Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka szybkich wymian :D , ale nadal nie wiemy dlaczego to współczucie. Zegar mam, na pompki uważam  ;) i jestem mega zadowolony. Barthezz możesz zdradzić czemu należałoby współczuć (rozumiem, że wszystkim którzy maja Range, wiec również i mi) z powodu jego posiadania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha u mnie również się stało :> pierwsza pompka też zrobiona i nic się nie stało chyba za wysoko go noszę ;/

post-72301-0-87808500-1404933020_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gadanie  :P

Ja sobie (a właściwie swoim oczom) tylko trochę współczuję, że wziąłem negatywa, niestety daleeeeko mu do również negatywnego GD-350.

Poza tym jest bardzo OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chociaż jednego chciał ale mi szkoda dać na zegarek więcej niż 4 stówki :) Za tyle to by samochodzik można było kupić .


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chociaż jednego chciał ale mi szkoda dać na zegarek więcej niż 4 stówki :) Za tyle to by samochodzik można było kupić .

Myślę podobnie, jeśli chodzi o plastiki, mój najdroższy g-shock to Riseman kupiony za niecałe 6 stówek. 

Czasami się jednak zastanawiam czy nie sprzedać kilka G i podobnych i nie kupić czegoś konkretniejszego  ;)

Tylko ja nie jestem "jednozegarkowcem" i lubię nosić "łocze" na przemian   :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie, jeśli chodzi o plastiki, mój najdroższy g-shock to Riseman kupiony za niecałe 6 stówek. 

Czasami się jednak zastanawiam czy nie sprzedać kilka G i podobnych i nie kupić czegoś konkretniejszego  ;)

Tylko ja nie jestem "jednozegarkowcem" i lubię nosić "łocze" na przemian   :)

Ano właśnie jednozegarkowiec pod tym względem ma łatwiej. ;)

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś zobaczyłem w moim rangemanie że na wykresie ciśnienia pomiar jest robiony co 2 godziny, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby zegarek robił to tak jak riseman o parzystych godzinach dokładnie o 14,16,18 itd. ale mój rangeman robi to o 14:30:34sec , 16:30:34sec , 18:30:34sec itd. Jak wasz GW-9400 robi zapisy wykresu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Witam. Dziś zobaczyłem w moim rangemanie że na wykresie ciśnienia pomiar jest robiony co 2 godziny, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby zegarek robił to tak jak riseman o parzystych godzinach dokładnie o 14,16,18 itd. ale mój rangeman robi to o 14:30:34sec , 16:30:34sec , 18:30:34sec itd. Jak wasz GW-9400 robi zapisy wykresu?

eeee ja nawet nie wiedziałem ze mozna spr takie rzeczy....Zreszta barometr -srometr ostatnio pokazywał ze jest wysokie nic sie nie zmienia a za 15 min Niagara z nieba :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z pogodą w tv też tak jest, prognozują słońce i 30, a jest deszcz i 20.

W instrukcji napisane jest ze robi odczyty od północy co 2 godziny czyli tak jak powinno być, więc skąd wzieli akurat taką godzine? Czy tak powinno być? Licze że posprawdzacie wasze czasomierze będę spokojniejszy, a tak ciągle chodzi mi to po głowie czy oby wszystko w porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mój rangeman robi to o 14:30:34sec , 16:30:34sec , 18:30:34sec itd. Jak wasz GW-9400 robi zapisy wykresu?

 

A jak sprawdziłeś, że to właśnie w tych godzinach następuje odczyt?

 

 

Zreszta barometr -srometr ostatnio pokazywał ze jest wysokie nic sie nie zmienia a za 15 min Niagara z nieba  :(

 

 

 Ja ostatnio spędziłem dwa tygodnie w odległości około 150 metrów od stacji meteorologicznej dla żeglarzy, która podawała aktualne wartości ciśnienia atm., temperatur, siły wiatru itp. Przez cały czas Range podawał takie same wartości. Różnica była taka, że ta stacja wskazywała ciśnienie z dokładnością do jednej cyfry po przecinku i zdarzało się, że wskazywała np. 1001,8 a Range pokazywał 1002, ale uważam, że przy zegarku taka granica błędu jest dopuszczalna ;) . A co do alertu ciśnienia to chyba informuje o dużej zmianie warunków - czyli np. gwałtownej burzy. Mój Range przy włączonym alercie dwa razy wskazał burze, raz podczas jazdy samochodem prze wjechaniem w burzę, a drugi raz jak byłem w jednym miejscu. W obu przypadkach burza była z silnym wiatrem, silnymi opadami i dużą ilością wyładowań. A raz burza zaczęła się się tak "od niechcenia" tzn. nadeszły jakieś chmurki, wiatr prazie się nie zmienił, padało dość długo ale raczej mało intensywnie i zagrzmiało chyba tylko ze trzy razy i  wtedy Range pomimo włączonego alertu nie zareagował :unsure: . Stąd mój wniosek, że jest w stanie wskazać tylko silne burze, które mają spory wpływ na zmianę ciśnienia i temperatury :( . Ciekawe jak na tym tle zachowuje się konkurencja Suunto, ew. Timex WS4?    

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawdziłeś, że to właśnie w tych godzinach następuje odczyt?

 

 

Na wykresie ciśnienia ta mrugająca kropeczka to ostatni odczyt który pojawia sie co dwie godziny. U mnie dokładnie o 14:30 i bodajże 32sekundy i tak co dwie godziny. Warto wtedy przysiąść i poobserwować tą kropeczke czy pojawia się nowa.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie ciśnienia ta mrugająca kropeczka to ostatni odczyt który pojawia sie co dwie godziny. U mnie dokładnie o 14:30 i bodajże 32sekundy i tak co dwie godziny. Warto wtedy przysiąść i poobserwować tą kropeczke czy pojawia się nowa.

 

 

 

 

To, że pojawia się co dwie godziny to wiem, ale chodziło mi o to, jak dowiedziałeś się, że pomiar jest dokładnie 14:30:32, a następny 16:30:32. Z tego co napisałeś wnioskuje, że siedziałeś długi czas i czekałeś kiedy pojawi się nowa? W takiej sytuacji gratuluję samozaparcia :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że pojawia się co dwie godziny to wiem, ale chodziło mi o to, jak dowiedziałeś się, że pomiar jest dokładnie 14:30:32, a następny 16:30:32. Z tego co napisałeś wnioskuje, że siedziałeś długi czas i czekałeś kiedy pojawi się nowa? W takiej sytuacji gratuluję samozaparcia :lol: .

Poprostu zobaczyłem że o parzystej godzinie wykres nie doczytał tej kropki i zrozumiałem że robi to o innej godzinie więc zacząłem kontrolować co jakiś czas czy kropka się pojawiła. Po chyba 40 minutach zobaczyłem że kropka się pojawiła więc przedział czasowy się zmniejszył z 2h do 40minut. Tym myśleniem po kilku odczytach przedział mi sie zmniejszył do 5minut i już przy nastepnym odzczycie wpatrywałem sie te 5minut w wykres aż doszedłem do tego.

ICE wystarczy że skontrolujesz czy kropka się doczytuje tak jak u mnie o tej godzinie jak wyżej pisałem i będzie wszystko wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja też poświęciłem ostatnie 4 minuty ;) i faktycznie nowa kropka pojawiła się dokładnie o 22:30:32. Czyli skoro dwa Range tak mają, to można to uznać jako normę :lol: . Tylko tak się zastanawiam, jakie to ma znaczenie o której godzinie pojawia się kolejna kropka na wykresie? 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić gdzie był ustawiany moduł czujnika wskazań, w jakim kraju. Jeśli jest to dokładnie 22:30:32 przyjmuję że o 22:30 robi pomiar a te 2 sekundy potrzebuje na wyświetlenie wyniku na grafice  :)

A dlaczego jaki Kraj Ktoś spyta? ... ano bo jeśli ma być o parzystych godzinach to jest, jeśli np. był ustawiany moduł w krajach np: Australii, Indiach czy Afganistanie bo jest tam różnica w czasie do 30 minut  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja też poświęciłem ostatnie 4 minuty ;) i faktycznie nowa kropka pojawiła się dokładnie o 22:30:32. Czyli skoro dwa Range tak mają, to można to uznać jako normę :lol: . Tylko tak się zastanawiam, jakie to ma znaczenie o której godzinie pojawia się kolejna kropka na wykresie?

 

No chyba można uznać to za normę ale przydał by sie jeszcze trzeci Range :)

Znaczenia może niema o której ta kropka sie pojawia ale ta godzina jest troche zastanawiająca,

co inżynierowie w Casio mieli na celu taką godzine a nie taka jak np w Risemanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba można uznać to za normę ale przydał by sie jeszcze trzeci Range :)

Znaczenia może niema o której ta kropka sie pojawia ale ta godzina jest troche zastanawiająca,

co inżynierowie w Casio mieli na celu taką godzine a nie taka jak np w Risemanie

czytałeś mój post wyżej?  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić gdzie był ustawiany moduł czujnika wskazań, w jakim kraju. Jeśli jest to dokładnie 22:30:32 przyjmuję że o 22:30 robi pomiar a te 2 sekundy potrzebuje na wyświetlenie wyniku na grafice  :)

A dlaczego jaki Kraj Ktoś spyta? ... ano bo jeśli ma być o parzystych godzinach to jest, jeśli np. był ustawiany moduł w krajach np: Australii, Indiach czy Afganistanie bo jest tam różnica w czasie do 30 minut  :)

No tak ale co z pozostałymi 30sekundami. Gdyby rzeczywiście kropka pojawiała sie o 22:30 i 2sek. można by tak zakładać jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt co z tymi 30 sek.  :( , źle odczytałem, 32 sek. raczej nie potrzebuje na odczyt  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Na mnie nie liczcie ....Moja żona i tak uważa że jestem czubek z tymi wszystkimi plastikowymi zegarkami to teraz jak usiąde i zaczne przez 5 min patrzeć w zegarek to bankowe zadzwoni po psychiatre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kropeczki to raczej mało istotne. Teraz ważniejsza sprawa jest ;).  Kiedyś czytałem jak ktoś z forum narzekał (zresztą uważam, że słusznie), że co to za oszczędzanie energii przez uśpienie wyświetlacz, które włącza ponownie wyświetlacz przy każdym ruchu ręki, więc jak on śpi z zegarkiem na ręku, to tak jakby tej funkcji wcale nie było. Jemu chodziło chyba o Risemana, więc postanowiłem sprawdzić, czy Range też tak ma. Wczoraj Range usnął mi na ręku w ciemnym pokoju wiec nadarzyła się okazja do testu. Machałem ręką na wszystkie strony ze dwie minuty i wyświetlacz nadal spał, dopiero jak wszedłem do oświetlonego pokoju to pokazały się cyfry. Już radośnie napisałem takiego newsa w recenzji Range, a tu na mnie Seven wylał kubeł zimnej wody, że w instrukcji jest napisane - funkcje uśpienia wyłącza się przez wystawienie zegarka na światło, wciśnięcie dowolnego przycisku lub skierowanie tarczy zegarka w kierunku twarzy - i faktycznie tak jest napisane. I teraz zgłupiałem :blink: . Nie wiem czemu wyświetlacz nie uaktywnił się podczas machania ręką i wyginania nadgarstka :huh: . Czujnik autopodświetlenia działa, bo przed chwilą sprawdzałem.. I teraz właśnie jest taka sprawa - który wytrwały posiadacz Range podejmie się sprawdzenia, czy w jego zegarku wyłączy się uśpienie podczas ruszania ręką/zegarkiem. Dla niezapoznanych z instrukcją przypomnę, że uśpienie nie działa pomiędzy godziną 6:00 a 22:00, chyba że usnął w nocy i po 6:00 go nikt nie budził ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kropeczki to raczej mało istotne. Teraz ważniejsza sprawa jest ;).  Kiedyś czytałem jak ktoś z forum narzekał (zresztą uważam, że słusznie), że co to za oszczędzanie energii przez uśpienie wyświetlacz, które włącza ponownie wyświetlacz przy każdym ruchu ręki, więc jak on śpi z zegarkiem na ręku, to tak jakby tej funkcji wcale nie było. Jemu chodziło chyba o Risemana, więc postanowiłem sprawdzić, czy Range też tak ma. Wczoraj Range usnął mi na ręku w ciemnym pokoju wiec nadarzyła się okazja do testu. Machałem ręką na wszystkie strony ze dwie minuty i wyświetlacz nadal spał, dopiero jak wszedłem do oświetlonego pokoju to pokazały się cyfry. Już radośnie napisałem takiego newsa w recenzji Range, a tu na mnie Seven wylał kubeł zimnej wody, że w instrukcji jest napisane - funkcje uśpienia wyłącza się przez wystawienie zegarka na światło, wciśnięcie dowolnego przycisku lub skierowanie tarczy zegarka w kierunku twarzy - i faktycznie tak jest napisane. I teraz zgłupiałem :blink: . Nie wiem czemu wyświetlacz nie uaktywnił się podczas machania ręką i wyginania nadgarstka :huh: . Czujnik autopodświetlenia działa, bo przed chwilą sprawdzałem.. I teraz właśnie jest taka sprawa - który wytrwały posiadacz Range podejmie się sprawdzenia, czy w jego zegarku wyłączy się uśpienie podczas ruszania ręką/zegarkiem. Dla niezapoznanych z instrukcją przypomnę, że uśpienie nie działa pomiędzy godziną 6:00 a 22:00, chyba że usnął w nocy i po 6:00 go nikt nie budził ;) .

Sprawdziłem i uśpienie się wyłącza przy poruszaniu, aczkolwiek chyba muszą być to ruchy bardziej energiczne, albo właśnie zbliżone do tych ruchów nadgarstkiem w stronę twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Taka sobie radosna twórczość :) 

post-56479-0-09869500-1407226429_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.