Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Zdjęcie z dzisiejszego spotkania ;)

Twoje zdjęcie to cenna informacja mówiąca o tym, że na spotkanie trzeba zabrać młotek, bo miejsce Tisella jest właśnie pod młotkiem. :)  

 

ja dziś pytałem o Suba z datą to mi Pani tyle samo powiedziała - 3 lata - ile kur...a ?! przecież to jest "tylko" zegarek ;)

Byłem wczoraj w butiku Roleksa i miła pani poinformowała mnie, że na stalowego Submarinera Date jest kolejka ponad 100 oczekujących. Co prawda Suby były dostępne od ręki, ale w wersji w złocie. Z ciekawości zapytałem o swojego Datejusta Ref. 126334 (niebieska tarcza, karbowana luneta, bransoleta Jubilee). Pani poinformowała mnie, że na tę wersję też już jest kolejka oczekujących i model dostępny jest tylko na zamówienie. Powiedziała, że Rolex ogranicza produkcję rzeczonego 126334, a sam zegarek nazwała rarytasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem wczoraj w butiku Roleksa i miła pani poinformowała mnie, że na stalowego Submarinera Date jest kolejka ponad 100 oczekujących. Co prawda Suby były dostępne od ręki, ale w wersji w złocie. 

Z ciekawości, jaką cenę podała za Suba w złocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z ciekawości, jaką cenę podała za Suba w złocie?

 

Nie zapamiętałem dokładnie ceny, ale pamiętam, że to była kwota powyżej 130000 zł. Gdyby przyjąć kurs Euro = 4,3 zł, to cena końcowa wyniesie około 138000 zł, a to już terytorium Patka i Lange. Ja nie zapłaciłbym tyle kasy za Suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zapamiętałem dokładnie ceny, ale pamiętam, że to była kwota powyżej 130000 zł. Gdyby przyjąć kurs Euro = 4,3 zł, to cena końcowa wyniesie około 138000 zł, a to już terytorium Patka i Lange. Ja nie zapłaciłbym tyle kasy za Suba.

Dziękuję,

masz rację, kwota jak za suba, dla mnie też  nie do przyjęcia ( złoto złotem ale aż o tyle wartości nie podnosi :) ), też wybrałbym coś innego a jest z czego wybierać :)

 

Przymierzałem ostatnio Sky Dwellera w rózowym Au, na pasku. Piękny, zrobił na mnie maga wrażenie! Na ręce układał się wspaniale. Cena, nie pamiętam dokładnie ale ok 140- 145 tyś.Dużo. Najlepsze jest to, że poszedł w 2 godziny. Jak byłem u AD akurat się pojawił. Pomierzyłem, pooglądałem i jak oddałem zajmując się Daytoną, to za chwilę już ktoś za niego płacił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może był na zamówienie i dlatego szybko poszedł...choć z drugiej strony w tej wersji tez mi sie bardzo podoba...niestety ceny które znaliśmy niedawno odchodza do lamusa...czas się przyzwyczaić do nowych tak jak w przypadku aut...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, możecie mi wytłumaczyć jak to jest, że wolicie czekać 3 lata na batmana niż kupić z np chrono 24 od ręki? widzę, że tam jest ponad 20 szt nowych z Unii Europejskiej (od zaufanych sprzedawców). Czy jak się poczeka, to cena jest niższa?

Kolego cena niecałe 38k a na chrono chyba sam widzisz :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może był na zamówienie i dlatego szybko poszedł...choć z drugiej strony w tej wersji tez mi sie bardzo podoba...

Też tak myślałem ale okazało się, że poszedł bez zamówienia......

Jak szybko się pojawił, tak szybko znalazł nabywcę.

Ja cieszę się z mojego... :D

post-99839-0-62766100-1552215871_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kolego cena niecałe 38k a na chrono chyba sam widzisz :)

Albo Ref. 126710BLRO. Cena w Kruku 37195 zł, a na Chrono24 ponad 70000 zł. Oczywiście jest wyjście z tej sytuacji, bo wystarczyłoby, żeby Rolex zalał rynek zegarkami na które są długie kolejki oczekujących i byłoby pozamiatane, ale to chyba nie jest w interesie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ref. 126710BLRO. Cena w Kruku 37195 zł, a na Chrono24 ponad 70000 zł. Oczywiście jest wyjście z tej sytuacji, bo wystarczyłoby, żeby Rolex zalał rynek zegarkami na które są długie kolejki oczekujących i byłoby pozamiatane, ale to chyba nie jest w interesie producenta.

 

Po cichu liczę nato, że tak zrobią z ss daytoną- choć to mało prawdopodobne...trzeba czekać

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ref. 126710BLRO. Cena w Kruku 37195 zł, a na Chrono24 ponad 70000 zł. Oczywiście jest wyjście z tej sytuacji, bo wystarczyłoby, żeby Rolex zalał rynek zegarkami na które są długie kolejki oczekujących i byłoby pozamiatane, ale to chyba nie jest w interesie producenta.

to oznaczałoby wg  mnie jedno, że za chwilę podniesione zostaną ceny na te modele przez producenta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Po cichu liczę nato, że tak zrobią z ss daytoną- choć to mało prawdopodobne...trzeba czekać

Ja odpuszczam temat Roleksa. Nie bawi mnie zapisywanie się do kolejki oczekujących z informacją, że może za pięć lat dostanę zegarek. Nie mam też zamiaru płacić 100 tysi za "czasomierz", którego cena katalogowa wynosi około 50000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z polityką cenową Roleksa jest różnie... do tej pory nie było drastycznie podnoszonych cen...


Ja odpuszczam temat Roleksa. Nie bawi mnie zapisywanie się do kolejki oczekujących z informacją, że może za pięć lat dostanę zegarek. Nie mam też zamiaru płacić 100 tysi za "czasomierz", którego cena katalogowa wynosi około 50000 zł.

przymierzyłem białą daytone ss u AD i zamówiłem bo jako sportowy zegarek bardzo mi się podoba...nie spieszy mi się tym bardziej, że nigdy by nie był u mnie nr 1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

to oznaczałoby wg  mnie jedno, że za chwilę podniesione zostaną ceny na te modele przez producenta

 

Myślę, że to pogorszy sprawę w kontekście końcowego odbiorcy. Przy ograniczonej dostępności podniesienie cen to impuls dla sprzedawców z Chrono24. Oni wówczas też podniosą ceny i zarobią więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z polityką cenową Roleksa jest różnie... do tej pory nie było drastycznie podnoszonych cen...

Ja podniesienie cen zniósłbym z godnoscia i jakby byly na półce to w ciągu ostatniego roku pewnie ze dwa bym sobie kupił.

Zapisywac sie nie bede i tez nie bede przeplacal jakiemus "januszowi biznesu". Zeby tez bylo jasne to nie oceniam nikogo kto tak robi bo masa osob, ktore szanuje czeka w kolejkach i kupuje na wtornym :)

Ja mialem dwa ceramiczne Roleksy i przyznaje, ze sa to swietne zegarki, ale nie az TAAAAAAAK, zeby sie ponizac (nie miało byc pejoratywnie tylko brak mi słowa ;) )

Wielu Kolegow wraca do nich i sa zadowoleni i tylko sie cieszyc :) .

Ja tez wroce jak bede mial pod nosem ;)

Obiektywnie to polityka zarobkowania Roleksa jest genialna i tez bym tak chciał na taka skale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie widzę siebie czekającego 3 a może za chwilę 5 lat na zegarek. Oczywiście nikogo nie krytykuję i nie mam takiego zamiaru. Każdego jest to wybór i wielu to nie przeszkadza. Ja do nich nie należę ale też nie będę przepłacał u "handlarza" - już te 20 czy 30 % powyżej ceny katalogowej mnie odrzuca.

Wybieram co jest lub inną markę. Patrzę na zegarek jak na pasję, przyjemność, spełnienie marzeń ale także lokatę.

Przyznaję jednak, że marketing Rolexa jest dla mnie numer 1 na świecie  :D to jak marka jest wypromowana i ceniona, brak dostępności - mistrzostwo świata  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze po Basel jakas korekta cen in plus wpadnie, bo juz z dwa lata rolex cen nie podnosil.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja podniesienie cen zniósłbym z godnoscia i jakby byly na półce to w ciągu ostatniego roku pewnie ze dwa bym sobie kupił.

Zapisywac sie nie bede i tez nie bede przeplacal jakiemus "januszowi biznesu". Zeby tez bylo jasne to nie oceniam nikogo kto tak robi bo masa osob, ktore szanuje czeka w kolejkach i kupuje na wtornym :)

Ja mialem dwa ceramiczne Roleksy i przyznaje, ze sa to swietne zegarki, ale nie az TAAAAAAAK, zeby sie ponizac (nie miało byc pejoratywnie tylko brak mi słowa ;) )

Wielu Kolegow wraca do nich i sa zadowoleni i tylko sie cieszyc :) .

Ja tez wroce jak bede mial pod nosem ;)

Obiektywnie to polityka zarobkowania Roleksa jest genialna i tez bym tak chciał na taka skale ;)

 

Mam tak samo jak Ty ;)

Kolejkowa paranoja jest nie dla mnie, natomiast mam oko na rynek wtórny i jak znajdę swoje typy w rozsądnej cenie to jestem gotowy ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupować piękne vintage,cena rosnie mechanizmy na wysokim poziomie z precyzja.

Czekać nie trzeba, dostępność troszkę lepsza niz u AD tylko trzeba przełamać granice $€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Panowie kupować piękne vintage,cena rosnie mechanizmy na wysokim poziomie z precyzja.

Czekać nie trzeba, dostępność troszkę lepsza niz u AD tylko trzeba przełamać granice $€

 

Wszelkie granice zostały dawno przełamane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupować piękne vintage,cena rosnie mechanizmy na wysokim poziomie z precyzja.

Czekać nie trzeba, dostępność troszkę lepsza niz u AD tylko trzeba przełamać granice $€

;):)  :rolleyes:

post-99839-0-55890900-1552219961_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, moją zachcianką jest  daytona ss biała... nie chce przepłacać za ten masowy zegarek ze średniej półki u handlarzy...wiec jestem zapisany bo nic innego nie wymyślę...nie wszyscy czekają przebierając nogami w tych długich i niedorzecznych kolejkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kochamy rolka albo go nie trawimy

Passero zgadzam sie w 100%

Precision andrzej1 dla wielu za mały ale mnie by osobiście nie przeszkadzało do t shirta bym nosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytałem o swojego Datejusta Ref. 126334 (niebieska tarcza, karbowana luneta, bransoleta Jubilee). Pani poinformowała mnie, że na tę wersję też już jest kolejka oczekujących i model dostępny jest tylko na zamówienie. Powiedziała, że Rolex ogranicza produkcję rzeczonego 126334, a sam zegarek nazwała rarytasem.

Podejrzewam, że każdy model, który zaczyna być takim rarytasem, jest celowo ograniczany produkcyjnie przez Rolexa,

Przy ilości sprzedawanych zegarków rocznie, muszą celowo generować popyt, który również celowo nie będzie zaspokajany tylko stale podgrzewany

 

 

to oznaczałoby wg  mnie jedno, że za chwilę podniesione zostaną ceny na te modele przez producenta 

Gdyby Rolex postanowił zlikwidować te wszystkie kolejki i wyprodukować wystarczającą ilość Hulków, Pepsi itp to oznaczałoby to w rezultacie zmniejszenie tego rozgrzanego popytu i koniecznośc obniżania cen, upusty u AD itp. czyli ogólnie postępujący spadek rentowności biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, moją zachcianką jest daytona ss biała... nie chce przepłacać za ten masowy zegarek ze średniej półki u handlarzy...wiec jestem zapisany bo nic innego nie wymyślę...nie wszyscy czekają przebierając nogami w tych długich i niedorzecznych kolejkach...

Te zegarki i historie ich zakupu uczą pokory ;) Większość z nas na coś jest zapisanych...i grzecznie czeka:)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.