Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

To jakiś sklep alkoholi czy jakos tak. Facet twierdzi ze to prywatna kolekcja o ma same limitki.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś sklep alkoholi czy jakos tak. Facet twierdzi ze to prywatna kolekcja o ma same limitki.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

No kolekcja prywatna, ma wszystkie modele jakie wyszły.Jak coś to mogę polecić kolegę jak ktoś może wydać tyle kasy na Romka;p Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolekcja prywatna, ma wszystkie modele jakie wyszły.Jak coś to mogę polecić kolegę jak ktoś może wydać tyle kasy na Romka;p

Potwierdzam, sprzedawca sprawdzony jak coś ;)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem tę kolekcję na ebayu. Co do Burtona widziałem ostatnio jeden egzemplarz na olx chyba za 2300 cena zwala z nóg. Ale widzi mi się bardzo zastanawiam się nawet nad samym białym ubrankiem.


pomyłka sprawdziłem tę oferte 2499 masakra

Edytowane przez Dzik w wannie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę ile w tym momencie kosztuje NV to aż mnie korci żeby sprzedać mojego, kupić zwykłego gw i cieszyć się resztą gotówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że na półeczce leży 35 kawałków :)

Można pomarzyć ale kolekcja zacna :rolleyes:

Zdjęcie zapożyczone z aukcji.

post-96403-0-26721400-1504261073_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że na półeczce leży 35 kawałków :)

 

No nie jest to tak do końca - wartość przedmiotu określa popyt... Patrząc na ceny jakie są oczekiwane przez sprzedającego za poszczególne elementy tej kolekcji obawiam się że raczej trochę jeszcze u niego poleżą ;) Wątpię że ktoś zapłaci 2200 za wersję CJM, mnie się udało upolować za 910PLN to samo z DCJ koleś chce za niego 1900, mnie kosztował 1020PLN tak że już masz urwane 2 "kawałki" - wszystko zależy od tego co kto lubi, jak chcesz zegarek szybko to "bulisz" - ale to jakieś mało romantyczne jest. Mnie bardziej "kręci" polowanie na zegarek, tak żeby kupić go w dobrej cenie, z tym że nie można się napalać...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to tak do końca - wartość przedmiotu określa popyt... Patrząc na ceny jakie są oczekiwane przez sprzedającego za poszczególne elementy tej kolekcji obawiam się że raczej trochę jeszcze u niego poleżą ;) Wątpię że ktoś zapłaci 2200 za wersję CJM, mnie się udało upolować za 910PLN to samo z DCJ koleś chce za niego 1900, mnie kosztował 1020PLN tak że już masz urwane 2 "kawałki" - wszystko zależy od tego co kto lubi, jak chcesz zegarek szybko to "bulisz" - ale to jakieś mało romantyczne jest. Mnie bardziej "kręci" polowanie na zegarek, tak żeby kupić go w dobrej cenie, z tym że nie można się napalać...

Piotrek masz trochę racji ale tylko trochę  :D

A dlaczego? ... bo Ty znowu przeinaczasz to w drugą stronę  ;)

OK, gościu chcę dużo kasy za swoje rodzynki ale Twoje szczęśliwie upolowane wyjątki tylko potwierdzają regułę.

A reguła taka że te zegarki są droższe niż te przypadkowo-szczęśliwe ceny i nie powinieneś ich przyrównywać.

Kiedyś pisaliśmy o tym w dziale Hamiltona, chciałem kupić X-Winda (którego oczywiście już mam  :D ) i zapytałem ile to kosztuję i się zaczęło  ^_^

Jedni pisali że za 3k. to można już kupić nówkę bo na bazarku kiedyś była ... ale to było i już nie ma ... 

I ja to rozumiem, to znaczy że jak Ktoś sprzeda Rolexa za 500 zł. to teraz ustalamy taką jego wartość? ... czy to po prostu był szczęśliwy traf z niewiedzy sprzedającego?

Tak samo jak na dutyfree, jest kilka fajnych zegarków w super cenach i ludziki już się zafiksowały na tamtejsze ceny i nie chcą słyszeć o innej a przecież większość się już nie trafi a często nawet jak wraca na kilka minut na stock to z reguły w wyższej cenie niż jest jak wisi na out of stock.

Taki marketing, ważne aby obserwowali kupujący i kliknęli ... a że będzie trochę drożej ... cóż i tak się kliknie  ;)

No i modły oby opłaty nie doszły i oczywiście bez pudełka  :D

Z drugiej strony też rozumiem takiego wewnętrznego buraka, jak widziałem że dany zegarek był w promocji i można go było kupić np. za 1k. to później 1,5k. już nie dam bo przecież były tańsze a że już nie będzie to znaczy że nie będę miał takiego zegarka   :D

Kiedyś Ktoś chciał ode mnie wyciągnąć prawie nówkę G za połowę bo widział że kiedyś taki się sprzedał na alle. za połowę, to napisałem że mógł kupić bo ja drugiej połowy za niego nie wyłożę  :P

A i kupno używki bardzo zależne od stanu i w zasadzie to tylko o nówkach można by pisać  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Kiedyś Ktoś chciał ode mnie wyciągnąć prawie nówkę G za połowę(...)

:D Edytowane przez lemonln

GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek masz trochę racji ale tylko trochę  :D

 

Tomek chyba trochę się nie rozumiemy ;)

 

To ile jakiś przedmiot jest wart bardzo rzadko zależy od sprzedającego i choćbyś mi tu esej cały wywalił to mnie nie przekonasz, przykładem na potwierdzenie tej tezy jest choćby dział handlowy na tym forum. Bardzo rzadko jest istotne to ile sprzedający zapłacił za dany przedmiot - za to zawsze ważne jest to ile kupujący chce za dany przedmiot zapłacić. Sporą też rolę odgrywa "środowisko" w jakim się dana transakcja ma odbywać (czy sprzedającemu się śpieszy - czy kupujący jest "napalony")... pewnie też się nieraz zastanawiasz skąd sprzedający wziął taką cenę ;)

Wartość materialna to kwestia bardzo względna - zobacz sobie choćby kursy walut, ceny ropy itd itp. Nie wspomnę nawet jak skrajne sytuacje wpływają na wartość przedmiotów i nie tylko przedmiotów.

 

Reasumując - ta kolekcja może być warta 35tys tylko dla drugiego "nawiedzonego" kolekcjonera - dla większości z nas na tym forum Roman nie jest wart więcej niż 1000PLN  niezależnie od wersji kolorystycznej, a nawet zaryzykuję że część z nas za niektóre "limmitki" nie zapłaciła by tego tysiaka bo doszedłby im jeszcze koszt zakupu jakiegoś "normalnego" paska i bezela, bo wstyd na łapę założyć... :)

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile jakiś przedmiot jest wart bardzo rzadko zależy od sprzedającego i choćbyś mi tu esej cały wywalił to mnie nie przekonasz, przykładem na potwierdzenie tej tezy jest choćby dział handlowy na tym forum. Bardzo rzadko jest istotne to ile sprzedający zapłacił za dany przedmiot - za to zawsze ważne jest to ile kupujący chce za dany przedmiot zapłacić. ...

Piotrek ja nie próbuję nikogo do niczego przekonywać, zdaję sobie sprawę z prawa rynku ale nie powiesz mi że praktyka próby kupna danej rzeczy przez kupującego który powołuje się na jakąś cenę bo gdzieś kiedyś widział czy słyszał jest nadużywane.

Próby "wyłudzenia" za dobrą cenę są niesmaczne a dość często praktykowane  ;)

Ile razy dostałeś ofertę typu dam tyle (z reguły 50% albo mniej) i za godzinę jestem  ^_^

Powiesz mi że nikt nie musi niczego sprzedawać ale jak już wspomniałeś o tutejszym bazarku to właśnie takie zachowanie też tu się zdarza co jest naganne.

W dziale sprzedam sam Prezes Stowarzyszenia zwrócił uwagę, przypomniał że dział sprzedam został utworzony dla koleżeńskiej wymiany zegarkowej a nie handlu, od tego są inne portale i tu nic nie "muszę" oddawać za połowę bo Ktoś więcej nie da.

Tutaj prawa rynku mnie nie interesują - to tak na temat bazarku skoro o nim wspomniałeś  ;)  

W kwestii samej kolekcji masz rację i w sumie się zgadzam z ceną Romka w okolicach 1k. ale chciałbym abyś mnie dobrze zrozumiał, wypowiadałem się głównie na temat tych złapanych "okazji" i porównywania ich do pozostałych cen rynkowych  :)

No bo jakbyś kupił Romki po 300 zeta to urwałbyś gościowi nie 2k. tylko 3,5k. na 2 sztukach  :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ja nie próbuję nikogo do niczego przekonywać, zdaję sobie sprawę z prawa rynku ale nie powiesz mi że praktyka próby kupna danej rzeczy przez kupującego który powołuje się na jakąś cenę bo gdzieś kiedyś widział czy słyszał jest nadużywane.

Próby "wyłudzenia" za dobrą cenę są niesmaczne a dość często praktykowane  ;)

[...]

Chyba jednak nie masz racji - to co nazywasz próbą "wyłudzenia" nazywa się negocjacją ceny ;)  mało tego - proceder ten działa w obie strony, sam kilka razy linkowałem sprzedającemu stronę sklepu na której taki sam, tyle że zupełnie nowy, zegarek który próbuje sprzedać, można kopić taniej :)

 

Co do samej idei " forumowego bazarku" to w pełni się zgadzam zarówno z Tobą jak i Prezesem , z tym że "koleżeńska wymiana zegarkowa" też kieruje się prawami rynku :)

 

Edit: I oczywiście nie mówię żeby komuś proponować "połowę ceny" za cokolwiek - twierdzę tylko że jeśli ktoś chce, ma cierpliwość i przede wszystkim "lubi polowania" to bez większego trudu może taką kolekcje zebrać za sporo mniej niż 35tys, pewnie potrwa to jakiś czas, ale na 100% dostarczy więcej przyjemności i satysfakcji niż kupno "całej kolekcji" na raz...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to co nazywasz próbą "wyłudzenia" nazywa się negocjacją ceny ...

Tylko jak to jest racjonalna negocjacja a nie próba "wyciągnięcia" za połowę  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to jest racjonalna negocjacja a nie próba "wyciągnięcia" za połowę  ^_^

 

Możesz "się zgodzić" poczekać tą godzinę, a jak się zjawi to psem poszczuć albo ze schodów zrzucić... a jak już będzie "po akcji" to powiedzieć że się rozmyśliłeś i zegar zostaje - drugi raz nikomu takiej propozycji nie złoży... :D

 

Trochę przeterminowane - ale przynajmniej tak całkiem O.T. nie będzie :D

 

DSC08387.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z cenami na allegro obserwuję od kilku lat na przykładzie rzadkich płyt CD. Wystawia ktoś płytę za 400zł bo wydaje mu się że tyle jest warta. Następny sprzedawca widząc tę cenę wystawia za tyle samo. Po pewnym czasie wisi kilka aukcji z tą płytą - cena od 350 do 500. I te aukcje wiszą tak miesiącami i latami! Nagle pojawia się aukcja z licytacją od 1zł. Licytuje 15 osób i płyta sprzedaje się za 80zł.

Wchodząc na allegro ktoś powie że jest warta 400. Ale czy na pewno?

Według mnie licytacja określa rzeczywistą wartość towaru. Oczywiście jeśli nie jest to produkt niszowy, którym zainteresowane jest bardzo małe grono ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wysypało DCJotów chyba muszę go obejrzeć na żywo skoro jest taki fajny :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wysypało DCJotów chyba muszę go obejrzeć na żywo skoro jest taki fajny :)

A mnie powoli zaczyna od niego odrzucać bo tyle ich już jest  :P

Oby się Nam kiedyś nie przejadł jak GA-100  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś ktoś ostatnio wspominał o dokładności g-shocków. i tak mnie wczoraj naszło żeby wyłączyć RC w moim Romku. ciekawe jaki odchył bedzię po miesiącu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.