Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Air Kinga tak opaskowałem.

A sfotografował Mario Mikołaj78.

Wooah! Piekny zestaw! Swietny pomysl, nie wpadlbym NATO. Swietne spasowanie kolorow. Co za swiezosc...

Sam zegarek był specyficzny, ale na żywo z tym nato robił robotę. Idealnie dobrałeś w tym przypadku :)

Może to jest pomysł na wypchnięcie tych airkingów do klientów. Pierwszy w historii (?) zestaw fabryczny Rolexa - oyster plus NATO ;-)

Bardzo dobrze to wygląda.

Jakby Mario wysłał kilka fotek do Rolka, aby umieścili je w katalogu, to czas oczekiwania na zegarki wydłużył by się conajmniej dwukrotnie.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Bardzo dobrze to wygląda.

Jakby Mario wysłał kilka fotek do Rolka, aby umieścili je w katalogu, to czas oczekiwania na zegarki wydłużył by się conajmniej dwukrotnie.

Obecnie Air King jest dostępny od ręki. Jeżeli czas oczekiwania miałby się dwukrotnie wydłużyć, to jak długo czekalibyśmy za nim, już po umieszczeniu tych pięknych fotek w katalogu? ;)

Krążąc po butikach w okresie po- świątecznym zauważyłem Milgausa (niebieski), różne kombinacje Datejust 41 w tym popularne niebieskie , explorery 39mm jak i 2. To oznacza że na te modele kolejek nie ma, były dostępne dla każdego. Airkinga akurat nie widziałem ale pewnie też klienci nie koczują pod salonem aby go wciągnąć.

No fakt, to nato totalnie odmieniło ten zegarek :) , a fotka na szybko jedynie telefonem, ale za to przy przyjemnym oświetleniu ;)

Mariusz

Krążąc po butikach w okresie po- świątecznym zauważyłem Milgausa (niebieski), różne kombinacje Datejust 41 w tym popularne niebieskie , explorery 39mm jak i 2. To oznacza że na te modele kolejek nie ma, były dostępne dla każdego. Airkinga akurat nie widziałem ale pewnie też klienci nie koczują pod salonem aby go wciągnąć.

Który salon?

Szukam Explorera II do przymierzenia się

Explorera 2 widziałem między innymi w galmok. W obu konfiguracjach. Sprawdź jednak obecny status.

Edited by jacek90

Cześć. Jakie jest Wasze zdanie na temat Datejusta 36mm? Dzisiaj modniejsze są większe rozmiary. U mnie nadgarstek lekko ponad 17cm więc nie jest największy. Byłem bliski zakupu chociaż jak byłem w salonie miałem zablokowaną kasę. Teraz od nowego roku, nowe ceny i nie wiem czy jest sens iść w ten model. Chciałem karbowany bezel i bransolete jubilee. Najlepiej niebieską tarczę.

Może ktoś z Was ma jakieś lepsze zniżki na Rolexa w Kruku?

Wczorajsza zabawa aparatem (szkoda, że forumowy silnik tak pogarsza jakość  :( ) - po rozmowach z Markiem (denver47) kupiłem jakąś podstawową lampę błyskową i teraz czas na naukę  :)

post-48855-0-99447300-1578215048_thumb.jpg

Dobry strzał.

Ja z aparatem nie lubię biegać więc profesjonalnie nie będzie

O! Krystian widzę, że Pepsi ustrzeliłeś. 

Pogratulował.

Cześć. Jakie jest Wasze zdanie na temat Datejusta 36mm? Dzisiaj modniejsze są większe rozmiary. U mnie nadgarstek lekko ponad 17cm więc nie jest największy. Byłem bliski zakupu chociaż jak byłem w salonie miałem zablokowaną kasę. Teraz od nowego roku, nowe ceny i nie wiem czy jest sens iść w ten model. Chciałem karbowany bezel i bransolete jubilee. Najlepiej niebieską tarczę.

Może ktoś z Was ma jakieś lepsze zniżki na Rolexa w Kruku?

Twoja konfiguracja jak najbardziej prawidłowa, jak nie za mały to brać. 

Jednak szukałbym  poza Krukiem. Niestety mamy obecnie chyba najwyższe ceny w UE.

O! Krystian widzę, że Pepsi ustrzeliłeś.

Pogratulował.

U dziadka na strychu, w starym sekretarzyku ustrzelił.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Lub wrócił z wakacji w Turcji. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

No właśnie się zastanawiam czy oryginalny, bo dziadek na strychu znalazł i mi sprzedał za 4k.

Wyśmienicie wygląda.

Który to rok produkcji? Jak się zachowuje jego chód?

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Elegancko

Dzięki  :D

Wyśmienicie wygląda.

Który to rok produkcji? Jak się zachowuje jego chód?

Dzięki, Rok 2004 lub 2005 (nie pamiętam). Niedawno wrócił z serwisu w Kolonii i szczerze powiedziawszy nie sprawdzałem chodu - już dawno z żadnym zegarkiem tego nie robię. 

"nie sprawdzałem chodu - już dawno z żadnym zegarkiem tego nie robię. "

Ja też nigdy tego nie robiłem, założyłem, że skoro zegarek ma 30 lat, to trzeba być wyrozumiałym. Ustawiałem "tak na pałę" +/- 2 - 3 minuty i nie przestawiałem aż do zmiany czasu albo takich czy innych wakacji (za namową p. Marka Binia poczynioną przy okazji przeglądu nie moczę w słonych morzach ani na basenie ani tym bardziej nie ryzykuję wywozu do Tanzanii czy na Madagaskar).

Ale po lekturze forum w drugi dzień świąt ustawiłem w miarę możliwości dokładnie wg. time.is i na dzień dzisiejszy przyspieszył 6-7 sekund !! Niecałą sekundę na dobę !!

Zegarek z 1986 r., podstawowy: Oyster Date 34mm. Aha, ostatnia regulacja była wiosną bądź latem u p. Bronowskiego na Pięknej.