Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie. Dodam od siebie w ramach odpowiedzi, ze to troche tak, jakby spytac kogos 'po co ci rzeczy ktore posiadasz?' Na co odpowiedzia moglo by byc: 'w celu zaspokojenia potrzeby posiadania czegos w czego posiadanie sie weszlo'  :) (i dotyczy to wszystkich osob na swiecie ktore posiadaja to co posiadaja).

 

@karol1302

Uwazaj zeby tego z prawej nie obic koronka tego z lewej, bo szkoda by bylo (bardziej tego z prawej niz tego z lewej...  ;)  :D )

 Jeszcze jedno mi sie przypomnialo gdy zobaczylem dwa zegarki na jednym reku, takie powiedzenie (ktore pewnie kazdy zna, ale ktore przypomne): 'im wiecej ma sie zegarkow [w tym wypadku na reku], tym mniejsze jest prawdopodobienstwo ze bedzie sie w stanie okreslic ktora dokladnie jest w danym momencie godzina'  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dokładnie replika karabinu HK , to jest cywilna wersja H&K G36 , która rózni się od pierwowzoru o ile pamietam dwiema rzeczamia) kalibrem - nabój bocznego zapłonu 0,22 ( zamiast centralnego 5,56 x 45 NATO) B) nie można z niego strzelać ogniem ciągłym tylko pojedynczym

Replika, czyli producent jest ten sam? I zmienil tylko pewne technikalia zeby dopuscic go do obrotu cywilnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, producent jest ten sam (Heckler & Koch) i roznica (glowna w tym wypadku) polega na tym, ze bron palna (i dotyczy to TYLKO broni dlugiej, gdyz w przypadku broni krotkiej [pistolety/rewolwery] zadnych roznic miedzy bronia 'cywilna' a 'wojskowa' nie ma) produkowana na tzw. rynek 'cywilny' nie ma mozliwosci prowadzenia ognia ciaglego (nie ma przelacznika umozliwiajacego strzelanie tzw. seria) tylko zezwala na prowadzenie ognia tzw. polautomatycznego (w znaczeniu, ze jedno nacisniecie spustu powoduje jeden wystrzal). Dochodzic do tego rowniez moga (ale nie musza, jest to w zaleznosci od wymogow danego stanu) roznice czysto kosmetyczne, takie jak ksztalt broni (dotyczace glownie lufy i uchwytu / kolby bromi) ktore w niektorych stanach moga (ale, w zaleznosci od stanu, nie musza) podlegac regulacji.

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tak sobie poczytalem ze repliki HK produkuja tez inni na podstawie umow licencyjnych, wiec sa to wierne kopie lacznie ze znakami towarowymi. I dlatego sie pytam czy producent ten sam, moze w przypadku starszej broni bardziej oplacalo sie sprzedac licencje. Edytka, a widzieliscie ich zegarki na 2824 u nich na stronie? I przepraszam za OT , bo to o Rolex powinno byc :-)

Edytowane przez 850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karol1302

Uwazaj zeby tego z prawej nie obic koronka tego z lewej, bo szkoda by bylo (bardziej tego z prawej niz tego z lewej... ;):D[

Powiedziałbym, że raczej szkoda koronki w tym z lewej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro chęć posiadania wyborowego karabinu na dwójnogu jest dla Kolegów taka oczywista to nie było pytania.


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krystian

No widzisz, a ja to zupelnie inaczej postrzegam  :)

 

@aty3

Za pozno, 'kosci zostaly rzucone' ze tak powiem  :D 

Ale juz powaznie, to zaspokoje Twoja ciekawosc: kaprys. Chec posiadania takiego karabinu powodowana jest po czesci kaprysem zeby cos takiego miec.

 

Jak i inne, ktore rowniez moga byc niezlym tlem dla zegarkow, jak np. nastepny z mojej kolekcji, ktorym jest karabin semi-auto zbudowany w ukladzie okreslanym mianem 'bullpup' belgijskiej firmy FN FS2000, rowniez o kalibrze 5.56mm x 45 (czyli w nomenklaturze tzw. 'imperialnej' brdacym odpowiednikiem kalibru .223), ktory dla Rolexa No-date na pasku NATO moze spokojnie robic za tlo:

 

fnhfs2000_1.jpg
 
fnhfs2000_2.jpg
 
fnhfs2000_3.jpg
 
fnhfs2000_4.jpg
 
z zalozonym innego typu celownikiem
fnhfs2000_5.jpg
 
i spowrotem z kolimatorowym celownikiem
fnhfs2000_6.jpg
 
fnhfs2000_7.jpg
 
fnhfs2000_8.jpg
 
fnhfs2000_9.jpg
 
fnhfs2000_10.jpg
 
Pozdrawiam
Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono-craze, wyglada ze możesz dozbroic 

Ukraine na wypadek jakiegoś konfliktu z Rosją. Poszukaj tam dobrze po szafie, broń przeciwpancerna tez im by się przydała  :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@irekm

:D 

I'm a law abiding citizen -kolekcjoner, (not a fighter), takze mam w mojej kolekcji tylko to, na posiadanie czego zezwala mi lokalne prawo, nic innego co mogloby byc nielegalne (i co wydaje mi sie ze moglbys miec na mysli) by sie u mnie nie znalazlo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ROLEXY to na szczelnicy z tych broni ucelowałeś chyba, bo tak w parach występuja ;)  zegareczek i guneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wyczailem jak kolega dorobił się takiej kolekcji, zresztą sam się wygadal pokazując tyle broni.... 

 

" zegarek albo bedziemy strzelać..." 

:D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wyborem moim nie bylo myslec ze zartujesz sugerujac to co powyzej napisales to moglbym pomyslec ze na powaznie tak myslisz. Ale poniewaz mysle ze zartujesz to wszystko jest okay  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze żartuje, takie mam dziwne poczucie humoru. :)

 

Mam nadzieje ze nikt tego co tam napisałem nie wziął na poważnie

 

No dobra niech będzie, to moje wyposażenie z czasów Navy Seal

 

8upyvuge.jpg

 

e7ebe8a6.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć temat broni palnej to podam wam moje osobiste odczucia.

To jest tak jak z roleksem:

Chciałbym mieć ale się boję!


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

A dlaczego boisz się mieć Rolexa?

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego ze Kolega kkwpk poczytał zamknięty juz temat o fanach i antyfanach Rolexa :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, kapuję :D te karabiny pozwalają się czuć bezpiecznie w razie starcia z antyfanami rolexa :D


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty trójka do szeregu marsz! :angry:

I siem mi nie wychylaj, ;)

bo pięć razy w kółko, plac apelowy

w Modlińskiej Twierdzy zaliczysz (a za***isty) :lol:

i odwykniesz od wsadzania kija w "mrowisko". :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Witam,

 

jeśli można to i ja chciałbym się przywitać i pokazać swojego Rolex'a:

post-64114-0-81695900-1397321164_thumb.jpg

Przy okazji chciałbym podziękować koledze chrono-craze, który miał swój udział w wyborze konkretnego modelu, udzielając wyczerpujących odpowiedzi na moje pytania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie znowu porządny zegar z porządną lupką - jak Bóg przykazał.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

I wreszcie znowu porządny zegar z porządną lupką - jak Bóg przykazał.  :)

Dzięki za miłe słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Passero

Witaj w "klubie" :)

Ciesze sie ze bylem w stanie przyczynic sie do ppoczynienia przez Ciebie swietnego wyboru (chociaz kazdy z tych dwoch modeli zegarkow o ktore pytales bylby swietnym wyborem). Pewien jestem, ze bedziesz ze swojego Rolexa zadowolony. Gratuluje nowego nabytku (i wrzuc jesli mozesz wiecej fotek z nim).

 

@irekm

Irek, Tobie rowniez gratuluje super nabytku. Pierwszy raz go u Ciebie widze (pierwszy raz sie nim pochwaliles). Ciekawe tylko, jak dlugo on u Ciebie pozostanie (sadzac po Twoim zamilowaniu do zmieniania zegarkow z jednego na drugi jak rekawiczki..  :) ). Swietny i "poprawny" (z lupka  :D ) model. Niech Ci sluzy jak najdluzej i sprawuje sie tak jak wiadomo ze bedzie (ze powinien) sie sprawowac.

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ładny i dobry wybór! Ale bezel mógłbyś o jeden stopień w lewo skręcić aby było równo ;)...oczywiście tylko jak ujęcie nie myli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.