Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diego04

Najlepsza sieć komórkowa w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Poza tym, zarejestrowałem się na forum Plusa żeby zapytać w jaki sposób mają zamiar rozwiązać problem LTE w iP. Co prawda nikt z Plusa nie odpowiedział, ale w innym wątku znalazłem wypowiedź administratora. Odpowiedź można by przenieść na moje pytanie, ale jej treść - mistrzostwo świata :).

 

Cytuję:

 

"Są produkty konkurencji z którymi nie trzeba się dogadywać i nigdy nie trzeba było. Jak Apple nie chce to nie. Ludzie kupią Nokie, LG, Samsunga w których wszystko działa icon_smile.gif Apple nie działa na szkodę Plusa a na własną wprowadzając tak głupie ograniczenia. bo niby czemu one maja służyć? Odpowiedz sobie sam na to pytanie icon_smile.gif LTE u nas jest oparte na najlepszej technologii zastosowanej na całym świecie (Plus pierwszy wprowadził LTE 150 Mb/s). To że LTE nie działa w iPhonie to nie wina Plusa a wina Apple - także tam raczej kieruj swoje żale... (tyle że oni maja głęboko w d*pie klienta europejskiego i ja bym się tam na sile nie pchał icon_biggrin.gif ).

 

Super. W takim razie ja spadam do konkurencyjnego telekomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus jest za mały aby apple chciało się do niego schylić. To Polska firma a nie operator gloglobalny.

 

 

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Plus chyba nie do końca jest taki polski. Cyfrowy Polsat chyba nie przejął jeszcze całości akcji, ale to nie zmienia faktu, że jest najbardziej nasz w porównaniu z T-Mobile, Orange, czy Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Plus chyba nie do końca jest taki polski. Cyfrowy Polsat chyba nie przejął jeszcze całości akcji, ale to nie zmienia faktu, że jest najbardziej nasz w porównaniu z T-Mobile, Orange, czy Play.

 

Właśnie dlatego zostawiłem sobie abonament utrzymaniowy w Plusie choć odpowiedź, którą uzyskałem na forum nie napawa optymizmem...

 

"Magik. nic w przedstawionym przez nas stanowisku się nie zmieniło."

 

Czyli sprawa jasna. Została mi jeszcze karta w Orange więc pomimo mojego zniechęcenia do współpracy z nimi postanowiłem dać im ostatnią szansę. Ciekawość w kontekście LTE okazała się silniejsza od moich postanowień choć nie było łatwo :). Odwiedziłem dzisiaj trzy salony Orange i nigdzie nie mieli nano simów !, nawet w Złotych Tarasach. Wszystko na zamówienie. Ostatecznie w jednym z salonów Pani miała przycinarkę i z microsima zrobiła nano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W Orange są od dwóch dni problemy techniczne z LTE w iPhone'ach. Szczegółów nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

W Orange są od dwóch dni problemy techniczne z LTE w iPhone'ach. Szczegółów nie znam.

 

Zacząłem Jacek testować. d*py nie urywa no ale sieć jest rozwojowa. Warto mieć na uwadze, że Polkomtel przegrywa przetargi na częstotliwości. Myślę, że w przyszłości polski rynek podzielą T-Mobile i Orange. Coś tam też zostanie dla Play, a Plus (jeżeli się nie obudzi) zostanie marginalną siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To która sieć jest Waszym zdaniem najlepsze chopy ? :lol: :lol: :lol:


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

To która sieć jest Waszym zdaniem najlepsze chopy ? :lol: :lol: :lol:

 

Ciężkie pytanie. Gdyby analizować to w oparciu o posiadanego smartfona - jeżeli używasz iPhone to odradzam Plusa. Możliwości urządzenia obecnie w najszerszym zakresie wykorzystasz w Play (1 miejsce), Orange (2 miejsce), T-Mobile (3 miejsce) przy czym kolejność ta nie jest przypadkowa. Jak T-Mobile uruchomi LTE w iP wtedy wskoczy na 1 miejsce. Co do samych operatorów: 

 

stabilność i jakość rozmów - Plus

innowacyjność oferty - Play

perspektywy rozwoju - T-Mobile, Orange

jakość sprzedawanych urządzeń - T-Mobile

uczciwość w kontekście rachunków - Plus, a na ostatnim miejscu T-Mobile. Tu na T-Mobile bardzo trzeba uważać, bo lubią się mylić na swoją korzyść.

 

Tak to widzę. Chyba nie pomogłem ?  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrąciłem to zapytanie, bo zodjechliscie kompletnie na temat poboczny jakim jest LTE + sankcje związane z IP., a nie o to chyba chodziło pytającenu :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Co do Orange… w samej Warszawie jest okay. Ale wystarczy wsiąść w samochód, przejechać się kawałek po Polsce i już nie jest tak fajnie. W trakcie dłuższej rozmowy ciężko jest utrzymać sieć 3G, często połączenie ląduje w trybie Edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

O czym wy tu towarzysze piszecie?

Towarzysz Stalin nie żyje, a wy takie pierdoły rozważacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Towarzysz Stalin żyje i ma się dobrze, zmienił tylko nazwisko na Putin. Rozważania nasze zatem mają sens i są słuszne. Nie odbiegają od tematu w przeciwieństwie do waszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Towarzysz Stalin żyje i ma się dobrze, zmienił tylko nazwisko na Putin. Rozważania nasze zatem mają sens i są słuszne. Nie odbiegają od tematu w przeciwieństwie do waszych.

 

Dokładnie. A więc wracając do tematu… jazda po trasie… w Orange najczęściej sieć 2G, czasami gdy smartfon gubił zasięg, przełączał się na tryb GPRS choć według mapy Orange powinien mieć 4G. Jak już złapał 4G (maksymalna ilość kresek) i chciałem sprawdzić jaką mam szybkość transmisji w necie, to nie otwierała się żadna strona w przeglądarce po czym znowu lądowałem w sieci 2G. Krótko mówiąc - kicha totalna i rozczarowanie. Ma nad czym Orange pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange już nie pracuje nad zasięgiem, robi to networks! czyli spółka, która modernizuje sieć T-Mobile i Orange. W dużej cześci kraju dzielą już infrastrukturę. http://www.orange.pl/lepszy_zasieg.phtml
http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/lepszy-zasieg-orange-w-kolejnych-regionach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie spostrzeżenie z życia,

czasem jeżdże  po trasach bez CB, i wtedy załączam Yanosika,

kiedy ja go włączałem na telefonie w Plusie, to jakoś tam działa - jest dostęp do internetu,

Kiedy moja połowa druga uruchamia Yanosika na telefonie w Play, to bardzo bardzo często nie działa on - brak zasięgu/dostępu do ineternetu, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Orange już nie pracuje nad zasięgiem, robi to networks! czyli spółka, która modernizuje sieć T-Mobile i Orange. W dużej cześci kraju dzielą już infrastrukturę. http://www.orange.pl/lepszy_zasieg.phtml

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/lepszy-zasieg-orange-w-kolejnych-regionach/

 

Pisaliśmy o tym kilka stron wcześniej. Z autopsji - zmiany są na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Orange już nie pracuje nad zasięgiem, robi to networks! czyli spółka, która modernizuje sieć T-Mobile i Orange. W dużej cześci kraju dzielą już infrastrukturę. 

 

Jak rozumiem to ma być sieć wspólna. Dlaczego w takim razie mam w T-Mobile znacznie lepszy zasięg i stabilniejszy niż w Orange ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Networks to tylko wspólny projekt i maszty. Nadajniki każdy operator ma swoje, ich moc i zasięg jest zależna od każdego z nich z osobna.

U mnie na osiedlu projekt Networks zakończył się tak, że T-Mobile ma zasięg 3G nawet w piwnicy, a ja nie mam w domu 1 na pięć kresek, zrywa połączenia, a czasem nie da się w ogóle dodzwonić. Na szczęście prace naprawcze już trwają.

 

Jeszcze w temacie T-Mobile

 

 

01viFvR_3hxgs5jiYQqbNb19muwtUWaxrl0UDydG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A wracając jeszcze do prędkości, to robiłem dzisiaj test w 3G na karcie Plusa. Wynik przedstawia się następująco:

 

plus_3g1.jpg

 

Ciekawe jak na tle powyższego rezultatu wypadłoby LTE w Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wiele zależy od rejonu, bo są miejsca gdzie każda z sieci ma słabszy lub praktycznie żaden zasięg- ciężko aby w górach, nad morzem czy w dalekiej trasie zawsze był full.

Ja sprawdziłem z autopsji- z firmy wzięliśmy 6 telefonów w Orange. Jeszcze na jakąś dupowatą umowę 2,5 letnią.

Przez ten czas nie pamiętam abym kiedykolwiek tyle naklął się na jakąś sieć- w domu bardzo kiepsko- zrywało rozmowy, a internet praktycznie nie chodził,

ale w firmie to już w ogóle kosmos- więcej czasu byłem poza zasięgiem niż w zasięgu, aby próbować rozmawiać podchodzenie do okien itp bzdury niewiele dające- zupełny bezsens.

Po kilkanaście lub więcej sms-ów w ciągu dnia, że ktoś próbował się dodzwonić- naprawdę nie dało się tego strawić.

Jak zaczęła się kończyć umowa, a mieliśmy już wyszukane gdzie będziemy, to co chwilę wydzwaniali z Orange, aby przedłużyć umowę i nie ukrywam, że niektóre oferty naprawdę dobre przedstawiali,

ale odpowiedź była jedna, jedyna i wyjątkowo szczera- zróbcie coś, żeby dało się użytkować waszą sieć, bo w naszym rejonie(wciąż Wrocław, zachodnia część) nie da się z niej korzystać,

także jest na razie beznadziejna i teraz nawet za darmo nie jesteśmy zainteresowani.

Jak przyjeżdżali znajomi i kontrahenci sprawdzaliśmy jak w różnych sieciach z różnymi telefonami to wygląda i wybraliśmy T-Mobile.

Jasne, że nie jest zawsze idealnie, ale nie ma w ogóle porównania i do dziś nie żałujemy i myślę, że jak dadzą jakieś rozsądne przedłużenie, to u nich zostaniemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Orange nie tylko we Wrocławiu ma problem. W Warszawie daje się z tej sieci korzystać, ale wystarczy ruszyć się parę kilometrów za miasto i już zaczynają się cyrki dziać. Co chwila… 3G, 2G, GPRS… 3G, 2G, GPRS itd.. I mało kto może się dodzwonić. Jak dla mnie pod względem zasięgu najlepszy jest Plus. Mogłem przez telefon rozmawiać nawet jak byłem na jakimś odludziu na Mazurach. Ale już co do jakości rozmów to T-Mobile jest lepszy, bo ma HD Voice. Jeżeli smartfon to obsługuje, jakość rozmowy jest lepsza. Jednak jeżeli jesteś użytkownikiem iPhone'a to najlepszą ofertę ma na chwilę obecną Play. W Plusie FaceTime nie uruchomisz, hd voice też, a LTE tylko po jailbreak  <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

U mnie wczoraj na ekranie IP wyskoczyło EDGE, no nie wierzę. Na 7.1 telefon obsługuje tylko 3G/LTE a tu taki numer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

U mnie wczoraj na ekranie IP wyskoczyło EDGE, no nie wierzę. Na 7.1 telefon obsługuje tylko 3G/LTE a tu taki numer :D

 

U mnie w Orange na iP 5S było dokładnie to samo  :) !. Co ciekawe, jak zaczynałem rozmowę miałem jeszcze 3G, w trakcie już przewalało na EDGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Zrobiłem jeszcze test w 3G na karcie T-Mobile: Download 20.19 Mb/s, Upload 2.72 Mb/s. 

 

LINK

 

Pobieranie danych na poziomie testu w Plusie. Na korzyść T-Mobile przemawia HD Voice, którego nie ma Plus. W ogóle Plus w porównaniu do Play i T-Mobile staje się telekomem zacofanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku tematu oraz powodu dla którego go założyłem postanowiłem zostać w Orange.

Poczytałem o Spółce NetWorks i jeśli ma być tylko lepiej :) to cieszy i też był to jeden z argumentów aby pozostać w Orange.

Zainspirowany postem kolegi Jasha, doedukowałem się w kwestiach negocjacji z operatorem i wynegocjowałem naprawdę korzystne warunki :) Także jestem zadowolniony :P  z siebie jako twardego negocjatora :rolleyes: oraz oferty jaką otrzymałem.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.