Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diego04

Najlepsza sieć komórkowa w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego, że korzystasz z nadajników innej sieci, skoro na danym paśmie jesteś traktowany w "drugiej kolejności".

Przekonałem się o tym na własnej skórze (zadzwoniłem do żony, która była kilka metrów ode mnie i usłyszałem, że abonent jest czasowo niedostępny i milion innych historii, reklamacji zasięgu itp). Po dwóch latach męki uciekłem i napiszę krótko - nigdy więcej Play. Dla mnie ta sieć to dno.

 

Jest dokładnie na odwrót, abonent Play jest klientem roamingowym czyli płatnym który przynosi zysk klient własny rodzimej sieci i tak nie ma wyjścia i musi skorzystać ze swojej sieci abonent Play skorzysta z innej sieci konkurencyjnej dla tej hipotetycznie zajętej więc zarobi konkurencja. Takie są fakty to co piszesz to emocje bez pokrycia. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Również mam negatywne zdanie o Play.

 

To tylko negatywne emocje  niemające nic wspólnego z faktami. Bo te są takie że może być sytuacja, że natywni klienci sieci partnerskiej nie są w stanie nawiązać połączenia, a klienci Play w roamingu bez problemu dzwonią. Warto przypomnieć, że wszyscy operatorzy, z którymi P4 ma podpisane umowy, mają zawarte klauzule o identycznym traktowaniu klientów własnych i Play. Polkomtel przyznał to oficjalnie w jednym z dokumentów. Podejrzenie graniczące z pewnością mówi mi, że P4 regularnie sprawdza to we własnym zakresie i w wypadku wykrycia jakichś nieprawidłowości sprawnie reaguje. Jeżeli chodzi o kwestię "różnej ilości kresek" w telefonach leżących obok siebie, w których jedna jest natywną operatora roamingowego, a druga należy do P4 i zalogowana jest do tego właśnie partnera, to wynika ona tylko i wyłącznie z różnic w oprogramowaniu urządzenia, użytych komponentów czy kalibracji układów antenowych. Telefon w trybie "nasłuchu" (idle) pokazuje słyszaną przez siebie siłę sygnału danej sieci. Nie ma możliwości, aby operator celowo rozróżniał w pod tym kątem różne karty SIM. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od mitów są fakty a te wyglądają tak:

U podstaw komentarzy o gorszym traktowaniu klientów Play w roamingu niż własnych - leży błędne, intuicyjne przekonanie, że połączenie jest w całości obsługiwane przez sieć partnerską. Droga, jaką pokonuje połączenie abonenta Play będącego w roamingu krajowym, jest zawsze taka sama. Sieć roamingowa "użycza" P4 tylko fragment swojej infrastruktury, coś w rodzaju ramienia sięgającego tam, gdzie zasięg własny nie sięga. 

Najpierw jest stacja bazowa (BTS w 2G lub nodeB w 3G). Potem rozmowa przechodzi przez kontroler stacji bazowych (BSC w 2G i RNC w 3G), aż w końcu trafia do "centrum komutacyjnego" (MSC). Stamtąd cały proces rozmowy trafia do najbliższego, dedykowanego roamingowi punktu styku z siecią P4 - to zupełnie inny punkt niż ten, którym standardowo wymieniają się ruchem głosowym operatorzy (interkonekt). Jest ich od kilku do kilkunastu w całej Polsce - w zależności od tego, jak dużą część ruchu roamingowego obsługuje dana sieć partnerska. 

Gdy połączenie trafi już do sieci P4, dalej jest zestawiane tak, jakby było nawiązywane z sieci macierzystej P4. Jeżeli połączenie było wykonywane do abonenta z innej sieci, ruch jest kierowany do standardowego punktu styku, których znowu P4 ma z każdym od kilku do kilkunastu w całej Polsce w zależności od tego, ile statystycznie klienci Play dzwonią do klientów danej sieci. Dzwoniąc z Katowic (klient Play w roamingu Plusa) do klienta Plusa (bądź Play w roamingu Plusa) w Gdańsku, połączenie wchodzi do sieci P4 w Katowicach, własnymi łączami transferowane jest do Gdańska, aby tam znów trafić do sieci Plusa. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Czytałem jakiś czas temu, że Plus ma zamiar zakończyć współpracę z Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakiś czas temu, że Plus ma zamiar zakończyć współpracę z Play.

 

A mi właściciel mówił że nic podobnego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

 

Jest dokładnie na odwrót, abonent Play jest klientem roamingowym czyli płatnym który przynosi zysk klient własny rodzimej sieci i tak nie ma wyjścia i musi skorzystać ze swojej sieci abonent Play skorzysta z innej sieci konkurencyjnej dla tej hipotetycznie zajętej więc zarobi konkurencja. Takie są fakty to co piszesz to emocje bez pokrycia. 

 

 

Fakty są takie, że czy korzystałem z żoną ze wszystkich możliwych sieci lub ustawiałem na sztywno na przykład Orange, Plus, T-Mobile non stop zrywało połączenia, non stop nie można było się do nas dodzwonić lub, co pisałem wyżej abonent był niedostępny. To nie są emocje tylko fakty. Jeżeli możesz w jakikolwiek logiczny sposób to wytłumaczyć, zamieniam się w słuch. Stoczyłem całą batalię z Play, które ostatecznie przyznało się do błędu i umowa została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym, a numer przeniesiony do innej sieci.

 

PS

Czytając jednak Twój ostatni wpis nie spodziewałbym się obiektywnych opinii na temat Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie gdzie pracuję przerabialiśmy większość sieci , niestety wszystkie to tylko są fajne przy podpisaniu umowy ;)  ,Szefa ze względu na ceny telefonów pokusiło i przeszliśmy do playa

Teraz tylko czekamy na koniec umowy i astalavista

 

1. Opiekun dla firmy to fikcja , chyba jest wiecznie na wakacjach ;) załatwić coś to prawdziwy survival

2. Zasięg 3G masakra - choć jest lekko lepiej jak na początku

3. telefony chyba jakiś drugi odpad z chin bo na 8 telefonów które wtedy zabraliśmy , 4 popsuły się po 1-2 miesiącu użytkowania

2 x iphone 4 , 2 x sony xperia , co gorsza naprawa trwała po 1 miesiąc a jeden aparat sony oddali po 3miesiącach i stwierdzili że nasza wina ( kompletna parodia ) za 50 zł naprawiliśmy go sami

 

Co do zasięgu to potwierdzam to co piszę kolega Jash

Do kolegi który mieszka nieco za miastem dodzwonić się to niezły wyczyn, zrywanie połączeń też występuje choć nie jest to nagminne

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS

Czytając jednak Twój ostatni wpis nie spodziewałbym się obiektywnych opinii na temat Play.

 

Bo dotyczy Plus... i w ten sposób wszystko staje się jasne z tak sprawnym wnioskowaniem faktycznie można dojść do wniosku że lepiej mieć jedną sieć niż możliwość korzystania ze wszystkich jednocześnie..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :)

 

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma  :)


wymęczone z fona....

 

Dlatego najlepiej być wszędzie jednocześnie ale takie rzeczy to tylko w Play  :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A mi właściciel mówił że nic podobnego.[/size]

 

Nie wiem co Ci mówił właściciel. Play ustawia priorytet logowania do sieci T-Mobile więc chyba jest coś na rzeczy.

 

Według Dziennika Gazeta Prawna, Play zamierza korzystać z roamingu krajowego niemal wyłącznie w sieci T-Mobile. […] T-Mobile ma przejąć prawie cały ruch roamingowy sieci Play. T-Mobile otrzyma najwyższy priorytet na kartach SIM dotyczący wyboru sieci partnerskiej w roamingu krajowym.

 

Poczytaj w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Nie wiem co Ci mówił właściciel. Play ustawia priorytet logowania do sieci T-Mobile więc chyba jest coś na rzeczy.

Według Dziennika Gazeta Prawna, Play zamierza korzystać z roamingu krajowego niemal wyłącznie w sieci T-Mobile. […] T-Mobile ma przejąć prawie cały ruch roamingowy sieci Play. T-Mobile otrzyma najwyższy priorytet na kartach SIM dotyczący wyboru sieci partnerskiej w roamingu krajowym.

Poczytaj w necie.

 

I z tego wynika że Plus chce wypowiedzieć świadczenie usług dla Play Czy wręcz odwrotnie że sieci zabiegają o to aby Play korzystała z ich część infrastruktury? Świta ? Jeszcze nie ? To wrócę do tego jeszcze raz jeżeli masz Play to w pierwszej kolejności będą obsługiwane twoje połączenia dlatego pisanie o gorszej sieci w kontekście Play to brednie konsumentów pieniaczy z którymi zgodnie z wewnętrznymi procedurami należy rozwiązywać umowy jak tylko pojawi się ku temu pretekst... na przykład żądanie jej rozwiązania wyrażone przez pieniacza. Kiedy Play nie ma zasięgu 3G/LTE/EDGE/GSM ? tylko wtedy kiedy nie ma go ŻADNA inna sieć. 

Nie muszę o tym więcej czytać ja to kolego wiem i jest jasne dla mnie dlaczego tak jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i może ja dodam coś od siebie. Przydział zasobów w sieci radiowej nie zależy tylko od tego czy klient swój czy roamingowy, ale od całej masy innych parametrów np. rodzaju serwisu z którego chcemy skorzystać, wysokości abonamentu itd.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nju jest dobrym rozwiązaniem jak ktoś telefon organizuje we własnym zakresie.

Jedyny problem to koszt połączenia z biurem obsługi z telefonu nju, ale można zadzwonić z telefonu innej sieci.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

 

I z tego wynika że Plus chce wypowiedzieć świadczenie usług dla Play Czy wręcz odwrotnie że sieci zabiegają o to aby Play korzystała z ich część infrastruktury? Świta ?

 

 

A co ma niby świtać ?. Z artykułu, który przytoczyłem wynika kierunek działalności Play. Jak znajdę wypowiedź wprost o tym, że Plus nie chce kontynuować współpracy z Play, to zapodam. Choć jakiś czas temu pisano, że Play i Plus zbudują wspólną sieć LTE, jeszcze wcześniej, że Play dogaduje się w tej sprawie z Orange - jak jest, to wszyscy wiemy. A co do Orange, to ostatnio Play podobno ogranicza dostęp do sieci Orange. I jeszcze jedna sprawa dotycząca LTE - pamiętam jak Play się chwalił włączeniem LTE. Sprawdziłem i prędkość pobierania danych była na poziomie 7 Mb/s. Nie wiem jak jest teraz, ale zraziłem się już do tej żałosnej sieci. Zresztą nie tylko ja. Ich wizerunek też nie był jeszcze jakiś czas temu zbyt dobry. Można było znaleźć w necie opinie przedsiębiorców, którzy pisali, że wstyd mieć w Play abonament na firmę, bo to sieć dla gimbazy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy Play nie ma zasięgu 3G/LTE/EDGE/GSM ? tylko wtedy kiedy nie ma go ŻADNA inna sieć. 

Nie muszę o tym więcej czytać ja to kolego wiem i jest jasne dla mnie dlaczego tak jest 

 

 

Kolega znaczy z PLAY ?

Czy tylko silnie emocjonalnie związany ?

B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to logika?

Jeżeli Play to suma infrastruktur Orange+T-Mobile+Plus+Play to w jakim przypadku Play nie "będzie miała zasięgu" ? nooo skup się ! Wierzę że dasz radę  :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Centurio,
nie mogę się teraz dokopać do tej informacji, a już nie chce mi się szukać. Jednak o tym jak cieszy współpraca trójkę największych telekomów z Play świadczy masa artykułów w internecie. Skoro już nawiązałem do Plusa…

LINK 1, LINK 2

 

Prawda jest taka, że dla Plusa, T-Mobile i Orange, Play jest jak wrzód na d*pie i od początku tak było.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz się dokopać bo to strasznie stara historia jest zanim jeszcze Solorz kupił Plus. Poza tym pomysł aby upubliczniać informacje o niezadowoleniu z współpracy z najczęściej wybieraną siecią przez konsumentów to pomysł debila marketingowego lub kogoś kto działał na szkodę Plus. Oczywiście wycofano się z takich komunikatów i zmieniono cennik w którym połączenia do Play były droższe. Dziś gdyby Play ogłosiła że połączenia z siecią X są droższe pewnie X musiałaby zmienić profil biznesowy na skup butelek. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie mam pojęcia jakie sieci komórkowe mają plany, itp.

Z racji wykonywanego zawodu dużo rozmawiam i aktywnie korzystam z usług proponowanych przez danego operatora.

Przez kilka ostatnich lat przeszedłem wszystkich głównych na Polskim rynku operatorów (Plus, Orange, T-Mobile Play), moje odczucia są następujące, każdy z operatorów ma wady większe lub mniejsze i jak ktoś napisał "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".

W mojej opinii, a zawód zmusza mnie do korzystania z usług telefonicznych na terenie całego kraju czasem Europy, jednak najbardziej na dzień dzisiejszy skłaniam się ku PLAY w której obecnie jestem, również mają wady jednak suma tych mankamentów jest mniejsza niż w innych sieciach.

Osobiście nie zastanawiam się co który operator robi, z kim ma podpisaną lub niepodpisaną umowę, oczekuję by usługi były świadczone a jak oni to zrobią to ich "broszka" skoro ja płacę to wymagam by działało-proste.

Już jakiś czas temu zastanawiałem się nad zawarciem umowy z siecią z Niemiec gdyż proponowane warunki biją na głowę naszych "rodzimych" usługodawców, jednak obiekcje ze strony moich klientów do dzwonienia do "obcej" sieci skutecznie w chwili obecnej mnie przed takową zmianą powstrzymują, jednak mam szczerą nadzieję że to niedługo ulegnie zmianie i będę mógł z wielkim uśmiechem na ustach pożegnać wszystkie sieci na Polskim rynku, i tyle w tym temacie.

Ps. W/w opinia płynie z wiedzy praktycznej i własnych doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to logika?

Jeżeli Play to suma infrastruktur Orange+T-Mobile+Plus+Play to w jakim przypadku Play nie "będzie miała zasięgu" ? nooo skup się ! Wierzę że dasz radę :)

Skupiłem się...fakt nie jest trudno :)

Teraz muszę tylko przekonać kilkunastu znajomych, że ich niezadowolenie z playa jest niemożliwe.

W końcu ich doświadczenia i doznania są niczym w porównaniu z wiarą :)

 

 

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety suma infrastruktur blablabla, wypada zdecydowanie gorzej niż owe infrastruktury Plusa czy Tmobile dla Plusa i Tmobile. Play ma zadziwiająco marny zasięg. I skupiać się nie trzeba, by wielu użytkowników play, którzy musza używać telefonu bardzo często w różnych miejscach - miało problem z zasięgiem Play. 

Inna bajka z Internetem. Tam jest z play jeszcze gorzej.

 

Moja córka używała Play. Regularnie były problemy. Poza zasięgiem, abonent niedostępny. W dużym mieście. Odkąd ma TMobile. Problemów nie ma. Co mnie teoria, z korzystaniem z takich czy takich infrastruktur. Dział lub nie działa. Play nie działa.

Kolega mieszka niedaleko mojego miasta. Na wsi, w górach. Ma Play. Play tam nie ma zasięgu. Tylko roaming. I to samo co u córki. Abonent poza zasięgiem, niedostępny, lub sygnał zajętości. Dzwonie do jego żony. Odbiera telefon i siedzi obok męża, a jego playowy telefon leży głuchy.....

A teoria? Co mi po teorii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teoria? Co mi po teorii?

Dokładnie w 100% się zgadzam, ich zapewnienia, obiecanki itd. to w buty można wsadzić...

Płacimy (a mało się nie płaci) i ma działać !  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety suma infrastruktur blablabla, wypada zdecydowanie gorzej niż owe infrastruktury Plusa czy Tmobile dla Plusa i Tmobile. Play ma zadziwiająco marny zasięg. I skupiać się nie trzeba, by wielu użytkowników play, którzy musza używać telefonu bardzo często w różnych miejscach - miało problem z zasięgiem Play. 

Inna bajka z Internetem. Tam jest z play jeszcze gorzej.

 

Moja córka używała Play. Regularnie były problemy. Poza zasięgiem, abonent niedostępny. W dużym mieście. Odkąd ma TMobile. Problemów nie ma. Co mnie teoria, z korzystaniem z takich czy takich infrastruktur. Dział lub nie działa. Play nie działa.

Kolega mieszka niedaleko mojego miasta. Na wsi, w górach. Ma Play. Play tam nie ma zasięgu. Tylko roaming. I to samo co u córki. Abonent poza zasięgiem, niedostępny, lub sygnał zajętości. Dzwonie do jego żony. Odbiera telefon i siedzi obok męża, a jego playowy telefon leży głuchy.....

A teoria? Co mi po teorii?

 

Czasem zarzucenie komuś kłamstwa jest uważane za niegrzeczność ale wytknięcie komuś jawnego kłamstwa to szczerość więc mam nadzieję że to docenisz i przeprosisz mnie i innych Forumowiczów za robie z nich głupków. Kłamiesz bo gdybyś miał kiedykolwiek Play to wiedziałbyś że możesz kiedy tylko masz takie życzenie wybrać ręcznie operatora na Orange lub T-Mobil lub Plus i zawsze będziesz się logował w tej sieci w którą wybrałeś dlatego właśnie nie ma takiej możliwość żeby Play " nie miał zasięgu" Tam gdzie ma go Orange lub T- Mobil lub Plus. Pomijam fakt że Play sam wybiera dostępną sieć ... I jeszcze podpowiem żebyś nie brnął - Po wybraniu sieci na ekranie pojawia się nazwa Orange lub Plus lub T-Mobil bo wtedy jesteś po prostu uczestnikiem wybranej przez siebie sieci analogicznie jak będąc za granicą nie wyświetal ci się " Plus w roamingu" Tylko po prostu na przykład Vodafone tak jakbyś był uczestnikiem tej sieci ... rozumiesz? 

Kłamiąc warto czasem sprawdzić czy się nie skompromitujesz chyba że piszesz z piaskownicy? 

 

Jeżeli chcesz to zrozumieć technicznie to działa tak że każda z polskich sieci widzi kartę Play jak swoją upraszczając żeby nie było zbyt trudno ogarnąć. 

Więc jak masz kartę Play i wydaje ci się że jakość jest gorsza niż rozmawiając z innej karty to są 3 możliwości 

1- masz uszkodzoną kartę - warto wymienić bo może ci omijać radość z komunikacji z bliskimi. 

2- masz ukszkodzony telefon- warto skontaktować się z serwisem bo samo się nie naprawi 

3- masz omamy słuchowe - warto skontaktować się z fachowcem bo to będzie się pogłębiało 

 

 

Jak to napisał jeden z fachowców telekomunikacyjnych na forum maniaków telefonii - Pisanie o gorszej jakość w Play to albo działalność sfrustrowanych dilerów innych sieci którym masowo uciekają klienci albo symptom myślenia magicznego http://pl.wikipedia.org/wiki/My%C5%9Blenie_magiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak cię pasjonuje przekonywanie do sieci komórkowej. Tylko sieci na forum zegarkowym. Tak bardzo, że obrażasz kogoś kto ma inne zdanie niż ty, to raczej nie jesteś partnerem do rozmowy.......

Żal mam, do siebie, że przypadkowo wdałem się w rozmowę z kimś takiego pokroju jak Ty. Zazwyczaj wybieram adwersarza na poziomie. Na tym forum to łatwe, ale jak widać zdarzają się wyjątki.

 

 

 

PS.

Szkoda że na playowych szkoleniach wyprali cię też z kultury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.