Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Sopockie Antyki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
449 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_forest11_*

Gość_forest11_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2009 - 21:39

A ten kolega z Sopockich Antyków to poważny sprzedawca, bo mam upatrzony u niego zegarek. Kupował ktoś z Was zegarek u tego kolesia? Proszę o szybką odpowiedz ponieważ kończy się aukcja:)) Z góry dziękuje
  • 0

#2 Krystian

Krystian
  • Użytkownik
  • 6462 postów

Napisano 25 listopad 2009 - 22:15

Nie kupowałem, ale napisz o którą konkretnie Tobie aukcję chodzi to może ktoś podpowie co może być nie tak z danym zegarkiem.
  • 0

#3 tctf

tctf
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 08:02

Ale mnie teraz rozbawiłeś " poważny sprzedawca "!!! Żenada i śmiech ściąga jakieś starocia poleruje i wypycha pod szyldem niby firmy.Zwróć uwagę na jego opisy - masło maślane ,używa określeń których z pewnością sam nie rozumie ( kompilacja )z pewnością nie kupi u niego znawca zegarków tylko leszcz ..Sprawdź link : http://allegro.onet....1423299400.html
14kt?? 18kt i jeszcze korekta do opisu na dole -błazenada a co przedstawiają fotki widać!! i to wyświechtane pudełeczko do wszystkich fotek a zegarek zawinięty w papier wysyła :-)
  • 0

#4 Bujan50

Bujan50
  • Użytkownik
  • 371 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 09:19

Studiujesz archeologię?
  • 0

#5 Gość_kaido2_*

Gość_kaido2_*
  • Gość

Napisano 29 styczeń 2011 - 13:37

Mysle ze kazda informacja na temat tego sprzedawcy sie przyda, nawet po 2 latach od ostygniecia kotleta. Gosciu niezle mydli na tej akucji:

http://allegro.onet....1423299400.html

wypisujac do tego bzdury.Tarcza w tym zegarku oczywiscie ze jest nieoryginalna.Omegi w tym okresie(1905) mialy sygnowane tarcze.
Doklejam watek w ktorym ten allegrowy sprzedawca sie udzielal:

http://zegarkiclub.p.../page__hl__cyma

Użytkownik kaido2 edytował ten post 29 styczeń 2011 - 13:40

• 0

#6 Bujan50

Bujan50
  • Użytkownik
  • 371 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 13:55

Mysle ze kazda informacja na temat tego sprzedawcy sie przyda, nawet po 2 latach od ostygniecia kotleta. Gosciu niezle mydli na tej akucji:http://allegro.onet.pl/omega-lite-zloto-14k-a-d-1905-idealna-inwestycja-i1423299400.htmlwypisujac do tego bzdury.Tarcza w tym zegarku oczywiscie ze jest nieoryginalna.Omegi w tym okresie(1905) mialy sygnowane tarcze. Doklejam watek w ktorym ten allegrowy sprzedawca sie udzielal:http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47737-cyma/page__hl__cyma

Zwracam honor,nie pomyślałem i napisałem.
  • 0

#7 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 17:49

jesli chodzi o tego od antyków to hipokryta sądz czytając (o mnie)
stylizuje sie na kogoś kto ma pojecie i renome którą sam sobie nadał .
zegarki są prze polerowane i do tego zdjecia poddane ordynarnej obróbce .
jednak to sprzedawca sprzedaje co mu do reki wpadnie czasami ma fajne zegarki ale za drogie zdecydowanie.
najlepiej sie wypowiedzieć o konkretnym zegarku.
  • 0

#8 Sopockie_Antyki

Sopockie_Antyki
  • Nowy Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 05 luty 2011 - 00:37

Ale mnie teraz rozbawiłeś " poważny sprzedawca "!!! Żenada i śmiech ściąga jakieś starocia poleruje i wypycha pod szyldem niby firmy.Zwróć uwagę na jego opisy - masło maślane ,używa określeń których z pewnością sam nie rozumie ( kompilacja )z pewnością nie kupi u niego znawca zegarków tylko leszcz ..Sprawdź link : http://allegro.onet....1423299400.html
14kt?? 18kt i jeszcze korekta do opisu na dole -błazenada a co przedstawiają fotki widać!! i to wyświechtane pudełeczko do wszystkich fotek a zegarek zawinięty w papier wysyła :-)

Kolego "tctf":
- sam usiłujesz sprzedawać zegarki na Allegro. Robisz to, nota bene, nie wykazując przychodu osiaganego z tego tytułu Urzędowi Skarbowemu czym narażasz (m.in) swoich klientów na poważne ryzyko grzywny;
- twoje powyższe wypowiedzi na nasz temat wypełniają wszystkie znamiona czynu opisanego w par.1 oraz par.2 Art. 212 KK ("Pomówienie"). Miej świadomość, że dalsza ich publikacja w tej formie wiązać się może z wystąpieniem przez nas na drogę sądową.

Pozdrawiamy,
Sopockie Antyki

P.S. brak umiejętności składania w całość wyrazów trzysylabowych i dłuższych ("komplikacja" odczytana przez Ciebie jako "kompilacja") raczej nie zostanie potraktowana jako okoliczność łagodząca ;)

Użytkownik Sopockie_Antyki edytował ten post 05 luty 2011 - 00:47

• 0

#9 ruf

ruf
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 05 luty 2011 - 01:05

Kolego "tctf":
- sam usiłujesz sprzedawać zegarki na Allegro. Robisz to, nota bene, nie wykazując przychodu osiaganego z tego tytułu Urzędowi Skarbowemu czym narażasz (m.in) swoich klientów na poważne ryzyko grzywny;
- twoje powyższe wypowiedzi na nasz temat wypełniają wszystkie znamiona czynu opisanego w par.1 oraz par.2 Art. 212 KK ("Pomówienie"). Miej świadomość, że dalsza ich publikacja w tej formie wiązać się może z wystąpieniem przez nas na drogę sądową.

Pozdrawiamy,
Sopockie Antyki

P.S. brak umiejętności składania w całość wyrazów trzysylabowych i dłuższych ("komplikacja" odczytana przez Ciebie jako "kompilacja") raczej nie zostanie potraktowana jako okoliczność łagodząca ;)

ulalala, ostro B)
  • 0

#10 Gość_kaido2_*

Gość_kaido2_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2011 - 12:55

Jezeli juz chodzi o ta komplikacje to zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowiacie jaka komplikacja jest w tym zegarku?

http://allegro.onet....1423299400.html

Cyt z aukcji:
"komplikacją dolnego sekundnika"

Hmmm...Jezeli chodzi o subsekunde to ta "komplikacja" polega na przedluzeniu czopa kola posredniego(inaczej zwanego sekundowym) i nabiciu na ten czop wskazowki, a wiec zadna komplikacja :(

O komplikacjach mozna mowic w bardziej zaawansowanych mechanizmach a nie prostych mechanizmach 15-to kamieniowych z wychytem szwajcarskim.
  • 0

#11 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 05 luty 2011 - 18:21

mi to sie wydaje ze Panu S.P chodziło o kombinacje dolnego sekundnika :( :( :)

poza tym twardy gość :)
  • 0

#12 Deruteze

Deruteze
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 05 luty 2011 - 19:44

:( Zaciekawiony dyskusją i sprowokowany postanowiłem przeanalizować sytuacje i tak?.
Nie chciałbym być odebrany jako adwokat gościa o nazwie konta "tctf" ale:
Po pierwsze gość o nazwie konta ? Sopockie_Antyki? pisze ?? Kolego "tctf":

Pozdrawiamy,
Sopockie Antyki?
Moje pytanie skąd ta pewność kim jest ów "tctf" oraz, że sprzedaje lub usiłuje sprzedawać on zegarki na allegro i robi to w sposób nielegalny-nie zgodnie z prawem?
Odpowiedź jest bardzo ważna ponieważ taki wpis posiada wszelkie cechy znamion przestępstwa w myśl artykułu o pomówieniu! Jeśli okazałoby się, że "tctf" nie usiłuje sprzedawać zegarków na allegro i nie łamie prawa.
Po drugie zaciekawiony wszedłem w profil Wasz na allegro i znalazłem dwie negatywne oceny. Autor ryba-66 ?Transakcia nie doszła do skutku . Przedmiot niezgodny z opoisem ! Trwale uszkodzony/ w opisie ,że w doskonałym stanie oh i ah!!!/ Sprzedawca składał wiele deklaracji z ani jednej się nie wywiązał.Bardzo zły kontakt! Szczerze nie polecam!!!!!!!!!!!?
Drugi autor mops64 ?Zegarek stanął po kilku godzinach - okazało się, że był tak "zdrutowany" aby pochodził parę dni. 4 dni później w odpowiedzi na maile zaproponowano mi naprawę u tego samego "fachowca" a po odmowie oskarżono o oszustwo. Nie polecam.?
Jak rozumiem tym osobom nie zostało zarzucone przestępstwo w myśl artykuł wyżej wymienionych? Wszak wypowiedzi te mieszczą się w granicach swobodnej dyskusji i krytyki, którą gwarantuje nam Konstytucja! Czytaj analogicznie do wypowiedzi autora ?tctf".
Po trzecie bardzo proszę pokazać-wskazać mi gdzie owe przestępstwa miało miejsce. Bardzo mnie to interesuje.
Na koniec obu adwersarzom proponuję więcej zdrowego rozsądku i w myśl ideologii głoszonej przez Dobrego Wojak Szwejka gdzie na ?? wszystko jest dobra lewatywa?? wzięli głębszy oddech?.
pozdrawiam :(
  • 0

#13 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 05 luty 2011 - 23:30

wydaje mi sie że ta aukcja mówi wszystko o rzetelności Pana S.P.
http://allegro.onet....1445162416.html
  • 0

#14 Gość_kaido2_*

Gość_kaido2_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2011 - 12:08

:D

Nie wypada napisac ze zostal swietnie zmontowany specjalnie na sprzedaz u znajomego fachmana dlatego:

"Oferowany egzemplarz zachowany jest w świetnym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, ceniony za nadzwyczajną trwałość i precyzję chodu mechanizm OMEGA kaliber 285 z naciągiem manualnym oraz komplikacją centralnego sekundnika. "

Mydliny z komplikacjami i ze standardowym wolem roboczym c.285 zwanym tutaj dzielem zegarmistrzowskim.

A te wskazowki? ;) Po prostu mistrzostwo.
  • 0

#15 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 06 luty 2011 - 15:42

Dobre fotki i bajer w opisach to podstawa sukcesów na Allegro i innych portalach aukcyjnych ;)
  • 0

#16 zbyszke

zbyszke

Maly zuczek

• Użytkownik
  • 3104 postów

Napisano 06 luty 2011 - 16:03

:D

Nie wypada napisac ze zostal swietnie zmontowany specjalnie na sprzedaz u znajomego fachmana dlatego:

"Oferowany egzemplarz zachowany jest w świetnym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, ceniony za nadzwyczajną trwałość i precyzję chodu mechanizm OMEGA kaliber 285 z naciągiem manualnym oraz komplikacją centralnego sekundnika. "

Mydliny z komplikacjami i ze standardowym wolem roboczym c.285 zwanym tutaj dzielem zegarmistrzowskim.

A te wskazowki? ;) Po prostu mistrzostwo.

No, patrzac na to z innej strony to centralna sekunda jest komplikacja, w stosunku do subsekundy, gdzie jak piszesz: Hmmm...Jezeli chodzi o subsekunde to ta "komplikacja" polega na przedluzeniu czopa kola posredniego(inaczej zwanego sekundowym) i nabiciu na ten czop wskazowki, a wiec zadna komplikacja. A tutaj Omega dolozyla caly mostek :D , wiec przy duzej dobrej woli mozna to uznac za komplikacje, chociaz, zgadzam sie, brzmi smiesznie.

Co do mechanizmu 30-milimetrowego - moze on nie jest dzielem sztuki estetycznie, ale wybitnym dzielem mechaniki na pewno - dla mnie slowa "wol roboczy" i "będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, ceniony za nadzwyczajną trwałość i precyzję chodu mechanizm" to jest to samo, tylko w drugim przypadku duzo bardziej kwieciscie :D . Swietna rzecza przy kupnie takiego zegarka jest to, ze praktycznie na pewno pochodzi dlugie lata, i to dosc dokladnie, a i naprawic sie da bez problemu. Kupno natomiast np. automatu "vintage" z datownikiem, to niezaleznie od marki zawsze dreszczyk niepewnosci - czy wszystko dziala jak powinno, i jak dlugo podziala. A czym wiecej komplikacji (takich troche bardziej powaznych jak pelny kalendarz z faza ksiezyca czy stoper) tym dreszczyk niepewnosci wiekszy.
  • 0

#17 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9799 postów

Napisano 06 luty 2011 - 16:35

No, patrzac na to z innej strony to centralna sekunda jest komplikacja, w stosunku do subsekundy, gdzie jak piszesz: Hmmm...Jezeli chodzi o subsekunde to ta "komplikacja" polega na przedluzeniu czopa kola posredniego(inaczej zwanego sekundowym) i nabiciu na ten czop wskazowki, a wiec zadna komplikacja. A tutaj Omega dolozyla caly mostek :D , wiec przy duzej dobrej woli mozna to uznac za komplikacje, chociaz, zgadzam sie, brzmi smiesznie.

Standardowo zegarek posiada funkcą pokazywania miejscowego czasu i tutaj sekundnik się w tym pojęciu absolutnie mieści, a komplikacją w zegarku przyjęło się nazywać każdą dodaną funkcję poza zwyczajnym pokazywaniem czasu.

Co do mechanizmu 30-milimetrowego [...]

Czyli srutututu... ;)
  • 0

#18 Gość_kaido2_*

Gość_kaido2_*
  • Gość

Napisano 06 luty 2011 - 22:08

No, patrzac na to z innej strony to centralna sekunda jest komplikacja, w stosunku do subsekundy, gdzie jak piszesz: Hmmm...Jezeli chodzi o subsekunde to ta "komplikacja" polega na przedluzeniu czopa kola posredniego(inaczej zwanego sekundowym) i nabiciu na ten czop wskazowki, a wiec zadna komplikacja. A tutaj Omega dolozyla caly mostek :) , wiec przy duzej dobrej woli mozna to uznac za komplikacje, chociaz, zgadzam sie, brzmi smiesznie.

Komplikacja centralnej sekundy tez smiesznie i wyimaginowanie brzmi co czesto ten sprzedawca wypisuje na swoich aukcjach.Nie ma czegos takiego , poniewaz nie jest to zadna komplikacja, a dodanie dodatkowego przelozenia celem umieszczenia centralnie sekundnika.Co innego werk ze stoperem i tak, to juz jest mechanizm z komplikacja.Byc moze dla tegoz sprzedawcy przedluzenie czopa na kole posrednim i umiesczenie wskazowki sekundowej wydaje sie na tyle skomplikowanym przedsiewzieciem technicznym iz pisze ze to komplikacja.Jedyne co mozna z tego wszystkiego wywnioskowac to to iz ow czlowiek nie ma pojecia o czym pisze w swoich opisach.

Standardowo zegarek posiada funkcą pokazywania miejscowego czasu i tutaj sekundnik się w tym pojęciu absolutnie mieści, a komplikacją w zegarku przyjęło się nazywać każdą dodaną funkcję poza zwyczajnym pokazywaniem czasu.

Wlasnie.

Co do mechanizmu 30-milimetrowego - moze on nie jest dzielem sztuki estetycznie, ale wybitnym dzielem mechaniki na pewno ....

A coz jest tam takiego wybitnego co np wyroznia ten mechanizm z posrod innych z centralna sekunda?Osmielil bym sie nawet napisac iz rozwiazanie centralnej sekundy w tym 285 jak na lata 60-te jest juz przestarzale, a ze werk sprawdzal sie jako wol roboczy to dlatego mozna bylo go produkowac i montowac do zegarkow nie zmieniajac lini produkcyjnej co wiaze sie z niemalymi kosztami .

Użytkownik kaido2 edytował ten post 06 luty 2011 - 22:18

• 0

#19 leon

leon
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 14:14

Panowie podłącze się do tematu kupiłem nie wiem czy szczęśliwie czy też nie taki zegarek u powyższego użytkownika allegro ocencie czy było warto cena 750 zł

Przedmiotem aukcji jest unikatowa damska OMEGA z 1958 roku. Oferowany egzemplarz zachowany jest w rewelacyjnym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej mechanizm OMEGA kaliber 482 z naciągiem manualnym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka mleczno - kremowa, w pięknym, widocznym na zdjęciach stanie z "wysokimi", pokrytymi żółtym złotem indeksami sygnowana ?OMEGA? oraz ?SWISS MADE? u dołu. Wskazówki oryginalne, złote, typu "lancet". Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa złocona grubą warstwą żołtego złota wykończona efektownym szlifem lustrzanym, sygnowana i numerowana. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 18mm, bez koronki 17mm, wysokość z uszami 25mm a grubość ze szkłem 7,5mm !!! Dekiel oryginalny, wciskany, sygnowany i numerowany, złocony żółtym złotem. Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności. Zapraszamy do licytacji - AUKCJA BEZ CENY MINIMALNEJ - taka okazja szybko się nie powtórzy !!!

Proszę o informację żebym nie umoczył:-(

Dziękuję i pozdrawiam

Załączone miniatury

• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 2.jpg

• 0

#20 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 1726 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 15:26

Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej mechanizm OMEGA kaliber 482 z naciągiem manualnym.

:)
Zegarek oryginalny. Koktajlowa Omega. Co do ceny nie wypowiadam się bo moim zdaniem zegarek tyle jest wart ile ktoś za niego zaoferuje. Dzisiaj 500 jutro 1500zł ;)
Opis mechanizmu mocno przesadzony :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych