Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Fotograf ze mnie żaden 

ale euforia z zegarka coraz większa :-) 

 

Bo w tym przypadku sprawdza się powiedzenie: w prostocie piękno. :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eskejeks dziś w górach

484ec96dd9eab54e794d2ffc13f5a1f8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieszczady.... jeziorka duszatyńskie ;)

9fc99c1c26e76e9f46fab4ff9fe9630a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek:

 

Gratuluję i szczerze zazdroszczę, ale tak życzliwie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was miał do czynienia z Presage SARX055 jakieś wrażenia opinie???

tarcza obłędna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od dzisiaj jestem posiadaczem pięknego zegarka seiko i chciałbym się podzielić z Wami moja radością :)186364f7e79b32e5a0246fcc2ad67c7f.jpg

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od dzisiaj jestem posiadaczem pięknego zegarka seiko i chciałbym się podzielić z Wami moja radością :)

Zegarki Seiko potrafią urzekać swoją prostotą. Co nie znaczy, że i te pstrokacizny jak SNP Djokovica, czy inne sportury nie kuszą. :)

Gratulacje. Ja mam SARB017, też fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co urzeka mnie wykonanie, co prawda nigdy nie widziałem na żywo grand seiko, ale jestem zaskoczony pozytywnie wykonaniem na tym poziomie cenowym i dokładnością trafień wskazówek w indeksy. Po prostu klasa!

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czy ktoś z Was miał do czynienia z Presage SARX055 jakieś wrażenia opinie???

tarcza obłędna

Tarcza prawie jak w GS snowflake ;), ale 4 k zł czy ja wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czy ktoś z Was miał do czynienia z Presage SARX055 jakieś wrażenia opinie???

tarcza obłędna

Tarcza prawie jak w GS snowflake ;), ale 4 k zł czy ja wiem...

Co do jakości, to raczej nie powinieneś się obawiać, a obejrzeć go możesz pewnie na YouTube. Nie to samo co dotknąć, czy przymierzyć, ale zawsze więcej niż fotografie. Jak się spodoba, zacznij szukać okazji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Dobrze dobrany pasek, ładnie spasowane. Podzielam Twój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was miał do czynienia z Presage SARX055 jakieś wrażenia opinie???

tarcza obłędna 

 

 

Jak dla mnie piękny zegar. Cóż, tani nie jest -  ten sam mechanizm można zdobyć zdecydowanie taniej ;)

ale zegarek to nie tylko mechanizm :)  IMO ma sporo smaczków.

Cenę podbija koperta i wykonanie kajdana - o tarczy nie pisze bo wiem że się podoba ;)

Dalej jest obiektem mojego zainteresowania - ale odsuniętym w czasie ...

Budżet przeznaczony na moje "kaprysy" zegarkowe niestety nie jest z gumy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania

1) czy SARX055 to wersja limitowana?

2) jaka była/jest jego cena sugerowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Ok $1k z JP, czyli musisz doliczyć opłaty (ok. 25%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na ten zegarek SARX055 wydaje mi się średnio udany. Za nieco większe pieniądze można już kupić GS (używane), a sporo taniej serię cocktail (nowe). Każdy z tych wyborów wydaje mi się lepszy.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ekonomicznego punktu widzenia zapewne masz rację

ALE który miłośnik zegarów kieruje się zdrowym rozsądkiem haha

to temat na koniec roku ale bardzo mi się podoba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na ten zegarek SARX055 wydaje mi się średnio udany. Za nieco większe pieniądze można już kupić GS (używane), a sporo taniej serię cocktail (nowe). Każdy z tych wyborów wydaje mi się lepszy.

Nie zgodzę się. Chyba, że „nieco” to dla Ciebie 3-4 klocki. No i to będzie prosty GS, jak ktoś chce Snowflake, to temu SARXu znacznie do niego bliżej (wizualnie) niż tym najtańszym GSom.

Jeśli natomiast chodzi o alternatywę w postaci Cocktail, to jednak poziom wykonania koperty, bransolety, tarczy nie jest 1-1. Plus w tym SARX masz Tytan z diashield. Ciężko spotkać w zegarku Tytan z takim wykończeniem. W zasadzie ten sam jest mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Chyba, że „nieco” to dla Ciebie 3-4 klocki. No i to będzie prosty GS, jak ktoś chce Snowflake, to temu SARXu znacznie do niego bliżej (wizualnie) niż tym najtańszym GSom.

Jeśli natomiast chodzi o alternatywę w postaci Cocktail, to jednak poziom wykonania koperty, bransolety, tarczy nie jest 1-1. Plus w tym SARX masz Tytan z diashield. Ciężko spotkać w zegarku Tytan z takim wykończeniem. W zasadzie ten sam jest mechanizm.

Nie miałem tych zegarków w rękach, więc pewnie masz rację. Staram się oglądać zegarki  w moich potencjalnych możliwościach finansowych. Co do GS, to jasne, że nie miałem najdroższych modeli. Za około 1k USD, na eBayu można kupić dobrze wyglądającą używkę. Na naszym bazarku jest cacko, ale cena 3x wyższa. Nie oglądam za często, bo wygląda wspaniale i przykra jest ta niemoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1k$ to chyba co najwyżej jakiś vintage, albo kwarc (przy czym o współczesnego kwarca w tej cenie raczej trudno, chyba, że pod pojęciem „ok. 1k$” rozumieć też 1,5k$. Automat, to jak sam zauważyłeś już znacznie więcej. Ktoś, kto rozważa zegarek do 4k pln za nową sztukę z reguły nie naciąga budżetu trzykrotnie i to na używkę, nieprawdaż? Innymi słowy, ten SARX jest IMO pozycjonowany ok. Idąc dalej - ja mam rację, a Ty nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, dobrze wyglądająca używka. Wszystko fajnie jak się tak pisze na luzaka, jak masz już wydać 4kzł (dla jednego to jak wyjście na piwo ale załóżmy, że trochę odkładałeś na zegarek) to zakup używanego zegarka w niewiadomym stanie to trochę jak gra w ruletkę. Jaką masz gwarancję, że koperta nie była picowana przed sprzedażą bo zegarek był obijany? Jakieś uszkodzenie mechanizmu - nagle okazuje się, że zakup zamienił się w "never ending story". Ja jak stałem przed zakupem SDGM to też mocno zastanawiałem się czy nie kupić vintage GS a raczej KS. Za "nieco" większe pieniądze rozumiem dołożenie 10-20% zakładanego budżetu a nie 400%.

 

Cocktail - oglądałem w TT, bardzo fajny zegarek ale sry - w/w SARXa można przyrównać do SDGM ( ta sama bransoleta, po fotach domyślam się, że szlify koperty też na tym samym albo porównywalnym poziomie) i po prostu cocktail nie ma podejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1k$ to chyba co najwyżej jakiś vintage, albo kwarc (przy czym o współczesnego kwarca w tej cenie raczej trudno, chyba, że pod pojęciem „ok. 1k$” rozumieć też 1,5k$. Automat, to jak sam zauważyłeś już znacznie więcej. Ktoś, kto rozważa zegarek do 4k pln za nową sztukę z reguły nie naciąga budżetu trzykrotnie i to na używkę, nieprawdaż? Innymi słowy, ten SARX jest IMO pozycjonowany ok. Idąc dalej - ja mam rację, a Ty nie

Trudno odmówić logiki Twojej argumentacji. Nie mniej nie wziąłeś pod uwagę dwóch czynników. Pierwszy - czy automat jest warunkiem koniecznym wyboru? Drugi - jakie dochody ma przyszły użytkownik? Nie można wykluczyć, że wydatek 4k zł, to taki max okupiony wieloletnimi wyrzeczeniami ;). Może np. jest w stanie odłożyć miesięcznie 2-3k zł (raczej nie jest to "kosmos" w PL) i pójść półkę wyżej. 

taa, dobrze wyglądająca używka. Wszystko fajnie jak się tak pisze na luzaka, jak masz już wydać 4kzł (dla jednego to jak wyjście na piwo ale załóżmy, że trochę odkładałeś na zegarek) to zakup używanego zegarka w niewiadomym stanie to trochę jak gra w ruletkę. Jaką masz gwarancję, że koperta nie była picowana przed sprzedażą bo zegarek był obijany? Jakieś uszkodzenie mechanizmu - nagle okazuje się, że zakup zamienił się w "never ending story". Ja jak stałem przed zakupem SDGM to też mocno zastanawiałem się czy nie kupić vintage GS a raczej KS. Za "nieco" większe pieniądze rozumiem dołożenie 10-20% zakładanego budżetu a nie 400%.

 

Cocktail - oglądałem w TT, bardzo fajny zegarek ale sry - w/w SARXa można przyrównać do SDGM ( ta sama bransoleta, po fotach domyślam się, że szlify koperty też na tym samym albo porównywalnym poziomie) i po prostu cocktail nie ma podejścia.

I z Tobą też się zgadzam w większości Twoich argumentów. Z dwoma (znowu!!) zastrzeżeniami. Nie kupuje się takich zegarków korespondencyjnie, ale raczej osobiście. Druga możliwość to zakup na Chrono24, tam masz prawo zwrotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałeś o eBayu - jeśli zegarek jest o 2tys km ode mnie - to niezła wycieczka  ;)  Wiadomo, można zaplanować przy okazji wczasy, tłumaczyć, że jedzie się przecież po spełnienie marzeń itd - tylko wtedy raz - doliczając koszty wyprawy do ceny zegarka robi się już "drogo", dwa - kto tak w ogóle robi?  ;)

 

Prawo zwrotu masz zawsze ale jeśli kupujesz zegarek za 4kzł chociaż wiesz, że powinien kosztować 7kzł i mentalnie nastawiasz się, że to shit ale może nie będzie tak duży i jednak zostanie - szkoda nerwów. 

Kupując vintage KS czy GS z Japonii - można lecieć po zegarek ale... myślę, że każdy sobie dopisze "ale". Inna sprawa - jakiś czas temu był tutaj podlinkowany obszerny materiał z czyjejś wyprawy do JP i wyszło jasno, że nawet będąc tam nie jest łatwo kupić oryginalne, dobrze utrzymane vintage KS/GS. W promocje typu "GS wart 30k do kupienia za 5k" nie wierzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.