Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo cieszę się, że nie muszę podejmować decyzji o kupnie Rangemana.

Gdybym nie posiadał Frogmana, pewnie teraz obgryzałbym paznokcie zastanawiając się czy go kupić :D

 

Mam nadzieję, że Casio zabierze głos w tej sprawie i wyjaśni co jest przyczyną defektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że Casio zabierze głos w tej sprawie i wyjaśni co jest przyczyną defektów.

Na to raczej bym nie liczył, bo dla takiego koncernu to "tylko" dwie sztuki. Jak by się sypnęło kilkadziesiąt to może by się zainteresowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako 6 miesieczny uzytkownik Rangemana powiem jedno,nie jest wygodny w noszeniu. Zdecydowanie wole GW-7900. Jakbym mial jeszcze raz wybierac juz bym go nie brał.

Szacun dla kolegi który ma Ranga, użytkuje i wyraził opinię.

Większość posiadaczy raczej by chwaliła i udawała że jest gicior ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ja poradzę, że jestem zadowolony z Rangemana? ;)

 

Przepraszam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że co do chwalenia lub też krytykowania samego użytkowania Range, to raczej bardzo indywidualna opinia każdego. Myślę,że część będzie bardzo zadowolona, a część może być bardzo rozczarowana i raczej nie ma co doszukiwać się w tym nieszczerości. Ja na przykład lubię duże zegarki, dlatego dla mnie Rysiek będzie pod tym względem zawsze na drugim miejscu. Poza tym jak podaje producent i potwierdza część użytkowników - zużywa mniej energii, szybciej działają funkcje, itp. Zegarek ma sporo na "+", a to czy cena jest adekwatna do tych "+" to również bardzo indywidualne podejście, tak samo jak wygląd - sporo osób go kupiło, sporo zamierza, więc dla niektórych się opłaca. Dla mnie jedynym dylematem jest ta nieszczęsna koperta, tym bardziej, że jak jedna osoba na WUS'ie zauważyła, że plastik (najogólniej nazywając tworzywo wykorzystane do produkcji tej koperty) ma tą właściwość, że z upływem czasu traci swoje właściwości i staje się coraz bardziej kruchy. To jeżeli już po kilku miesiącach od wejścia do sprzedaży dzieją się takie rzeczy, to co będzie za kilka lat - no chyba, że ktoś kupuje taki zegarek na 2-3 lata.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie co do plastiku.

Nie niektórych zdjęciach jest CARBON FIBER a na na innych TRIPPLE SENSOR.

To są dwie różne wersje czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już, wersja na Japonię ma pasek wzmacnianym włóknem węglowym, eksportowe mają samą gumę. Pozostałe elementy, w tym koperta z założenia są identyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Chodzi o sam pasek bodajże, wersja japońska ma carbonowy a europejska zwykły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Tak myślałem.

Zmyliły mnie zdjęcia w sklepach w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wróciłem z urlopu i mam pytanie czy ktoś z Was sprawdzał działanie funkcji wysokościomierza pod wodą.W moim Rangemanie będąc nad brzegiem morza i skalibrowaniu poziomu na 0, to po zanurzeniu zegarka w wodzie podawał błędne dane np. -453m a zachwilę -113m. Czy ta funkcja działa tylko nad poziomem morza?, bo w wodzie zegarek kompletnie głupiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sensory badają ciśnienie atmosferyczne, a podczas nurkowania dochodzi jeszcze ciśnienie naporu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wczoraj się zdziwiłem po pokazał u mnie 158 mnpm, czyli dokładnie tyle ile na mapie, a dzisiaj mocno wzrosło ciśnienie i temp. i już mam 132 mnpm.

Wszystko zależy od temp. i ciśnienia.

Moim zdaniem nie ma sensu kalibrować wysokościomierza bo i tak co chwilę co innego pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak.

Ma to sens tylko na nieduze roznice wysokosci w krotkim odstepie czasu, kiedy warunki atmosferyczne sa w miare stabilne.

Ja skalowalem sobie na 2225 m i temperaturze ok 10 stopni. Za godzine po zejsciu w temperaturze 19 stopni na wysokosci 425 m mnie pokazal 360 m.  :(

Czyli praktycznie nawet nie nadaje sie do ustalania pokonanych roznic wysokosci jezeli sa one stosunkowo duze.

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja w wydaniu Suunto:

Pytanie brzmi czy takie tryby są w Casio i czy korzystacie z nich w podobny sposób

Wtedy ma to sens jeżeli zegarek jest w trybie ciągłym i "wie", że się przemieszcza

 

7.2 Ustawianie profili i wartości odniesienia
7.2.1 Dostosowanie profilu do czynności
Profil ALTIMETER należy wybrać wtedy, gdy użytkownik przemieszcza się w
terenie o zmiennej wysokości (np. wędrówka w górach). Profil BAROMETER
należy wybrać wtedy, gdy użytkownik przemieszcza się bez zmiany wysokości
(np. surfowanie, żeglowanie). Aby uzyskać prawidłowe odczyty, należy
dostosować profil do wykonywanych czynności. Urządzenie Suunto Core może
samo zdecydować, który profil jest najbardziej odpowiedni w danej chwili.
Można też wybrać profil samodzielnie.
7.2.2 Ustawianie profili
Aby ustawić profil:
1. W MENU wybierz opcję ALTI-BARO.
2. Wybierz opcję PROFILE.
3. Wybierz odpowiedni profil.
Można również ustawić profil w trybie ALTI & BARO. W tym celu należy
przytrzymać naciśnięty przycisk [View].
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przekombinowałem.

 

Sprzedałem Mudmana GW-9300 -1JF, kupiłem Rangemana i po paru noszeniach zwróciłem go i znowu zamówiłem GW-9300 z Japonii ;)

 

Rangeman duży i ciężki - co mi nawet nie przeszkadzało, ale po założeniu na rękę ostre pierścienie w deklu cholernie wbijają się w nadgarstek! (chyba już ktoś o tym pisał na WUS?)

 

Na dodatek wszystkie pomiary, poza baro i temp. jak zegarek leży na półce nieprecyzyjne, więc stwierdziłem, że i tak pewnie nie będę używał.

 

Jedynie co ma bardziej dopracowane od Mudmana to Waveceptor, który łapał nawet zamknięty w szafie, no i baro będzie mi brakować.

 

Ogólnie nie byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW ma radio oraz pasek z dodatkiem włókna węglowego.

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym Rangeman-e urzeka mnie uruchamianie stoper .

Gdybym był na kupnie g-shocka to właśnie ta funkcja przechyliłaby szalę na korzyść tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się długo wahałem pomiędzy Ryskiem i Range, głównie ze względu na wpadkę "pompkomana", ale jednak podjąłem decyzję i od kilku dni jest na ręku GW9400-1ER :) . Mizu80 o jakie "ostre pierścienie na deklu"  chodzi?  Nie chciałbym, żeby to wyglądało, że bronię swojego wyboru, ale w moim Rangre co do precyzyjności pomiarów to dokładność (przynajmniej narazie ;) ) raczej w normie spadki i wzrosty ciśnienia podobne jak w stacjach meteorologicznych. A jak wynika z danych trzech okolicznych profesjonalnych stacji meteorologicznych to one chyba też nie bardzo dokładne :huh:  ;) .

Przykład:

http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/

http://stacjapogody.waw.pl/

http://www.meteo.waw.pl/

stacje oddalone od siebie o kilka kilometrów przy stałej pogodzie takiej jak dziś nad W-wą - wyniki w pierwszej 1004,3 hPa, w drugiej 1004,2 co jest zbliżone, ale w trzeciej 1005,3 . To czego oczekiwać od baro w zegarku? W moim od kilku dni ciśnienie niemalże pokrywa się z danymi z tej pierwszej stacji  :) , ale faktycznie zegarek przez 24 praktycznie z ręki nie schodzi.

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy w uzytkowaniu ten pasek  od wersji na PL?

Nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o wygodę noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek z carbonem jest trochę bardziej miękki, przynajmniej takie mam odczucie.

Co do baro też nie mam żadnych zastrzeżeń ale temp. z zegarkiem na ręcę i altimeter po prostu co chwilę pokazuje co innego.

 

A te ostre krawędzie to tu:

 

post-13699-0-94426600-1402381207_thumb.jpg

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt mocno zapinasz pasek, dlatego Ci się wbijają. Ja po zakupie długo się zastanawiałem, czy Range to był dobry wybór.Jest duuuuży i wszystkie elementy (szczególnie osłona przycisku ABC) mocno "wchodz" na wierzch dłoni i po zgięciu nadgarstka (tak jak przy robieniu popmek ;) ) lewa strona koperty opiera sie o ramię, a prawa o wierzch dłoni i w ten sposób powstaje "dźwignia" która z bardzo dużą siłą rozciąga zegarek. Przypuszczam, że to było powodem tych uszkodzeń koperty. Według mnie sposobem na uniknięcie takiej "awarii" jest właśnie zapinania paska. Gdy zapiąłem na 5 dziukę od końca zegarek się nie zsuwał na nadgarstek, ale ręka była jek baleron, na 4 było trochę lepiej z ręką, ale po pewnym czasie zegarek sie zsunął i kazdy ruch nadgarstka powodował opisana dźwignię, na 3 od końca było dla mie najbardziej komfortowo, ale przy maksymalnym zgjęciu nadgarstka dzwignia nadal miała dość dużą siłę, a po zapięciu na 2 dziurkę wszystkie problemy zniknęły. Zegarek układa się tak jak by był na bransolecie (co akurat mi osobiscie bardzo odpowiada) i niezależnie od ułożenia dłoni wzgledem ramienia nie powstaje żadna dżwignia i wg mnie przy takim zapieciu nie ma możliwości sławnego uszkodzenia koperty. Tylko ja mam 21 w nadgarstku  i lubię luźno zapinac zegarki.

 

Edyta: nie widziałem postu powyzej, sorry gludek

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.