Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamajot

Identyfikacja mechanicznego zegarka kieszonkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio kupiłam stary zegarek. Nie mam doświadczenia w tym temacie, po prostu niezwykle mi się spodobał i chciałabym się dowiedzieć o nim czegoś więcej. Załączę kilka zdjęć, a także, jako, że mój aparat jest trochę słaby to i szkice mniej widocznych elementów. Poza sygnaturami, na zegarku znajdują się bowiem rzędy cyferek, wydrapane czymś bardzo cienkim i gołym okiem prawie niewidoczne, na szkicach zaznaczone na niebiesko. Ma ktoś może pomysł kto i w jakim celu to wydrapał? (np zegarmistrz się zeźlił, czy co) Czy na podstawie sygnatur jesteście w stanie coś ustalić?(np. rok produkcji)

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

p.s. 

w załączeniu cztery szkice sygnatur w powiększeniu, szkic wnętrza dekielka zewnętrznego i szkic wnętrza dekielka wewnętrznego (bezpośrednio ochraniającego mechanizm) ponadto zdjęcia tych dekielków. W następnym poście dorzucę jeszcze ogólne zdjęcia zegarka, tutaj się nie mieszczą. Pozdrawiam!

 

Edit:

zapomniałam jeszcze dodać, że jedynym napisem jaki widzę na mechanizmie, i którego nie widać zbytnio na zdjęciach jest z francuska brzmiące: avance i ratard (szybko-wolno)

post-70386-0-55299800-1394612234.jpg

post-70386-0-98156000-1394612235.jpg

post-70386-0-62732700-1394612237.jpg

post-70386-0-82675000-1394612238.jpg

post-70386-0-93080400-1394612239.jpg

post-70386-0-95490000-1394612240.jpg

post-70386-0-44565200-1394612244.jpg

post-70386-0-50946300-1394612245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

tu są jeszcze cztery zdjęcia zegarka, które nie zmieściły się w poprzednim poście.

Pozdrawiam!

post-70386-0-43734200-1394612618.jpg

post-70386-0-76081300-1394612619.jpg

post-70386-0-14263000-1394612621.jpg

post-70386-0-42205900-1394612622.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "obrazki" które zamieściłeś dotyczą srebrnej koperty. punca z lilijka to najprawdopodobniej znak producenta koperty.

Ogólnie jest to zegarek tzw. "no name" z mechanizmem o wychwycie cylindrowym od jednego z producentów surowych mechanizmów (może FHF albo AS).

Zegarski takie, klasy "dla ludu" były bardzo popularne na początku XX w., a po roku 1925 powoli ustąpiły miejsca zegarkom z mechanizmem o wychwycie kotwicznym.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

dziękuję za odpowiedź. A co do tych sygnatur na kopercie- czy na ich podstawie dałoby się określić kraj pochodzenia koperty?

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na Niemcy


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cechy srebra są zarowno szwajcarskie jak i niemieckie. Prawdopodobnie wyrób szwajcarski na rynek niemiecki.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm FHF 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punca z lilijka to najprawdopodobniej znak producenta koperty.

bildmarke_admathey.jpg

 

Wygląda na Chs. Adolphe Mathey z Tramelan w Szwajcarii. Rzeczywiście, robili koperty.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaga92
      Drodzy!
       
      Zachwycił mnie brzydal - chodzik, linkowiec. Nie mam pojęcia, cóż to takiego - po tarczy, wskazówkach i werku wydaje mi się, że może mieć coś wspólnego z Cieszynem (Świt? Orion?)...
      Niestety, sygnatura na zdjęciach nieczytelna, a lepszych zdjęć nie będzie.
       
      W katalogach "Świtu" podobnego brak, a znowu wskazówki chyba są już po czasach Pana Franke... Zastanawiałam się, czy to nie będzie coś jeszcze innego - jak choćby Metron, ale wskazówki chyba też nie pasują... 😅
       
      Niewykluczone, że skrzynia jest wtórna, ale nie mam takich informacji - ot, zegar w rodzinie od dawna, nic o przeróbkach nie wiadomo.
       
      Zaklepany dla mnie, więc być może za tydzień lub dwa dodam więcej zdjęć, ale czy macie tymczasem może jakieś typy, cóż to za s(twór)?
       
      Z góry dziękuję za wszystkie próby identyfikacji!




    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.