Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariusz

Vienna regulators "REMEMBER"

Rekomendowane odpowiedzi

tak się właśnie kończy kupowanie przez telefon miał być 100% oryginał bez żadnych uszkodzeń i przeróbek. 

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się właśnie kończy kupowanie przez telefon miał być 100% oryginał bez żadnych uszkodzeń i przeróbek. 

Nie ty jeden dałeś się nabrać, tutaj zalecam najwyższą ostrożność w kupowaniu od nieznanych,a najbardziej od znanych sprzedawców.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek, 

o ile kojarzę zegar bardzo długo był wystawiany na allegro (ma charakterystyczną koronę). Jak trafiam na coś takiego to zapala mi się lampka "ostrożnie" choćby nie wiem jak mi się podobał. Najczęściej okazuje się, że słusznie się zapalała. Nie oznacza to że i kupując bezpośrednio też możesz kupić "coś" . Każdemu to się chyba zdarzyło...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dałeś się nabrać" to określenie zakładające, że sprzedający dokładnie zdaje sobie sprawę co sprzedaje i oszukuje.

Przy braku wiedzy sprzedającego nie należy doszukiwać się złych intencji.

Rzadko się zdarza, że zwracamy uwagę na własną postawę, a kupno  "okazyjne" uważamy za moralnie usprawiedliwione.

Tym czasem w takiej sytuacji korzystamy z własnej wiedzy i często z niewiedzy sprzedającego.

Uświadamiamy go w takiej sytuacji ?

 

Inną sprawą jest określenie wartości przedmiotu niekompletnego.

W tym wypadku tak to należy  traktować. Uzupełnienie ma swoją cenę.

W obecnej  sytuacji zlecanie  komuś takich prac często przewyższa wartość przedmiotu  na rynku ( przedmiotu już uzupełnionego )

 

Jeżeli mnie pamięć nie myli zegar ten  był wystawiony na allegro ( miałem wcześniej zdjęcia z aukcji )

Wystarczyło zapytać, ale  były jakieś powody dla których tego nie zrobiono.

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był, był. Stąd wydawało mi się, ze koronę już widziałem.

Link do sprawdzenia, aukcja juz zakończona:

http://allegro.pl/kwadransowy-repetier-resch-niski-nr-dlugi-i6839803644.html

 

Wystarczyło zapytać...  

Arek zaliczył podpadziochę za wygłaszanie poglądów "co się opłaca". Myślę, ze czas skończyć wojnę.

Swoją drogą - zobaczcie tutaj. Czy ktoś z was poświęcił jakiś swój zegar na cele dobroczynne? Zresztą pal sześć zegar. Także czas poświęcony ne jego wyczyszczenie:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/144541-pom%C3%B3%C5%BCmy-martynce-wygra%C4%87-z-rakiem-licytacja-zegara/


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie ten zegar z allegro, co prawda cenę jaką zapłaciłem z cena z allegro znacznie się różnią.

Wcześniej go na allegro nie widziałem a że natknąłem się przypadkiem zadzwoniłem wszystko miało być ideał.

Jeszcze mój dobry kolega z Opola zna bardzo dobrze sprzedającego i w jakiś tam sposób za niego poręczył więc długo nie wnikając, po długich negocjacjach czyli 15 minut kupiłem :)

 

A facet na pewno wiedział co sprzedaje.

Też droga od zakupu do otrzymania zegara była długa bo odebrałem go kilka dni temu od kolegi innego kolegi który do warszawy mi go przywiózł :)

I niestety dodzwonić się nie mogę.


 Myślę, ze czas skończyć wojnę.

 

 

Prowadziliśmy wojnę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał tak zwał, niemniej muszę tu regularnie mopa wyciągać.


A wracając do zegara. Do kitu jest wahadło i śrubki mocujące regulator wychwytu. Coś jeszcze?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem go chwilę temu ze ściany i myślałem że gały mi wyjdą :(

na plecach od tyłu widać zamaskowane ślady po drewnianych sankach :(

 

zdjęcie z aukcji bo już robić mi się nie chciało 


zaczynam wątpić czy te długie wahadło ten mechanizm posiadał.

post-61298-0-14092700-1499765427_thumb.jpg

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już za dużo.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar poświęciłem i nie długo poświęcę kolejny. Razem z kolegą Spatz robimy mała akcję :)

I żaden to powód do chwały. 

To koledze który wygrał licytację ukłon się należy bo hojnością się wykazał.


A miał być oryginał nie kombinowany i nie składany :)

Ogarnę go i powieszę w najbardziej widocznym miejscu żeby mi przypominał żeby uważać co się kupuję i się nie spieszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przedpokoju też taki wisi "ku pamięci". Też "prawie" Resch ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim,że skończył się limit zaufania i szkoda,że idzie wszystko w tym kierunku. Sprzedawca znający temat, winien uprzedzać o mankamentach . Zdanie mam już wyrobione i po ostatnich zakupach kończę temat kupna w internecie. Tym bardziej,że pozostały już tylko pierdoły do kupna. P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wacek... hmmm...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w spółce z Mateuszkiem :)


w zasadzie rozmawiałem z Mateuszem ale nie wierzę że Wacuś nie uświadomił syna co posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czerwionce od lat "łapę" na wszystkich zegarach trzyma wyżej wspomniany Pan i o tym prawie wszyscy zegarowcy wiedzą. :)

Prawie wszyscy o tym wiedzą również, że w Czerwionce i jej okolicach dokonuje się różnych cudów i egzorcyzmów mających na celu postarzenie lub rzadziej odmłodzenie prawie wszystkich zegarów wędrujących przez ten region. :D  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie koledze pomóc to lepiej zastanowić się co z tym można zrobić by miało to "ręce i nogi".

Wszystkie tematy niedotyczące Rescha i tak pewnie znikną ;)

 

Wahadło nie wydaje się być problemem nie do rozwiązania.

Ponieważ mechanizm nie ma grawerowanej tarczy wahadło zapewne było "zwykłe".


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mechanizm będzie poprawnie odmierzał czas na tym długim wahadle to może zostać, może z czasem coś znajdę. 

A sama skrzynka cóż, źle nie wygląda trochę kosmetyki i będzie oki.

Wiele nie zdziałam tak sądzę.

Raczej marne szanse są że znajdę pustą skrzynkę do rescha.

One kompletne rzadko się pojawiają gdziekolwiek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadło może zostać ;) tylko trzeba by wymienić w nim górne i środkowe okucie, drążek i ... soczewkę z nakrętką regulacyjną :ph34r:.

Natomiast  jego długość jest bardzo ciekawym tematem  do dalszej dyskusji.

Możesz zmierzyć jego długość  i sprawdzić, czy soczewka nie była przypadkiem dociążana " od góry" ( jeżeli wahadło  okaże się dłuższe niż c.a.70 cm


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadło może zostać ;) tylko trzeba by wymienić w nim górne i środkowe okucie, drążek i ... soczewkę z nakrętką regulacyjną :ph34r:.

 

 

to tak na prawdę co ma zostać ?

drzewiec na pewno wymienię bo jak pisałem został wyrzeźbiony w miejscu gdzie jest listwa, niby nic ale nie mogę tego strawić.

 

soczewkę taką z nakrętką regulacyjną mam.

okucie też jakieś się znajdzie ale z innym numerem :(

 

długość całkowita wahadła to 78 cm nie widać oznak dociążania ani na zewnątrz ani wewnątrz.

Ale nikt nie widział że zegar działa poprawnie w obecnym stanie. 

 

I jakoś nie widzę opcji żeby , jeśli mechanizm okaże się P42 działał na tak długim wahadle.

 

 

Czas pokaże póki co mechanizm jest w benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek, widziałem ten Twój zegar na żywo, byłem rok temu u gościa w domu, sprzedawał go od tamtego czasu aż w końcu Ty go łyknąłeś. Wtedy nie przyglądałem się temu zegarowi dokładnie, ale na pierwszy rzut oka widziałem kombinacje. Co gorsza, wszystkie zegary które sprzedawał były kombinowane, skrzynki postarzane, a "renowacje" wykonane partacko. Ogólnie nie polecam Czerwionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to mówią każda potwora znajdzie swego amatora :D

Myślałem że coś tam wiem a wychodzi na to że ledwo raczkuje  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wahadło mam takie, środkowego okucia nie mam, górne mam ale z innym numerem.

Górnego okucia montować go nie będę jeśli ktoś taki nr potrzebuje za dziękuję podaruje  :)


kij jest złamany :) w miejscy środkowego okucia :)

post-61298-0-42235200-1499798106_thumb.jpg

post-61298-0-06958500-1499798111_thumb.jpg

post-61298-0-04507200-1499798115_thumb.jpg

post-61298-0-27091200-1499798119_thumb.jpg

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Arku, jeżeli jest coś, co potrzebujesz,a miałbym, to wymieniłbym się na soczewkę z nakrętką,akurat mi tego brakuje do szczęścia, mam mechanizm bliski temu numerowi,  22926 ale  z soczewką i nakrętką  nie tą. Kupiłem w obcej skrzyni. Skrzynia z odpowiednim mechanizmem jest już okocona,ale Resch został bez. Chyba,że koniecznie chcesz mechanizm, to możemy pogadać.

 

pzdr

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek - spokojnie.

Najpierw trzeba ustalić jaką systematykę miały zegary " serii specjalnej"

Pamiętajmy, że w okolicach 232 tys numeracja zniknęła z górnego  okucia i "przeszła" na "środek".

Jak jest w serii specjalnej  nie pamiętam.

Najlepiej zapytać Lusyka


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.