Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz pytanie początkującego, ale co jest powodem Twojego zainteresowania. Mechanizm jak w np. Alpiniście, wygląd podobny do innych nurków Seiko, ogólnie nie przeczę fajnie wygląda, ale co jest powodem jego ceny? Na Creations cena 1261 USD + opłaty daje około 5400 zł!! Pytanie absolutnie pozbawione złośliwości, czysta ciekawość.

Nie obserwowałem ostatnio cen. Przy obecnej absolutnie nie brałbym jego zakupu pod uwagę, nawet patrząc na amazon (Ok. $1k). Dwa miesiące temu można było ten zegarek wyrwać w SG w cenie ok. 2,5k pln. 3k pln jest też ceną do przyjęcia. Dlaczego? Bardzo ciekawy design, nawiązujący do klasyki, świetna koperta, piękne szlify, wypukły szafir z AR, zdaje się diashield też ma. A 6r15 to świetny mechanizm. W skrócie dlatego. Ale jak pisałem, za circa 3k, nie ponad 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem wszyscy co go mieli nie sprzedali dość szybko? Mi ta koperta wygląda na mało wygodną.. Aczkolwiek ładną, zwłaszcza z bransoletą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co się dzieje z podażą SPB051, bo u Cerbińskiego zrobił mu się status "niedostępny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edit: w sumie to jeszcze Monstera bym spróbował, choć to w sumie też już nie jest aktualny wypust.

Nie miałeś jeszcze Monstera


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale nie

W ogóle jedyne Seiko, jakie miałem i nie zostało ze mną, to vintageowy Żółw. Do dziś żałuję, że się go pozbyłem, ale potrzebowałem gotówki, a Żółwik był najłatwiejszy do upłynnienia

Edytowane przez rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie konieczne spróbuj.

Ma tyle charakteru, że dla kilku wystarczyłoby.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem wszyscy co go mieli nie sprzedali dość szybko? Mi ta koperta wygląda na mało wygodną.. Aczkolwiek ładną, zwłaszcza z bransoletą :)

 

Wszyscy jak wszyscy, ja swojego 051 zamieniłem na 053 i jestem bardzo zadowolony, co do wygody jak dla mnie koronka powinna być na 4 reszta super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Spróbuję, jak tylko trafi się coś w przyzwoitej cenie. W sumie nawet bez różnicy - czarny czy pomarańcza, ale musi być w komplecie z kajdanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos żółwia na kajdanie.

 

gallery_102924_3503_2555773.jpeg

 

 

Z delikatną modyfikacją.

 

gallery_102924_3503_444099.jpeg

Edytowane przez noktoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś z Was takiego kinetika? Szukałem taniego pepsi i znalazłem. Oczywiście nieprodukowany, takie to zezowate szczęście :Da473ffa5162a325c3c23476ce9117b57.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczęściarz mam podobnie - rozważam zakup „pepsi”, póki co, lekko się miotam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez SEWEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz mam podobnie - rozważam zakup „pepsi”, póki co, lekko się miotam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Znalazłem model w internecie na zdjęciach a nie egzemplarz dla siebie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem model w internecie na zdjęciach a nie egzemplarz dla siebie :(

Kolega SEWEN chciał być miły i nie "poczuł" właściwej treści Twojego przekazu. Ja ostatnio trafiłem na Seiko nurki po modyfikacjach. Niektóre z nich spodobały mi się, może znajdziesz jakąś fajną modyfikację dla siebie?

O ile nie jesteś hardkorowym użytkownikiem nienawidzącym wszelkich przeróbek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega SEWEN chciał być miły i nie "poczuł" właściwej treści Twojego przekazu. Ja ostatnio trafiłem na Seiko nurki po modyfikacjach. Niektóre z nich spodobały mi się, może znajdziesz jakąś fajną modyfikację dla siebie?

O ile nie jesteś hardkorowym użytkownikiem nienawidzącym wszelkich przeróbek. :)

Dotąd może jeden, dwa mody skx mi się spodobały, więc chyba nie jestem wielkim fanem tuningu. Patrząc to tym co znajduję i mi się podoba to wygląda na to że wszystkie fajne modele to już były ;)

 

To nikt nie ma tego kwarcyka wyżej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotąd może jeden, dwa mody skx mi się spodobały, więc chyba nie jestem wielkim fanem tuningu. Patrząc to tym co znajduję i mi się podoba to wygląda na to że wszystkie fajne modele to już były ;)

 

To nikt nie ma tego kwarcyka wyżej? :)

Jeżeli zależy Ci konkretnie tylko na zaprezentowanym modelu, a nie zdołasz go kupić, to przecież specjaliści od modyfikacji mogą zamienić cyferblat i wskazówki w jakimś dostępnym egzemplarzu, bezel pepsi to żaden problem z dostępnością i... marzenie spełnione. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie załapałem.. a „zezowate szczęście” powinno mi dać do myślenia.. no cóż, zatem szukamy!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pepsi z ciekawości i sprzedałem w 24h od zakupu. 07 bardziej mi podchodzi. Może wrócę kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tarcza jednak granatowa :)

 

Zawsze myślałem że jest czarna i różnią się tylko bezelem. A ten niebieski na bezelu to jaki jest w rzeczywistości? Tu raz ciemny a raz prawie czarny..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bardzo ciemny granat.

Jak jest mniej światła to wygląda jak czarny.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze myślałem że jest czarna i różnią się tylko bezelem. A ten niebieski na bezelu to jaki jest w rzeczywistości? Tu raz ciemny a raz prawie czarny..?

11540908_LRM_EXPORT_20180412_173340.jpg

 

11540909_LRM_EXPORT_20180412_173242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak światło padnie albo jak kto ma monitor skalibrowany i jak przy suwakach podczas obróbki podłubie. :)

 

Masz dla porównania jeszcze tak i dodatkowo konfrontację z Rayem. 

 

41675237251_127d19f682_b.jpg

 

41675285171_3ed8c0bd2b_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brz o, no na tym dolnym wyszło fajnie. Naoglądałem się starych spłowiałych, z takim fajnym odcieniem niebieskiego, to mi teraz wszystkie za ciemne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.