Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

No ja rozpatruję zakup wyłącznie w formie zapisu u AD i czekania. Mam nadzieję, że Batmana będzie mi dane odebrać, a za te 2-3 lata może Daytona trochę się „rozluźni” i uda się na nią zapisać :)

26 minut temu, Maserati napisał(-a):

Myśle że kwestia posiadania jednego zegarka wiązałbym z faktem że mam ten jedyny model do którego wzdycham i jak go nie noszę to mnie aż nosi 🙂.  A że takiego jednego killera nie posiadam to mam frajdę w posiadaniu kilku, aby się nie nudzić 🙂

Tak jak mam zmienny humor tak samo zmieniam zegary. Często mi się staje nosić dwa na raz. 🤣

18 minut temu, vvv napisał(-a):

103AAF7F-5ED5-444A-B14D-094101667BDA

Piękny jest ten model. 
Zostal tylko ten z lini Cellini. 
Time, Dualtime już zostały wycofane. 

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

A co wybrałbyś jako trzecie? 

To zależy jaki masz klucz w kolekcji. Jeśli to musi to być kolejny Rolex to najbardziej odróżni się w tym zestawie oczywiście Daytona ale z bardziej realnych to koegzystencja SUBa i GMT lub Explorera A najbardziej prawdopodobne to  dwa skrajnie różne DJe. Wystarczy zmienić bransoletę i kolor tarczy ( a jest jeszcze bezel lub dodatki złota ) i masz inny uniwersalny zegarek. 
OP to ni pies ( Professional ) ni wydra ( Datejust) . Chyba że masz 20 lat i rajcują Cię kolorowe tarcze 😉

Mam 28, kolorowe nie. OP41 tylko w srebrnym. Żałuję, że nie jest bardziej skierowany w szampański. Na zdjęciach lubię, kiedy wpada w zolty/złoty/ciepły kolor. Zimny niezbyt mi podchodzi. Kolejnego niebieskiego nie wezmę, czarny odpada. DJ podoba mi się w TT jubilee, szampanie, ale znów drugi DJ to trochę bez sensu. EXP1 niestety za mały, nie leży mi jakoś na te chwile. 

Zabawy z bransoletami - to jest fajne w starszych modelach, że łatwo się je odmienia w chwilę moment (przed zdjęciami Pepsi była na pasku, a Sub na oysterze)

796D8474-E5A2-42AB-AAE2-A10AC6490911.jpeg

A6C59DF4-5881-4B7F-8670-198441031AB8.jpeg

1 minutę temu, Michal93 napisał(-a):

Mam 28, kolorowe nie. OP41 tylko w srebrnym. Żałuję, że nie jest bardziej skierowany w szampański. Na zdjęciach lubię, kiedy wpada w zolty/złoty/ciepły kolor. Zimny niezbyt mi podchodzi. Kolejnego niebieskiego nie wezmę, czarny odpada. DJ podoba mi się w TT jubilee, szampanie, ale znów drugi DJ to trochę bez sensu. EXP1 niestety za mały, nie leży mi jakoś na te chwile. 

W przypadku EXplorera myślałem naturalnie o II . Z mojego doświadczenia posiadanie więcej niż jednego DJa ma sens. Prawdziwie szampańska tarcza to ta , przy okazji to jedyna konfiguracja gdy jubilee i karbowany bezel nie są przesadą. Ale tylko dlatego, że to prawdziwy klasyk, ikona lat 70/80 - tych.

884F62DC-9B8B-4154-88B0-06DF86A54CC3.jpeg

16 minut temu, Smycel napisał(-a):

Zabawy z bransoletami - to jest fajne w starszych modelach, że łatwo się je odmienia w chwilę moment (przed zdjęciami Pepsi była na pasku, a Sub na oysterze)

796D8474-E5A2-42AB-AAE2-A10AC6490911.jpeg

A6C59DF4-5881-4B7F-8670-198441031AB8.jpeg

A jak tam uszy?

Poharatane? 

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

23 minuty temu, Michal93 napisał(-a):

Dwa DJs i iluzja  że będziesz zmieniać bransy i będziesz miały  wtedy 4 zegarki... doprowadzi Cię do bazarku i tak się skończy akcja super miękkie duo w niewielkiej kolekcji. To już dołożenie OP41 wniesie więcej urozmaicenia choć generalnie nie szedłbym tą drogą.
Wszystko jednak zależy od tego czy idziesz bardziej w sporty czy w casual. Jakimś kompromisem będzie dobrze kupiony moonwatch. Wtedy już nic nie musisz a wszystko możesz : Sub, DJ, moon. Basta.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Od kiedy się Tobie Moon podoba? ;) A Kolega pisał o stworzeniu kolekcji trzech Roleksów... 

Nie jestem fanem moona, zakładam że w mniejszości,   ale na trzeciego do suba i dj jakoś przypasowałby aby mieć top trio:

1. Sub- najlepszy zegarek wszechczasów

2. DJ41- best seller wszechczasów 

3. Moon- najważniejszy zegarek wszechczasów

Daytony nie proponuje bo to zegarek widmo. Z Rolexa to chyba na trzeciego Pepsi. 

3. Mentor i coach.

Czy Ty w ogóle czytasz innych? Kolega zamówił już Batmana :)

A Moon  w tym wątku znaczy mniej niż Air King.  

Z Subem w kolekcji wszedłbym w Pepsi. Czyli odbiór Batmana i wymiana na Pepsi. 
Bez suba w kolekcji zatrzymałbym Batmana.

3. Mentor i coach.

Sub tylko black black. Kolory to GMT Pepsi lub Batman.

3. Mentor i coach.

Teraz, KapoPi napisał(-a):

Ale dyskusje dziś zacięte 🤓

to jak już tyle o tych subach...

7C192389-D750-445A-82C3-01C5937492E2.jpeg

Nuda, takiego ma każdy , pokaż SUBa z kolorem...takiego wartego tyle co Pepsi lub Batman 😉 

2 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Ale dyskusje dziś zacięte 🤓

to jak już tyle o tych subach...

Wygląda całkiem sporo.

Albo ręka sub-wymiarowa😁

3 godziny temu, Michal93 napisał(-a):

Pama. 

Choć wiem, że w wątku Roleksa nie powinienem.  ;)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Wygląda całkiem sporo.

Bo taki jest. Tez zdjęcie z takiej perspektywy ze bardziej powiększa zegar niż pomniejsza. Ale w nadgarstku mam całe 16.5 ;) 

13 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Bo taki jest. Tez zdjęcie z takiej perspektywy ze bardziej powiększa zegar niż pomniejsza. Ale w nadgarstku mam całe 16.5 ;) 

Taki nadgarstek powinien dać radę temu Subowi.

3 godziny temu, Michal93 napisał(-a):

Może nie Rolexa? A już kupowanie 2 razy tego samego modelu z inna bransoletą to jakaś chora fiksacja. To są dobre zegarki do roli ten jeden na codzień, bo nudne do bólu i przez to uniwersalne, solidny, prostacki mechanizm, WR etc. Ale kolekcjonowanie tych wołów roboczych przy mnogości ofert nie tylko bieżących nówek, ale też youngtimerow i vintage z innych brandów to jest zakątek tego hobby którego nie sposób zrozumieć 🙃.

1dFQTya.png

19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Taki nadgarstek powinien dać radę temu Subowi.

Chyba w miare daje radę ;)

80AE3B45-A580-4B6A-BC82-25001CE64C8D.jpeg

8 minut temu, nicon napisał(-a):

Może nie Rolexa? A już kupowanie 2 razy tego samego modelu z inna bransoletą to jakaś chora fiksacja. To są dobre zegarki do roli ten jeden na codzień, bo nudne do bólu i przez to uniwersalne, solidny, prostacki mechanizm, WR etc. Ale kolekcjonowanie tych wołów roboczych przy mnogości ofert nie tylko bieżących nówek, ale też youngtimerow i vintage z innych brandów to jest zakątek tego hobby którego nie sposób zrozumieć 🙃.

A tu co do kolegi się zgodzę. Jako fan DJ chyba osobiście sam bym się nie porwał na kupno dwóch. To już bym wolał sama bransoletę na zmianę 😜 tyle modeli właśnie wśród Vintage innych marek, brandów itp ze naprawdę jest w czym wybierać i mając 500zl i mając 5 tysięcy i 50 

34 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Sub jest piękny ale jak dla mnie właśnie fajnie mieć trochę większy nadgarstek. U mnie jest 17cm i przy poprzednim modelu wygląda to tak jak na zdjęciach. Nie ma tragedii ale lepiej by się prezentował gdyby był chociaż centymetr więcej  w nadgarstku 🙃 

IMG_20200721_011934.jpg

IMG_20200721_165518.jpg

IMG_20200721_162421.jpg