Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FRANK

Genossensch. Germania Freiburg i/ Schles.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ponieważ nie jestem fachowcem od zegarów produkowanych we Freiburgu proszę o informację na temat tego zegara.Zegar jest sygnowany jak w tytule tematu Genossensch.Germania Freiburg i/Schles mechanizm ma wybity numer 43 777.W załączeniu zdjęcia oryginalnej skrzyni i mechanizmu.Wskazówki okularki jak u Beckera

post-41769-0-64228400-1373058724_thumb.jpg

post-41769-0-14760900-1373058741_thumb.jpg

post-41769-0-33875300-1373058761_thumb.jpg

post-41769-0-32373200-1373058918_thumb.jpg

post-41769-0-55117100-1373059210_thumb.jpg

post-41769-0-59544100-1373059259_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd się przyznać, nie mamy na forum wyodrębnionego tematu poświęconego tej firmie.

Forumowa wyszukiwarka wskaże kilka tematów, w tym jeden z przepięknie przeprowadzonej renowacji zegara nieco tylko starszego od przedstawionego przez Ciebie.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/25669-zegarowcy-nie-gesi-czyli-germania

Nieco można przeczytać tutaj:

http://mb.nawcc.org/showthread.php?76266-Germania-History-and-Identification


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd się przyznać, nie mamy na forum wyodrębnionego tematu poświęconego tej firmie.

Forumowa wyszukiwarka wskaże kilka tematów, w tym jeden z przepięknie przeprowadzonej renowacji zegara nieco tylko starszego od przedstawionego przez Ciebie.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/25669-zegarowcy-nie-gesi-czyli-germania

Nieco można przeczytać tutaj:

http://mb.nawcc.org/showthread.php?76266-Germania-History-and-Identification

dzięki za informację.Taki temat wręcz jest wskazany.Na naszym terenie można spotkać zegary wykonane przez tą firmę w oryginalnych skrzyniach.Może połączyć wszystkie tematy razem i rozpocząć temat poświecony tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z połączenia tematów zwykle nie wychodzi nic dobrego. Ponakładają się posty z różnymi datami i bzdurnie to będzie wyglądać... Lepiej zgromadzić linki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wzor skrzyni po prostu uwielbiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frank, pokaż zdjęcie brody i dolnych lauferków. Póki co to podejrzana jest soczewka wahadła.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Broda i górka z sterczynkami.Mam tylko takie zdjęcia.Właściciel zegara chce go sprzedać lub zamienić się na inny.Zegar w takim stanie został zakupiony w Niemczech.

post-41769-0-62343000-1373122872_thumb.jpg

post-41769-0-45247100-1373122891_thumb.jpg

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znakiem tego skrzynia, mechanizm i patyk wahadła pochodzą od Germanii i mogą stanowić komplet.  Niski numer świadczyłby o stosunkowo wczesnym okresie produkcji - pierwsze 10 lat, czyli ok. 1880 roku. Fason skrzyni był dość popularny we Freiburgu w tym czasie.

 

Z soczewki, bloczków i toczynek (sztampowe) pożytku raczej nie będzie, wag nie widzę. Do tego zegar został czymś pokryty, może być kłopotliwe usuwanie tego. Na plus piękna tarcza i pyszne wskazówki.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w piwnicy znalazlem zegar przekazywany z dziadka na dziadka nie za bardzo wiem co to za zegar w kazdym razie brakuje w nim jednego " malego kolka zebatego"

 

jako ze nie znam sie na naprawach zegarow poszukuje kogos lub jakiegos dobrego zegarmistrza w Wielkopolsce ktory specjalizuje sie w naprawach mechanizmow takich zegarow

moze polecicie mi kogos lub jakis zaklad z okolic Poznania lub Zielonej gory - mieszkam pomiedzy :)

 

z tego ci sie dowiedzialem zegar byl sprawny do czasu zagubienia tego malego "trybika" jutro postaram sie zrobic wiecej zdjec

czy z numeru na mechanizmie mozna wywnioskowac z ktorego roku pochodzi ?? jesli tak to gdzie tego szukac ??

 

za pomoc i wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam

post-64232-0-36816200-1375749339_thumb.jpg

Edytowane przez kosa10101988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dorobienie tego kółka zapłacisz, o ile ktoś się tego podejmie, więcej niż wart jest ten werk. Chyba że trafisz na społecznika.

Wiek w wielkim przybliżeniu można wywnioskować z numeru. Jest np wykres przybliżonego datowania na forum NAWCC. Przepraszam, ale nie chce mi się go z tego sknoconego zdjęcia odcyfrowywać. Zrób lepsze no i ten trybik pokaż...

 

http://mb.nawcc.org/showthread.php?76266-Germania-History-and-Identification

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Piotr napisał zrób lepsze zdjęcia mechanizmu i pokaż też skrzynię zegara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto wiecej zdjec
ten miejsce na brakujacy trybik zaznaczylem czerwona otoczka
rozumiem ze zegar jest sponiewierany jednak wiadomo jak to jest kiedy jest cos chowane na lata w piwnicy
jest wogole sens szukac kogos kto dorobi brakujacy element- jest to wykonalne  czy lepiej go sprzedac w stanie jakim jest lub szukac innego mechanizmu ??
ponizej linki do zdjec
2d0fd8cd5ac8d755.jpg 0f13581c83511a27.jpg 9c1c53a3228ea3e8.jpg 14740f7efcfafdff.jpg d236e2dd6029a09e.jpg 9cc1da438638fc3c.jpg 255eb3382d8eeb4f.jpg 4fbcf6f8132fdfc2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ładna ale do renowacji. Brak korony i sterczynek ale to koszty nie wielkie w porównaniu z renowacją skrzyni. Z drugiej strony masz zegar oryginalny.

Edytowane przez roberto266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest szansa zeby znalesc ten trybik gdzies na aukcjach ,dopasowac lub znalesc jakis jego wymar ??

mam dostep do roznych maszyn jednak w ciemno ciezko jest cos takiego wykonac tym bardziej ze nie wiem nawet jaki mial ksztalt
zegar dopiero co zobaczylem ale czuje ze nie chce go sprzedawac wolalbym go zachowac tym bardziej jesli znow by odliczal czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nabyłem taki oto werk linkowego chodzika, podejrzewam, że jest to mechanizm ze Świebodzic - na co wskazuje chociażby kształt wskazówek ( "tarantowe" okularki) - , ale dokładnie nie wiem.

post-61762-0-42546700-1378493412_thumb.jpg

post-61762-0-45771000-1378493422_thumb.jpg

post-61762-0-35328700-1378493436_thumb.jpg

post-61762-0-15534700-1378493453_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Germania z początkowego okresu produkcji, czyli połowa lat 70-tych XIX wieku. Wskazówka minutowa ma odłamaną przeciwwagę. Sekundnik za to oryginalny.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem. Trzeba trochę posklejać porozrzucane tematy. Ten niech zostanie głównym nt Germanii.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Tak podejrzewałem, ale pewności nie miałem, bo troszkę tych producentów w Świebodzicach było, ale kształt wieszaka nasunął mi takie podejrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie gniewasz się Piotrze za te "tarantowe okularki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniewam się. Tarantowe okularki to robił Endler:

d2d700e52202ab7d.jpg

 

f78ce61ebf2e04c5.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniewam się. Tarantowe okularki to robił Endler:

d2d700e52202ab7d.jpg

 

f78ce61ebf2e04c5.jpg

Nie chodziło mi o Twoje okulary, tylko o określenie rodzaju wskazówek stosowanych w pierwszych GB, którego użyłeś. Spodobało mi się jako bardzo trafne. Nie wiem czy to Twój patent, ale od Ciebie pierwszy raz je usłyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się właśnie o kształt "gniewam". Endler miał elipsy, nie kółka. Takie jak moje okulary :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się właśnie o kształt "gniewam". Endler miał elipsy, nie kółka. Takie jak moje okulary

Człowiek patrzy i nie widzi, ja wszystkie do tej pory traktowałem jako takie same ( GB, Endler, Germania), a tu taka różnica.

Dla naszych piłka znów była zbyt okrągła! Widziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dopiero co się przywlokłem z miasta... Ale chyba nic nie straciłem ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.