Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Zenith Elite 681 Ultra Thin

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli Zenith zaczyna odsłaniać karty. A ma co:

 

NjpEy.jpg

 

4gQOp.jpg

 

Nowy Zenith Elite 681 Ultra Thin to powrót klasyki w wielkim stylu.

 

Koperta w stali lub złocie: 40mm x 7.6mm z wypukłym szafirowym szkłem.

Werk - oczywiście in-house cal. Elite 681 - wymiary 25mm x 3.8mm. 27 kamieni, 28,800 vph, rezerwa 50h, 128 elementów.

 

Tarcze w kolorach: srebrnym, czarnym, szarym i białym oraz brązowym (niestety ten kolor tylko w 250 egz.)

 

Cóż rzec:

 

Bye Bye Mr Thierry:

 

sSdH7.jpg

 

Nie będziemy za Panem tęsknić :blink:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko komentarza.

 

Nowy CEO Zenith'a Jean-Frédéric Dufour miał bardzo pracowite ostatnie 6 miesięcy. Jak wiadomo Zenith połączył siły z Tag Heuer'em w ramach grupy LVMH co na pewno było pracochłonnym przedsięwzięciem. Pomimo tego Dufor zdążył nadzorować od pierwszej kreski nowe "stare" modele firmy, sięgające do korzeni marki ale również odbył podróż dookoła świata spotykając się z dystrybutorami i dealerami oraz kolekcjonerami w celu wysłuchania ich opinii co do przyszłych kolekcji. Jak widać realizuje to, o co od lat wszyscy miłośnicy marki apelowali - więcej dobrej starej klasyki.

Na marginesie Jean-Frédéric Dufour to bliski znajomy i podopieczny Jean-Claude Biver'a (HUBLOT), który jako mentor wprowadzał go w arkana biznesu.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba, to będzie piękny następca elite'a na 680 :blink: Bardzo się cieszę. A przy okazji Klaudiusz to dzięki tobie Zenith jest jedną z moich ulubionych marek.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni , ale dla mnie zawsze Zenith kojarzył się właśnie z takimi klimatami , wszystkie te wynalazki linii Defy zupelnie do mnie nie przemawiały .

Jakoś przez ostatnie lata ta firma ( mającą olbrzymie dokonania w zakresie mechanizmow ) nie może znależć swojej "twarzy" czy też esencji.

Eksperymentują od sasa do lasa ,od utranowoczesnych zegarków z highendowych materiałów po klasyki w złocie .Zegarki z przed dwudziestu lat wygladały jak swoje własne podróbki , potem jakieś cuda jak z filmów sf ..

Wydaje mi się ,że powinni iść w klasyki , ale to tylko moja opinia.

 

Przypominają mi się trochę eksperymenty firmy Perrelet , gdzie w jednym roku były modele , których podobieństwo do modeli w roku następnym ograniczalo się tylko do logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko komentarza.

 

Nowy CEO Zenith'a Jean-Frédéric Dufour miał bardzo pracowite ostatnie 6 miesięcy. Jak wiadomo Zenith połączył siły z Tag Heuer'em w ramach grupy LVMH co na pewno było pracochłonnym przedsięwzięciem.

 

Dziwne, że nigdzie nie pojawiły się oficjalne informacje na ten temat. Ani marki o tym nie informują, ani na portalach czy blogach tego nie ma.

Coś mi się zdaje, że chyba lekko wyolbrzymiasz znaczenie tego "faktu".

 

Na marginesie Jean-Frédéric Dufour to bliski znajomy i podopieczny Jean-Claude Biver'a (HUBLOT), który jako mentor wprowadzał go w arkana biznesu.

I to jest jego ogromny atut. Moim zdaniem J.C.Biver to jedna z najbardziej fascynujących i najsympatyczniejszych postaci w branży.

Tacy ludzie podsycają we mnie pasję zegarkową, a dodatkowo możliwość bezpośredniego kontaktu z Panem Biverem daje ogromnego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że powinni iść w klasyki , ale to tylko moja opinia.

Chyba większość tak myśli.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nigdzie nie pojawiły się oficjalne informacje na ten temat. Ani marki o tym nie informują, ani na portalach czy blogach tego nie ma.

Coś mi się zdaje, że chyba lekko wyolbrzymiasz znaczenie tego "faktu".

 

Były oficjalne informacje na ten temat, ostatnio nawet czytałem o tym w jakiejś gazecie zegarkowej - wywiad z nowym ceo.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba cały ten owczy pęd "historyczne modele". O ile np. IWC wprowadziło coś ciekawego (to nie były klony) - to ten zegarek jest totalnie bezbarwny. Jeszcze taki memovox JLC jest charakterystyczny a tutaj nuuuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przyjrzeniu:

Albo powinni sekundnik przesunąć w lewo albo pozostać przy rozmiarze 37mm, teraz sekundnik jest bliżej osi głównej niż krawędzi. Mści się pęd do dużych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przyjrzeniu:

Albo powinni sekundnik przesunąć w lewo albo pozostać przy rozmiarze 37mm, teraz sekundnik jest bliżej osi głównej niż krawędzi. Mści się pęd do dużych zegarków.

 

Trudno powiedzieć nie widząc zegarka na żywo ale w sumie też uważam że to 40 mm to raczej bez powodu.

I to chyba właściwie jedyna rzecz do ktorej mógłbym się przyczepić.

Ogólnie zegarek b. ciekawy.


Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Ja też uważam, że 40 mm to za dużo. Gdyby nie rozmiar to zegarek praktycznie idealny, zwłaszcza ta oszczędność napisów na tarczy mi się podoba. Fajne też wypukłe szkło i to że będzie dostępny w stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ! Ten model może się podobać, a kierunek który obiera Zenith coraz bardziej mi odpowiada. Jeżeli chodzi o średnice to 38mm i dla mnie byłoby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to jednoznacznie określic ale czegoś mi brakuje na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi cos nie gra.

 

Poza tym, jesli nawiazanie do tradycji, to chyba glownie do pasowek z kieszonkowych savonettow na nareczne B) .


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Elite od dawna ma sekundę na "dziewiątej" a więc to jakaś kontynuacja tej serii. Reszta (wskazówki , indeksy , koperta) według mnie dość mocno nawiązuje do modelów produkowanych w latach 50-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Elite od dawna ma sekundę na "dziewiątej" a więc to jakaś kontynuacja tej serii. Reszta (wskazówki , indeksy , koperta) według mnie dość mocno nawiązuje do modelów produkowanych w latach 50-tych

 

Pewnie masz racje, co do nowych zegarkow - nie siedze w nich. Ale Zenitha vintage z subsekundnikiem na 9-tej nie znam.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sekunda jest nie teges.

Pół milimetra w stronę brzegu koperty i byłoby miodzio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.