Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patom

Jaki zegarek możemy nazwać prestiżowym?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :). Ostatnimi czasy było sporo mówione o zegarkach luksusowych, prestiżowych. Według mnie, jest to zegarek stworzony przez manufakturę z historią, mającą wkład w współczesne zegarmistrzostwo, potrafiącą zrobić coś odjechanego jak i klasycznego, robiącą duże komplikacje, jak i te małe. A jaka jest wasza opinia? Jaki zegarek nazwiecie prestiżowym?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały off topic.

 

mam straszne uczulenie na te wszechobecne przymiotniki: prestiżowy, luksusowy, elitarny, unikalny, jedyny, wyjątkowy, designowy itd. w obecnym świecie te słowa straciły swoją wartość, prestiżowy zegarek na allegro kosztuje 50 zł, designowy stolik 100 zł w IKEI, każde wczasy są luksusowe a wszystko jest unikalne i specjalnie "DLA CIEBIE".

 

czekam aż w sklepie pojawią się designowe pęta kiełbasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki zegarek nazwiecie prestiżowym?

W pewnym sensie chyba oficjalne stanowisko KMZiZ co do definicji zegarka prestizowego powinienes znalezc w tym materiale

http://www.tvncnbc.pl/kupujemy-prestizowy-zegarek,238097.html

Nie pytaj mnie jednak jakie cechy ma ten zegarek bo do tej pory huczy mi w glowie

150 tys

miliony

miliony, miliony

10 tys

20 tys

5 tys

3 tys

5 tys

30 tys

100 tys

5 tys

5 tys

3 tys

5 tys

10 tys

10 tys

3 tys

10 tys

Czuje sie jakbym wyszedl z jakiejs licytacji ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prestiżowy zegarek to ten na który mnie nie stać . Na uczelni był Tissot , bo nie było mnie na niego stać. Proste.

 

Bartek Twoje założenie obale jednym jednym zdaniem :). Czy BLUE czy Speake Marin to zegarki prestiżowe? Nie spelniają Twoich kryteriów. :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bartek Twoje założenie obale jednym jednym zdaniem :). Czy BLUE czy Speake Marin to zegarki prestiżowe? Nie spelniają Twoich kryteriów. :)

A Urwerk, a większość Niezależnych... Ta definicja mocno nietrafiona. Jak komuś się uda zdefiniować, to powinien dostać... honorowe członkostwo KMZiZ na przykład :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam aż w sklepie pojawią się designowe pęta kiełbasy

u mnie jest kiełbasa w edycji limitowanej więc nie bądź zdziwiony kolego ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja to rozumiem. Trudno jest to jednoznacznie zdefiniować. Co prawda, zgodzę z kolegą olp1, że słowa te używane są zbyt często. Tylko, że mi chodzi o waszą definicję, a nie cudzą :). Nie obchodzi mnie zbytnio to, że producent stołu nazywa go prestiżowym bo tak. Interesuje mnie opinia osób znających się na zegarkach na temat nazywania zegarka prestiżowym :).


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sa takie zegarki?-znaczy prestiżowe,jakie to?,powiedzcie to bede unikał by nikt nie mówił o mnie ze jestem snobem czy coś tam sobie przedłużam.......

P.S.Na prestiż sie pracuje latami a nie kupuje i nosi na reku.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... że mi chodzi o waszą definicję, a nie cudzą :).

Bo zdefiniowanie tego to dosc karkolomna proba. Tak jak staralem sie pokazac powyzej, ze nawet wydawaloby sie nie takim zegarkowym Asom to nie wyszlo tylko jakis belkot o pieniadzach i urzadzeniach parkingowych.

I moim zdaniem cook ma duzo racji, ze troche trudno jest kupic sobie prestizowy zegarek lub dodac go sobie kupujac cos luksusowego.

Moim zdaniem nie jest mozliwe zdefiniowanie okreslenia "prestizowy zegarek" z uwagi na to, ze prestiz to subiektywny sposob wartosciowania, na ktory ma wplyw wiele skladowych i kazdy bedzie definiowal ten sam przedmiot w inny sposob przyjmujac wlasna skale wartosci. W skrocie mowiac dla jednego z nas np Longines bedzie postrzegany jako marka premium, a dla drugiego to jeszcze nie zagrek nawet.

 

u mnie jest kiełbasa w edycji limitowanej więc nie bądź zdziwiony kolego ;)

A bylaby szansa na limitowane petko z nr 7 dla mnie ? koniecznie wersja w naturalnym flaku z zapalka ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skończmy bo znając życie zaraz zaczną się sprzeczki takie jak w dużej ilości innych tematów.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie nie sprzecza..... :D

Chodzi tylko o to ze takowe zegarki nie istnieja......

Bo w pewnych kregach sam fakt posiadania zegarka wzbudza powazanie[marka obojetna ;) ]

Zegarki,nawet te drogie posiadam z faktu checi obcowania z czyms wyjatkowym,niecodziennym....a nie by podniesc swój prestiz w srodowisku,w innym wypadku był bym bucem nie hobbysta.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatko, czy naprawdę co chwila trzeba zakładać tematy o tym samym? Ten "prestiż" - czymkolwiek jest - był już tyle wałkowany na forum, ze chyba już każdy powiedział, co miał do powiedzenia....

A tak w ogóle, to określenie "zegarek prestiżowy" jest daleko idącym uproszczeniem, ale o tym wszystkim już było


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to być "wypierd na maksa". I koniec.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy duży :) ha,ha ma być widac z daleka :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

zdecydowanie, to warunki konieczne takiego zegara


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to być "wypierd na maksa". I koniec.

 

No to mogłoby być podsumowaniu kilku podobnych do tego tematów :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.