Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jogos

Citizen czy Seiko?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, bardziej podoba mi się Seiko, ale czy jest to też bardziej opłacalny wybór? https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-conceptual-solar-sne525p1 czy ten https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-super-titanium-eco-drive-bm7470-84e Jak jest z trzymaniem naładowania w Seiko? W Citizen podobno na pół roku starczy  :ph34r: A i czy jest istotna różnica między stalą szlachetną a tytanem?  ;) Ja się nie znam zupełnie, pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen zdecydowanie ładniejszy, ale to moje tylko zdanie. Z tych dwóch brałbym właśnie Citka

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki Citek Stiletto. Ultra Cienki < 5mm. Szafir jest. Tylko WR jedynie 30WR. Szkoda, że nie postarali się by było z 50m ale przy tej grubości chyba się nie da zrobić ani zakręcanego ani wciskanego dekla..

https://www.brasty.pl/zegarek-meski-citizen-ar1130-81a?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, z tych dwóch, wybrałbym Citizena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Citizen jest, moim zdaniem ładniejszy - ale tytan od stali różni się wagą, o tym już było mówione w tym temacie, druga różnica, moim zdaniem również istotna, jest taka że stal stosunkowo łatwo można odświeżyć, zniwelować rysy, w tytanie raczej tego, domowymi sposobami, nie da się zrobić.

 

Co do akumulatora ładowanego solarnie to o ile będziesz normalnie użytkować zegarek nie masz się czym martwić - będzie naładowany cały czas, a jeśli zegarek nosisz czasami wystarczy jeśli odkładając położysz go w miejscu z dostępem do światła.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wszyscy za Citizenem, a możecie to uzasadnić?

Ładniejszy kształt koperty i ładniejsza tarcza z efektem 3D. Zdecydowanie Citizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ile ładuje się tego Citizena, teraz jesień, dni słonecznych coraz mniej, a w zimę? Ile potrzeba żeby ten zegarek się naładował i ile maksymalnie może wytrzymać od pełnego naładowania? jest jakiś wskaźnik naładowania? Znalazłem taki artykuł https://dolinski.pl/eco-drive/ Ten model zegarka ma Eco drive Ring Solar czy Eco drive Basic?

Edytowane przez jogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pełnym naładowaniu 7 miesięcy. Tak że w zimie może nie widzieć światła :) a będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch - mój głos również idzie na Citka, co do specyfikacji to znajdziesz dane odnośnie czasu ładowania zegarka w instrukcji obsługi zegarka na ich stonie - ściągnij sobie manual i będziesz miał wszystko czarno na białym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solar non stop pobiera energie ze światła. Jak byś utknął w kopalni po wybuchu gazu, bez światła i by Ci pokarm przez rurke podawali to pół roku podziała jak był naładowany na full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowy zegarek jest on już naładowany. Padnięty na 0 około 8 godz. Przez 3-5 dni przy pięknym słońcu na full. To moje obserwacje. Jeśli się myle poprawcie mnie. Citizen absolutnie !! Np. za to że sekundnik idealnie trafia w indeksy to świadczy o klasie werka. Nie wiem jak w Seiko...

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ile ładuje się tego Citizena, teraz jesień, dni słonecznych coraz mniej, a w zimę?

 

Co Ty tak boisz się tego "ładowania" - to nie jest tak że zegarek ładujesz cyklicznie, on ładuje się samoistnie jak jest na nadgarstku, leży na półce itd. nawet zimą zegarek ma dostęp do światła, bo nawet jak jest ciemni na zewnątrz to pewnie w mieszkaniu nie siedzisz po ciemku, sztuczne światło też daje radę zasilić akumulator.

Z solarami jest tak że zakładasz na rękę i zapominasz - gorzej jak włożysz do szuflady i zapomnisz :)

A ile się ładuje do pełnego naładowania będziesz miał napisane w instrukcji.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby niepotrzebnie nie zakładać nowego tematu, dodam trzecią propozycję - https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-fem7j004d9 mechanizm automatyczny, zegarek firmy Orient, co możecie powiedzieć ze swojej wiedzy o tym mechanizmie, konkretnym zegarku, jak i samym producencie? Dziękuję za wszystkie posty, które napisaliście do tej pory  ^_^

Edytowane przez jogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Citizena, jeszcze być może głupie pytanie, czy jest sens kupowania zegarka z mechanizmem solarnym w połowie września? czy on już fabrycznie jest w pełni naładowany, aby poradzić sobie do wiosny? teraz dni słonecznych coraz mniej, grzać już na pewno nie będzie, a zimą za pasem, nie chciałbym zrobić sobie na złe... Boję się, że może nie przetrwać zimy.

Edytowane przez jogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 czy jest sens kupowania zegarka z mechanizmem solarnym w połowie września?

No co Ty... solary tylko w czerwcu się kupuje - wtedy dzień jest najdłuższy i słońce najwyżej... :D

A poważnie mówiąc to jak myślisz czy Finowie i Szwedzi nie noszą Citizenów ani g-shocków?? Aku zwykle nie jest naładowany na ful w czasie zakupu bo zegarki leżą w pudełkach gdzieś w magazynach, ale po tygodniu, dwóch, albo miesiącu użytkowania będzie naładowany na ful nawet jeśli dostaniesz go w Mikołajki...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele nic tylko brać to cudo techniki xD, a średnia żywotność akumulatorka w solarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.