Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Aukcje Allegro wyłącznie w opcji "kup teraz"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16783 odpowiedzi w tym temacie

#16461 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 20:11

Taki Wostok kieszonkowy napotkałem. Wydaje mi się, że to okazja dla kogoś, kogo szczególnie interesują kieszonki.

Dobrze by było, gdyby zerknął na to i ewentualnie zweryfikował któryś z  bardziej doświadczonych i  kompetentnych kolegów.

No bo zegarek wygląda tak "bardzo nowo"..

https://www.olx.pl/o...html#aad2f11f01

Zegarek jest ok. Zresztą jak daleko pamięcią sięgam to Andrzej bardzo uczciwie zegarki sprzedaje. :) Jest u nas na forum choć chyba rzadko zagląda. W każdym razie mogę polecić sprzedawcę. A jego paski handmade... :wub:

• 0

#16462 Mechan

Mechan
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 23:08

Żeby jeszcze ta piękna tarcza była w zegarku naręcznym, bo na razie one skupiają moją uwagę, ...ech. Więc jeśli komuś się obiekt podoba, nie bez powodu post jest w dziale zawiadomień całej społeczności  o ciekawych okazjach:)

Dzięki Krzysztof za wyjaśnienie, zarówno co do konkretnego zegarka jak i p. Andrzeja. Na jego profil na olx natrafiłem ze 2 mce temu, zrobił na mnie pozytywne wrażenie na tle przeważających olx-owych standardów zegarkowych. Popatruję czasem. Nawet do jednego z Wostoków się przymierzałem, nie byłem pewny itp. aż zegarek znikł;)

• 0

#16463 Krokodyl Tik-Tak

Krokodyl Tik-Tak
  • Użytkownik
  • 881 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:59

Kirow jest okej. Koperta, jest oryginalna (późniejsze Poljoty miały dekle o mniejszej średnicy i inaczej się je otwierało), tarcza - też mam mocniejszy nadruk na swoim. A żłobienia indeksów były przeróżne. Jeśli są produkowane współcześnie repliki i to jedna z nich, to szanuję za dbałość o szczegóły.

Załączone miniatury

• 25319810_2286946604665007_1925450165_o.jpg

• 0

#16464 rysqut

rysqut
  • Użytkownik
  • 1889 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 17:46

Rakieta z kamienną tarczą
https://allegro.pl/r...29.html#thumb/7
  • 0

#16465 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 18:51

Niepojęte że jeszcze wciąż jest do kupienia. :o  Powiedzieć że cena promocyjna to nic nie powiedzieć ;)

Użytkownik kchrapek edytował ten post 03 sierpień 2018 - 19:15

• 1

#16466 franki72

franki72
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 19:05

Gdyby nie zawirowania zawodowe, to by jej nie było przy pierwszym wyświetleniu  :(

• 0

#16467 13mar68

13mar68
  • Użytkownik
  • 698 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 20:01

Cena bardziej niż atrakcyjna, ale mam już takie trzy... I jeden bardzo podobny. Dziwne , że jeszcze jest.
Edit: już nie ma

Użytkownik 13mar68 edytował ten post 03 sierpień 2018 - 20:02

• 0

#16468 rysqut

rysqut
  • Użytkownik
  • 1889 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 20:11

Ostatnia jaką widziałem w Polsce poszła za 350
  • 0

#16469 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 957 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 22:00

Widocznie ceny zegarków w lecie spadają, a ta nie spadła zbyt nisko. ;)

Opis nie podkreśla tej ważnej cechy zegarka, że to kamień, dlatego ludzie się nie łapią na ten zegarek. Czasami dobrze jak opis jest lakoniczny - w tym zegarku powinno to być dosadnie podkreślone.

A co to za kamień?

Użytkownik art_69 edytował ten post 03 sierpień 2018 - 22:01

• 0

#16470 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 22:05

Widocznie ceny zegarków w lecie spadają, a ta nie spadła zbyt nisko. ;)

Opis nie podkreśla tej ważnej cechy zegarka, że to kamień, dlatego ludzie się nie łapią na ten zegarek. Czasami dobrze jak opis jest lakoniczny - w tym zegarku powinno to być dosadnie podkreślone.

A co to za kamień?

W opisie wszystko jest:

"Kamienna tarcza w ładnym stanie, bez pęknięć i uszczerbków, te linie na dole to naturalne żyły w kamieniu."

Edit. Kamień to jaspis

Użytkownik kchrapek edytował ten post 03 sierpień 2018 - 22:12

• 1

#16471 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 957 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 22:09

W opisie wszystko jest:

"Kamienna tarcza w ładnym stanie, bez pęknięć i uszczerbków, te linie na dole to naturalne żyły w kamieniu."

Zgadza się, tylko na mnie to nie działa, dlatego bym nie kupił - inaczej skonstruowałbym opis.

Oprócz innej konstrukcji napisałbym co to za kamień.

Użytkownik art_69 edytował ten post 03 sierpień 2018 - 22:11

• 0

#16472 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 22:17

Zgadza się, tylko na mnie to nie działa, dlatego bym nie kupił - inaczej skonstruowałbym opis.

Oprócz innej konstrukcji napisałbym co to za kamień.

To nieważne jaki kamień, to jest po prostu kolekcjonersko dość cenny zegarek. Raczej nie pytałbyś przy drewnianej rakiecie z jakiego drewna jest koperta bo jakie to ma znaczenie.Kto zna ten zegarek to wie co to jest ,a jeśli nie zna to go żaden kwiecisty opis nie przekona do małego ruskiego zegarka za kilka stówek.

• 1

#16473 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 957 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 22:24

To nieważne jaki kamień, to jest po prostu kolekcjonersko dość cenny zegarek. Raczej nie pytałbyś przy drewnianej rakiecie z jakiego drewna jest koperta bo jakie to ma znaczenie.Kto zna ten zegarek to wie co to jest ,a jeśli nie zna to go żaden kwiecisty opis nie przekona do małego ruskiego zegarka za kilka stówek.

Może i masz rację, bo ja go nie znam i bym go nie kupił.

Ale tak z drugiej strony oprócz wartości kolekcjonerskiej zegarka to lubię jednak wiedzieć, co to za kamień, co to za drzewo, z jakiego materiału jest np tarcza Błonexa - bo ktoś jak konstruował ten zegarek, to nieprzypadkowo wybrał ten materiał. :)

• 0

#16474 Kossutiusz99

Kossutiusz99
  • Użytkownik
  • 758 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 22:27

Może i masz rację, bo ja go nie znam i bym go nie kupił.
Ale tak z drugiej strony oprócz wartości kolekcjonerskiej zegarka to lubię jednak wiedzieć, co to za kamień, co to za drzewo, z jakiego materiału jest np tarcza Błonexa - bo ktoś jak konstruował ten zegarek, to nieprzypadkowo wybrał ten materiał. :)

No czasami zdarzały sie wtopy z materiałem wykonania :)

Użytkownik Kossutiusz99 edytował ten post 03 sierpień 2018 - 22:27

• 0

#16475 yorki_man

yorki_man
  • Użytkownik
  • 2748 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 07:38

Wartość kolekcjonerska to rzecz bardzo umowna, bo czym tak naprawdę jest ?M.zd to kwota, za którą jakaś grupa ludzi którzy mają hopla na jakimś punkcie jest w stanie zapłacić za dany przedmiot. Jeżeli grupa ludzi którzy mają hopla jest wąska np. zbierają Maserati to ceny będą potężne, jeżeli będziemy zbierać tak jak w dawnych czasach papierki po gumach turbo to grupa będzie w szersza i siła wymienna towaru czy siła nabywcza będzie niższa. Natomiast rakieta kamienna jest po prostu ciekawym zegarkiem nie tylko kolekcjonerskim ale generalnie zegarków z kamiennymi tarczami jednak nie ma zbyt dużo. I tak jak napisał Krzysiek najbardziej kwiecisty opis nie przekona Kogoś kto nie kolekcjonuje a kupuje oczami do kupna ruskiego zegarka za parę stówek, aczkolwiek w tym przypadku jak najbardziej kupno oczami także wskazane. No i nie żartujmy - cena jest bardzo atrakcyjna.
  • 0

#16476 art_69

art_69
  • Użytkownik
  • 957 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 07:53

(...)

Edit. Kamień to jaspis

!!! Jaspis :) Ale jak to brzmi zegarek z jaspisową tarczą. To juz nie zwykła blacha. To minerał. Ma jakieś właściwości. Ciekawe czy były różne wersje kolorystyczne np. czerwony, żółty czy zielony.

Użytkownik art_69 edytował ten post 04 sierpień 2018 - 08:18

• 0

#16477 drobnypijaczek

drobnypijaczek
  • Użytkownik
  • 626 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 09:02

Jaspis, agat, co za różnica nie ma dwóch takich samych kamieni. Nawet zwykły granit czy bazalt też będzie piękny po wypolerowaniu. Jak ktoś nie wierzy http://geopark.org.pl/park.php
  • 0

#16478 kchrapek

kchrapek

Krzysztof

• Moderator
  • 8353 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 09:57

!!! Jaspis :) Ale jak to brzmi zegarek z jaspisową tarczą. To juz nie zwykła blacha. To minerał. Ma jakieś właściwości. Ciekawe czy były różne wersje kolorystyczne np. czerwony, żółty czy zielony.

Wpisz w google grafikę jaspis i zobaczysz magie kolorów :)

• 0

#16479 drobnypijaczek

drobnypijaczek
  • Użytkownik
  • 626 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 10:39

Jest jeszcze krzemień pasiasty.
Ale Rusy z tego nie korzystali.
  • 0

#16480 andrzejm6811

andrzejm6811
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 11:26

Krzemień pasiasty to chyba tylko u nas w górach świętokrzyskich występuje.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych