Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką bluzkę i spodenki przypasowałeś do tego kompletu?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie same gacie ;) bo troszkę ciepło :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex
2 godziny temu, mario1971 napisał:

A jaką bluzkę i spodenki przypasowałeś do tego kompletu?

Pełny Tommy Hilfiger. Nie może być inaczej😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, foti napisał:

Nie ma to jak najbardziej ulubiony zegarek  w najbardziej ulubionej wersji kolorystycznej :)

Dzień od razu jest piękniejszy :)

 

Tylko ta tarcza trochę kleksowata i niezharmonizowana  w tym zestawie. Rozumiem czarną tarczę w Subie , bo  czarny jest bezel.

Ale przy tych lekkich pastelowych kolorach to aż prosi się o jakąś jasną tarczę.

Sporo Rolków zyskuje w wersji z białą lub prawie białą tarczą imo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Tylko ta tarcza trochę kleksowata i niezharmonizowana  w tym zestawie. Rozumiem czarną tarczę w Subie , bo  czarny jest bezel.
Ale przy tych lekkich pastelowych kolorach to aż prosi się o jakąś jasną tarczę.
Sporo Rolków zyskuje w wersji z białą lub prawie białą tarczą imo.
 
Gmt z biała tarcza to biały kruk :)
NA razie ilość plnów nie pozwala na dobranie ale może kiedyś... :) 1b4789316909b1e09b3b5b53938156be.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu zrobią nowego "PanAm". 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Kruku cena zegarka w pln jest zależna od obecnego kursu euro? Na ich stronie ceny są właśnie w euro. Jak pisałem wcześniej myśle o zakupie pierwszego rolka - OP 39 ciemny rod. Może to głupie pytanie ale jak znajomi itp reagują na tą markę? Mam wrażenie ze utarła się opinia lansiarstwa, może dlatego ze marka tak rozpoznawalna wśród ludzi, gdybym wziął Breitlinga lub IWC połowa moich znajomych nie wiedziałaby nawet ze to drogi zegarek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowa znajomych co najwyzej pomysli, ze to podroba z Chin

 

Na powaznie - taki OP39, o ktorym piszesz, jest tak bardzo wywazonym zegarkiem i nie kojarzacym sie pospolstwu z Rolex’em, ze nie musisz sie martwic o odbior spoleczny.

 

A ceny oczywiscie zaleza od kursu, ale “wlasnego” Kruka. Przy chodliwych stalowych to obecnie ok. 4,7 PLN/EUR. Dla OP39 obecnie 4,45 PLN/EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w Kruku cena zegarka w pln jest zależna od obecnego kursu euro? Na ich stronie ceny są właśnie w euro. Jak pisałem wcześniej myśle o zakupie pierwszego rolka - OP 39 ciemny rod. Może to głupie pytanie ale jak znajomi itp reagują na tą markę? Mam wrażenie ze utarła się opinia lansiarstwa, może dlatego ze marka tak rozpoznawalna wśród ludzi, gdybym wziął Breitlinga lub IWC połowa moich znajomych nie wiedziałaby nawet ze to drogi zegarek..

Wg mnie będzie raczej odwrotnie, tj. na Breitlinga zareaguje większość ludzi w tym nieznający się na rzeczy również a OP39 raczej zwróci uwagę kogoś kto wie co w trawie piszczy...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w branży IT, nie zarabiam źle, ale nie jestem tez milionerem, nie jeżdżę luksusowym autem, pasjonują mnie zegarki, na Rolka odłożyłem  i jestem zdecydowany :) wielu osobom, którzy o tej marce niewiele wiedzą i kojarzy im się głównie z lansiarstwem pewnie zegarek ten nie będzie pasował do mojej osoby i będą ten fakt komentować ale ja się nie przejmuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj. A jest gdzies OP39 Rhodium dostepny w PL? W lipcu byl w Posnanii, ale sie sprzedal. Jest w Galerii Baltyckiej?

 

Cena w PL to dokladnie 24.290PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Akurat też pracuję w IT, wiec obracamy się pewnie w grupie podobnych ludzi i zapewniam cię, ze przez półtora roku mojego Explorera nikt nie zauważył. Raz tylko był tematem dyskusji bo na kontrakcie spotkałem innego miłośnika zegarków. Oczywiście przyjęty był z uznaniem godnym tej marki. ;) Jeśli nie wybierzesz czegoś kolorowego, złotego czy błyszczącego to zapewniam cię, ze szanse ze ktoś zwróci uwagę są niewielkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dostępność to OP39 pojawia się praktycznie przy każdej dostawie także trzeba być w kontakcie z AD. Moim zdaniem na OP nie ma kolejki ani zapisów.

Co do wyboru OP39 jako modelu do codziennego użytku to chyba jeden z najlepszych w katalogu króla. Oferuje wszystko czego oczekujemy od Rolexa w klasycznym, niezatapialnym wydaniu.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu , czyli w stanach DJ stalowy zaczyna być słabo dostępnym modelem. Coraz dłużej trzeba czekać
dcceb297c8e297184ba269f6503f29d7.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o dostępność to OP39 pojawia się praktycznie przy każdej dostawie także trzeba być w kontakcie z AD. Moim zdaniem na OP nie ma kolejki ani zapisów.


Przejdzmy do faktow - jesli chce sie kupic konkretny kolor OP39 w konkretnym miejscu, trzeba go zamowic. Czas oczekiwania ok. 4-5 mcy. Jak zwal, tak zwal (zapisy, rezerwacja), czekac trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bibbi napisał:

 


Przejdzmy do faktow - jesli chce sie kupic konkretny kolor OP39 w konkretnym miejscu, trzeba go zamowic. Czas oczekiwania ok. 4-5 mcy. Jak zwal, tak zwal (zapisy, rezerwacja), czekac trzeba.

 

Mogą go także ściągnąć z innego butiku, jeżeli jest oczywiście dostępny w sieci Kruka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , nie kupowałem w PL zegarków. Jeśli cena jest powiedzmy 24.000zl , cena z metki , przy zakupie jakie opłaty dochodzą ?

Na ten przykład tutaj , jak cena z metki 14.000$ to dochodzi podatek stanowy. W stanie Indiana to jest 7%.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Nic, podatki są wliczone w cenę. Ale i tak u nas drożej patrząc na kursy walut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic, podatki są wliczone w cenę. Ale i tak u nas drożej patrząc na kursy walut. 

I teraz popatrz , jak ostatnio sprawę załatwiłem. Czasem warto mieć właściciela AD jako znajomego.

Nawet nie myślałem , że to możliwe. Zakupiłem dwa zegarki i nie płaciłem podatku. Okazuje się , że jak jesteś mieszkańcem innego stanu , nie doliczają podatku. Płacisz cene jaka jest ustalona przez Rolex. Ja akurat mieszkam w Indianie , jak i AD tez Indiana. Ale wystarczy mieć znajomego czy rodzine ( kogoś komu ufasz ) kupujesz zegarek a AD wysyła na adres do stanu innego. Przez co omijasz podatek. Nie każdy może tak zrobić. Przy ponad 30k $ to poważna kwota. Zegarki muszą być wysłane. Przesyła szybka ubezpieczona. Tak można zaoszczędzić.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie , nie kupowałem w PL zegarków. Jeśli cena jest powiedzmy 24.000zl , cena z metki , przy zakupie jakie opłaty dochodzą ?
Na ten przykład tutaj , jak cena z metki 14.000$ to dochodzi podatek stanowy. W stanie Indiana to jest 7%.
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

Jednym słowem u nas podatek stanowy to 23% niezależnie od stanu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogą go także ściągnąć z innego butiku, jeżeli jest oczywiście dostępny w sieci Kruka.

Oczywiscie, ale wowczas trzeba liczyc na szczescie, ze akurat dany model przyjedzie do PL.

@piotrek39 Tylko ze kupujac zegar w PL z 23% vat i nawet zlecajac wysylke do innego panstwa czlonkowskiego UE, podatek nadal bedzie 23% (co do zasady).

 

A tam w ju esie macie podatek dochodowy na odprzedazy rzeczy ruchomych? W PL jak kupisz zegar i sprzedasz go w ciagu mniej niz 6mcy to musisz ta transakcje wykazac w zeznaniu rocznym. Jesli zarobisz na takiej transakcji - placisz podatek dochodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ale wowczas trzeba liczyc na szczescie, ze akurat dany model przyjedzie do PL.
[mention=92230]piotrek39[/mention] Tylko ze kupujac zegar w PL z 23% vat i nawet zlecajac wysylke do innego panstwa czlonkowskiego UE, podatek nadal bedzie 23% (co do zasady).
 
A tam w ju esie macie podatek dochodowy na odprzedazy rzeczy ruchomych? W PL jak kupisz zegar i sprzedasz go w ciagu mniej niz 6mcy to musisz ta transakcje wykazac w zeznaniu rocznym. Jesli zarobisz na takiej transakcji - placisz podatek dochodowy.

Chory kraj. Ale skądś musicie mieć kasę na te bonusy co rozdają. Taki podatek tyczy tylko nieruchomości ( domy czy działki )


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na obronność  Polaków to ludzie którzy potrafią tutaj zarabiać, mieć dobra luksusowe i nie odbiegać od Europy ( samochody, nieruchomości, podróże, ) to w normalnych krajach gdzie rząd nie łoji swoich obywateli mieli by american dream 

Edytowane przez gasp50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.