Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

11 godzin temu, mroova napisał:

Pytanie do posiadaczy GMT i Suba: oglądając foty w necie odnoszę wrażenie, że wskazówki w GMT są zauważalnie większe niż w Subie, czy to tylko moje "chciejstwo", czy tak jest rzeczywiście ?

Gdy porównuję moje, 5-cyfrowe, to tego nie widzę. Jeżeli już to raczej odnoszę odwrotne wrażenie, że to Sub ma nieco masywniejsze wskazówki. Ale sam nie wiem czy to nie jest tylko złudzenie.

Natomiast to czego jestem pewien, i co mnie trochę zdziwiło, to że ich koperty się nieco różnią w kwestii miejsca między otworami na teleskop a kopertą. W GMT jest tego miejsca zauważalnie mniej (a już w Subie jest dosyć ciasno). Być może jest to jakoś związane z tym, że mój Sub ma wiercone uszy a GMT nie.

Ale w każdy razie paski, które zakładam do Suba do GMT nie wchodzą.

Swoją drogą, @nicon - dzięki za informacje o tym chińskim sprzęcie do ściągania bransolety. U mnie sprawdził się dużo lepiej niż Bergeon.

@Smycel W takim razie może Tiselle i Steinharty też Ci bardziej podejdą? 😆

@mroova Co do wskazówek to pomiędzy 6 cyfrowymi Subami i i GMT II nie zauważyłem różnic. Jedynie cieńsze ucha w GMT II są zauważalne. Natomiast dużo większe wskazówki mocno rzucają się czy przy porównaniu Suba z Explorerem I lub II.

Edited by memento mori

12 minut temu, memento mori napisał:

@Smycel W takim razie może Tiselle i Steinharty też Ci bardziej podejdą? 😆

Ale Tissel to Korea, a Steinhart to Niemcy, więc nie jestem pewien 🤣

12 minut temu, memento mori napisał:

😂😂😂😂😂😂😂

Z drugiej strony, nawet Omega tam bransolety tłucze 😁😄

Nawet i Rolex IMO mógłby tam produkować. Kluczowa jest jakość i i jej kontrola, a nie kraj produkcji. Aczkolwiek przy zegarkach za 15-30k dziwi mnie jednak, że producenci cokolwiek muszą produkować w Chinach, skoro taki Nomos nie musi 😕

Edited by memento mori

3 godziny temu, Smycel napisał:

Swoją drogą, @nicon - dzięki za informacje o tym chińskim sprzęcie do ściągania bransolety. U mnie sprawdził się dużo lepiej niż Bergeon.

Ciesze się że moje cebulactwo komuś się jeszcze przysłużyło, ja bardzo lubię to ustrojstwo. Bergeona zostawmy zegarmistrzom ;).

1dFQTya.png

8 minut temu, nicon napisał:

Ciesze się że moje cebulactwo komuś się jeszcze przysłużyło, ja bardzo lubię to ustrojstwo. Bergeona zostawmy zegarmistrzom ;).

Chyba też takie coś do mnie frunie - Żona "nie potwierdza i nie zaprzecza", więc przysłużyłeś się większej liczbie forumowiczów 🙂

Skąd zatem policja czerpie dane skoro szef salonu Roleksa stwierdził, że zegarki nie zostały skradzione? Swoją drogą rozumiem protesty przeciwko rasizmowi, mnie też rasizm brzydzi, ale niszczenie mienia to już przegięcie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

spacer.png

12 godzin temu, szuwi napisał:

Chyba też takie coś do mnie frunie - Żona "nie potwierdza i nie zaprzecza", więc przysłużyłeś się większej liczbie forumowiczów 🙂

Chyba przeoczyłem coś ;)

Poproszę o namiar na to cudo

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

13 godzin temu, nicon napisał:

Czy też mogę dostać namiar? Zmieniam sobie i komuś jeszcze w ramach koleżeńskiej przysługi. Może być na priw.

Ja też poproszę o namiary

Pozdrawiam, Mirek

Smycel i Memento mori - dziękuję z żalem, bo wybrałbym, zamówił, na spokojnie bezboleśnie odłożył 1KPLN/m-c  (albo zrealizował ostatnie zyski z GPW i DAX :-)) i byłby spokój.

W dniu 2.06.2020 o 09:00, MasterMind napisał:

starczy

Proszę o namiar na ten przyrząd do wymiany bransolety 

Dzięki

Ja czekam na przesyłkę, a na razie nie próbuję rozbierać Exa samodzielnie :) Ale ten czas nadejdzie, bo alternatywne portki już gotowe - ale mi się oberwie, jak go tu pokażę przebranego 😄

No to Chińczyk zostanie zalany wysyłką do Polski 🤣 Ale przyrząd zacny wykombinował 😁

Pytanie do posiadaczy GMT i Suba: oglądając foty w necie odnoszę wrażenie, że wskazówki w GMT są zauważalnie większe niż w Subie, czy to tylko moje "chciejstwo", czy tak jest rzeczywiście ?

Tak, w 6-cio cyfrowym Subie i nowym Batmanie jest wyraźna różnica w wielkości wskazówek. Szczególnie widać to, że większa, masywniejsza jest wskazówka godzinowa w GMT.

5 godzin temu, szuwi napisał:

Oto jest "narzędzie narzędzi", łaskawie wskazane przez kol. nicon, któremu chwała... 😉

https://m.pl.aliexpress.com/item/33014399121.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0s.9042311.0.0.93fb5c0fxKIiDY

Rzucę jeszcze raz link do wersji desktopowej, bo mobilne Ali na kompie nie wygląda: https://pl.aliexpress.com/item/33014399121.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.93fb5c0fxKIiDY

Z tym Bergeonem to jest jeszcze jedna tragedia, że jak się ułamie końcówka, to jej wymiana kosztuje więcej od całego tego chińskiego urządzenia ;).

1dFQTya.png