Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, pazikk napisał(-a):

Pytanko do kolegów którzy kupowali zegarki from Japan. Czy paczka leciała Wam może fedexem? Jeśli tak, to jak u nich wyglądają sprawy celne? DHL'em dostawałem e-mail z linkiem do płatności i po sprawie. 

Tak, że odbierasz paczkę cieszysz się, że Ci się udało a po miesiącu przychodzi list, że masz zapłacić Vat + 50 kilka złotych dla fedex za fatygę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się ktoś pozbyć  GWR-B1000-1AER?  


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Daito napisał(-a):

Nie chce się ktoś pozbyć  GWR-B1000-1AER?  


No ja na przykład nie chcę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20230718-122152.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2023 o 13:53, GoBo napisał(-a):

Nie orientuje się ktoś gdzie i za ile mogę dostać moduł do GBA-800? Najchętniej pozytywowy, padłmi mi szary, próby reanimacji nieudane.

No to sam sobie odpowiem. Cena niewiele niższa od nowego zegarka. Kupiłem używkę GBD-800 za ćwierć ceny i przełożę ze wzgl. higienicznych swój bezel i pasek, bo GBA i GBD kompatybilne są. 

 

Edytowane przez GoBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór panowie.

Dawno mnie tu nie było i dawno się nie udzielałem, ale przychodzę do was z pytaniem.

Czeka mnie wymiana paska w DW-5000SL i spodobała mi się kolorystyka zegarka DW-5600M 3JF

 

Będzie ten bezel i pasek współgrał z DW-5000SL ??  

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

Dobry wieczór panowie.

Dawno mnie tu nie było i dawno się nie udzielałem, ale przychodzę do was z pytaniem.

Czeka mnie wymiana paska w DW-5000SL i spodobała mi się kolorystyka zegarka DW-5600M 3JF

 

Będzie ten bezel i pasek współgrał z DW-5000SL ??  

Dziękuje

Będzie pasował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

Dobry wieczór panowie.

Dawno mnie tu nie było i dawno się nie udzielałem, ale przychodzę do was z pytaniem.

Czeka mnie wymiana paska w DW-5000SL i spodobała mi się kolorystyka zegarka DW-5600M 3JF

 

Będzie ten bezel i pasek współgrał z DW-5000SL ??  

Dziękuje

 

Moim zdaniem efekt będzie słaby. Dobrze to przemyśl :)

Weź sam bezel na próbę i zobaczysz cz takie zestawienie kolorów ci podejdzie. 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

Czeka mnie wymiana paska w DW-5000SL i spodobała mi się kolorystyka zegarka DW-5600M 3JF

 

Będzie ten bezel i pasek współgrał z DW-5000SL ??  

Pasował będzie - ale na wszelki wypadek kupiłbym też klasyczny pasek i bezel do DW-5000SL ;)

DW-5000SL to klasyk i do tego limitowany - DW-5600M-3JF to popierdółka...

Skłaniam się do zdania które prezentuje  @Sol będzie to słabo wyglądało.

Edytowane przez Daito
literówka

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sol napisał(-a):

 

Moim zdaniem efekt będzie słaby. Dobrze to przemyśl :)

 

Godzinę temu, Daito napisał(-a):

 

Skłaniam się do zdania które prezentuje  @Sol będzie to słabo wyglądało.

 

Szczerze pisząc, późno w nocy, sam doszedłem do podobnych wniosków z tym efektem końcowym.  

Wiem że to klasyk, ale na swoją obronę napisze, że chciałem mu nadać troszkę innego wyrazu, bo w sumie to od momentu kupna zawsze miał dedykowane ciuchy.

 

No nic, tak czy inaczej jeszcze to przemyśle dwa razy

 

A co myślicie o pasku i bezlu z zegarka DW-5610 SU z tym czrno oliwkowym bezlem ? Zauważyłem że tam troszkę inaczej wygląda dostęp do teleskopów.

Czy komplet z tego zegarka przypadkiem do koperty DW-5000SL ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




 
(...) A co myślicie o pasku i bezlu z zegarka DW-5610 SU z tym czrno oliwkowym bezlem ? Zauważyłem że tam troszkę inaczej wygląda dostęp do teleskopów.
Czy komplet z tego zegarka przypadkiem do koperty DW-5000SL ?? 


Nie, DW-5610 to nie to samo, co DW-5600 - inne jest mocowanie bezela i inaczej mocowany jest pasek: też na teleskopy, ale zintegrowane z paskiem (to te dźwigienką quick release), a średnica końcówki tego teleskopu jest większa, niż standardowego, więc do koperty na standardowe teleskopy te nowe niestety nie podejdą.


Jeszcze polerka trochę boję się za to zabrać
IMG20230722130346.thumb.jpg.82b5cc229c78b580555356062ad58fbc.jpg


Tomku, to nie ta kolejność. Jeśli chcesz robić polerkę szkła, to robi się to przed wymianą pierścienia metalowego wokół szkiełka - u Ciebie widzę, że jest już zmieniony. No chyba, że go założyłeś na chwilę tylko do zdjęcia, bez klejenia na taśmę, to wtedy wszystko w porządku. Tlenek ceru wejdzie Ci w każdą, nawet najmniejszą szczelinę czy zagłębienie koperty i będzie go potem trudno stamtąd usunąć, dlatego polerkę zaleca się robić na jak najbardziej płaskiej kopercie. Jednocześnie w tym konkretnym modelu G-9300/GW-9300 polerka jest o tyle utrudniona, że po zdemontowaniu bezela, osłon przycisków, pierścienia wokół szkiełka i osłony ozdobnej pod bezelem na godzinie 9-tej pozostaje na tej właśnie godzinie element koperty wystający ponad płaszczyznę szkiełka, co skutecznie uniemożliwia proste polerowanie poprzez dociśnięcie koperty do ściereczki z tlenkiem ceru rozłożonej na płaskiej powierzchni. Oczywiście w tym modelu da się to zrobić, ale przez ten wystający element będzie to nieco utrudnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, TomG80 napisał(-a):



 

 


Nie, DW-5610 to nie to samo, co DW-5600 - inne jest mocowanie bezela i inaczej mocowany jest pasek: też na teleskopy, ale zintegrowane z paskiem (to te dźwigienką quick release), a średnica końcówki tego teleskopu jest większa, niż standardowego, więc do koperty na standardowe teleskopy te nowe niestety nie podejdą.




Tomku, to nie ta kolejność. Jeśli chcesz robić polerkę szkła, to robi się to przed wymianą pierścienia metalowego wokół szkiełka - u Ciebie widzę, że jest już zmieniony. No chyba, że go założyłeś na chwilę tylko do zdjęcia, bez klejenia na taśmę, to wtedy wszystko w porządku. Tlenek ceru wejdzie Ci w każdą, nawet najmniejszą szczelinę czy zagłębienie koperty i będzie go potem trudno stamtąd usunąć, dlatego polerkę zaleca się robić na jak najbardziej płaskiej kopercie. Jednocześnie w tym konkretnym modelu G-9300/GW-9300 polerka jest o tyle utrudniona, że po zdemontowaniu bezela, osłon przycisków, pierścienia wokół szkiełka i osłony ozdobnej pod bezelem na godzinie 9-tej pozostaje na tej właśnie godzinie element koperty wystający ponad płaszczyznę szkiełka, co skutecznie uniemożliwia proste polerowanie poprzez dociśnięcie koperty do ściereczki z tlenkiem ceru rozłożonej na płaskiej powierzchni. Oczywiście w tym modelu da się to zrobić, ale przez ten wystający element będzie to nieco utrudnione.

 

Jest nie skręcony śrubki leżą obok 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, TomG80 napisał(-a):



 

 


Nie, DW-5610 to nie to samo, co DW-5600 - inne jest mocowanie bezela i inaczej mocowany jest pasek: też na teleskopy, ale zintegrowane z paskiem (to te dźwigienką quick release), a średnica końcówki tego teleskopu jest większa, niż standardowego, więc do koperty na standardowe teleskopy te nowe niestety nie podejdą.




Tomku, to nie ta kolejność. Jeśli chcesz robić polerkę szkła, to robi się to przed wymianą pierścienia metalowego wokół szkiełka - u Ciebie widzę, że jest już zmieniony. No chyba, że go założyłeś na chwilę tylko do zdjęcia, bez klejenia na taśmę, to wtedy wszystko w porządku. Tlenek ceru wejdzie Ci w każdą, nawet najmniejszą szczelinę czy zagłębienie koperty i będzie go potem trudno stamtąd usunąć, dlatego polerkę zaleca się robić na jak najbardziej płaskiej kopercie. Jednocześnie w tym konkretnym modelu G-9300/GW-9300 polerka jest o tyle utrudniona, że po zdemontowaniu bezela, osłon przycisków, pierścienia wokół szkiełka i osłony ozdobnej pod bezelem na godzinie 9-tej pozostaje na tej właśnie godzinie element koperty wystający ponad płaszczyznę szkiełka, co skutecznie uniemożliwia proste polerowanie poprzez dociśnięcie koperty do ściereczki z tlenkiem ceru rozłożonej na płaskiej powierzchni. Oczywiście w tym modelu da się to zrobić, ale przez ten wystający element będzie to nieco utrudnione.

 

Nie tylko to utrudnia są dwie małe wypustki takie pozycjonery tego stalowego bezela 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko to utrudnia są dwie małe wypustki takie pozycjonery tego stalowego bezela
A racja, dawno nie składałem GW-9300, to one mi umknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X6ETtHQ.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.