Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rk7000

"Stawka" - turniej zegarków radzieckich

Gramy o III miejsce  

51 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Panie, Panowie.

Mam przyjemność zaprosić Was na turniej.

Będzie to niejako kontynuacja „Szybkich i wściekłych po radziecku” ale zasady będą w tym roku zmienione.

Turniej będzie nosił nazwę „Stawka” W ten sposób oddajemy hołd znanemu aktorowi Stanisławowi Mikulskiemu. Pomysł na takie uczczenie pamięci słynnego „Hansa Klossa” zaproponował Gregorian.

Zastanawiam się czy w przyszłym roku (o ile turniej będzie kontynuowany) nie wprowadzić takiej dodatkowej nagrody że ubiegłoroczny zwycięzca proponuje tytuł. W tym roku jednak jest to spontaniczny zbieg okoliczności. Niemniej jednak dziękuję Gregorian, pomysł uważam za bardzo „na miejscu”

post-47356-0-85767800-1417773929.jpeg

Witam Uczestników.

 

Gregorian

kchrapek

TabaQ

Enkil

daniels36

D@dik

fankaDaktarina                                                        

daktarin

Nightdream

Wojciech1500                                                    

Mechanik

Treevill

W2k2

gregch

Rekiniasty

Karolus

Yorki_man

Kris2

_Kwiatek_

Lista jest podana wg kolejności zgłoszeń.

Dla niezorientowanych podaję że do tej pory wszystko odbywało się w tym wątku

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113465-szybcy-i-martwi-po-radziecku-2-zasady-zmienione-zapisy/   

 

 

Organizacja konkursu:

Konkurs odbywa się w VI rundach na zasadzie rywalizacji każdy z każdym. W rundzie pierwszej będą dwie kategorie. W sumie finaliści pokażą po 7 zegarków. Pierwsze 4 rundy ocenia Jury w składzie:

pmwas , sthool, wocio19

Każdy z Jurorów oddzielnie ocenia każdy zegarek w skali od 0-5 pkt

Następnie ja sumuję wyniki i przedstawiam je w wątku.

( 0 pkt to brak zegarka lub zegarek niezgodny z regulaminem lub kategorią rundy)

 

Półfinał i finał to już będą oceny w ankietach, wtedy decydują Forumowicze.

 

I runda ( dwie kategorie )– startuje 19 zawodników, prezentują po dwa zegarki, cztery osoby które uzyskają najniższą liczbę punktów odpada. Zostaje 15 osób.

II runda odpada  3 zostaje 12

III odpada 4 zostaje 8

IV - odpada 4 zostaje 4

Półfinał - odpada dwie (ankieta)

Finał (ankieta) 

 

W  przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów przez dwie lub więcej osób będzie decydowała kolejność wystawienia zdjęć.

 

Kategorię będę podawał około 24h przed prezentacją zegarków.

 

 

Warunki jakie trzeba spełnić:

1 Biorą udział tylko i wyłącznie zegarki radzieckie ( umownie do 1992r)  Mogą być     eksportowe, Sekondy, Cornaviny itd. Mogą być naręczne kieszonkowe, biżuteryjne.       

2  Zegarek musi być własnością prezentującego.

3  Każdy zegarek może być pokazany tylko raz w całym turnieju.

4 Stan zegarka powinien być w stopniu „pokazywalnym”

5 Zdjęcia zegarka proponuję aby były w rozdzielczości jaką dopuszcza forum, nie mogą być zbyt małe  - nie jest to konkurs fotograficzny ale szczegóły muszą być wyraźnie widoczne.

 

 

Program

 

Piątek 05.12.2014  Rozpoczęcie turnieju „Stawka”

Sobota ok. 21.00 podanie tematu I rundy, pierwszej kategorii.

Niedziela 21.00 -21.05 prezentacja zegarków I rundy, kategoria I

Poniedziałek – 21.00-21.05  prezentacja zegarków I rundy, kategoria II.

Wtorek –  ok.  21.00 Wyniki I rundy

Środa – 21.00 – 21.05  prezentacja zegarków II rundy

Czwartek - ok. 21.00 wyniki II rundy

Piątek 21.00 – 21.05 III runda

Sobota – ok. 21.00 wyniki III rundy

Niedziela -21.00 – 21.05 IV runda

Poniedziałek (15.12.2014) ok. 21.00 wyniki IV rundy

Wtorek 21.00 – 21.05 PÓŁFINAŁ

Ok. 21.15 pojawi się ankieta do głosowania.

Czwartek  21.00 zakończenie ankiety – wyniki

Piątek (19.12.2014) 21.00 – 21.05 WIELKI FINAŁ

Ok. 21.15 – ankieta

Niedziela – 21.00 zakończenie ankiety, wskazanie  ZWYCIĘZCY, zakończenie turnieju.

Konferencja prasowa, autografy, impreza do rana.

 

Uwaga kategorię będziemy podawać około 24h przed konkurencją.

Jeżeli o 21.00 zacznie się prezentacja zegarków to jakiś czas później zostanie podana kategoria na następny dzień (o ile następnego dnia będzie prezentacja)

 

 

Oczywiście niektóre sprawy mogą jeszcze ulec drobnym modyfikacjom.

Zapraszam do dyskusji  :) 

ed

50str

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że dwa zegarki pokażę ;) jeżeli nie zapeszyłem i okaże się, że niemam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek...w poniedziałek jest prezentacja kategorii II,a podanie kategorii II we wtorek. Czy nie powinno być odwrotnie? Chyba, że ja czegos nie zakumałem ;)

Kurde..czyatm to kolejny raz:

W sobote podanie kategorii I pierwszej rundy.

Niedziela: prezentacja zegarków pierwszej Kategorii pierwszej rundy

Poniedziałek: i jest chyba mały zonk :) Kiedy będzie podana kategoria II pierwszej rundy?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę. Pisałem że ok . 24h wcześniej
Po prezentacji zegarków podam kategorie.
Nie pisałem o tym bo to oczywiste ale mogę poprawić.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo od "sędziego"

Bardzo dziękuję Romkowi za ponowne zaproszenie do pełnienia tej zaszczytnej roli.

Mam nadzieję, że ograniczenia czasowe nie pokrzyżują planów ani nam, ani nikomu z uczestników. I mam tutaj na myśli podwójne znaczenie słowa "czas" - zarówno to rosyjskie jak i polskie. Zatem żeby nie zabrakło Wam zegarków do prezentacji, ani czasu na ich fotografowanie i wystawianie w kolejnych rundach. Okres przedświąteczny zawsze jest gorący i taka regularność uczestnictwa nie dla każdego będzie łatwa.

Tym samym gratuluję tym, którzy podjęli rękawicę i stają do konkursu!

 

Liczę na kilka miłych zaskoczeń i deklaruję, że moje oceny będą czysto subiektywne, bo inne być nie mogą. Kolekcjonując zegarki kieruję się głównie intuicją i sercem - czasami trafi się coś co po prostu MUSZĘ MIEĆ. Niekiedy z kolei, nie rozumiem fascynacji jakimś drogo wycenianym i poważanym wśród innych kolekcjonerów zegarkiem. Siedzę w temacie od czasów kiedy "ruski" kupowało się po 5zł, więc daję sobie prawo do subiektywnych ocen i mam nadzieję, ze nikt nie poczuje się nimi osobiście urażony. 

Powodzenia wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako Juror :) I podobnie jak Wocio19 dziękuję Romanowi za ponowne zaproszenie do Turnieju w charakterze jurora. Jest to dla mnie olbrzymi zaszczyt.

Liczę na to, że zabawa będzie co najmniej tak dobra, jak w ubiegłorocznej edycji. Mam też nadzieję, ze jako juror nikogo nie urażę swoją oceną :)

Pozdrawiam wszystkich Uczestników, Organizatora, członków Jury oraz wszystkich kibicujących :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zartujcie Panowie :)

Dla mnie to wielki zaszczyt że turniej cieszy sie popularnością jeszcze większą niż rok temu.

Przyznaje że nie byłem pewny czy powinienem podejmować sie organizacji jeszcze raz. Teraz nie mam wątpliwości :)

Cieszę sie też że do Jury przyjęli zaproszenie tacy fachowcy :) Wszyscy znamy Was i Wasze kompetencje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bardzo cieszę się, że znów mogę uczestniczyć w tym turnieju jako sędzia :) Bardzo liczę, ze do konkursu stanie wiele pięknych radzieckich czasomierzy i piątki posypią się obficie :) Pozdrawiam!!!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wniosek związany z rozmaitymi problemami technicznymi z internetem.

Czasami zdarza się, że z różnych przyczyn zawiesza się / pada / urywa / przerywa połączenie.

Byłoby fatalnie jakby taki przypadek zdarzył się akurat w ciągu 5 minut przeznaczonych na wstawienie zegarka. U mnie np. router po resecie podnosi się minimum kilka minut - jak padnie połączenie i będę chciał resetować to nie zdążę wstawić zdjęcia..

 

Pomyślałem sobie, że dobrym zabezpieczeniem dla tych osób które mają obawy przed taką sytuacją (tak jak ja) byłoby przesłanie wybranego zdjęcia np. na maila do Romana jako banku-powiernika. Gdyby komuś wysypał się podczas rundy internet i nie wstawił zdjęcia to mógłby powołać się wtedy na taki mail i wstawienie zdjęcia od powiernika.

 

Mail zależnie od preferencji/"obaw konkurencyjnych" itp. można byłoby wysłać w dowolnym terminie przed rundą - nawet na kilka minut przed rundą - po to tylko by się zabezpieczyć. Oczywiście zrobiliby to tylko ci co by chcieli. Jeżeli ktoś nie wstawi zdjęcia a nie miał przesłanego maila zabezpieczającego to po prostu będzie liczony tak jakby nie wystawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, Grzegorz :) Popieram!


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Gregoriana - nie gwarantuję, że na podaną godzinę będę w sieci.

Taki "bank" byłby super


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu czas ekspozycji jest tak ograniczony?Internet czasami u mnie chodzi jak chce,to nie zegarek :D jak pamiętam w tamtym roku miałem z czasem problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy zawodnicy :)

Czas wystawiania zdjęć jest ograniczony z prostej przyczyny - żeby  szanse były  równe dla wszystkich  :)

Najłatwiej byłoby obejrzeć co wystawili konkurenci i wtedy zdecydować. Nie posądzam nikogo o takie zamiary oczywiście ale żeby nie było cienia podejrzeń to jest to 5 minut. Można i w tym czasie podejrzeć co wystawią inni ale trzeba pamiętać że w wypadku takiej samej ilości punktów będzie decydowała kolejność wystawienia zdjęcia.

 

Oczywiście nie ma problemu z zabezpieczeniem się przed awarią. Wszystkim zainteresowanym podam na pw maila.

Przy okazji przypomnę że jeżeli ktos z jakiś przyczyn będzie wiedział że nie zdąży wystawić swojego zegarka  o określonej godzinie to również pisze pw i przysyła zdjęcie które w jego imieniu wystawię.

 

Ed

W tamtym roku było 2 minuty na parę i wystarczyło  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w sobotę wieczorem Roman poda kategorię to...... ale będzie ruch rano na niedzielnych bazarach!!!!! :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze mieć te bazary :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie  :)  bazarki nie będą potrzebne. 

Pierwsza runda będzie teoretycznie łatwa. Chociaż patrząc na to z drugiej strony  .......... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę pod własnym postem ale mam nadzieję że żaden z moderatorów nie posądzi mnie o chęć nabijania licznika  :)

Prawdopodobnie niedługo podam kategorię i niektórzy jak zobaczą nowy post to może pomyślą że  to już  :D

Nie, to nie już ale żeby umilić czekanie to jeden z najsłynniejszych dialogów z filmu "Stawka większa niż życie"

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1cMmC_tCgXo

 

Mod Edit: jeszcze raz i będzie ostrzeżenie!!! Skandal - jeden post pod drugim ;)

 

Edit

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chcesz nas wytrącić z równowagi. Nie z nami te numery!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że wstawisz:

 

"Jestem niemieckim oficerem. Nie mam własnego zdania"

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Prawie wszyscy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, jesteście  :)  a juz myślałem że na chłodno wszyscy :rolleyes:

No to podaję. Yyyyhhhmmmmmmm!

 

Runda I (przypominam w tej rundzie będą dwie kategorie)

Kategoria I

Zegarek radziecki z datownikiem.

(może być, pojedyńczy, podwójny itd. )

Prezentacja zegarków tej kategorii będzie jutro od godziny 21.00 -21.05

Po zakończeniu prezentacji podam kategorię II 

 

Powodzenia Panie i Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałaś Roman....fanka pyta, czy data może być wybita na deklu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.