911eaf7d2bed66ccd837.jpg

Mała przerwa na croissant, herbatkę i kabanosy
a5fa576d341f6d23eaf24143ef070bab.jpg
31569a14c56548cd7d7b4de8dcfbfc65.jpg

Takie przejażdżki lubię. Kręcisz na łonie natury do tego jedzonko, super sprawa. 

4 godziny temu, fidelio napisał(-a):

Słowo się rzekło 😉

IMG_20210306_122315-01.jpeg

IMG_20210306_130019-01.jpeg

IMG_20210306_134823-01.jpeg

IMG_20210306_134833-01.jpeg

Screenshot_20210306_144742_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

P zero daje rade? Jak do tej pory bez przygód?

48 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Takie przejażdżki lubię. Kręcisz na łonie natury do tego jedzonko, super sprawa. 

Dokładnie, najlepszy sposób na pozbycie się całego stresu, który nagromadził się przez tydzień 😉 

Guest fidelio

Dają ☺️ I jak na razie, bez przygód 😉

Nie licząc tego, że przez swoją ślepotę początkowo ładowałem w nie ciśnienie w dolnej granicy 🤭

Ja często sprawdzam ciśnienie i najczęściej jeżdżę na 3,5 atmosfery. to taki zloty środek na asfalt i szutry.

Guest fidelio
3 minuty temu, Teufel26 napisał(-a):

Ja często sprawdzam ciśnienie i najczęściej jeżdżę na 3,5 atmosfery. to taki zloty środek na asfalt i szutry.

Ja przed każdym wyjazdem sprawdzam. I szosę pompuję na maxa - czyli te Pirelki na 110 Psi... 

7 godzin temu, fidelio napisał(-a):

Mam to samo👍

Wczoraj po raz pierwszy użyłem nowego oleju do łańcucha firmy Muc-Off, do mokrych warunków. Musze przyznać, ze nie spodziewałem się takiego efektu, chodzi mi o płynność zmiany biegów i cisze napędu. Olej jest dość rzadki i dobrze penetruje wszystkie ogniwa łańcucha. Dużym plusem jest to, ze błoto i piach nie zapychają kasety i przerzutek.

Do suchych warunków stoi na polce jeszcze nie używany Liqui Moly, ale nie wiem czy nie dokupię Muc-Off.

[mention]revolta4 [/mention]gdybys sprzedawał to daj znać

Liqui Moly to obecnie najlepsze co znalazłem do łańcucha, suchy 40zł, ale b.wydajny. Bardzo często korzystam jednak z PURE dry lube (chyba parafina)bo nimo, ze starcza na 1 - 2 jazdy nie trzeba po nim czyścić łańcucha albo można go nałożyć na jeszcze brudny np na wypadzie w góry gdzie nie ma czasu i miejsca na pełne czary z procesem czyszczenia i smarowania. Czyli  w plecaku PURE w warsztacie Liqui.

W dniu 6.03.2021 o 15:19, fidelio napisał(-a):

Słowo się rzekło 😉

@fidelio Hej, co to za gogle/ okulary? Zakładasz je na korekcyjne?

Wojtek

Guest fidelio
2 godziny temu, wojtech napisał(-a):

@fidelio Hej, co to za gogle/ okulary? Zakładasz je na korekcyjne?

Nie, do jazdy na rowerze korekcyjne zdejmuję. Ich brak w tym przypadku w zasadzie mi nie doskwiera (inaczej niż przy jeżdżeniu autem). Generalnie używam oksów Rudy Project. Tym razem był to model Defender na szkłach fotochromatycznych. 

Dziękuję. Już widzę oferty. Trochę mnie wryło. Dawno nie kupowałem okularów na rower...

Niemniej bardzo udany model i świetnie wygląda. Zakup do przemyślenia, ale widzę, że warto.

Wojtek

Guest fidelio
1 minutę temu, wojtech napisał(-a):

Dziękuję. Już widzę oferty. Trochę mnie wryło. Dawno nie kupowałem okularów na rower...

Niemniej bardzo udany model i świetnie wygląda. Zakup do przemyślenia, ale widzę, że warto.

Niestety, tanie nie są... Te Defendery to moje drugie oksy ze szkłami fotochromatycznymi - miałem wcześniej UVEXY i z tego punktu widzenia to okulary lepsze (zdecydowanie lepsza responsywność na warunki oświetleniowe). Także do jakości wykonania trudno mieć jakieś uwagi. No tylko niestety cenią się... 

Szosa szuka nowego właściciela 😫to nie moja bajka jednak. Nic na siłę. 

Guest fidelio
2 minuty temu, revolta4 napisał(-a):

Szosa szuka nowego właściciela 😫to nie moja bajka jednak. Nic na siłę. 

Co o tym zadecydowało?