Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Dla jednego seksowna jest ikebana, dla drugiego katana. Ja to ten drugi. Podniecające są nie tipsy, kwiatuszki i chmurki, tylko stal, węgiel i ropa naftowa. Nie króliczki, tylko woły;P


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jako, że dość często zerkam do tego działu, to postanowiłem się przywitać i przedstawić stosowne rekomendacje:)db1c9a90f9edf2fa10ac5de6e07ee8a6.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez SEWEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jako, że dość często zerkam do tego działu, to postanowiłem się przywitać i przedstawić stosowne rekomendacje:)

Co prawda do przedstawiania się jest inny dział, ale WITAJ :wub:

Wracając do meritum, zawsze podobały mi się bransolety " inżynier", bo tak się ona chyba nazywa :huh:

Czy ona ma maskownice (endlinki) bo jakoś na zdjęciu specjalnie nie widać ?

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda do przedstawiania się jest inny dział, ale WITAJ :wub:

Wracając do meritum, zawsze podobały mi się bransolety " inżynier", bo tak się ona chyba nazywa :huh:

Czy ona ma maskownice (endlinki) bo jakoś na zdjęciu specjalnie nie widać ?

W stosownym dziale przywitałem się kilka lat temu :)

Tak, to „inżynier” bez endlinków:) ale oka nie drażni, mego, przynajmniej :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosownym dziale przywitałem się kilka lat temu :)

Tak, to „inżynier” bez endlinków:) ale oka nie drażni, mego, przynajmniej :)

Sorry, nie zaglądałem w Twój profil. Zresztą, nieważne. :)

Jak nie sprawi Tobie to kłopotu to możesz pokazać w całej krasie omawiany zegarek. Przynajmniej będę mógł nasycić wzrok :ph34r:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że to taki baby tuna inż. leśnictwa :)55f89a7760404aa03046582352299d04.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że to taki baby tuna inż. leśnictwa :)

Jest super :P

Tę bransoletę dokupywałeś osobno ? Jeżeli tak, to  dużo dałeś ? :ph34r:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zegarek był na gumie, trochę nuda..inża kupiłem na naszym bazarku za niecałą setkę. Nie żałuję ani złotówki:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Jednak mam szczęście do Seiko. Stan po tygodniu. W dzień na łapie, noc leżakowanie

 

post-56849-0-14169200-1524140407_thumb.jpg

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje następne Seiko to na pewno będzie niebieskie Sumo..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez SEWEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... mój poczciwy gad skorupiak
choć na gorszym werku ma tak samo :)
/obok "atomowy" Ocek /2db3fd470f99411d44e4764a3a1708c6.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

Edit  ... bo tak mi się przypomniało ...

 

A tu testowa tabelka pomiarowa dla mojego "Seikacza"  na 6R27  (4Hz - 28800) zakupionego rok temu - wygrzebana z forum  ;)

( +/-  odchyłka na refleks palucha )

 

post-97299-0-04596200-1495152544_thumb.p

Edytowane przez Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego żółwika przygarnąłem i bardzo cieszy... :D

 

77ab63a489d8ff93med.jpg

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko brat wysłał zdjęcie nowego zegarka mierzony będzie w weekend majowy jak wrócę z delegacji na kilka dni. Wtedy też pojawią się lepsze zdjęcia to już drugi automat w tym roku, a dopiero zaczynam przygodę. Na razie zolwik black series i teraz presage. Meczy mnie jeszcze alpinist...i chyba czas szukać czegoś innego może jakas alpina lub zbierać na Longines

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Mierzyłem z tego typu tarczą, wybrałem jednak z promienistą.

 

 

Wysłane z mojego HTC

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze i nieostatnie Seiko, to mało oryginalny SARB017 Alpinist. Jak prawie wszyscy nie mogłem wyjść ze zdziwienia, że taki hit połączono z absolutnym jego zaprzeczeniem - koszmarnym paskiem. Jedynie kolorystyka OK, a reszta to jak w powiedzeniu dotyczącym rodziny, że wychodzi się z nią dobrze tylko na zdjęciu. Fakt, Alpinist z oryginalnym paskiem NA ZDJĘCIU wygląda OK, ale nosić się tego absolutnie nie da. Tym samym, jak większości jego użytkowników, pojawił się plan - co z tym zrobić. 

Ponieważ dla mnie jest to "zegarek leśniczego" dobrałem coś w tym klimacie. 

 

 

post-102388-0-86011500-1524313700_thumb.jpg

 

post-102388-0-95567400-1524313730_thumb.jpg

 

post-102388-0-00570400-1524313755_thumb.jpg

 

Zegarki Seiko mają jedną podstawową wadę, za dużo mi się ich podoba. To zmusza do bardzo trudnych wyborów, bo zawsze chęci więcej niż pieniędzy :( 

W kolejce czeka kilka, a który pierwszy? Sam nie wiem. Pewnie następna będzie Sportura Kinetic, po głowie chodzi jakiś Kinetic Novaka Djokovica, fajne są SARY079 i 081, to takie w miarę realne kierunki na  najbliższe miesiące. Gdzieś tam na dalekim horyzoncie czeka niestety Grand Seiko HiBeat - kusi taki na naszym bazarku, ale cena jak dla mnie poza zasięgiem. W tym ostatnim przypadku, żadne ADHD zegarkowe na nic się nie zda i jedynym rozwiązaniem pozostaje cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja już jakiś czas temu, mimo zegarkowego ADHD postanowiłem, że zostawię sobie jedno tylko SEIKO i jest nim właśnie ...Alpinist ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakiś czas temu, mimo zegarkowego ADHD postanowiłem, że zostawię sobie jedno tylko SEIKO i jest nim właśnie ...Alpinist ;-)

Obawiam się, że w przypadku Seiko są tylko dwie drogi, albo tylko Alpinist, albo "dużo za dużo" ;)

W Twoim przypadku rozsądek zwyciężył, jak widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzisiejszy wybór :-)

Obawiam się, że w przypadku Seiko są tylko dwie drogi, albo tylko Alpinist, albo "dużo za dużo" ;).

W Twoim przypadku rozsądek zwyciężył, jak widać.

 

Gdyby przyszło mi do głowy jeszcze jakieś Seiko, to póki co mogłaby to być tylko 5ka z linii SNK ;-)

post-34987-0-99567200-1524385292_thumb.jpg

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wybór :-)

Gdyby przyszło mi do głowy jeszcze jakieś Seiko, to póki co mogłaby to być tylko 5ka z linii SNK ;-)

SARB017 ma w swoim projekcie rodzaj geniuszu, można się w niego gapić bez końca. ;) Teraz to tylko dokupić białego i czerwonego i finito...(??) ;) Jakie SNK bierzesz pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w przypadku Seiko są tylko dwie drogi, albo tylko Alpinist, albo "dużo za dużo" ;).

W Twoim przypadku rozsądek zwyciężył, jak widać.

Eee tam, ja mam trzy sztuki, i szczerze mówiąc, jeśli chodzi o aktualne wypusty, to chyba jeszcze tylko SPB051 jest w polu zainteresowania. Pomijam GS.

Edit: w sumie to jeszcze Monstera bym spróbował, choć to w sumie też już nie jest aktualny wypust.

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SARB017 ma w swoim projekcie rodzaj geniuszu, można się w niego gapić bez końca. ;) Teraz to tylko dokupić białego i czerwonego i finito...(??) ;) Jakie SNK bierzesz pod uwagę?

 

Gdybym kupował, to takiego, jakiego sam kiedyś miałe, SNK803 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ja mam trzy sztuki, i szczerze mówiąc, jeśli chodzi o aktualne wypusty, to chyba jeszcze tylko SPB051 jest w polu zainteresowania. Pomijam GS oczywiście.

Wybacz pytanie początkującego, ale co jest powodem Twojego zainteresowania. Mechanizm jak w np. Alpiniście, wygląd podobny do innych nurków Seiko, ogólnie nie przeczę fajnie wygląda, ale co jest powodem jego ceny? Na Creations cena 1261 USD + opłaty daje około 5400 zł!! Pytanie absolutnie pozbawione złośliwości, czysta ciekawość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupował, to takiego, jakiego sam kiedyś miałe, SNK803 ;-)

Nie przeczę, że i coś w tym stylu planuję. Nie wiem jak Ty, ale ja w swoich kolekcjonerskich zapędach wytyczyłem ileś tam rodzajów zegarków, które będę stopniowo uzupełniał. Niestety niektóre podobają się, ale ich ceny są albo mocno ponad limit, albo absolutnie tylko dla milionerów. Jak dla większości zwykłych kolekcjonerów górną granicą możliwą do zrealizowania (za jakiś czas) wydaje się coś z Rolexów, ale na Pintereście można obejrzeć cudeńka zegarmistrzowskie - zegarki dla gwiazd sportu i szejków (nawet chyba "wzorowanych" nie ma :( ) .

Kupowanie podobnych to jednak ryzyko rozczarowania, pierwsze doświadczenie niekorzystne Pagani Design (TAG Caliber 5), padł po 2 tygodniach. Z kolei Parnis dużo lepiej, nawet po uzbieraniu właściwej kwoty na pierwowzór pozostanie w zbiorach jako mimo wszystko wzór solidności (także do noszenia na co dzień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.