Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gregorian

Zegarki okolicznościowe ZSRR – zbiór

Rekomendowane odpowiedzi

Poljot świetny. Nie wiem czy na mojej wish liście olimpijskiej to właśnie nie on jest na pierwszym miejscu.

I to dokładnie z tymi elementami graficznymi na zewnętrznym ringu i oczywiście symbolem moskiewskich Igrzysk na tarczy.

Kolor dowolny - zarówno ten jak i ten co u gregcha na str.1 wątku (oliwkowy?)

 

Natomiast Wostok jest kontrowersyjny.

Praktycznie nie zetknąłem się dotychczas z takim kolorem ringu zewnętrznego (bordowym?) w kontekście tych modeli Wostoków sygnowanych logiem olimpijskim. Zawsze do "brązowo/miedzianej" tarczy był ring w kolorze złotym.

Może raz czy dwa mignęła mi na rynku jeszcze wersja - biała tarcza (też wytłaczany znicz,stadion) i granatowy ring.

 

Czy ten ring nie pochodzi z normalnego modelu takiego Wostoka? (nieolimpijska edycja)

Dodałbyś też może zdjęcie dekla.

Napisz jakie jest Twoje zdanie, ew. skąd pochodzi ten egz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze do "brązowo/miedzianej" tarczy był ring w kolorze złotym.

podłączam się do wątpliwości Gregorian, choć parafrazując motto polityków na potrzeby kolekcjonerów sowieckich zegarków:

zawsze nie mów "zawsze" :)

 

W zaprezentowanym zegarku, oprócz "kolizji" wiśniowego bordo z miedzianym brązem, nie pasi mi jakoś chromowana koperta do złotych wskazówek i indeksów...

 

Widziałem wostoka olimpijskiego w blado różowej tonacji, tyle że nie pamiętam jaki miał kolor ringu... może właśnie taki jak ten z fotki zaprezentowanej przez PAWELL31 ?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tak ten wostok powinien wyglądać (fotka z google)

post-34995-0-17388200-1390119944.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jak pokazał Treevill też widzę pierwszy raz.

Zawsze do "brązowo/miedzianej" tarczy z wytłoczeniami był ring w kolorze złotym i pozłacana koperta. Tylko taki zestaw widywałem ,  już pewnie w ogólnej ilości ok. 20szt.)

Poniżej - mój egzemplarz.

post-60300-0-33152800-1390140159.jpg

post-60300-0-72801200-1390140160.jpg

post-60300-0-08978000-1390140163.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mam taki sam i tylko w takiej kombinacji te wostoki widziałem. Ale pogrzebię oczywiście w temacie i sprawdzę.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do złoconej koperty to tez potwierdzam taka kombinacje bo miałem dwa takie wostoki . w moim wcześniejszym poście pokazałem co gogle pokazuje w temacie chromowanej koperty - jeśli to nie fake . pomieszanie chromu i złocenia to już na pewno jest franken


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę razy w licytacjach uciekła mi jeszcze taka wersja.

Też raczej jest prawdziwa ale to już inna koncepcja - nie wytłoczenia tylko naniesiony klasyczny znak IO w Moskwie na tarczy.

(zdjęcie z którejś licytacji)

post-60300-0-07894400-1390142989_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego wostoka jeszcze jak chodziłem do liceum. Hmm może to faktycznie składaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistyka rosyjska, serce radzieckie (jeszcze na zimie 2602) - zgodnie z papierami rocznik 1992, czyli początek otwarcia na Zachód i komercyjnej działalności ;)

 

IMG_0466_zpsd79b932a.jpg

 

IMG_0465_zps922fdc34.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego wostoka jeszcze jak chodziłem do liceum. Hmm może to faktycznie składaczek.

Ze względu na bardzo małą ilość olimpijskich zegarków w katalogach z tamtych lat, bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić czy zegarek został poskładany czy tak wyszedł z fabryki. Opieramy się raczej na tym co można spotkać na innych forach i w innych kolekcjach oraz na doświadczeniach własnych dotyczącej kolorystyki danego modelu zegarka. 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To o tej wersji pisałem, że może raz czy dwa mignęła mi na rynku - biała tarcza (też wytłaczany znicz,stadion) i granatowy ring.

Do niej nie mam trochę przekonania ale faktem jest, że wytłoczenie tu się znajduje. Trudno raczej zakładać przemalowanie wew. tarczy bo jeszcze trzeba by od nowa nakładać znak Wostoka i napis 17.k. Minusem w zakresie mojej wiary w tę wersję jest jednak to, że występuje śladowo tylko na aukcjach a kolekcjonerzy się nią nie chwalą w swoich kolekcjach - ani zachodnich, ani polskich ani nawet rosyjskich - za wyjątkiem Gordona, który z kolei programowo prezentuje wszystko [zd.poniżej jest chyba od niego]

Temat tej wersji jest na pewno do dalszych badań i obserwacji.

 

post-60300-0-99268100-1390223595.jpg

 

Natomiast w tę wersję z bordowym ringiem jednak nie wierzę.

Sądzę, że do olimpijskiej tarczy i głównych wskazówek dodano jednak "cywilną" kopertę i ring (ten model Wostoka występował w co najmniej ok. 5 wariantach) i ew. sekundnik. Szkoda, że nie pokazałeś dekla, o który apelowałem  :)  - w tych modelach to cenna informacja weryfikacyjna.

Ty go kupowałeś w sklepie jeszcze przed 1991r. czy już kolekcjonersko w ostatnich 20 latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go na giełdzie na kole chyba w 2007r. Dekielek ma normalny. Kosztował 20zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje Gregoriana znam - niestety nie mam ale wole chyba inne olimpijczyki takiego jak Treevill pokazal widze pierwszy raz. Ten ring raczej mi sie kojarzy z innym zegarkiem.

 

yorki_man !!!

 

dopiero teraz zauwazylem Bajkonur !!!!!

rewelacja!

ja sie przyznam ze dzis ostro licytowalem kwarcowego timexa (data link ironman).

niedosyc ze nie mechaniczny to jeszcze nie radziecji nawet nie rosyjski!

czy to sie leczy?

ale chcialem go bardzo bardzo miec.

nie udalo sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem go na giełdzie na kole chyba w 2007r. Dekielek ma normalny. Kosztował 20

PAWELL31 skoro juz nie chciało się Tobie wkleić foty dekla, to sprecyzuj co się kryje za przymiotnikiem "normalny"? czy

1) "normalny" dekiel wostoczka olimpijskiego, czyli zwytłoczonym logo IO-Moskwa 1980?

2) "normalny" dekiel wostoczka 2409. czyli z grawerami "dustproof" i schockproof ballance"?

3) jw tyle, że w cyrylicy?

4) a może może "normalny" w sensie, ze nie jakiś szklany czy plastikowy? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś dobra dusza dorzuci coś do rozważań z jakiej okazji był wydany ten zegarek?

 

Jest to Sława postsoviet ale relatywnie średniowczesny, gdzieś '94-'96. (Korekta: występuje już w katalogu Sławy z '93) Mam go już jakiś czas ale ostatnio jeden z kolegów na forum zwrócił na niego uwagę i mi przypomniał.

 

Czytałem kiedyś, że może dotyczyć on produkcji okolicznościowej na zamówienie dla hrabstwa Victoria w Teksasie - albo w drugiej wersji Stanu Victoria w Australii. Ale one nie potwierdzają się z tym herbem na górze, "śladami ONZ" czy "słoneczkiem"

Chociaż wątek australijski jest ciekawy ze względu na ilość gwiazdek i kulę ziemską podkreślającą kontynenty.

 

Niezbyt wierzę w trop typu 50-lecie Zwycięstwa.

 

post-60300-0-05671500-1390353503.jpg

 

post-60300-0-76979700-1390353500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VICTORIA (zwycięstwo)  i dookoła wieniec laurowy czyli jak by nie było też symbol zwycięstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to jest trop?

 

post-60300-0-51837000-1390437360.jpg

 

Czyli znowu konwencja Desert Shield/Desert Storm np. dla uczczenia zwycięstwa nad Irakiem.

Może edycja na rynek pod kątem weteranów.

 

Mogłoby pasować - amerykańska tarcza/godło, auspicje ONZ...

 

post-60300-0-89374200-1390437705.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zgadza sie liczba gwiazdek i kolorystyka tarczy którą trzyma orzeł (zaczyna sie od czerwonego paska od lewej) z tą na tarczy zegarka.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pozyskać kolejnego Wostoka papieskiego (wersja "polska")

Tym razem w wariancie silver-black. W ten sposób mikro subkolekcja papieska urosła do czterech zegarków :)

 

post-60300-0-86444600-1390840910.jpg

post-60300-0-04017400-1390840913.jpg

post-60300-0-98813200-1390840914.jpg

 

Z kolekcjonerskiego obowiązku muszę dodać, że nie znalazłem w innych kolekcjach i w sieci takiego wariantu do porównań ale nie zakładam aby nie był oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pełny zbiorek.

 

"Dwójka" polska

post-60300-0-94109000-1390852404.jpg

 

"Trójka" w jednolitym typie kopert. Wersje polskie i jedna węgierskia.

post-60300-0-86954700-1390852401.jpg

 

Mikro subkolekcja papieska w pełnej krasie :)

Dwie wersje polskie, dwie węgierskie.

post-60300-0-28250100-1390852407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta Санкт-Петербург

 

Nie mam pewności czy pochodzi z 1991r. i ma związek ze zmianą nazwy z Leningradu na SP (co jednak jest wersją bardzo prawdopodobną) czy to rocznik np. 1992, może '93 (ze względu na stylistykę na pewno nie późniejszy)

 

post-60300-0-54347000-1391263449.jpg

post-60300-0-49165900-1391263451.jpg

 

Na tarczy - herb SP (różni się mikrodetalami od tego poniżej - aktualnie ściągniętego z sieci) ale to raczej względy plastyczne uniemożliwiły odwzorowanie niektórych detali. Możliwe jest także że herby ewoluują w czasie w zakresie szczegółów.

 

post-60300-0-57648800-1391263914.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość
    • Przez mmagdalena
      Witam, w dniu dzisiejszym zakupiłam stary zegarek marki SEKONDA, na tarczy jest napisane 17 JEWELS  USSR MOV T. czy jest ktoś kto więcej mógłby mi powiedzieć o tym zegarku ? 

    • Przez NocnyMarek
      Witam.
       
      Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.
       
      A więc tak..
       
      Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.
       
      Stan: używany lub NOS
       
      Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).
       
      Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.
       
      Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.
       
      Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.
       
      Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..
       
      Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.
       
      Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?
       
      Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
    • Przez grudzin99
      Witam, zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie chodzi mi o odkręcenie koronki w zegarku poljot z mechanizmem 2614.2h, z góry dziękuję 

    • Przez piotrekk10
      Cześć!
      W najbliższym czasie planuję dokonać zakupu rosyjskiego zegarka mechanicznego. Mam kilku kandydatów jednak potrzebuję opinii nt. ich werków.
       
      Moje propozycje:
      Wostok 2214 18 kamieni
      Poljot 2414 17 kamieni
      Poljot 2416 17 kamieni autom.
      Poljot (czekam na info) 30 kamieni autom.
       
      Wszystkie z nich posiadają datownik (nie wiem czy to jest istotne, wolę napisać )
       
      Zależy mi, aby zegarek był w miarę niezawodny - nie wymagał częstych wizyt u zegarmistrza. Co sądzicie o powyższych egzemplarzach?
      Jeśli będzie potrzeba mogę załączyć zdjęcia zegarków i ich mechanizmów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.