Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda jak Classic Medium Thin


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem ostatnio, ale ori paska brakło.

Nie mieli large a jestem ciekawy jak duża jest różnica pomiędzy nimi

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem ostatnio, ale ori paska brakło.

Nie mieli large a jestem ciekawy jak duża jest różnica pomiędzy nimi

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Jak cofniesz się kilka/kilkanaście stron w tym wątku, to piszę o tym śmiesznym pasku. Generalnie nie ma po czym płakać. A co do rozmiaru, to jak dla mnie idealny. Reverso wg. mnie nie powinien być duży, bo koliduje to z jego prominencją (chyba że napchane komplikacjami - patrz UberReverso Filipa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mierzylem ostatnio, ale ori paska brakło.

Nie mieli large a jestem ciekawy jak duża jest różnica pomiędzy nimi

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

Wersja Classic Small - zabrakło mi paska i poniżej Classic Large Small Seconds - minimalnie za duży. Optymalna wersja to Classic Medium Small Seconds - niestety nie maja tego modelu w Aparcie :(

6027e14d409d762aace2a895bd75ddec.jpg16c27b1aa2ff855b99f6daf15674f7eb.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie o coś wartego przeczytania w dziedzinie Jaeger-LeCoultre. Może macie, lub zetknęliście się, z jakimiś fajnymi publikacjami, np. w pdf? Jeśli coś sobie przypominacie, podeślijcie proszę pomysł.

 

Z góry dzięki


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Wersja Classic Small - zabrakło mi paska i poniżej Classic Large Small Seconds - minimalnie za duży. Optymalna wersja to Classic Medium Small Seconds - niestety nie maja tego modelu w Aparcie :(

 

Mario, ten drugi lepszy. Wydaje się większy, ale wcale nie za duży. Rzekłbym, że wręcz idealny rozmiarowo na Twój nadgarstek (choć aparat przekłamuje, ale tu chyba w drugą stronę). Ten maluszek na pierwszym zdjęciu to jakaś pomyłka - bida z nędzą (stylistycznie) ;) . Mała sekunda dodaje życia i zegarek nabiera "ciała". Jeszcze coś takiego bym brał.

Ale tak naprawdę podoba mi się Tribute Moon, nie miałem jednak okazji i odwagi go przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, ten drugi lepszy. Wydaje się większy, ale wcale nie za duży. Rzekłbym, że wręcz idealny rozmiarowo na Twój nadgarstek (choć aparat przekłamuje, ale tu chyba w drugą stronę). Ten maluszek na pierwszym zdjęciu to jakaś pomyłka - bida z nędzą (stylistycznie) ;) . Mała sekunda dodaje życia i zegarek nabiera "ciała". Jeszcze coś takiego bym brał.

Ale tak naprawdę podoba mi się Tribute Moon, nie miałem jednak okazji i odwagi go przymierzyć.

 

A wg mnie ten Large ociupinkę za duży. Jak już, będę mierzył w wersje medium z małą sekundą ;)  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

A wg mnie ten Large ociupinkę za duży. Jak już, będę mierzył w wersje medium z małą sekundą ;)  

Nie jest za duży. Dobrze wgląda na Twoim nadgarstku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za duży. Dobrze wgląda na Twoim nadgarstku. 

No dobra, nie będę polemizował...jak gdzieś złapię wersje Medium to wrzucę obie fotki do porównania...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie o coś wartego przeczytania w dziedzinie Jaeger-LeCoultre. Może macie, lub zetknęliście się, z jakimiś fajnymi publikacjami, np. w pdf? Jeśli coś sobie przypominacie, podeślijcie proszę pomysł.

 

Z góry dzięki

 

Bezwzględnie poleca poniższą książkę. Traktuje wprawdzie o Reverso, ale są rozdziały poświęcone samemu JLC. Pisana jest językiem tak wciągającym oraz zawiera tyle informacji, których nie ma w Internecie, że stawiam ją na pierwszym miejscu wśród wszystkich pozycji zegarkowych jakie kiedykolwiek przeczytałem. Ja swojego egzemplarza w rozsądnej cenie (<1000 zł) szukałem b. dugo, ale książka jest tak dobra, że uważam że jakbym wydał więcej to też bym się cieszył.

 

post-100816-0-94529900-1551619528_thumb.jpg

 

post-100816-0-51895900-1551619535_thumb.jpg

 

Ten maluszek na pierwszym zdjęciu to jakaś pomyłka - bida z nędzą (stylistycznie) ;) . Mała sekunda dodaje życia i zegarek nabiera "ciała".

:o Mała prośba, zanim wygłosisz takie opinie o zegarku, który od prawie 100 lat w swojej podstawowej wersji jest dwuwskazówkowcem, to cofnij się choć o jedną stronę do tyłu, bo może ktoś właśnie pokazuje tę "pomyłkę" i "bidę z nędzą (stylistycznie)" i może mu się zrobić odrobinę przykro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie poleca poniższą książkę. Traktuje wprawdzie o Reverso, ale są rozdziały poświęcone samemu JLC. Pisana jest językiem tak wciągającym oraz zawiera tyle informacji, których nie ma w Internecie, że stawiam ją na pierwszym miejscu wśród wszystkich pozycji zegarkowych jakie kiedykolwiek przeczytałem. Ja swojego egzemplarza w rozsądnej cenie (<1000 zł) szukałem b. dugo, ale książka jest tak dobra, że uważam że jakbym wydał więcej to też bym się cieszył.

 

 

Oj, poluję już długo. Obecnie nie widzę by gdzieś w ogóle była dostępna :/ Ale jest na listach oczekujących i czekam na powiadomienia :)

 

Moim pytaniem miałem na myśli też po prostu publikacje w formatach elektronicznych. Jeśli byś coś polecał i miał, byłbym niezmiernie wdzięczny.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

 

 

Bezwzględnie poleca poniższą książkę. Traktuje wprawdzie o Reverso, ale są rozdziały poświęcone samemu JLC. Pisana jest językiem tak wciągającym oraz zawiera tyle informacji, których nie ma w Internecie, że stawiam ją na pierwszym miejscu wśród wszystkich pozycji zegarkowych jakie kiedykolwiek przeczytałem. Ja swojego egzemplarza w rozsądnej cenie (<1000 zł) szukałem b. dugo, ale książka jest tak dobra, że uważam że jakbym wydał więcej to też bym się cieszył.

 

attachicon.gifDSCF8793.JPG

 

attachicon.gifDSCF8794.JPG

 

:o Mała prośba, zanim wygłosisz takie opinie o zegarku, który od prawie 100 lat w swojej podstawowej wersji jest dwuwskazówkowcem, to cofnij się choć o jedną stronę do tyłu, bo może ktoś właśnie pokazuje tę "pomyłkę" i "bidę z nędzą (stylistycznie)" i może mu się zrobić odrobinę przykro :)

Cóż poradzę, na ręku Maria ten model właśnie tak wygląda. To oczywiście moja opinia i nie chcę żeby komuś było przykro. Jeżeli ktoś poczuł się urażony, to proszę o wyłączenie.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moja stylistyczna „ bida z nędzą”

Robert, taką "bidę" każdy by chciał klepać


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Nie wyłączenie, tylko wybaczenie

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie sa 4 sztuki tej książki

Najtańsza ponad 1500 zł z VAT + pewnie kilka stów wysyłka z US, bo książka swoje waży. Well, uważam, że to jest tego warte, ale uważam tak dopiero po przeczytaniu, a przed to szukałem za połowę tej ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie sa 4 sztuki tej książki

 

 

Niestety jest problem z wysyłką poza granice USA. Abstrahując już od ceny, która pamiętam, że była sporo niższa jeszcze zanim byłem zdecydowany :) Ale to chyba zawsze tak jest :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie dział Rolexa, ale można spróbować „wątek drogi” :)

8ed5a6dc0c7f38836214c2459891f090.jpg

Tym samym, czuję się spełniony :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Teraz jestem już "kompletny" (w swoich przekonaniach oczywiście). I, znając swoją naturę, tak naprawdę będzie. Mój malutki zbiór pozostanie ze mną bardzo długo, jeśli nie do kresu żywota. I, bez zazdrości, aczkolwiek podziwiając i ciesząc się, będę obserwował Wasze nowe nabytki. Ja teraz, całkiem serio, nie czuję chęci poszukiwania. Teraz już tylko oglądanie :) Trochę jak ślub z Cindy Crawford (wersja dla tych z nas, którzy urodzili się w latach osiemdziesiątych) :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. A więc oto moje małe szczęście :)

 

2019-03-08-16-22-55.jpg

 

2019-03-08-16-12-32.jpg

 

2019-03-08-16-04-33.jpg


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję spełnienia - wręcz zazdroszczę :)

Poza Reverso i Moonem coś jeszcze jest w kolekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.