Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy z tymi lekarzami? Pogadajmy o muzyce, a zaraz połowa będzie musiała pójść do audiologa 
Zróbmy podstolik Roleksowy pomiędzy Poznaniem a Warszawą, czyli w Łodzi, a wszystko się wyjaśni. Można byłoby też przynieść coś, co posiada lepszy antyrefleks (IWC, Breitling) żeby porównać z tą Roleksową biedą.

Umówmy się, że wszystko co posiada obustronny antyrefleks da lepszy efekt „niewidzialnego szkła”, ale jeżeli chodzi o wewnętrzny vs. brak AR to różnica jest zauważalna bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, facecik napisał(-a):

Przechylony to jest robiący zdjęcie. U Ciebie też nie jest idealnie🙂 Walcz, walcz, waleczny rycerzu!

Co Wy z tymi lekarzami? Pogadajmy o muzyce, a zaraz połowa będzie musiała pójść do audiologa😉 

Zróbmy podstolik Roleksowy pomiędzy Poznaniem a Warszawą, czyli w Łodzi, a wszystko się wyjaśni. Można byłoby też przynieść coś, co posiada lepszy antyrefleks (IWC, Breitling) żeby porównać z tą Roleksową biedą.

Spotkanie Warszawy z Poznaniem w Łodzi nazywa się ustawką ...będą ofiary 😉 Gdańsk i Śląsk też ma blisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie Warszawy z Poznaniem w Łodzi nazywa się ustawką ...będą ofiary  Gdańsk i Śląsk też ma blisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. I to nie jest problem ze wzrokiem. Ja sprawdzałem swoje w skrajnych warunkach - tu różnicy nie ma. Oba w pewnych zakresach mogą być nieczytelne. Głębia powiadasz. Może ja jestem zbyt nieczuły na takie niuanse i nie mam takiej wrażliwości. Nie wyłapuję tego i tyle. Co nie znaczy że innym odmawiam racji. Zwłaszcza jeśli ktoś może to sobie w dowolnej chwili porównać. I tu zdania są podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, facecik napisał(-a):

Nieprawda. I to nie jest problem ze wzrokiem. Ja sprawdzałem swoje w skrajnych warunkach - tu różnicy nie ma. Oba w pewnych zakresach mogą być nieczytelne. Głębia powiadasz. Może ja jestem zbyt nieczuły na takie niuanse i nie mam takiej wrażliwości. Nie wyłapuję tego i tyle. Co nie znaczy że innym odmawiam racji. Zwłaszcza jeśli ktoś może to sobie w dowolnej chwili porównać. I tu zdania są podzielone.

1-2 zegarkowcy zawsze mają tendencję do oglądania swojego zegarka do bólu...wpatrują się  tak „głęboko”, że z czasem zamiast godziny widzą detale 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, desmo napisał(-a):

Spotkanie Warszawy z Poznaniem w Łodzi nazywa się ustawką ...będą ofiary 😉 Gdańsk i Śląsk też ma blisko...

A klubowy szalik mogę zabrać ze sobą? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja widzę różnicę ;)
I takiej czerni nigdy w starym Subie nie widziałem. Zawsze była ta „mgiełka”

A klubowy szalik mogę zabrać ze sobą? 

Koniecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, desmo napisał(-a):

1-2 zegarkowcy zawsze mają tendencję do oglądania swojego zegarka do bólu...wpatrują się  tak „głęboko”, że z czasem zamiast godziny widzą detale 😉

Ale to nie ja widzę głębię. Ja mogę tylko powiedzieć, zgodnie z Twoją teorią, że w nowym subie dopracowali bezel, a konkretnie ząbki. Są jakby mniej ostre w dotyku. W znoszonym dwulatku są ciągle bardziej "kaleczące" niż w nowym egzemplarzu. Wpisuję się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, facecik napisał(-a):

Ale to nie ja widzę głębię. Ja mogę tylko powiedzieć, zgodnie z Twoją teorią, że w nowym subie dopracowali bezel, a konkretnie ząbki. Są jakby mniej ostre w dotyku. W znoszonym dwulatku są ciągle bardziej "kaleczące" niż w nowym egzemplarzu. Wpisuję się?

No i bezel fajnie klika. Dodatkowo można go bez problemu wycentrować tak, jak się chce. No i samo zapięcie, które trzyma mocniej niż we wcześniejszych wersjach - trzeba użyć więcej siły by je odpiąć.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, facecik napisał(-a):

Ale to nie ja widzę głębię. Ja mogę tylko powiedzieć, zgodnie z Twoją teorią, że w nowym subie dopracowali bezel, a konkretnie ząbki. Są jakby mniej ostre w dotyku. W znoszonym dwulatku są ciągle bardziej "kaleczące" niż w nowym egzemplarzu. Wpisuję się?

No nie pisałem o Tobie, ja też w czarnych ledwo widzę różnicę, w Cermicie jest lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zbyniu70 napisał(-a):

Szkło w starym zegarku zawsze łapie mgiełkę, porównywanie z nowym nie ma sensu.

Święta racja! Moje czteroletnie okulary mają tak samo. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A klubowy szalik mogę zabrać ze sobą? 

Hmm, możesz stracić ale i tak wyjdzie taniej niż Rolex 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

No nie pisałem o Tobie, ja też w czarnych ledwo widzę różnicę, w Cermicie jest lepiej. 

😆Zostały mi dwa zegarki tej samej marki, co miałem odpowiedzieć😉?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rolex, AR obustronny jest tylko i wyłącznie w Cellini. 
W 116610 jest AR tylko pod lupką. Tak samo jak 116710. 
126610 i 126710 jest na wewnętrznej stronie szkła. 
Roznica z AR i bez AR jest bardzo subtelna. 


Glebokosci czerni tarcz nie można porównywać, w 116610 i 126610. To nie jest ta sama struktura i czerń tez się różni. 

 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Święta racja! Moje czteroletnie okulary mają tak samo. :lol:

To masz fajny zestaw do batmana😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Markiza napisał(-a):

Glebokosci czerni tarcz nie można porównywać, w 116610 i 126610. To nie jest ta sama struktura i czerń tez się różni. 

No jak to? Znów wychodzi mój brak wrażliwości. Pomijając AR, to dla mnie one są identycznie błyszczące. Inną farbkę dali, czy innym pędzelkiem to jest malowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, facecik napisał(-a):

No jak to? Znów wychodzi mój brak wrażliwości. Pomijając AR, to dla mnie one są identycznie błyszczące. Inną farbkę dali, czy innym pędzelkiem to jest malowane?

Ale nie przejmuj się. Panowie mają często zaległości z kororami. 😂

FE38CEC6-47B5-4AB7-B0A7-921296A6D9F0.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Koleżanko, mimo wrodzonej niewrażliwości to ja tam widzę tylko 5 czarnych. Reszta to jakieś zielenie i jeden fiolet. Nie będę już drążył. Popatrzę sobie na szkiełka pod słońce. Może przeistoczę się w końcu z pragmatyka w romantyka😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krystian napisał(-a):

No i Wikipedia zamknęła temat emoji2371.png

To w takim razie, przepraszam. 
Ale zanim 90% miłośników zrobi rendez-vous u okulisty, chciałabym uczulić Miłośników, to jest bardzo trudne do porównania. A tm bardziej jak się ma dwa inne modele. Albo tylko jedną sztukę w ręce. 
W każdym bądź razie, ważne jest, żeby zegar z AR dać w odpowiednie ręce i do odpowiedniego serwisu w razie naprawy. 
Tak samo jak my Miłośnicy, niestety, ale nie każdy zegarmistrz umie to rozpoznać. 
I nie zniszczyć tego wewnętrznego AR. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert, nie patrz za długo, bo Cię czarna dziura wchłonie. Prawdziwa czerń jest pokazana tylko jedna, druga - ta w połysku jest z siwym nalotem. Reszta to kolorowe malowanki :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Hubert, nie patrz za długo, bo Cię czarna dziura wchłonie. Prawdziwa czerń jest pokazana tylko jedna, druga - ta w połysku jest z siwym nalotem. Reszta to kolorowe malowanki :) 

Chłopaku, siedzę nad czymś i strasznie mnie ta dyskusja rozprasza. Masz rację, wycofuję się, idę zajarać i skupiam się na jednym, bo muszę dziś😆 / raczej jutro w nocy skończyć tę robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16610 tarcza jest czarna i bardzo lakierowana. 
116610 jest czarna i lakierowana. 
126610 jest czarna wpadająca w antracyt. Bardzo drobno granulowana. 
Kiedyś pokazałam różnice tego samego modelu w czerwieni. 

DFFCD823-568E-43B3-B31B-45499F848CBA.jpeg

6FD3E388-2459-40B5-8230-4163D155035F.jpeg


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16610 tarcza jest czarna i bardzo lakierowana. 
116610 jest czarna i lakierowana. 
126610 jest czarna wpadająca w antracyt. Bardzo drobno granulowana. 
Kiedyś pokazałam różnice tego samego modelu w czerwieni. 

Antracyt? Poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.