Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

proki1971

Zegarek klubowy 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie wiem czy warto zaczynać ten temat żeby nie zostać zakrzyczanym przez sceptyków, malkontentów, itp ale uważam, że warto.

Temat dot. zegarka klubowego na 2014r.  też został otwarty z dużym wyprzedzeniem a ponieważ wybrano zegarek o określonej wartości z góry był nieosiągalny dla przeciętnego użytkownika forum.

Zegarek klubowy 2013r. nie wypalił i uważam, ze jedną z przyczyn był min. zbyt krótki czas na wybór, zebranie chętnych itp. ( kto śledził wątek ten wie). Dlatego uważam, że jeszcze w tym roku trzeba  by temat ruszyć żeby wypalił - o ile oczywiście znajdzie się na klubowca 2015r. odpowiednia liczba chętnych oraz ktoś kto się tego podejmie. Uważam jednak, ze długi okres pozwoliłby na to - zarówno opracowania zegarka i zebranie odpowiednich funduszu przez chętnych.

Do rzeczy.

Uważam, że skoro jesteśmy polskim KMZiZ warto byłoby w końcu klubowcem uczynić jakiś zegarek :made in Poland". Moje kroki oczywiście kieruję do P. Pawła Jankowskiego bo każdy wie jakie cudeńka on tworzy i gdyby wybór padł na jakiś zegareczek pana Pawła a On zgodziłby się na to myślę, że miałby wystarczającą ilość czasu żeby tych kilkanaście/kilkadziesiąt zegareczków zrobić. Może pilocik, który sie tworzy, może Marinka czy coś innego.

Drugie co przychodzi mi na myśl to Polpora, np jako bazę wykorzystać taki piękny zegarek

 

polpora_unikat_kontrabas-573x836.jpg

 

 

 

lub np Copernicusa, też fajny czasomierz

 

Atlas.png

 

Ja osobiscie uważam że warto, jeżeli jednak jesteście odmiennego zdania to proszę o łagodną i konstruktywna krytykę a nie mieszanie z błotem  ;)

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji oraz chętnych do zajęcia się tematem ( QV może  Ty jako doświadczony w tym temacie podejmiesz się tego karkołomnego zadania w nawale innych pomysłów i projektów)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na zegarek klubowy made in Poland bardzo mi się podoba. Obawiam się jednak, że budżet takiej limitki będzie w okolicy ~10k zł co nie wróży dużej ilości chętnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś na bazie Xicorr Warszawa M20? Może być kłopot bo nie wyrabiaja się z zamówieniami ale:

- czasu trochę jest

- naprawdę oryginalne i polskie wzornictwo

- nawiązuje do polskiej historii, itp

 

Cena niewysoka, więc chętnych byłoby chyba sporo.

 

post-61776-1382548132,5983_thumb.jpg

post-61776-1382548142,8222_thumb.jpg

post-61776-1382548154,0196_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syrena Sport to dobry pomysł. Chętnie wziąłbym udział w takim projekcie :)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Moze syrena sport ?

 

Z tego co wiem to Syrena jest jeszcze na takim etapie dość wczesnym. Niby sporo czasu, ale najpierw Adam ma do "obrobienia" mnóstwo zamówień na Warszawę. A Przed Syreną jeszcze bedzie Czarna Mańka przeciez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na zegarek klubowy made in Poland bardzo mi się podoba. Obawiam się jednak, że budżet takiej limitki będzie w okolicy ~10k zł co nie wróży dużej ilości chętnych...

10k to pewnie byłoby zbyt dużo żeby projekt wypalił. Ale skąd Masz pewność, że to może być taka kwota ? Te zegarki w tych pokazanych wersjach kosztują coś ok. 5-7 tyś więc może w ramach promocji ( bo taką pewnie byłoby zrobienie iluś tam sztuk dla forum zegarkowego, cena może by pozostała na tym poziomie a może byłaby nawet i lepsza. Oczywiście "strzelam" bo w ogóle się na tym nie znam. po prostu rzuciłem hasło i jeżeli będzie wola i chętni do pociągnięcia tematu oraz do kupna zegarka okaże się jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ideałem byłoby np. wykorzystanie jako bazy tej Polpory i zrobienie czegos w tym stylu co ktos już wrzucał w temacie dotyczącym bauhausa jako klubowca - brązy, kawa z mlekiem, cudeńko :)

 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci napiszę, żebyś nie miał dylematów. Wykonanie takich wskazówek jak są na zdjęciu powyżej to bardzo bardzo ciężka sprawa. Przy limitacji poniżej 100sztuk nikt się nawet nie podejmie.

Łatwo jest zrobić grafikę i projekt na półkę...

 

Można twórczo coś zaczerpnąć...ale taka jakość jak powyżej to jakość zegarka z czubka piramidy prestiżu i taka też cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć to tylko taki ogólny zarys tego co mi sie marzy :) Dlatego jak napisaleś, może coś twórczo zaczerpnąć, tarcza, taczka małej sekundy, kolorki  ale bez takich detali jak wskazówki. Chodziło mi o to aby ruszyć temat a co z tego wyjdzie to się okaże. W  jakim kierunku ewentualnie pójdziemy to będzie pewnie wynikało kto i na jakiej bazie tego klubowca by robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedyna realna szansa to zrobienie taniego zegarka od podstaw. Między bajki możemy włożyć to że zrobi nam klubowca jakaś uznana na rynku marka. Albo będzie zaporowa cena albo wymaganie zakupu minimum 100sztuk w także nie najniższej cenie.

Droga przećwiczona. Nie ma co się z tym kopać ponownie. Copernicus był rozważany, mieli się odezwać ale się nie odezwali co można uznać było sygnałem, że nie są zainteresowani. Z Polporą będzie pewnie podobnie.

O jakim zegarku Made in Poland Panowie myślą ? Obecnie jedynie Paweł Jankowski wykonuje prawdziwe Made in Poland. Jego zegarki mają także odpowiednią do wkładu pracy cenę. Na klubowca limitkę 10sztuk na pewno byłby popyt ale to taki ułomny klubowiec. Prawdziwy klubowiec to moim zdaniem minimum 50 zegarków.

Należy tak dopasować cenę i stylistykę aby uzbieranie tych 50 osób nie stanowiło problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że oprócz tego taniego zegarka forumowego robionego od podstaw, o którym piszesz i na którego ja też liczę uda się też klubowiec 2015r. Być może nie ale myślę, że warto spróbować. A pewność będziemy mieli dopiero po tym jak ktoś zorientowany w takich tematach podejmie próbę rozmów i dostanie odpowiedź, pozytywną lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klubowiec na 2014r. i do tego rocznicowy to 20 sztuk więc dlaczego uważasz, że musi być min. 50? Squale tez chyba bylo mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klubowiec na 2014r. i do tego rocznicowy to 20 sztuk więc dlaczego uważasz, że musi być min. 50? Squale tez chyba bylo mniej :)

 

Zgadza się, Squale także moim zdaniem z racji na ilość egzemplarzy nie był klubowcem z prawdziwego zdarzenia! trzeba to sobie jasno powiedzieć. Ilu mamy zarejestrowanych użytkowników ? A ile osób nabyło zegarek ?

 

Wydaje mi się, że mamy na tym forum za wysokie wymagania które potem brutalnie weryfikowane są przez rynek.

 

Czy Niemieckiemu forum ktokolwiek znany zrobił klubowca ??? Nie szukajcie...odpowiem wam. NIE. Obecnie próbują namówić Kemmnera...mieli Steinharta...

Czy Holenderskiemu forum ktoś znany zrobił klubowca? Nie szukajcie.... NIE. Mieli Squale w niższej cenie niż my i 100razy gorszego ale wzięli ich 100sztuk. Nie mieli dużych wymagań.

Watchusekk ( największe forum świata ) głównie chińska produkcja.

Hiszpanie coś tam poszaleli mieli kiedyś Candino...ale dzisiaj Candino już nie podjęło by się zadania....

Potem był super pleamar...zegarek zbudowany od podstaw pod nową marką.

 

Kluczem do sukcesu jest coś prozaicznego....cena. Jeśli klubowiec ma być sukcesem to musi być przystępny cenowo i dostępny dla przeciętnego użytkownika tego forum a nie dla elity.

 

Teraz napiszę coś bardzo ważnego proszę o powstanie !!

 

Zegarek klubowy powinien jednoczyć i spajać klubowiczów a nie ich dzielić. Jesli jego cena będzie powyżej średniej krajowej to taki zegarek nie spełnia swojej głównej funkcji. Na innych forach ludzie to wiedzą...i kupują go także Ci których stac na coś dużo dużo droższego. Kupują go bo identyfikują się ze wspólnotą. To jest podstawowy powód dla którego robi się zegarek klubowy !!

 

Można usiąść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w sumie rzecz nie budząca wątpliwości tyle, że bez próby zweryfikowania tego - u ewent. wykonawcy jeżeli chodzi o możliwość jak i cenę oraz liczby potencjalnych chętnych to i tak tylko gdybanie. Może się przecież okazać, że któryś z podanych producentów zdecyduje się i wykona , nazwijmy to, budżetowy zegarek dla forum a może nawet przy nawet sporej cenie będzie dużo chętnych. Polska to dziwny kraj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w sumie rzecz nie budząca wątpliwości tyle, że bez próby zweryfikowania tego - u ewent. wykonawcy jeżeli chodzi o możliwość jak i cenę oraz liczby potencjalnych chętnych to i tak tylko gdybanie. Może się przecież okazać, że któryś z podanych producentów zdecyduje się i wykona , nazwijmy to, budżetowy zegarek dla forum a może nawet przy nawet sporej cenie będzie dużo chętnych. Polska to dziwny kraj :)

 

Polpora i Copernicus są zależni od fabryk/dostawców ze Szwajcarii. To, że oni by chcieli to jedno a to czy Szwajcarzy nie postawią zaporowych warunków ( a postawią  ) to drugie.

 

Właśnie ze względu na zaporowe warunki stawiane przez Szwajcarów , dzisiaj większość zegarków robi się w Chinach.

Ale żeby było śmieszniej to dzisiaj także Chińscy producenci mają spore wymagania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem, że z tą syreną to żart  :rolleyes:


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wcześniejsze doświadczenia wskazują, że nie jest trudno znaleźć 100-150 chętnych na forumowy zegarek. A warunki są trzy/cztery:

- ciekawy i nowy projekt

- cena do zaakceptowania dla 100 - 150 osób

- firma, której się jeszcze "chce coś zrobić"

- prowadzący projekt (projektant) z taaakimi jajami i jakimś doświadczeniem i przygotowaniem technicznym.

 

Napisałem oczywiste oczywistości ale niestety moim zdaniem warto je przypomnieć aby nie bić piany niepotrzebnie.

No i jeszcze jedno - nie pisałem tego, by wskazać jedną, słuszną firmę (jakakolwiek przyjdzie tam komuś do głowy). 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Przecież wcześniejsze doświadczenia wskazują, że nie jest trudno znaleźć 100-150 chętnych na forumowy zegarek. A warunki są trzy/cztery:

- ciekawy i nowy projekt

- cena do zaakceptowania dla 100 - 150 osób

- firma, której się jeszcze "chce coś zrobić"

- prowadzący projekt (projektant) z taaakimi jajami i jakimś doświadczeniem i przygotowaniem technicznym.

 

Napisałem oczywiste oczywistości ale niestety moim zdaniem warto je przypomnieć aby nie bić piany niepotrzebnie.

No i jeszcze jedno - nie pisałem tego, by wskazać jedną, słuszną firmę (jakakolwiek przyjdzie tam komuś do głowy). 

 

Świetnym przykładem fajnie prowadzonego projektu jest projekt chrono prowadzony przez QV. Moim zdaniem tak powinno się to robić. Na klubowca, to kwestia ustalenia rozsądnej ceny i fajnego projektu. Już mieliśmy przyjkład z nadambitnym podejściem typu: zegarek klubowy za 20tys pln - nawet nie ujrzał fazy projektowej. Zegarek klubowy powinien być (tak jak napisal QV) względnie tani (2tys zł max). bo założenie jest takie, żeby chciało go kupić dużo osób (a nie wszyscy mają dylematy typu  - który zegarek do 50tys zł kupić w tym roku).

 

W pełni popieram QV i Z_bycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też popieram... Chciałbym tylko, żeby klubowiec nie był kwarcem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał manualny (nie automat) do 1000zł, klasyczny, ale to raczej nie osiągalne ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z manualem jest ten problem że jest bardzo niewielkie pole wyboru jesli chodzi o mechanizm. Jest Unitas/China Unitas i długo długo nic.

A jak Unitas to koperta niestety minimum 42mm.

Reszta mechanizmów manulanych powszechnie dostępnych nie nadaje się do eksponowania pod przeszklonym deklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnym przykładem fajnie prowadzonego projektu jest projekt chrono prowadzony przez QV. Moim zdaniem tak powinno się to robić. Na klubowca, to kwestia ustalenia rozsądnej ceny i fajnego projektu. Już mieliśmy przyjkład z nadambitnym podejściem typu: zegarek klubowy za 20tys pln - nawet nie ujrzał fazy projektowej. Zegarek klubowy powinien być (tak jak napisal QV) względnie tani (2tys zł max). bo założenie jest takie, żeby chciało go kupić dużo osób (a nie wszyscy mają dylematy typu  - który zegarek do 50tys zł kupić w tym roku).

 

W pełni popieram QV i Z_bycha.

No jak nie, jest klubowiec Dornblutha za tą kwotę na 2014r. :)

Oczywiście to takie OT, też bym chciał żeby wypalił jakiś tak w granicach do ok. 2k bo wtedy może zebrałoby się baaaaardzo dużo chętnych.

Jednak z drugiej strony gdyby nie była wymagana bardzo duża ilosć nabywców to wolałbym coś nawet troche droższego ( trochę :)) aby zegarek będący klubowcem po prostu cieszył i nie był namiastką, substytutem czegoś a pełnowartościowym zegarkiem i do tego poprzez to, że byłby klubowcem, limitowanym :)

Ciekawe np ( tu oczywiście tylko takie zalożenie) czy gdyby P.Paweł Jankowski czy Polpora, Copernicus zdecydowali sie na zrobienie takiego zegarka załóżmy za ok. 4k, ilu znalazło by się chętnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.