Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak to jest, zegarek sobie 3 dni leży nieruszany, a codziennie myśli, że jest na innej wysokości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi to nie dawało spokoju, że wszystkie funkcje w Range (i innych podobnie wyposażonych) działają bez zastrzeżeń, tylko wysokościomerz jakiś taki bez sensu. Więc po pierwsze zaczołem dumać, w jaki "profesjonalny" sposób zwykły śmiertelnik miał by wykorzystać wysokościomierz barometryczny w zegarku. Mi do głowy przychodzi jedynie takie zastosowania np.jede kolejką górska i sprawdzam zmianę wysokości, podczas turystyki w górach, zjazd na nartach i sprawdzenie z jakiej wysokości, a z jego dokładnością (1 metr) to mogę sobie jeszcze sprawdzić jak głęboko znajduje sie stacja metra :D  itp. W zasadzie nic "profesjonalnego" lub niezbędnego do przeżycia. Alpiniści raczej nie skorzystają z zegarków do pomiarów wysokości. Ktoś tam kiedyś wspominał że nie nadaje się w spadochroniarstwie, ale ciekawe czy sprwadzał, czy tylko tak na oko ;) . Więc w moim przypadku - i przypuszczam, że nie tylko w moim - to byłby taki dodatek do zaspokojenia ciekawości niż coś niezbędnego. Ale została druga kwestja - co z tą jego dokładnością? W krótkim okresie czasu prawdopodobnie jest w miarę dokładny - na co przynajmniej wskazuje filmik powyżej. Ale co z kilkugodzinną wędrówką po górach? Jak zmiany ciśnienia atmosferycznego wpłynią na wyniki pomiaru wysokości? Zapewne mają wpływ, ale jaka będzie skala błędu? Więc zacząłem szukać i coś tam znalazłem. Nie znam się za bardzo na tym i nie wiem czy do końca dobrze kombinuje :rolleyes: . Znalazłem taką tabelę http://meteo.sp.mil.pl/userfiles/file/Poradnik.pdf z której wynika, że ze wzrostem wysokości o 305m, ciśnienie spada o około 36hPa (po przeliczeniu) - później ta wartość trochę maleje. Wynika z tego, że zmiana ciśnienia o 1hPa odpowiada zmianie wysokości o około 8-10 metrów. Przypuszczam, że Alti w Casio działa na podobnym schemacie. Tu http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/ natomiast znalazłem wykres z którego wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia dobowe zmiany ciśnienia były na poziomie 5 - 10 hPa na 24h. Czyli ~ 0,2-0,4 hPa na godzinę.  Więc wychodzi na to (przynajmniej z matematycznych obliczeń, ciekawe jak w praktyce ;) ), że podczas chodzenia po górach w ubiegłym tygodniu wpływ ciśnienia atmosferycznego powodowałby błąd wskazań wysokościomierza w Range na poziomie 1,6-4 metra w czasie jednej godziny. Wydaje mi się (o ile faktycznie to tak działa), że takie błędy są do przyjęcia dla przeciętnego użytkownika Rangemana. Poza tym zastanawiam się, czy funkcja "pamięci wysokości" nie byłaby przydatna do bardziej "profesjonalnego" wykożystania Alti np. w czasie kilkudniowych wędrówek? Czyli np. dziś kończymy na danej wysokości, idziemy spać, wstajemy rano, kalibrujemy do zapamiętanej wysokości i ruszamy dalej - w ten sposób niwelujemy różnice powstałe przez noc. Ale się rozpisałem :blink: , ale jakoś fakt, że ten wysokościomierz byłby taki zupełnie bez sensu nie dawał mi to spokoju. Oczywiście pozostaje kwestja zabawy z wielokrotną kalibracją, ale jeżeli błędy byłyby na takim poziomie, to chyba nie jest on do końca taki zabawkowy. To wszystko na razie teoria, jak już nabędę Randemana to postaram się sprawdzić jak jest w praktyce ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' ICE " w niedziele chodziłem troche po górach, przed wyjściem skalibrowałem ALTI z mapy i po 3 godzinach wędrówki przy stabilnej pogodzie po dotarciu na szczyt wynik Rangemana różnił się o -1.5 m czyli uważam ten wynik za bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że jak ma 3 godziny wędrówki po górach  1,5m to żadna różnica :) . Jakie były różnice wysokości między "startem" a "metą"? 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja znowu zmienie nieco kierunek albo po prostu wtrace pare slow, bo rozmiar ma znaczenie w tym wypadku:) Glownie pisze do tych, ktorzy wahaja sie co do zakupu ze wzgledu na duze rozmiary zegarka w stosunku co do malego obwodu nadgarstka:)

Tak jak pisalem wczesniej jak juz skonczy sie moj ogromny biceps i przedramie, ktorego nie powstydzilby sie sam Papaj:) zaczyna byc widoczny moj nadgarstek, ktory mierzy w obwodzie okolo 18cm moze nawet 17,5:) Mialem okazje w sobote byc  w centrum handlowym w Lodzi, gdzie w kilku sklepach spotkalem sie z duzym wachlarzem G-shockow, bylo tez kilka Protrekow, a nawet gdzies i Suunto przemknelo mi przed oczami.

 

Mierzylem zegarki z serii Aviation oraz kilka starszych "G", ktore rozmiarami sa bardzo podbne do Rangemana (55.2 x 53.5 x 18.2mmjak np GA110GW-7A (55.0 x 51.2 x 16.9mm) itp.

 

Uwazam, ze wygladaly na rece naprawde przyzwoicie:) Za to jakbym nie patrzyl, to i Protreki i Suunto po prostu mi sie nie podobaja:) Ten nowy PRW-3000-4ER w pomaranczowym kolorze cos w sobie ma, ale to w ogole inna kategoria estetyki, jesli mozna w ogole takiego slowa uzyc okreslajac te urzadzenia pomiarowe chowajace sie pod szyldem zegarka :) RANGEMAN to po prostu taki TRANSFORMERS wsrod zegarkow, to po prostu Pompkoman:) Szkoda tylko, ze ta przygoda z pomperem, ktory rozpompowal zegarek na dwie czesci:) w ogole  sie przytrafila. W przeciwnym wypadku nie mialbym zadnych oporow zeby go nabyc:)

 

Chcialbym zobaczyc dokladnosc i szybkosc pomiarow zegarkow SUUNTO, G-SHOCK i ewentualnie TIMEXA. Zastanawiam sie naprawde SUUNTO sprawiloby sie lepiej od nowego potrojnego sensora g-shock

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedna wazna sprawa

WIem, ze temat wciaz nie jest jasny dla wielu osob wiec zapytalem w sklepie o honorowanie zegarkow zakupionych za granica przez polskie serwisy. Dwoch sprzedawcow, ktorych pytalem powiedzialo mi, ze gwarancja jest honrowana jak najbardziej, tylko ze w podstawowym wymiarze czasu, czyli 24miesiace. 3 letnia gwarancja jest wazna w Polsce z ramienia sprzedawcy,czyli ten dodatkowy rok lub wiecej jesli sie doplaci do przedluzenia ow gwarki

 

Moze warto jednak rozwazyc zakup zza granicy.

 

Sprzedawcy co prawda byli zaskoczeni pytaniem, wiec jesli jest nieprawda to co napisalem, prosze o sprosotwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedna wazna sprawa

WIem, ze temat wciaz nie jest jasny dla wielu osob wiec zapytalem w sklepie o honorowanie zegarkow zakupionych za granica przez polskie serwisy. Dwoch sprzedawcow, ktorych pytalem powiedzialo mi, ze gwarancja jest honrowana jak najbardziej, tylko ze w podstawowym wymiarze czasu, czyli 24miesiace. 3 letnia gwarancja jest wazna w Polsce z ramienia sprzedawcy,czyli ten dodatkowy rok lub wiecej jesli sie doplaci do przedluzenia ow gwarki

 

Moze warto jednak rozwazyc zakup zza granicy.

 

Sprzedawcy co prawda byli zaskoczeni pytaniem, wiec jesli jest nieprawda to co napisalem, prosze o sprosotwanie

Gwarancja międzynarodowa to tylko jeden rok. Dwa lata to gwarancja europejska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven masz na mysli, ze jak kupie w Europie Casio, to mam gwarke przez 2 lata wazna, ale w Polsce tylko rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeśli kupisz zegarek w Europie (poza Polską), masz w Polsce 2 lata gwarancji europejskiej. Po wyjeździe z Europy zostaje z tego tylko rok gwarancji międzynarodowej. I odwrotnie - jeśli kupisz poza Europą, w Europie masz tylko jeden rok.

 

Kupując w Polsce, masz 3 lata w Polsce (lub 6 za dodatkową opłatą), 2 lata w Europie i rok poza Europą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ICE" różnica to 435m

 

Według mnie to przy takiej wartości - jak na zegarek - różnica na poziomie (+)(-) 1,5m robi wrażenie. I nie przypuszczam, żeby dokładniejsze wskazania były mi potrzebne ;) . Przy zabawie Alti w domu, faktycznie można uznać, że jest bezwartościowy i zbędny, ale jak widać na przykładzie kolegi kacper12 - według mnie w 100% spełnia swoje zadanie. Tak mi się zdaje, że często rozczarowanie tą funkcja wynika ze złego zrozumienia jej działania - Alti w Range (Protrekach i Ryśkach i innych) mierzy zmianę wysokości i przed pomiarem musimy go kalibrować, a niektórzy chyba myślą (sam kiedyś też tak miałem ;) ), że po włączeniu będzie im wskazywał na jekiej wysokości względem poziomu morza aktualnie sie znajdują.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Seven - to w takim razie nie wygalda to az tak zle jak przypuszczalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mój pierwszy post.

 

Kurde, ogólnie również zajawiłem się na RANGEMAN'a, ale tak jak niektórzy zastanawiam się czy jest wart swej ceny (szczególnie w PL). Najpierw pomyślałem, że kurde jest fajowski i kupuję, a potem pomyślałem, że praktycznie nie będę korzystał z tych bajerów...W 2012 nabyłem GW-2010 FB w negatywie ze względu na VC i TS chociaż byłem zainteresowany GW-9010 bo chciałem mieć MUDMANA'a (cena mnie zniechęciła). Teraz wyszedł GW-9400, który mnie strasznie kusił, aczkolwiek znów mam chęć na GW-9010...tyle, że to prawie ten sam zegar, który mam obecnie różniący się tylko tym, że jest antybłotny i ma rozbudowany stoper...Jestem mega niezdecydowany. Ktoś z Was posiada tego GW-9010? Jakieś opinie?

 

Znalazłem takie aukcje gdzie jest podejrzanie tani...co myślicie?

 

http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-9010-1er-g-shock-nowosc-i3980604063.html

http://allegro.pl/zegarek-casio-g-shock-mudman-gw-9010-1er-i3997520367.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni ten model będzie u mnie , w Time Trendzie  " wynegocjowałem " cenę 630 zł  , niestety sprzedawcy z allegro raczej odpadli , interesowała mnie gwarancja Zibi .

Pomimo szału  na Riseman - a , wybrałem ten model , czujniki nie są mi potrzebne . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za parę dni ten model będzie u mnie , w Time Trendzie  " wynegocjowałem " cenę 630 zł  , niestety sprzedawcy z allegro raczej odpadli , interesowała mnie gwarancja Zibi .

Pomimo szału  na Riseman - a , wybrałem ten model , czujniki nie są mi potrzebne . 

No właśnie, czujniki. Obawiam się, że również ich nie wykorzystam chociaż znalazłem RISEMAN'a w atrakcyjnej (chyba) cenie 529 zł u BigBena. I jednak wciąż kusi. Ale chyba jednak MUDMAN.

 

 

@Wisienn

http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-9010-1er-g-shock-nowosc-i3980604063.html

to sprawdzony sprzedawca, sam kupiłem u Niego kilka czasomierzy i zawsze było OK. 

Jeśli nie zależy Ci na gwarze zibi to brać  :)

Ale jakaś gwarancja jest w razie w prawda? Bo podobno paru osobom dość mocno parowały te zegarki. Jak ogólnie ustrzec się podrobionych G shocków? Czy każdy z modeli ma jakieś konkretne znamiona oryginalności?

 

 

W ostatecznym rozrachunku jako niezdecydowany człowiek, który chiałby mieć wszystkie zegary z serii G, zdecydować będę chciał między RISEMAN'em i MUDMAN'em. Mam jednak wrażenie, że za bardzo lece na bajery, które w codziennym życiu nie są niezbędne więc chyba jestem bliżej MUDMAN'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czujniki. Obawiam się, że również ich nie wykorzystam chociaż znalazłem RISEMAN'a w atrakcyjnej (chyba) cenie 529 zł u BigBena. I jednak wciąż kusi. Ale chyba jednak MUDMAN.

 

 

Ale jakaś gwarancja jest w razie w prawda? Bo podobno paru osobom dość mocno parowały te zegarki. Jak ogólnie ustrzec się podrobionych G shocków? Czy każdy z modeli ma jakieś konkretne znamiona oryginalności?

 

 

W ostatecznym rozrachunku jako niezdecydowany człowiek, który chiałby mieć wszystkie zegary z serii G, zdecydować będę chciał między RISEMAN'em i MUDMAN'em. Mam jednak wrażenie, że za bardzo lece na bajery, które w codziennym życiu nie są niezbędne więc chyba jestem bliżej MUDMAN'a.

 

 

Ja kupiłem tu http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-9200-gw-36msc-krakow-tanio-i4055501734.html   wszystkie papiery są z ZIBI

Edytowane przez x_maly_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Nowym kolegą mojego starego G shock'a zostanie MUDMAN Gw-9010. Zawsze mi się podobał, a RISEMAN'a nabyłbym trochę na siłę. Dzięki Panowie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Nowym kolegą mojego starego G shock'a zostanie MUDMAN Gw-9010. Zawsze mi się podobał, a RISEMAN'a nabyłbym trochę na siłę. Dzięki Panowie za pomoc.

To pogratulować :) i niech służy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Nowym kolegą mojego starego G shock'a zostanie MUDMAN Gw-9010. Zawsze mi się podobał, a RISEMAN'a nabyłbym trochę na siłę. Dzięki Panowie za pomoc.

Będziesz zadowolony mam go od lata 2009 i sprawuje sie znakomicie :)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie pasują takie klorowe zegarki :) Obecnie mam cały czarny z negatywem. Fajna sprawa tylko bardzo znać brud na wyświetlaczu. Trzeba więcej czasu poświęcać pielęgnacji. Najbardziej podoba mi się czarna wersja RANGEMAN'a w negatywie z pomarańczową wstawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie przepadam za kolorowymi zegarkami. Mogą być jakieś niewielkie kolorowe wstawki/elemanty (i to tylko w jednym kolorze), ale cały zegarek powinien być czarny lub stalowy. Ale ile ludzi tyle gustów ;) . I w sumie dobrze, przynajmniej nie ma monotonnii. Ale co ciekawe, do tej pory wszystkie modele G bardziej podobały mi się w negatywie. Range to pierwszy model, który bardziej podoba mi się z tradycyjnym wyświetlaczem niż z negatywem. Najdziwniejsze, że nie wiem dlaczego :huh: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kolorowe "G" to poezja ... , chyba że to jedyny zegarek, wtedy ... - "sorry taki mamy klimat"   :D

Latem (czyt. urlop) luzuje i noszę kolorówki  :)

Naprawdę  mam z tego super frajdę 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.