Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co powiecie na rangemana na zielono w negatywnie?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy rangeman jest wart takiej ceny? Bo zastanawiam sie nad risemanem i mudmanem


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej leć do sklepu załóż trzy na rękę i będziesz wiedział ktory :)

 

Dziabnięte z SM-N9005

Edytowane przez tajson1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo problem jest;) bylem mierzylem i gdyby renge byl czarny ti bym wzial a tak mam problem;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów w internecie czarnego i po problemie, jeśli wiesz że na bank ma być rangeman.

 

Dziabnięte z SM-N9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem czy to nie przerost tresci nad forma tzn czy jest wart swojej ceny ponad 1k


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad ceną, ale jeśli miałem być zadowolony i cieszyć się z zakupu, a nie po roku znowu zmieniać i coś nowego szukać to wybór stał się prosty. Weź na 10 ratek i przeplacisz całe 80 zl.

 

Dziabnięte z SM-N9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zegarek na kredyt? Prosze cie... :) chodzi o to czy jest sens placic za g shocka tyle kasy. Niby renge ma wszystko to co maja mudman i riseman ale czy to wszystko kiedys sie wykorzysta? Synchro miec nie musze, przydalby sie barometr i kopmasik... Hehe wychodzi range 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 chodzi o to czy jest sens placic za g shocka tyle kasy.

Za niektóre G-shocki tak, za Rangemana nie. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niektóre G-shocki tak, za Rangemana nie. ;)

Przerost tresci nad forma? 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To również, ale inaczej powiem. Abstrahując od pompkomana to myślę, że gdyby Rangeman był w cenie Risemana, ewentualnie z lekko tylko wyższą ceną, to można by było zaryzykować. Na szczęście jak widzę powoli ta cena opada.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....  Synchro miec nie musze, przydalby sie barometr i kopmasik... Hehe wychodzi range 

Wybieralem miedzy PRW 3000, a GW 9400 poniewaz zalezalo mi na zasilaniu slonecznym i synchronizacji radiowej to byly warunki konieczne ale nie wystarczajace. Dodatkowo mial wskazywac jak najwiecej parametrow: cisnienie, temperature, wysokosc i kieruneki swiata. Po tygodniu uzytkowania moge powiedziec,  ze zegarek spelnia warunki konieczne, a na tych dodatkowych polegac sie nie da. Gdyby nie urzadzenia zewnetrzne, nie bylbym wstanie powiedziec w jakims rozsadnym przyblizeniu na jakiej wysokosci mieszkam jaka jest aktualnie temperatura lub cisnienie atmosferyczne.. Zegarek wymaga kalibrowania i porownywania jego wskazan z prawdziwym barometrem czy termometrem, Do tego dochodzi jeszcze spora bezwladnosc w pomiarach :) Ogolnie sposrod tych wodotryskow wydaje sie, ze kompas ma jakis sens :)  


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie gdyby mudman miał czujnik ciśnienia to byłby idealny


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że barometr również jest ok. Mam GDF-100 i po kalibracji jest super. Nie ma TS i WC ale swierszczu naprawdę fajny zegarek. Kilka przetestowałem i chyba tylko właśnie GW-9400 bym chciał. GW-9200 super ale trochę mały, G-9300 leży idealnie bo mierzyłem. Jak spadnie cena Rangemana to też będę myślał:

 

3Qqcu9j.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rangr i mud to wielkie kolubryny:- ) ale chyba na risemana sie zdecyduje a wlasnie czy ktos juz mial stycznosc z ryskiem i gleba ale tak na ostro? Obawiam o oslonke sensor troche tak poza zegarkiem jakby

 

A na 9400 poczekam az cena duuuzzooo spadnie

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duza jest roznica w cenie ? Jak cena spadnie to pewnie pojawi sie jakis 9500 albo 600 i znowu bedziesz w tym samym punkcie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-9200 580zł

GW-9400 1150 zł


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dosc zasadnicza, a porazajacych roznic pewnie nie ma, a juz napewno nie jest on jakby na to wskazywala cena  2x lepszy ;) 

Za roznice pewnie moznaby kupic sobie oddzielnie brakujacy kompas :) 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak tez sie stanie;)

 

No to dosc zasadnicza, a porazajacych roznic pewnie nie ma, a juz napewno nie jest on jakby na to wskazywala cena  2x lepszy ;) 

Za roznice pewnie moznaby kupic sobie oddzielnie brakujacy kompas :)

 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400 nie jest taki duzy :) Tu na moim "imponujacym" 17.5 cm jakos daje rade ;)

post-60090-0-38355600-1399364572_thumb.jpg

 

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za roznice pewnie moznaby kupic sobie oddzielnie brakujacy kompas :)

 

Też tak myślałem, ale z dugiej strony chodzić na codzień z kompasem na pasku jakoś mi się nie widzi. A przypuszczam, że gdy dojdzie do sytuacji kiedy by sie przydał, to napewno zapomne go założyć na pasek, Ponieważ jestem raczej typem "jednozegarkowca" i jak coś wejdzie na nadgarstek to raczej z niego nie schodzi (no chyba, że jest potrzeba gajerek przywdziać) , więc u mnie G będzie gościł na nadgarstku przez cały czas i dlatego pamiętanie o zakładaniu kompasu na wędrówki raczej odpada. Dlatego w moim przypadku, albo musiałbym się pogodzić z brakiem kompasu i kupić Risemana, albo iść na całość i poczekać na Range. Wybrałem tą drugą opcję . Poza tym, jak już wcześniej pisełem pozostaje jeszcze kwestia "uroku osobistego", a dla mnie Range pozostawia w tyle inne G. Jest jescze jedna rzecz, która według mnie ma znaczenie - szczególnie w zegarkach z tak dużą ilością funkcji -, a która jest dość często pomijana przy wyborze - chodzi o przyciski. W G, gdzie z założenia będziemy dość często ich używać ihmo warto na nie zwrócić uwagę. Oglądając i porównując 9200/9400 to jest przepaść pomiędzy łatwością używania przycisków w tych G. W Ryśku są jakieś takie małe i schowane i nie miałem pewności czy już nacisnąłem, natomiast w Range przyciski są duże, "dostępne" i pracują bardzo precyzyjnie. Z drugiej strony gdzieś czytałem, że w Range często wciska się je przypadkowo, co nie zdarza sie w Ryśku. To był jednen z głównych powodów dla tórego wypadło na Range, bo dla mnie pecyzja i łatwość działania ma większe znaczenie niż przypadkowe wciśnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

ICE, co cie jeszcze powstrzymuje od zakupu? ;)

Przecie to swietny zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.