Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

loituma

Idziesz na pocztę? Zastanów się! :) :)

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej obawiam się takiej pracy pocztowców.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

:D

 

Humorystycznie fajnie, ale ja póki co nie mam złych doświadczeń z Pocztą Polską. 

Jedyny minus to to, że listonosz na moim osiedlu nie zawsze wrzuca awizo i czasem jako pierwsze dostaję powtórne. Na szczęście jest tracking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest skrytka pocztowa.

 

Szczytem było awizo w skrytce na moje awizo, gdzie paczka była zaadresowana na skrytkę bez nazwiska i mieściła się w skrytce.

Czyli jakaś kretynka [?] odczytała skrytkę z paczki, odnalazła w jakimś spisie, że skrytka nr Y to Xisiński, wypisała awizo na Xinskiego, włożyło do skrytki, a paczkę rzuciła na kupe....


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Czyli jakaś kretynka [?] odczytała skrytkę z paczki, odnalazła w jakimś spisie, że skrytka nr Y to Xisiński, wypisała awizo na Xinskiego, włożyło do skrytki, a paczkę rzuciła na kupe....

 

 

Genius! shok.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda wianki dzieja sie w kazdej firmie zajmujacej sie tym biznesem. Czy to poczta czy firma kurierska. Przesylki w wiekszosci sa juz okradane na bazie, bo tam mozna ja legalnie zakleic, zeskanowac na zwrot/przeklejenie. Pracownicy, ktorzy pracuja w takich miejscach znaja zawartosc wiekszosci paczek nie prywatnych z prostego powodu. Paczki sa tak zapakowane, ze rozpadaja sie podczas transportu np. 3kg ciezarek wrzucony jest do zwyklej koperty.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wcale nie dziwi. Według ostatnich badań, w Polsce pracownicy nałogowo okradają swoich pracodawców.

 

Znam przypadek faceta, który zamykając upadającą knajpkę odkrył, że pracownice systematycznie kradły mu bułki, które miały iść na hamburgery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę z pocztą bo sporo nadaję i nawet nie jest tak źle. Raz widziałem na zapleczu jak przepakowują samochód- to faktycznie rzucali paczkami jak w kreskówce. Druga sprawa, że ludzie nie potrafią zapakować paczek, nie wszystko nadaje się też do wysyłki (np duże części samochodowe, które nie mieszczą się na paletę jak maska czy szyba).

 

Ja mam w miarę dobre doświadczenia, bo do mnie kurier/listonosz przychodzi niemal codziennie, wiec numerów nie wykręcają.

 

Kradną raczej pracownicy w sortowaniach. Ludzie zatrudnieni przed chwilą na śmieciowe umowy, nie zależy im na pracy a kradzieży nikt nie zgłasza na policję. Paczki "gubią się" i tyle. Pani w okienku czy listonosz raczej sobie nie pozwolą żeby stracić pracę za taką bzdurę.

 

Pamiętam "rozgarnięcie" pracowników UPS gdy zamówiłem zegarek z Włoch. Paczka szła jak strzała przez EU i zatrzymała się w Płocku. Po trzecim dniu dzwonię i pytam co jest. Pani od razu kojarzyła "tą małą zagraniczną" przesyłkę ale kod pocztowy 06-461 miała wpisany bez myślnika i początkowego zera (Włoch tak zaadresował) i widać nie zatrybiła że to może być kod pocztowy. Wtedy jeszcze mieszkałem na wsi, więc wystarczyłoby wygooglać nazwę wioski no ale co tam... Choć trochę dziwne bo paczka widocznie zwróciła jej uwagę.

 

Żona raz na zwrot kasy z pobrania czekała ponad miesiąc od momentu dostarczenia paczki a tak to nie było większych wpadek a zamawiamy sporo.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kradną tam gdzie prawo na to pozwala,jeżeli kradzież przedmiotów poniżej określonej wartości nie jest przestępstwem tylko wykroczeniem ,to ryzyko nie jest zbyt duże i wtedy warto okradać przesyłki..W US "Mail Fraud" jest poważnym przestępstwem federalnym i sędzia może wymierzyć za nie kare od 5 do 30 lat "in prison".Wartość przesyłki nie ma znaczenia, w kopercie może być czysta kartka papieru,ponieważ samo otwarcie cudzej poczty już jest przestępstwem. Kiedyś właściciel budynku w gdzie wynajmowałem mieszkanie otworzył list wysłany do mnie z biblioteki.W liście było zaproszenie na uroczystość ,która się odbywała w tej bibliotece.Prawdopodobnie złośliwie wyrzucił list z zaproszeniem.Niby nic się nie stało,ale w czasie uroczystości pracownik biblioteki zadzwonił do mnie z pretensjami,dlaczego nie zawiadomiłem ich o swojej absencji,na moje miejsce mogli zaprosić kogoś innego itp.,,Nie będę pisał o szczegółach,ale za ten głupi wybryk groziła mu kara nawet 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma co tak psioczyć na naszą panśtwową instytucję. W mojej opinii paczki/listy dochodzą sprawnie lub bardzo sprawnie, wysłałem już setki przesyłek, zaginęły może dwie, a po zgłoszeniu reklamacji ostatecznie sie znalazły - zawinił czynnik ludzki.

Panie w okienkach (mimo, że u mnie na poczcie są to stosunkowo starsze osoby, ok 50-60 lat) biegle posługują się komputerem, a i jak widzę, przechodziły jakieś szkolenia marketingowo-komunikacyjne - tak ładnie namawiają na droższą opcję priorytetu albo potwierdzenie sms :) Przypuszzam, że za namówienie na taki priorytet lub sms mają jakieś premie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze poczta w US działa naprawdę fantastycznie, ale pamiętam też jak ich poczta ogłosiła ze każdy kto zabrał ( przez przypadek) jakakolwiek rzecz należąca do poczty czyt. Długopisy, taśmy klejące itd może je zwrócić , no question asked, I nie będzie pociagniety do odpowiedzialności karnej :-) .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Humorystycznie fajnie, ale ja póki co nie mam złych doświadczeń z Pocztą Polską.

Jedyny minus to to, że listonosz na moim osiedlu nie zawsze wrzuca awizo i czasem jako pierwsze dostaję powtórne. Na szczęście jest tracking.

Polecam awizo kanałami elektronicznymi - sms lub mail. Spytaj w okienku.

Ja mam na sms i jest git.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 5 lat wysłalismy około 2000 przesyłek - tylko 3 zaginęły za co dostaliśmy zwrot od poczty w sumie więcej niż wartość przesyłki 

Do 150zł warto wysyłać listem poleconym 

Do 250zł paczką 

Powyżej paczką ubezpieczoną 

Priorytet dochodzi zazwyczaj w dwa dni - ekonomiczna cztery dni 

Ja tam jestem zadowolony. 

 

Edit

Za to kurier DHL ostatnio żona kupiła sobie ręcznie robiony ceramiczny chlebak i garnek do ogórków pięknie zdobiony 

http://allegro.pl/pojemnik-5-l-na-ogorki-makaron-cebule-21-27-ob-i5254763705.html

http://allegro.pl/chlebak-pojemnik-chleb-przechowywanie-ceramika-ob-i5254722754.html

 

zapakowane wzorowo wielkie pudło w środku tona amortyzatorów papierowych i bąbelki plus oklejone że OSTROŻNIE 

Karton juz przed rozpakowaniem był mocno zgnieciony i rozerwany - po otwraciu w srodku wiadro skorup pobitych - reklamacje uznali ale na nową ceramikę czekaliśmy 2 tygodnie zanim nam zrobią i doślą - z ceramiki jesteśmy bardzo zadowoleni ale z DHL juz nie bo to nie pierwszy przypadek 

Kolega kupił telefon i przyszedł zalany jakimś olejem na szczęście telefon nie ucierpiał ale pudełko poszło do śmieci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre doświadczenia, ale jak mam cos odebrac osobiście na poczcie to mnie ch... strzela na samą myśl :)... czy to na mokotowie czy na ursusie czy teraz zoliborzu w wawie, po prostu dramat, dramat....

Wczoraj 25 w kolejce, 8 okienek, 4 czynne - po 20 minutach byłem 20. Dzisiaj rano 5 w kolejce ale 20 minut bo 2 okienka czynne.

 

Jak tylko mogę to wyłącznie inpost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.