Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4578 odpowiedzi w tym temacie

#1 eye_lip

eye_lip

JFS

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 9602 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 15:53

Tutaj możemy podyskutować o naszych preferencjach muzycznych. Jaką muzykę lubicie, czego aktualnie sluchacie, i czyj głos sprawia, że serce mocniej bije. Zapraszam!
  • 0

#2 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7535 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 15:56

Pink Floyd , Alan Parsons Project , Dire Straits ,Kraftwerk, itd
  • 0

#3 eye_lip

eye_lip

JFS

• 9602 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 16:03

Pink Floyd , Kraftwerk, itd

Też bardzo lubię, choć nie znam wielu utworów. Poza tym lubię - to będzie ułamek np. Dilated Peoples, J5, EPMD, Talib Kweli, Common, Alkaholiks, Redman i kupę innych z tego sortu. Poza tym jakiś jazzik, czasami dobre techno( nie tam jakieś wiejskie umc-umc) i z mocniejszych np. Rage Against the Machine, The Doors.....długo by wymieniać.
  • 0

#4 tessio

tessio

Crime Family Associates

• Użytkownik
  • 4287 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 16:18

Terror Squad, Sniper, IAM, NTM, Orishas / fajna kubańska nuta / i wiele innych w tym klimacie . Klasyką też nie pogardzę... Doors`ami :( czy... Frankiem Kimono, ten kawałek "Pola Monola" i "King Bruce Lee karate mistrz" wymiata :( :wink: Można by długo wymieniać...
  • 0

#5 rip

rip

End User

• Użytkownik
  • 2469 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 17:03

Pink Floyd - The Dak Side Of The Moon

Moja pierwsza plyta..... :roll:

Mam tyle plyt, ze nie sposob wszystkiego wymienic.
  • 0

#6 chorrigan

chorrigan
  • Użytkownik
  • 192 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 17:29

Pink Floyd piekna rzecz, Wychowałem sie na tej muzyce.
A teraz Bobby McFerrin, Chick Corea, John Coltrain, Herbie Hancock i wiele wiele innych!
i Bach(J.S.) Mozart, Monteverdi, Palestrina, Handel i dużo jeszcze wielkich kompozytorów
Niegradzę piwnicą bod baranami, Zauchą, i najleprzym na świecie kabaretem starszych panów oczywiście!!
pozdrawiam wszystkich wielbicieli "dobrej" muzyki!!
  • 0

#7 MRT77

MRT77
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 18:57

wszystko z zakresu "czarnych rytmow", ostatnio z naciskiem na spokojniesze utwory Eryki Badu, Alicii Keys itp Wiecie - sesja,czas skupienia, trzeba czyms ukoic skolatane nerwy :(
ale cos z serii klasyki rocka albo jakis smooth jazz tez czasem zaogosci na playliscie winampa
  • 0

#8 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2006 - 20:15

Ja mam wzmacniacz, który jest bezlitosny dla źle nagranych płyt. Dlatego wybieram płyty wydane przez wytwórnie audiofilskie takie jak Naim, Telarc czy Chesky Records. Najczęściej słucham jazzu, klasyki: Miles Davis, John Coltrane, Pat Metheny, George Coleman, Jim Hall, Vernon Reid, Marcus Miller, Cassandra Wilson, Diana Krall, Mark Stern, S.Rachaninoff, V.Horovitz, G.Carmignola itd.. Jeżeli chodzi o rock to Jimi Hendrix, Nirvana, Alice In Chains, Pearl Jam, (czasami) Metallica, Guns N' Roses, Foo Fighters, Marylin Manson itp.. Muzyki rockowej słucham jednak sporadycznie i to bardziej przez sentyment do dawnych czasów. A z ostrzejszych rzeczy to Slayer, Carcass, Napalm Death, Cannibal Corpse, Beherit, Sarcofago, Death, Massacre, Vader, Messiah, Sepultura, Soulfly itp. :twisted:... ale też sporadycznie.
  • 0

#9 Marekp

Marekp
  • Użytkownik
  • 266 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 20:50

No cóż rock + trochę bluesa jak blues to oczywiścieDŻEM w końcu to kapela z mojego miasta. Pamiętam czasy , kiedy przyszli nad nasze jezioro, napili się piwa, rozłożyli graty i........ zagrali wspaniale, nie było nawet żadnych reklam a ludzie sie zbiegli. Mogłem stać w odległości 2 metrów od śpiewającego Ryśka, a teraz nie można sie do nich dopchać.
Wiecież że organizowany jest u nas coroczny koncert "Ku przestrodze?" fajna sprawa- polecam. No a jeśli chodzi o rock to raczej pojedyncze utwory różnych wykonawców. Np "Dziewczyna o perłowych włosach" OMEGI, więcej słucham tylko ACCEPT, DEEP PURPLE, JUDAS PRIEST i ACpiorunDC :(
  • 0

#10 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2006 - 20:55

Moje rekomendacje:

- Chris Botti
- Gotan Project
- składanki "essential chill out"
- między nami cafe 3
- Budda and Bonsai

Kupcie te płyty a gwarantuję, będzie się wam podobać. Poza tymi na górze lubię:

-leftfield
- kubańska muza
- wszystkie budda bary i inne azjatyckie klimaty
- różne bluesy (mam składanki)
- massive attack
  • 0

#11 jazzband

jazzband
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 20:56

J.S. Bach
  • 0

#12 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2006 - 20:56

i nalepa - absolutnie genialne bluesy. nie wiem dlaczego nie mają światowej sławy.
  • 0

#13 Gość__*

Gość__*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2006 - 21:55

Rekomendujemy płyty :?: :), super. Oto moje trzy najważniejsze perły...

804918as.jpg
Sergei Rachmaninoff
A Window in Time:
Sergei Rachmaninoff performs Bach, Chopin, Mendelssohn,
Paderewski, Schubert, Tchaikovsky, and others

804896pz.jpg
Sergei Rachmaninoff
A Window In Time:
Rachmaninoff

sterncarter2386hh.jpg
Four Generations Of Miles
  • 0

#14 grzesiek

grzesiek
  • Użytkownik
  • 4099 postów

Napisano 31 styczeń 2006 - 22:07

Blood Sweet & Tears
Budgie
James Brown
Metallica
Queen
Wishbone Ash
System of a Down (sąsiedzi lubią :wink: )
The Rolling Stones
U2
The Cranberries
Składanka "I feel good"
Hair - soundtrack

I wiele innych w tych klimatach. Pogranicze rocka, bluesa i jazzu. Raczej starocia.
  • 0

#15 eye_lip

eye_lip

JFS

• 9602 postów

Napisano 01 luty 2006 - 09:22

wszystko z zakresu "czarnych rytmow", ostatnio z naciskiem na spokojniesze utwory Eryki Badu, Alicii Keys itp Wiecie - sesja,czas skupienia, trzeba czyms ukoic skolatane nerwy :)
ale cos z serii klasyki rocka albo jakis smooth jazz tez czasem zaogosci na playliscie winampa

Polecam także z chilloutowych klimatów: India Arie, Angie Stone oraz Cinematic Orchestra i (nieistniejacy już chyba) niesamowity zespół Antipop Consortium.
  • 0

#16 neuro

neuro
  • Użytkownik
  • 3006 postów

Napisano 04 luty 2006 - 21:55

NEUROSIS :twisted: ; DEAD CAN DANCE; MYLENE FARMER; EVERYTHING BUT THE GIRL; MASSIVE ATTACK; DELERIUM.... to te najważniejsze.... :(
  • 0

#17 otho

otho

:::

• Użytkownik
  • 3985 postów

Napisano 04 luty 2006 - 22:09

Te, co neuro (+ cała dawna 'stajnia' 4AD) + Rammstein, Wagner, Mozart, Hancock, Marilyn Manson i ..................................... dużo innych.
  • 0

#18 Gość_yarhard_*

Gość_yarhard_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2006 - 12:41

ciezki temat. mozna by wymieniac i wymieniac. wiele z tych, ktore juz wymieniliscie, a oprocz tego m.in.: Barry Adamson, Audioslave, Cure, Garbage, Kyuss, Morphine, Queens of the Stone Age, Tool, Perfect Circle, Spiritual Beggars, Us3, Godsmack, Lee Hooker, wiele soundtrackow and many many more. To te, do ktorech najczesciej powracam.
  • 0

#19 Klod100

Klod100
  • Stowarzyszenie
  • Moderator
  • 4522 postów

Napisano 05 luty 2006 - 13:42

U mnie Perer Gabriel, od 4 zaczeła się moja edukacja muzyczna i do tej pody to dla mnie nr 1.

Potem genialne koncerty fortepianowe Keith-a Jarreta i ostatnio coraz częściej Możdżer.
  • 0

#20 eye_lip

eye_lip

JFS

• 9602 postów

Napisano 05 luty 2006 - 14:53

No a w piątek w Warszawie w Sali Kongresowej występowała miss Grace Jones. Ja niestety nie byłem i podejrzewam, że nikt z kolegów też, bo pewnie by się pochwalili.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

fidelio